Нічний базар вишиванок в Коломиї

45011_800x600_vyshivanka121-6094057

Мої вітання! Останнім часом дуже багато відвідувачів приходять на мій блог з пошукових систем за запитами: нічний базар в Коломиї, базар вишиванок в Коломиї, вишиванки в Коломиї і т.д. Колись я публікував невеличку статтю про цей базар, але то була така собі замітка з сюжетом каналу ICTV, невеличка та малоінформативна, тому я вирішив розказати більш детально про цю “перлину” Коломиї, а вірніше – показати)).

Чому власне нічний базар? Тому що основний “графік роботи” таки вночі, десь з 0 годин і до 12-13, себто до обіду. Для тих поціновувачів вишивки, хто таки хоче придбати щось за розумну ціну, раджу приходити на початок роботи базару, тому що потім з’являється такий особливий вид базарних діячів, які називаються перекупники і все, ціни змінюються)).

Що тут можна купити? Важче сказати, чого тут немає. Вишиванки, образи, віночки, крайки, запаски, костюми дитячі, плаття, шаровари, нитки, полотна … одним словом все, що пов’язано з вишивкою. Ціни також різноманітні, залежно від вимог до вишивки. Наприклад:

– машинна вишивка (сорочка) – від 250-300 грн. і вище,

– ручна вишивка (сорочка) – від 400-500 грн. і вище,

– вишитий рушник – від 50 грн. і до 500-600 грн., залежно від складності та розміру,

– якщо Ви забажаєте сорочку вишиту бісером – тут прийдеться викласти від 2000-2500 грн. і вище.

На різні смаки та гаманці.

Знаєте, вишивка – це напевно єдина продукція, за яку віддати певну суму не шкода зовсім. Моя мати займається цією справою і я реально бачу та знаю, скільки часу та зусиль іде на створення чергового шедевру. Наскільки це важка праця і зовсім не обурююсь, коли за сорочку просять декілька тисяч гривень, воно того вартує.

Одне діло, коли на базарі за дитячі джинси гнуть ціну в 500-600 грн., а зовсім інша справа, коли майстриня за свою роботу просить ту ж саму суму, тут є величезна різниця в цінності та обгрунтованій вартості.

Колись мати вишила мені сорочку на полотні, сірим візерунком, просто супер, а зараз дружина вишиває на білому – синьо-жовтими кольорами, так що буду мати дві просто “бомбезні” вишиванки.

Що стосується самого базару (втік я трішки в бік від теми) – він росте та розширюється, факт. Якщо хтось з Вас бував у Чернівцях на Калинівському ринку, то щось приблизно таке ж зароджується і в Коломиї. З’явились криті ряди, торгують і на вулиці, і на виносних лотках … торгівля вирує)).

Тут можна зустріти і жінок, і чоловіків, і бабусь та дідусів, молодих та старших, всі щось купують та продають, торгуються, сваряться, все як на базарі)). Це життя)).

Знайти ринок не дуже важко, особливо, якщо Ви приїдете на автовокзал. Для тих читачів, хто збирається завітати на нічний базар, викладаю шматок Google карти з адресою ринку.