Відкрити меню

Новий проект, нова форма подачі матеріалу – повернення після місяця мовчання + відео

Всім великий привіт! Я вже встиг за Вами засумувати, адже місяць я нічого не писав і не оновлював блог. Ви могли подумати, що я у відпустці, але це не так, вірніше – не зовсім так. Відпустка була, але в трудовому режимі – ми з дружиною нарешті добрались до останньої кімнати і зробили там ремонт. Уф … нарешті все це позаду)). Кажуть, що коли фізично працюєш, то мізки відпочивають, не знаю чому так кажуть, але в мене за цей час розумові процеси не припинялись ні на мить)). Тому давайте я в цій статті розкажу Вам про нові ідеї та про те, що я вже спробував втілити в життя.

Нові ідеї та проекти

Само собою, що в пріоритеті залишається запис відеокурсів, цієї справи я не залишаю і продовжую створювати новий курс, який вийде в світ до кінця літа точно. Але окрім цього, в мене вже давно була мрія створити щось на кшталт освітнього центру, де кожен зацікавлений користувач міг би отримати необхідний йому рівень знань з певного напрямку або пройти визначений курс навчання.

Маленький крок вже зроблено – створена спільнота на Facebook, яка виступатиме стартовим майданчиком для подальшого розвитку проекту “SichNet Community – український освітньо-навчальний центр”. Наразі я намагаюсь скласти початковий план того, що я буду поширювати серед учасників і які заходи будуть проводитись. Формати матеріалів будуть різні – вебінари, скрінкасти, живі відео та багато іншого. Тому, якщо вам цікаво прийняти участь в такому дійстві, приєднуйтесь до спільноти на Facebook “SichNet Community”.

Ще одна новинка, яку я спробував втілити в життя – це запис живого відео. Дуже давно я вже намагався зробити щось в цьому напрямку, але все відкладалось. Для чого взагалі мені ці відео? Суть в тому, що інтернет та блогосфера розвиваються, вони не стоять на місці і зараз все більшої популярності набувають влоги (відеоблоги). Все більше з’являється живого відео, знятого на будь-що, медійний контент трішки посуває друковані літери статей і є дуже модною тенденцією.

Я не хочу сказати, що блоги в своєму першочерговому призначенні вимирають, ні, просто з’явився новий тренд і важливо бути на вістрі подій)). Не можу не відмітити, що великий поштовх до запису відео мені надала Оля Булдіна, з якої я взяв приклад і вирішив довести справу до кінця.

Здавалося б, що ж тут складного? Взяв камеру і пішов знімати. Е ні … все не так просто.

По-перше, не у всіх є відеокамера (в мене її немає), а купувати нову – ну не дуже дешеве задоволення.

По-друге, не так просто записати з першого дубля якісний ролик, як би ти не був в собі впевнений. Існує таке поняття чи ефект – “клацання затвора“, пригадуєте сценку “Кролікі – это не только ценный мех …”?

По-третє, я хотів зробити процес запису відео максимально мобільним. Тобто, щоб було можливо записати якісне відео, з якісним звуком на звичайний смартфон.

Погравшись з перехідниками-дротиками, протестувавши декілька апаратів з різними характеристиками, я вивів той мінімум, який необхідно врахувати для відео хорошої якості та з відмінним звуком.

І от буквально вчора я спробував себе в ролі “кінозірки” і зняв перший в своєму житті живий відеоролик. Як в мене вийшло – судити Вам, але я вирішив, що не буду нічого викидати, відкладати, а публікуватиму результат по факту. Через деякий час цікаво буде подивитись на процес набуття досвіду.

Якщо Вам буде цікаво, я в наступних матеріалах детально розкажу, як обрати смартфон, як обрати мікрофон і як подружити між собою ці примхливі гаджети.

Отже, заходьте на Facebook, приєднуйтесь до спільноти SichNet Community і давайте разом зробимо український інтернет популярним та конкурентним.

А на завершення і на Вашу оцінку хочу показати відео, яке буде першим в моїй колекції живих роликів. Чекаю на ваші оцінки та коментарі. Нагадаю, що відео знімалось на звичайний смартфон.

Гарного Вам дня та чудового настрою.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 20, середній: 4,95 з 5)
Loading...
Обговорення: 25 комент
 1. Євген сказав:

  Гарна ідея, це добре що хоч когось бентежить, поганий розвиток українського сегменту інтернету. А на яку тему буде відео курс? Просто цікавість пожирає!!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Я вже казав в публікаціях чи ще де, що курс буде “Як створити блог на WordPress V2.0” – тобто більш сучасна, розширена та набагато потужніша версія. А наступні курси – озвучу пізніше 🙂

   Відповіcти
   1. Євген сказав:

    Це продовження відео курсу чи оновлення? Тобто чи буде сенс дивитися другу версію якщо вже дивився першу? (зараз до речі якраз, завантажую той курс) А про що хочете зробити наступні курси?

    Відповіcти
   2. Євген сказав:

    Ой трохи переплутав. Я хотів сказати: Чи буде сенс дивитися першу версію, якщо дивився другу?

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Скажу так: це буде оновлена версія курсу. Її буде сенс дивитись, якщо була перша, але можливо не всю, тому що базові принципи (локальний сервер і т.д.) залишаться тотожні. Додасться багато технічних налаштувань та розширених інструментів.

     Дивитись першу версію, якщо вже буде завантажена нова – змісту не буде.

     Так чи інакше – ці дві версії залишаться автономними та робочими в будь-якому разі, але після виходу курсу V2.0, перша версія розповсюджуватись більше не буде, так як втрачається сенс 🙂

     Відповіcти
     1. Євген сказав:

      Добре:) А про, що збираєтеся робити наступні курси, якщо не секрет?

      Відповіcти
      1. Олег Волощук сказав:

       Ну давайте не забігати вперед 🙂 Поживемо-побачимо, інтрига втрачається 🙂

       Відповіcти
       1. Євген сказав:

        Тут нещодавно натрапив на один сайт. Аналог СмартРеспондера тільки в ньому є українська версія. Було б значно краще якщо б листи на емейли приходили повністю на українській мові. Ось сервіс mailerlite.com/ua Придивіться до нього можливо він вам підійде.

        Відповіcти
        1. Олег Волощук сказав:

         Я подивлюсь, дякую за наводку, але мені щось здається, що українська мова там закінчується на рівні інтерфейсу самого сайту, далі все йтиме на англійській. Та й рейтинг по WOT не дуже добрий в цього сервісу.

         Відповіcти
 2. serpiko сказав:

  Доброго вечора, Олег! На мою думку – це усе варте уваги та потрібно молодому поколінню. Тим більше українською мовою. Все ж таки, я б порекомендував продумувати невелику оплату. Гроші – кристалізована енергія фізичного виміру. Ми усі живемо у матеріальному світі і енергетичний баланс є дуже важливим елементом гармонійного існування будь-якої особистості!
  На жаль, нерозуміння нашими можновладцями цих істин призвели до катастрофічних перекосів у суспільстві. А коли ми усе це виправимо – одному Богу відомо. Успіху!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Все ж таки, я б порекомендував продумувати невелику оплату. Гроші — кристалізована енергія фізичного виміру.

   Всьому свій час 🙂 А за побажання успіху – велике спасибі 🙂

   Відповіcти
 3. Сергей Грицюк сказав:

  Достойне відео, як для смартфону. Удачі в починаннях!

  Чому группа, а не публічна сторінка? Між группою і пабліком є деякі відмінності і на ФБ немає такої можливості, як в ВК, змінювати паблік на группу і навпаки раз в місяць. Окрім того группи в ФБ не можуть монетизуватися через біржі типу Sociate.

  Відносно нового відеокурсу є побажання: змонтувати таким чином, щоб мінімум часу для перегляду і вивчення матеріалів витрачалось.
  В цьому відношенні мені сподобався курс Ігора – “Качественное видео в блог за час” – дійсно хплопець вклався в годину і змонував відеуроки так, щоб в них було мінімум води.
  Не сприймайте як рекламу курсу 🙂 Я для прикладу привів.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Чому група … ну тому що власне це найбільш відповідає тематиці того, що планується. Це саме група, об’єднання, спільнота, ком’юніті …. це не сторінка публічної особи чи ще щось … якось так.

   Щодо витраченого часу на вивчення курсу … хм, ну тут є варіанти, якщо коротко – то тут на блозі є посилання на 5 відео по створенню блогів, кому достатньо – ласкаво прошу, всього 5 уроків.

   Я все ж вважаю, що технічний курс, при чому така тема, як створення блогу, повинна бути максимально розкрита, щоб користувач потім не долаштовував ресурс методом “тику”.

   Ну то моя суб’єктивна точка зору 🙂

   Відповіcти
   1. Сергей Грицюк сказав:

    Я Ваш курс повністю переглянув, а от моїх знайомих слова “12 годин відео” відштовхували від перегляду, хоча я особисто Ваш курс серед аналогів вважаю найдостойнішим, тому і рекомендую початківцям.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Ну знаєте, Сергій, неможливо всім подобатись і всім вгодити. “На кожен товар є свій покупець” 🙂

     Відповіcти
 4. nelia сказав:

  Доброго вечора, Олеже!
  Сьогодні ваш лист–це приємна несподіванка і можливість побачити в іншому ракурсі автора, якого уже давненько читаю.
  Цікаво дізнатися про ваш новий проект, сподіваюся, він знайде широкий відгук серед користувачів інтернету 🙂
  Так само приємно вразив новий формат спілкування–ваше відео виглядає дуже компетентно, вас хочеться слухати і те, про що ви говорите, викликає довіру.
  Думаю, Ви можете сміливо продовжувати працювати в живому відеоформаті.
  Чекатиму на продовження.
  🙂

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Дякую, Неля, дякую 🙂 Приємний Ваш коментар 🙂

   Відповіcти
 5. respect14 сказав:

  Привіт автору) відео клас! і здивувала сама розповідь без всяких “еееее” “иииии” розказуєте як справжній політик)) прочитав попередні коменти і на мою думку не потрібно робити курс по Вордпресу коротшим…навпаки дуже добре коли все до дрібниць викладено…як і в першому, а можна й більше:). І ще одне…в соц. мережах не сиджу тому чекаю на сайт Січнет… а на рахунок коштів гарна ідея, можете викласти тут гаманці вебмані чи пейпал…хоча б для хостингу чи чогось ще.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Дякую за оцінку, будемо працювати і надалі 🙂

   Відповіcти
 6. Святослав сказав:

  Доброго дня, Олег!
  Ваші старання надихають. Мене тішить розвиток українського сегменту блоггінгу.

  На данний момент я підбираю камеру для створення кількох каналів на youtube.
  Хочеться теж віддати перевагу українській мові при створенні відеоконтенту.
  Як Ви вважаєте, чи будуть мати успіх відеоблоги укр. мовою? Дякую.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Я не просто вважаю, я впевнений що і відеоблоги і прості ресурси будуть мати успіх, головне робити все якісно. Ми зараз знаходимось на самому початку, в зародку україномовного інтернету, тому все ще попереду.

   Відповіcти
 7. Олена сказав:

  Мені здається чудовою ідея об’єднання авторів україномовних сайтів, хоч і не зовсім зрозуміла, чи цей проект буде тільки освітнім, чи освітній блок буде лиш його частиною.
  І подобається ідея вставок живого відео в освітні матеріали, вони будуть їх оживляти.
  Ну бажаю удачі, гадаю, що Ви її досягнете!:)

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Важко загадувати наперед, подивимось як розростатиметься … поки що планується освітньо-навчальна частина, якщо буде попит і хороша динаміка – то думок є багато 🙂

   Відповіcти
 8. respect14 сказав:

  Олег, а вебінар буде і на ютубі? чи він тільки в онлайні? Я б хотів послухати, але точно не зможу …

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну я запис зроблю, але не знаю чи буду викладати в широкий доступ. Вишлю, якщо забажаєте 🙂

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено