Доброго дня, товариство! Сьогодні у нас буде такий собі пост-попередження, тема якого навіяна гнівним листом від однієї користувачки, яка завантажила мій відеокурс по WordPress та налаштовувала свій блог. Суть претензії в тому, що її блог, який існує вже певний час та має декілька десятків сторінок в індексі, раптом втратив всі зворотні посилання з соціальних мереж, з інших блогів і Яндекс повикидав дуже багато лінків на статті з індексу.

Небезпека зміни постійних посилань

Сталось це через несвоєчасне налаштування постійних посилань на матеріали блогу. Як відомо, з самого початку WordPress надає такий тип посилань на статті – https://olegvoloshchuk.com/?p=123 і багато користувачів такий вид лінків залишають, просто не володіючи інформацією. Про правильність цих посилань я розказував на самому початку уроків курсу по WordPress і говорив, що ці налаштування необхідно робити на самому початку створення блогу.

Налаштовуючи лінки на статті вже в процесі існування ресурсу – варто готуватись до сюрпризів. Постійні посилання – це URL адреси Ваших матеріалів, які їм присвоюються назавжди і будь-яка зміна цих адрес унеможливлює перехід на матеріали тим, хто ці лінки має. Адреси статей мають Яндекс, Гугл, соціальні мережі, каталоги … а їх зміна сигналізує про те, що матеріали пропали.

Змінили Ви URL адреси, перейменували, перебудували тип – ніхто розбиратися не буде, їх просто за старими лінками не існує. Пошукові системи, відповідно, не будуть тримати у видачі биті адреси і їх просто повикидають. Те ж саме з відвідувачами з соціальних мереж – переходячи за старими посиланнями, Вони потраплятимуть на сторінку 404. Ось і весь секрет.

Чи варто ці адреси (ЧПУ) взагалі змінювати? Якщо Ви тільки створюєте блог, працюєте над наповненням, то залишати тип лінків по замовчуванню не варто, краще змінити їх на більш коректні та правильні. Як це правильно зробити – читайте в статті “Перші кроки після створення ресурсу“, де ми розглядали цю дію.

Якщо Ваш блог вже існує певний час, має в індексі деяку кількість сторінок – то варто подумати, адже зміна постійних посилань призведе до втрати по всіх фронтах – видачі, відвідуваності, позиціях і т.д.

Можливо, якщо у Вас 5-10 статей, то відчутної втрати не буде, ПС викинуть неправильні і додадуть коректні, а Ви, при невисокій відвідуваності, різниці не помітите. Зате структура блогу в подальшому буде розвиватись правильно і лінки на статті будуть більш “смачні” для пошуковиків.

Претензію користувачки я вважаю зовсім недоречною, так як я не можу відповідати за ті поради та керівництва, які їй хтось давав раніше. До речі – це студентка російської школи Старт-ап і дуже дивно, що люди, які позиціонують себе професіоналами, не розглянули таку важливу та першочергову функцію.

Якщо Ви поглянете на перші статті блогу, то побачите в посиланнях на матеріали вкраплення цифрових значень (https://olegvoloshchuk.com/bezpeka-kompyutera/utylity/6-bezkoshtovniy-antivrusniy-skaner-drweb-cureit.html). Звідки вони взялись? Я вже говорив, що раніше цей ресурс існував на DLE і коли я надумав перенести його на WordPress, то чудово розумів – можу втратити ті сторінки, які вже є в індексі пошукових систем.

Я написав листа Платонам (служба підтримки Яндекс) і запитав, що мені робити, щоб блог не втратив позиції і відвідуваність. На що Яша мені відповів – їм, мовляв, немає різниці перенесу я сайт на іншу CMS чи ні, найголовніше щоб адреси посилань на матеріали не змінювались. От і прийшлось ручками виплавляти посилання на кожну статтю, благо їх було ще не дуже багато – десь з тиждень я бавився.

Звичайно, що певна кількість сторінок повилітала – це посилання на категорії, архіви, розділи, але основні лінки на статті залишились на місці, просідання було не значне.

Ви також можете так зробити, тобто змінити адресу лінків ручками – після зміни типу, в старих публікаціях просто повиправляти адреси на ті, які були до цього, але це доцільно робити, якщо у Вас статей небагато, якщо ж кількість велика – уявіть обсяг роботи.

Отже, друзі, будьте обережні при зміні налаштувань двигунця в цілому і постійних посилань зокрема. Запам’ятайте, правильна структура, правильний каркас блогу вибудовується з самого початку, ще до публікації статей та робіт по оптимізації та просуванню.

Якщо Ви ще в процесі роздумів, то я знову пропоную Вам свій безкоштовний курс “Як створити блог на WordPress своїми руками“, де всі налаштування, всі технічні моменти розглянуті покроково, що і за чим повинно налаштовуватись.

Бажаю Вам плідної роботи та гарного настрою. Для Анастасії скажу – перед тим, як когось звинувачувати, проаналізуйте свої дії на наявність власних помилок та помилок Ваших наставників.

Шануймося, товариство!

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 1, середнє 5,00 з 5)
Loading...