Всім читачам – день добрий! Сьогодні я хочу розглянути вирішення проблеми, коли текстовий редактор Notepad++ не зберігає зміни у файлах при їх редагуванні – виникає помилка і зберегти внесені правки просто неможливо. Це питання мені часто задають на форумі підтримки і в приватному листуванні, тому я вирішив відвести на відповідь окрему статтю. Отже, Ви відкрили файл в редакторі Notepad++, внесли свої корективи … але зберегти змінений файл не виходить, вискакує віконечко з помилкою.

Зміни в Notepad++

Вся суть цієї проблеми дуже проста – програмі не вистачає прав, щоб завершити дію. Notepad++ успішно відкриває файл для перегляду, успішно дозволяє вносити зміни, але забороняє ці зміни зберігати. Редактор вимагає від користувача мати права адміністратора для отримання можливості змінювати будь-які файли. Найпростіше, звичайно, клацнути правою кнопкою мишки на іконці та обрати “Запустити від імені Адміністратора”, але ми зробимо інакше, щоб в майбутньому не приходилось постійно доводити Notepad++, що ми і є адміни і маємо право щось змінювати.

Можна це зробити двома шляхами – вказати ярличкові програми, що він повинен запускати редактор з правами адміністратора завжди і вказати самому .exe файлу (notepad++.exe), що права адміна він повинен застосовувати постійно. Працюють обидва варіанти, але я зупинюсь на другому, тому що він надійніший та ефективніший. Чому? Наприклад, особисто я взагалі не тримаю на робочому столі ніяких ярликів, так як використовую програму RocketDock і вказати щось ярличкам просто не зможу.

RocketDock

Значить тут ми зробимо по-іншому і будемо “виховувати” .exe файл редактора. Для цього нам потрібно знайти місце, куди інстальований редактор Notepad++.

Всі програми та додатки, які Ви встановлюєте на ПК, по-замовчуванню інсталюються в теку Program Files на тому диску, де стоїть операційна система. Якщо у Вас архітектура ОС 64-бітна, то на системному диску Ви знайдете дві теки: Program Files та Program Files (x86). Це дві рівнозначні системні теки, просто в Program Files інсталюються програми, які призначені тільки для 64-бітних систем, а в Program Files (x86) – програми, які призначені для 32-бітних систем, але можуть працювати і на 64-бітних архітектурах.

Notepad++ не є суто 64-бітною програмою, тому я шукаю її в папці Program Files (x86), так як на моєму ПК стоїть 64-бітна система, якщо у Вас 32 (86) бітна, то папка Program Files на Вашому ПК буде одна, значить шукаєте Notepad++ там.

1. Заходимо в “Мій комп’ютер” та обираємо той диск, де у нас стоїть операційна система, як правило – це диск C.

Диск С

2. На диску C обираємо теку, де у нас встановлені всі програми – Program Files або Program Files (x86), залежно від архітектури системи.

Program Files

3. В теці Program Files або Program Files (x86) знаходимо теку з встановленим текстовим редактором Notepad++.

Тека Notepad++

4. В теці Notepad++ шукаємо файл, який відповідає за запуск програми – це Notepad++.exe

Файл Notepad++.exe

5. Тепер нам необхідно вказати цьому файлу, щоб він постійно запускався з правами адміністратора. Клацаємо на notepad++.exe правою кнопочкою мишки і вибираємо “Властивості”. Перед нами з’явиться ось таке віконце:

Властивості Notepad++

6. Переходимо на вкладку “Сумісність”, знаходимо опцію “Виконувати цю програму від імені адміністратора”, ставимо галочку і тиснемо “Застосувати” та “ОК”.

Права адміністратора

Все готово, таким чином ми дали зрозуміти Notepad++, що за будь-яких обставин редактор повинен запускатись від імені адміністратора. Тепер проблем при збереженні змін у файлах не буде і помилок більше не виникатиме.

Бажаю Вам “безпомилкової” роботи, терпіння і пам’ятайте, що будь-яка проблема має свої вирішення і безвихідних ситуацій просто не буває.

Офіційний сайт Notepad++ – http://notepad-plus-plus.org

Шануйтеся та успіхів Вам на ниві блоговедення.

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 1, середнє 5,00 з 5)
Loading...