Відкрити меню

Посторінкова навігація для статичних сторінок на WordPress

Вітаю! В процесі розвитку та наповнення блогу може виникати безліч ситуацій, які вимагають рішення найпростішим методом. Хто давно працює з WordPress – той вирішує все за 5 секунд, а от для початківця це може вилитись в проблему та зависле питання, особливо – якщо немає в кого запитати поради. Здавалося б очевидна задача – посторінкова навігація для статичних сторінок, яка реалізується дуже просто та легко, але через різноплановість шаблонів не всі знають, що її можна виконати без плагінів, вбудованими можливостями двигунця.

Нумеруємо статичні сторінки

Коли така навігація може бути потрібна? Адже здавалося б – статична сторінка, призначення її зрозуміле, для чого ще якась нумерація? Ситуацій можна намалювати багато, наприклад – Ви публікуєте на сторінці певний перелік товарів, прайс чи просто деякий список, окремий пост якому не потрібний. А от на окремій сторінці виглядає це цілком логічно.

Якщо перелік не дуже великий, то проблем немає. А якщо кількість матеріалу суттєва? Якщо цей список на статичній сторінці розтягнеться на двадцять скролів мишки? Ось тоді доречно зробити посторінкову навігацію для статичної сторінки так, як це робиться для Головної чи архіву новин.

Всі ми знаємо, що у візуальному редакторі WordPress є тег “more”, який розриває публікацію і створює навігаційне посилання “Читати далі”.

Тег More

А от те, що подібний тег можна використовувати і для нумерації сторінок – знають не всі. Я не буду зараз розписувати якісь технічні “збочення”, а розкажу все просто та зрозуміло.

Це буде навіть не так посторінкова навігація, так як статична сторінка у нас одна – це можливість розбити дуже великий шматок тексту на декілька окремих сторінок, які будуть перелінковуватись між собою зручною навігацією.

Отже, окрім тега “Читати далі” для публікації, існує ще один тег, який і відповідає за розрив сторінки:

Але – працює він не на всіх шаблонах, та не хвилюйтесь, ми все вирішимо.

Як користуватись цим тегом? Все дуже просто: пишете текст на статичній сторінці і в місці, де варто було б переходити на наступну, вставляєте цей тег розриву. Зауважте, що вставити його потрібно в текстовому режимі, щоб не поїхали лапки.

Ставимо тег розриву сторінки

А ось так це повинно виглядати у візуальному режимі – нічого складного, все знайоме.

Візуальний режим

Зберігаєте сторінку і дивитесь на результат. В ідеалі посторінкова навігація повинна б з’явитись, але скоріш за все її не буде, тому що ну дуже рідко я зустрічав шаблони, де ця функція реалізована. Якщо Ви зберегли зміни і у Вас нічого не з’явилось, а тільки обрізало сторінку, просто давайте додамо цю функцію у свій шаблон.

Відкриваємо файл, який відповідає за вивід статичної сторінки page.php і після виводу основного контенту ставимо ось цей код:

Редагуємо код сторінки

Після цього Ви зберігаєте оновлений шаблон сторінки і дивитесь на результат. Якщо все зроблено правильно, то гарантовано в місці розриву повинна з’явитись навігація по сторінках.

Навігація по сторінках

Трішки погравшись з стилями можна довести зовнішній вигляд цієї навігації до потрібного.

Все, тепер Ви можете публікувати на своїх сторінках величезні тексти і не боятись, що все це діло буде розтягуватись до безкінечності. В потрібному місці ставите

та отримуєте зручну навігацію.

Рішення дуже просте, можливо є ще якісь варіанти зробити навігацію між статичними сторінками, але я виходив з того, що такі розриви робляться не дуже часто і не варто ускладнювати собі життя – достатньо і цього методу.

Пробуйте, реалізуйте та успіхів Вам у роботі.

Шануймося!

P.S. Вже готова та наповнюється сторіночка з Вашими відгуками і перші сьогодні опубліковані. Витягувати з коментарів я нічого не став, опублікував ті, які надійшли мені на пошту. Якщо бажаєте, можете надсилати свої відгуки з фото – я обов’язково їх опублікую!

Відгуки користувачів

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено