Відкрити меню

Оригінальні тексти – новий інструмент чи ведмежа послуга від Яндекс?

Вітаю, друзі! Ось і минув Великдень, який пройшов у мене з температурою 39 в ліжку, тому на 4 дні мене вибило з колії і оновлення блогу не виходило. Але я спішу виправитись, хоча почуваю себе ще не зовсім в формі. Поговоримо ми з Вами про послугу від Яндекс “Оригінальні тексти”, яка дозволяє власникам сайтів чи блогів, які публікують нові матеріали, повідомити Яші, що саме на їхньому ресурсі вийде оригінал.

Оригінальні тексти від Яндекс

Ідея, в своїй суті, не є поганою, але тільки не з усіх ракурсів. Дуже добре, що Яндекс дозволяє повідомляти перед виходом тексту, про публікацію матеріалу – це мало б вберегти власників сайтів від копіпасту їхніх статей, але не все так гладко. Справа в тому, що така послуга доступна тільки тим, у кого ТіЦ сайту від 10 і більше, а це значить, що не всі блогери зможуть повідомити Яндекс про вихід оригінального тексту, ба навіть так – повідомити зможуть не тільки автори, але й нечисті на руку вебмайстри.

Уявіть собі картину – Ви створили класний блог, знаєте, що копіювати матеріали не можна, потрібно писати власні тексти. Стараєтесь, пишете статті під запити … але повідомити Яндексу, що саме на Вашому ресурсі вийде оригінал, не можете, тому що не маєте ще ТіЦ 10.

А тут вилуплюється власник ГС, з мінімальною тицькою, копіює Вашу статтю і відправляє через Яндекс Вебмайстер, як власну. Яндекс, звичайно, не буде розбиратись, хто є автором, а прийме в індекс той текст, про який його повідомили через “Оригінальні тексти”. Потім робот Яндекса прийде на Ваш сайт і … привіт фільтр! Тому що на Вашому ресурсі буде вже скопійований матеріал, хоча написали Ви його власними ручками.

Отакої … допомагає Яша жити та розвиватись початківцям. Я маю велику надію, що з часом спеціалісти Яндекса якось це все діло врегулюють, адже сервіс знаходиться ще на бета тестуванні, тому що в такому вигляді просто закривається будь – який шлях для росту та розвитку молодих ресурсів, які ще не встигли отримати медальку від Яші.

Як на мене, то Яндекс просто зобов’язаний зняти обмеження в ТіЦ10, тому що таким чином ні один молодий ресурс не застрахований від песимізації через копіювання їхніх матеріалів. Наразі виходу я не бачу, хіба що купувати на біржах домени з пузомірками або якимось чином піднімати ТіЦ власного, нового домену.

Сьогодні Яндекс відкрив модулі інтеграції з різними системами управління контентом (Drupal, WordPress), але не в цьому напрямку повинні б рухатись розробники. В першу чергу потрібно захистити молоді ресурси від незаслуженого звинувачення в копіпасті і перший крок – це зняття обмеження в ТіЦ10.

Скажу відверто – модулі інтеграції я не тестував, додаю всі тексти вручну, через Яндекс Вебмайстер. Важливо, друзі, додати текст в “Оригінальні тексти” ще до публікації, тобто – надрукували статтю, перевірили, зберегли чернетку, додали в “Оригінальні тести” і опублікували.

Хто користується інструментом “Яндекс Вебмайстер” – заходите в акаунт (якщо не користуєтесь – додайте свій блог http://webmaster.yandex.ua), обираєте потрібний сайт (той, де Ви будете публікувати матеріал) і в правій колонці обираєте “Содержимое сайта”.

Яндекс - оригінальні тексти

Далі, якщо у Вас ТіЦ 10 або більше – стане доступною панелька “Оригінальні тексти”.

Оригінальні тексти від Яндекс

Описувати правила, потрібну довжину тексту я не буду – прочитаєте самостійно, все там розписано від а до я. Далі – відкриється власне сама панель додавання текстів.

Яндекс - оригінальні тексти

Тиснете “Добавить новый текст” і вставляєте текст своєї статті без HTML розмітки та інших тегів.

Оригінальні тексти від Яндекс

Ось і все. Додали текст – тепер можете сміливо публікувати статтю. Повторю, поки що ця функція доступна сайтам з ТіЦ 10 і більше, але я думаю, що під тиском спільноти Яндекс скоро перегляне свої позиції, адже так Яша просто не дає можливості молодим сайтам рости та розвиватись.

Бажаю Вам не потрапляти під приціл копіпастерів та зберегти унікальність своїх матеріалів.

Шануймося!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 11 коментарів
 1. Сергій сказав:

  Спасибо за интересную статью. О данной возможности не знал. Обязательное наличие ТИЦ 10 действительно огорчает. Вот так вот Яша борется с сателлитами, биржами автоматической купли-продажи ссылок и т.п. Еще “порадовала” строка: “Обратите внимание, что мы не гарантируем учет вашей заявки в работе поисковых алгоритмов.”. Спишем на бета тестирование.

  Скорейшего Вам выздоровления, Олег!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Будемо чекати, маю надію що обмеження в тицьку 10 Яндекс, все ж таки, зніме. А то геть уже драконівські умови для молодих сайтів виходять.

   Дякую Сергій, намагаюсь скоріше вернутись в робочий лад.

   Відповіcти
 2. Сергій сказав:

  Тут, підозрюю, відкривається друга сторона медалі: Яндекс перестраховується від дорвейщиків і тому подібних. Не всі автори і копірайтери знають (знали) про таку функцію і я тому не виняток.

  Ви в якійсь зі соїх статей згадували про інтернет-ресурс, куди можна добавляти анонси зі свого блогу для прискорення індексації. Я поки буду утримуватись від використання подібних сервісів, поки не нажену ТИЦ 10 і не підкріплю відвідуванність поведінковими факторами.

  Сьогодні наче трохи більше вільного часу, але ще потрібно оглядову статтю написати для інтернет-магазину, а потім вже завечоріє… не факт, що продовжу займатись налаштуванням блогу, хоча ідей для статей і вибухового підняття якісного трафіку назбиралось – є одна ніша, де народ зацікавлений…

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Додавання анонсів статей нічим Вам не загрожує, тому можете і не чекати тіцу. Це, всього навсього, соціальна мережа вебмайстрів.

   Відповіcти
 3. Сергій сказав:

  Ви мене не зрозуміли. Я хвилююсь про те, щоб мій контент хтось не “запозичив” і у нього він не проіндексувався раніше. Я пишу з певною метою – побачити результат, а щодо ТИЦ – для його підняття є багато білих методів 🙂

  Відповіcти
 4. Олександр сказав:

  Для WordPress створений плагін Blog Protector, який не дозволяє нажимати праву кнопку мишки на сторінках блогу і відключає можливість виділення тексту і, відповідно, копіювання.
  Можливо це вихід для новачків від нечистих на руку власників ГС.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Можливо, але це не є вихід … від Ctrl+C та Ctrl+V ніхто не застрахований, та і в крайньому випадку просто можна відкрити код сторінки і скопіювати текст … Але за плагін та пораду дякую, багатьом згодиться!

   Відповіcти
  2. ML сказав:

   Це наївно, в код іякий скрипт не завадить глянути 😀

   Відповіcти
 5. Сергій сказав:

  Якби був плагін, який би унеможливлював відкриття коду сторінки, було б більш дієво. Бо копіюванням чужих текстів займаються юзери, які такий обхід знають.

  Відповіcти
 6. Ярослав сказав:

  Слухайте, народ, вам не здається що це чергові вила? Спробував користуватись цим сервісом: відіслав заявку на оригінальний текст зранку, виставив публікацію цього ж тексту на 23:55 цього ж дня… Вордпрес спрацював на сто – пост опубліковано.
  А Яндекс… пройшла доба: і не ворушиться, жодного сповіщення, нуль реакції. Як на мене Яндекс (Вконтакті, туди ж) тупо калька, рагульна і крива, дійсно якісного сервісу. Так, то нібито мало б бути ближче нам, типу “зробили ж наші брати-слов’яни”. Та, блін, з такого відношення хочеться плакати, чесно. Я близький до того щоб забити на Яндекс повністю і мати щастя користуватись простим і зрозумілим Гуглом. Закликаю всіх робити то саме. Тоді необхідність принижуватись, маючи свій авторський текст, ще комусь щось доводити, бо типу твій ресурс ще не такий авторитетний. Якщо всі забудуть про цю потвору, Яндекс, не треба буде підстроюватись під це чудовисько щоб потенційні користувачі могли тебе хоч якось знайшли.
  Про Кому треба цей Яндекс?
  p.s. Вибачайте за словоблудство, але, чесно, наболіло. Треба щось робити.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Всі Вас чудово розуміють, Яндекс багатьом поперек горла. В принципі – просування україномовних ресурсів і відбувається орієнтовно на Гугл, але Яндекс …. ну якось поживем – побачимо.

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google