Багатьом блогерам відома ситуація, коли необхідно написати пост (ну от давно не оновлювали блог), а в голові “вітри вільні гуляють…” Це відбувається не від того, що людина себе вичерпала і немає творчих ідей, просто в житті бувають злети та падіння, бувають творчі “застої”, біла та чорна смуга … ну якось так. І хоча в думках дуже багато планів та ідей, а от пост “народити” ніяк не вдається.

Відкриваєш ти ноутбук чи вмикаєш комп’ютер … і власне цим все і закінчується 🙂 . Ходиш по кімнаті, приймаєш різні пози, випиваєш 2-3 філіжанку кави … а натхнення так і не приходить. Можете писати, що справа в самоорганізованості, в самодисципліні … так то воно так, але найголовніша причина і найнебезпечніша – це лінь. Друзі, давайте не будемо ховати голову в пісок і визнаємо, що дні, коли от ну нічого не хочеться робити, бувають в кожної людини, в кожного блогера.

Я дуже часто спілкуюсь з своїми друзями, блоги яких періодично почитую, і коли бачу, що на ресурсі давно немає оновлень – цікавлюсь: “А чому ти нічого не пишеш?” І в 97% випадків чую приблизно наступне: “Та я знаю … якось не до того було…ми от були там і там…” і так далі.

Ну все це зрозуміло, людина не може цілодобово сидіти за ПК і писати, генерувати, творити …, але велика небезпека в тому, що ця лінь – вона затягує. І чим довше ти “сачкуєш” – тим важче потім взяти себе в руки і повернути в нормальний ритм.

Я можу гарантувати, що дуже багато блогерів-початківців ставляться до свого ресурсу, як до “… ну є то є …, чому я маю постійно щось там писати…”. Взагалі існує два типи блогерів: перші – це ті, для яких ресурс просто онлайн щоденник, розвага, спосіб вбити час, і другі – це ті, які серйозно вирішили зайнятися блогосферою, прагнуть бути відомими, бажають зробити свій блог популярним і, як можливість, заробляти на ньому.

Якщо Ви відноситесь до першої категорії – в принципі можете далі пост і не читати, навряд чи він дасть вам корисну інформацію, але якщо Ви відносите себе до другої категорії – тоді можу Вам дати декілька порад, які перевірені на власному досвіді.

Дуже часто початківці неправильно ставляться до свого блогу, як до інструменту. Для бувалих блогерів це не буде откровенням, а от для новачків корисно почитати.

Уявіть собі, що Вам трапилась нагода відкрити свій магазин, ну от пощастило. Що Ви будете робити? Звичайно, що з головою кинетесь вивчати різні маркетинги, шукати нових постачальників, планувати свої дії … у Вас і думки не виникне сказати собі: “Та ну його, краще я сьогодні подивлюся фільм чи піду з друзями на пивко, а магазином займусь десь потім, при нагоді…” То чому до блогу у Вас інакше ставлення?

Вам пощастило, Ви отримали знання, яких не мають інші, Ви створили свій блог і ведете його, то чому пріоритетом у Вас стоїть щось інше, а не блог? Адже Ваш ресурс – це той самий магазин, який необхідно розвивати! Інакше він буде стояти пусткою, поки не закінчиться термін оренди приміщення (в нашому випадку хостингу) і Ви нічого не отримаєте, ні задоволення від самореалізації, ні прибутку.

Запам’ятайте, Ваш блог – це інструмент, який потрапив до Вас в руки і як Ви з ним поступите – залежить від Вас. Чи станете Ви відомим та прибутковим блогером, чи просто будете пописувати час від часу, поки від хостера не прийде лист з повідомленням про закінчення терміну оренди … Вам вирішувати.

Добре, що робити з своїми знаннями Ви вирішили, тут виникає друга проблема – катастрофічна нестача часу. Насправді, проблема надумана та навіяна тією ж лінню. На написання посту в мене іде 2-3 години – це якщо стаття велика, на 5-6 тисяч знаків, якщо замітка коротенька – то хвилин 30.

Чому? Тому що я сідаю за написання посту тільки тоді, коли в голові вже визріла ідея та центральна думка. Не потрібно думати, що блог буде займати весь Ваш вільний час. Звичайно, що на перших порах, коли Ви тільки завели ресурс та його налаштовуєте – часу піде більше, але в загальному Вам необхідно виділити хоча б 2-3 години на день, які Ви будете приділяти написанню постів.

Погодьтеся, що всі ідеї, теми для статей народжуються не тоді, коли Ви дивитесь на чистий екран, де написано “Привіт, друзі…”. Ідеї народжуються в повсякденному житті, в подорожах, в прогулянках … Ну що Вам заважає піти на якусь подію, а потім описати це в блозі? Що Вам заважає, переглядаючи відео на Youtube, описати свої враження на блозі? Що Вам заважає, користуючись якоюсь програмою, порадити її для Ваших відвідувачів? Правильно, заважає лінь, адже набагато краще лягти та відпочити 🙂 .

Намагайтеся дивитись на світ очима блогера, журналіста, тоді знаходити ідеї для постів буде набагато легше! Моя дружина, коли тільки визріла ідея створити блог, запитала: “Ну а що я буду писати? Я ж тільки вчуся працювати з WordPress. Що я зможу порадити?” А хто Вам сказав, що блоги читають тільки “просунуті” користувачі? Хто Вам сказав, що в інтернеті шукають тільки пости про SEO, технології, заробіток і т.д.? Пишіть про свої досягення, як початківця, багатьом, дуже багатьом цікаво буде прочитати ваші поради – це допоможе новачкам уникнути багатьох помилок!

Взагалі то, для нормального розвитку ресурсу, достатньо постити 2-3 рази в тиждень, регулярно. За 3 дні згенерувати ідею для статті можна, ну хіба що Ви живете в інформаційному та просторовому вакуумі 🙂 . Ходіть з друзями на пиво, дивіться телебачення, подорожуйте, гуляйте з дітьми (в кого вони є), але пам’ятайте, що 3 дні на тиждень по 3 години Ви повинні виділити для розвитку свого блогу, для розвитку своєї (трохи пишномовно прозвучить) власної справи, яка може приносити Вам прибуток.

Ще одна причина, яка не дозволяє початківцям зробити перші кроки – це невпевненість в собі. Мовляв, от скільки відомих та популярних блогів, куди мені… Та хто Вам таке сказав??? Кожна людина унікальна, немає однакових особистостей і, відповідно, однакових авторів. Одну тему різні автори можуть освітити зовсім по різному. Комусь може не подобається, як пишу я, але є і ті, які читають мій блог, коментують, спілкуються… Що за комплекси?

Кожен, наголошую, кожен відомий блогер колись починав з першої статті, з першого посту і для КОЖНОГО слово WordPress, як приклад, було абревіатурою іноземного походження! То чому Ви гірші за когось? Давайте, витріть хусточкою носа та припиніть шукати собі виправдання, припиніть себе шкодувати. Не помиляється той, хто нічого не робить.

Лінь та невпевненість, невпевненість та лінь – постійно виправдовують одне одного, тому геть їх з хати та сідайте за роботу. Виставте правильно пріорітети – що для Вас важливіше, подивитися ввечері “Букіних”, чи витратити ці 2-3 години з користю? Звичайно, що комфортніше лягти на диван та задерти ноги і гигикати з цього серіалу … та вирішувати Вам.

І наостанок, не лякайтеся власних помилок та не опускайте руки. Якщо Ви помиляєтесь – значить Ви рухаєтесь! Колись, в дитинстві, пригадую, як я вчився кататися на двоколісному велосипеді. Та мені здавалось, що ніколи в житті я не навчусь тримати рівновагу! А зараз дивуюсь … ну як це можна не вміти? 🙂

Вірте в себе, вірте в свої сили та можливості – тоді 50% справи зроблено, залишилось не лінитись і розпочати 🙂 .

Шануймося!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...