Відкрити меню

Парламентські вибори 2014 року – не наступімо на ті ж граблі ще раз

Вчора принесли нам запрошення на вибори і я прокрутив в голові ще раз всі можливі варіанти, які нам так щедро вливають в голови через телебачення, з газет, з рекламних плакатів та наметів. Яку ж політичну силу обрати? Одразу хочу сказати, що я не агітую, боронь Боже, в кожного свій розум та лій в голові, але вирішив, можливо навіть для себе, викласти свої міркування на папір (себто на сторінки блогу). Технології агітації, в своїй суті, не змінюються – такі ж солодкі обіцянки в інтерв’ю, такі ж відверті виступи на зустрічах з виборцями, все те ж намагання облити брудом конкурента та показати себе в найкращому світлі, все ті ж гарантії кращого життя та високої з/п, все такі ж намагання пропіаритись за рахунок відомих людей … все по старій схемі.

Вибори 2014

Дуже активно “рекламують” себе партії, дуже активно. Погоджусь з Павлом Pavlofox, що це не є дешеве задоволення і я глибоко сумніваюсь, що кошти на ці агітаційні відео йдуть з кишень партійних лідерів, все тягнеться з бюджету, який і так на ладан дихає. Колись в Раді запитувала, якщо я не помиляюсь, Ірина Сех – якщо б продати всі брендові сумочки наших депутаток, то скільки бронежилетів можна було б купити для військових? Аналогічно і тут – батальйони воюють зі старим озброєнням, кіборги на летовищі відбиваються кулеметом “Максим” зразка якогось там 1910 року, але це все пусте, головне агітація, чи не так, шановні керманичі партійних списків?

Обіцяють, обіцяють, але до таких обіцянок ми вже звикли і все більше людей на це мало зважають, хоча є відсоток тих, хто піддається окозамилюванню і голосує виходячи суто з агітаційних матеріалів. До суті, до правди, до фактів, до аналізу багато громадян просто не звертаються і в цьому наша біда. На минулих президентських виборах в Коломиї, на Заході України, в самому серці так званого Бандерштату, були голоси навіть за Добкіна … сумно.

Аналізуючи минулі вибори до парламенту, я прийшов до цікавого спостереження (говорю про себе): практично завжди була надія на те, що опозиція хоча б щось змінить, хоча б щось підштовхне в кращий бік. Можливо це було продиктовано ситуацією в країні, адже відомо яка більшість тоді “рулила” в Раді, але зараз опозиційні сили чи не вперше викликають просто відразу.

Так званий Опозиційний блок. Ну хто там “тусується”? Все ті ж регіонали, все ті ж прибічники Януковича, які нічого доброго, разом з їхнім лідером, не принесли нашій Україні. Розікрали державу, розвалили армію, а тепер знову щось обіцяють? Ну тут хіба сліпий не побачить обману. Бойко, Добкін, Рабінович, сюди ж можна додати партію Сильна Україна, де ситуація не дуже краща – Тігіпко, Хорошковський … ба, знайомі все обличчя! Досить, ви вже показали своє вміння і професіоналізм по розвалу держави.

Далі у нас ідуть циркові вистави у виконанні Радикальної Партії Олега Ляшка, який ніби і бореться з олігархатом, але сам купує дорожезні авто та живе в Конча-Заспі. Як на мене – це такий собі пристосуванець, який піде туди і за того, хто більше заплатить.

Народний Фронт та Блок Петра Порошенка … з одного боку, Яценюк – хороший прем’єр, а Порошенко – не Янукович, але окрім відомих людей, комбатів, бійців АТО, в ці сили затесалось багато колишніх регіоналів і от я чомусь не вірю, що Порошенко, наприклад, не знає хто іде в списках від його партії. Чому я пишу про ці дві сили в контексті одного абзацу? Тому що переконаний, роздільний рух Порошенка та Яценюка на вибори – це ніщо інше, як прикриття, а мета – забрати голоси в Батьківщини.

Хоча Яценюк, як прем’єр-міністр, мені імпонує і я вважаю, що це найкраща, по крайній мірі на сьогодні, кандидатура на пост керівника Кабміну, та голосувати за ці сили не буду, як і не голосував за Порошенка на президентських виборах. Все якось темно, хитро, не прозоро … залишились старі кадри при владі, старі кадри в армії, в прокуратурі, в судах, а Порошенко ж при владі. Де “жити по-новому”?

Про Батьківщину не буду взагалі нічого казати, я не довіряв ніколи цій політичній силі в образі Тимошенко, а її виступ на Майдані відверто віддавав показухою та кривлянням, а не щирим переживанням за людей.

ВО Свобода – колись я довіряв цій партії і вважав, що за ними майбутнє у ВР. Але … судять завжди по справах, а справи в свободівців чомусь не дуже очевидні. Гучні заяви до здригання повітря, але дальше справа не йде. Націоналістична сила, якою вони себе позиціонують, повинна бути в перших рядах, на передовій, але у Свободи, далі стусанів біля трибуни, нічого толком не виходить.

Дві політичні сили, які у мене викликають повагу, це “Самопоміч” Андрія Садового та “Правий Сектор” Дмитра Яроша.

Бував я у Львові, бачив це місто і Садовий, судячи з усього, доволі хороший менеджер та господарник. Але … ця політична сила з’явилась зовсім нещодавно, хто і чим там дихає – невідомо, нічим фактично вони не запам’ятались, от тільки агітками перед виборами. Поживемо-побачимо, вірю в те, що Садовий має перспективу, щиро бажаю йому не зганьбитись і буду з цікавістю спостерігати за шляхом та діями “Самопомочі”.

Що стосується “Правого Сектору”, то просто декілька фактів: на телебаченні не крутиться реклама політичної сили, по містах (у нас по крайній мірі) не побачиш їхніх плакатів, Правий Сектор одні з перших пішли воювати на Схід і просто, без пафосу, б’ють ворога, об’єднались в ДУК (Добровольчий Український Корпус), про їхні заслуги під час Революції Гідності також всім відомо.

Багато зараз закидають Правому Сектору звинувачень, що мовляв їхні люди десь там щось пограбували, розбили, побили, але не забувайте, що ніде немає точної ідентифікації, що це саме Правий Сектор. Завжди пишуть щось подібне: “Молоді люди з атрибутикою Правого Сектору”, а це різні речі.

Далі, давайте згадаємо, в які часи формувалась ця політична сила, коли кожен активіст був на вагу золота. Звичайно, що при такій ситуації в Правий Сектор затесалось багато різного роду елементів, але вже проводились чистки в лавах партії і проводяться, та і якщо копнути глибше, то нарити багато можна на кожну політичну силу. Особисто мені дуже імпонує Дмитро Ярош, як лідер. Спокійний, врівноважений, впевнений в собі чоловік, який твердо знає за що бореться і до чого прагне.

Одним словом – вибір я свій зробив на користь Правого Сектору, вподобань своїх не змінюю вже давно, на президентських виборах також віддав свій голос Ярошу. Щиро вважаю, що саме рішучі дії, професіоналізм, самовіддача і справжній патріотизм здатні змінити хід історії та дати Україні шанс на відродження. Наразі всі ці якості я бачу в політичній силі Правий Сектор.

Хочу наголосити, що це не агітація, я не претендую на останню інстанцію – це мої думки, переконання та вподобання.

Хочу побажати всім, хто прийде на дільниці 26 жовтня 2014 року – голосуйте по совісті, голосуйте так, як підказує Вам сумління, адже ми обираємо майбутнє собі, нашим дітям і нашій державі.

Слава Україні!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 32 коментарі
 1. ML сказав:

  А чим Яценюк хороший прем’єр?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну а чим поганий? Добре взаємодіє з Заходом, на відміну від Азарова, вільно володіє англійською, має хорошу освіту (юридичну та економічну), реальну, а не на паперах, працював у фінансовій галузі міністром, професійний чувак. Не думаю, що на його місці хтось зробив би більше, якщо не навпаки. Про “чесність” говорити не буду, бо то діло таке, ну і іншої кандидатури поки що я не бачу.

   Відповіcти
   1. Саша сказав:

    На відміну від Азарова, Яценюк ще й українською мовою володіє, про англійську – взагалі мовчу. Особисто мені, хоча б не соромно за людину, яка представляє Україну. Те саме і за Порошенка можу сказати…

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     На відміну від Азарова, Яценюк ще й українською мовою володіє

     – це точно))). Важко судити про чесність та справи, ми всього не знаємо, але щось таки та робить, як прем’єр він мені подобається.

     Відповіcти
   2. ML сказав:

    Ну так, знає чувак добре англійську і українську. Наловчився ораторському мистецтву, бо коли починав партійну кар’єру свою (а я це все ще пам’ятаю), то була недолуга маніпулятивна риторика в нього. Щодо юридичної освіти, яку я вважаю непотребом, та економічної – не буду сперечатися, бо це взагалі не показник. Ну а загалом що ми маємо після того, як він став мініструвати? Щось добре він робив?

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Ну нехай, добре що наловчився, добре що вивчив англійську, дехто “кровосісив” до скону і вчити нічого не хотів. Ну а що поганого він зробив? Став прем’єром в непростий час, їздить десь, щось домовляється, щось добивається, чому ж він поганий? Могло б бути і гірше, а так хоча б спроби якісь робить.

     Відповіcти
     1. ML сказав:

      Могло би бути і дуже погано, і яник міг залишитися, і в космос могли не полетіти і чума могла би не заспокоїтися – це все не є підставою хвалити його, чи когось іншого. Я поки бачу лише введення нових податків. А за кредитами і азаров добре їздив і йому теж давали. Це не ознака професіоналізму, чи ще чогось там. Він старається зберегти старі кормушки і якось викрутитися з повної дупи. Але такого не буває, одне з двох інакше нічим він не відрізняється від того ж азарова.

      Відповіcти
      1. Олег Волощук сказав:

       Могло б, могло … могли б і не скоротити витрати на кабмін, могли б не розпродувати автопарки, могли б не забороняти чиновникам літати чартерами, могли б не розробляти план скорочення податків з 22 до 9, все могло б бути, але сталось як не крути за Яценюка. І Азаров міг літати, але літає Яценюк і багато кроків вимушені, хотіли ж в ЄС? Хотіли, так що від деяких кроків просто не відмовитись, хоча вони і не дуже “медові”. Не привід хвалити, його ніхто й не хвалить, просто сказали, що Яценюк – непоганий прем’єр і я не бачу підстав ганити його на чому світ стоїть. Не казковий він, звичайно, але й не так щоб вже геть ніякий.

       Відповіcти
     2. remix2903 сказав:

      Ми мислимо так само, як і росіяни… “Путін кращий ніж його попередники”.

      Відповіcти
      1. MrVigner сказав:

       Ахах, до росіян ще далеко, але сказано влучно 🙂

       Відповіcти
       1. remix2903 сказав:

        Ми такі ж, люди як і росіяни. Так само піддаємось впливу, як і вони, просто в нас різна історія, різні умови.

        Відповіcти
 2. Іван сказав:

  А про Громадську позицію забули 🙂

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Це Гриценко? Ні, не забув, просто не розглядаю її як політичну силу варту уваги. Гриценко – паркетний генерал, який лиш говорить багато, але реальних дій від нього не видно. У Фейсбуці бачив, герой, а насправді? 🙂

   Відповіcти
   1. ML сказав:

    А як насправді – ми знати не можемо. Всі справи робляться за кулісами.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Ну по крайній мірі, наприклад Яроша, Семенченка, інших комбатів видно на Сході з автоматами, видно справи, а в інших – тільки розмов багато. Багато ми не знаємо, ти правий, але й думка формується з того що бачимо та чуємо, дії одних видно, а інших … слова лишень пишні.

     Відповіcти
   2. Іван сказав:

    Так, Гриценко “балабол”, жаль що Демократичний Альянс пішов з ними одним списком. Але все ж все одно буду за них голосувати – не можна щоб Гацько і компанія залишились за бортом. До речі ДемАльянс чимось схожий на Правий Сектор – обидві організації були фактично “скелетом” Майдану в організаційному плані. І зараз ці обидві партії можуть не пройти в Раду 🙂

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Можуть, на жаль, але будемо надіятись на краще.

     Відповіcти
 3. Pavlofox сказав:

  Здається у Швейцарії голосують за допомогою мережі інтернет. Відповідно вибори там дешевші та частіші (особливо по різних місцевих питаннях). В нас би так.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   В нас навряд чи так доцільно буде, дивись, пенсіонери, особливо одинокі, можуть просто відпасти, хіба якщо якусь змішану систему робити.

   Відповіcти
 4. Юрій сказав:

  Я обирав на президента Пороха – тому буду послідовним. Правда висуванець по мажоритарці не зовсім влаштовує, але мабуть таки і його підтримаю…. Для чистоти експерименту 🙂

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Аналогічно, по мажоритарці не все так добре 🙂

   Відповіcти
   1. Юрій сказав:

    В моєму окрузі все якось дуже плачевно 🙁

    Відповіcти
 5. Михайло сказав:

  Друзі, всі ці розмови про те, хто і що зробив чи мігби зробити , пусті балачки. Якщо Ми, НАРОД, не будемо контролювати владу і заставляти її працювати на благо народу, на всіх рівнях влалної драбини, то жодна влада і окремий її представник , нічого суттєвого для народу не зробить.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Та все правда, народ повинен контролювати владу, але варто зробити так, щоб хоча б у владі не було комуністів та регіоналів.

   Відповіcти
  2. ML сказав:

   Контроль нічого не дасть, це переливання з пустого в порожнє. Система має бути прозорою, як скло. Щоб люди не контролювали, а займалися своїми справами і спостерігали.

   Відповіcти
   1. Олег Волощук сказав:

    Все рівно, якийсь контроль повинен бути з можливістю впливу, типу відкликання або щось подібне. Ми вже 20 з гаком років спостерігали і якщо суспільство не буде мати ніякого впливу на процеси – так все і залишиться.

    Відповіcти
   2. Михайло сказав:

    Як ця система стане прозорою без нашої участі? Чиновник сам не захоче зробити систему прозорою, бо вони не зможуть тоді красти.

    Відповіcти
 6. Сергій сказав:

  Ніби все правильно про “Правий сектор”, тільки питання як віднесеться Європа до такого вибору? “Правий сектор” для них темна конячка.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну колись косо і на Свободу дивились, але нічого, те саме і з Правим Сектором, парламентські вибори не президентські, нормально подивляться, не гірше ніж на того карлика довбанутого. Нам зараз головне завести в Раду дійсно патріотичні сили, а не старе шобло, а з Європою потім розрулимо.

   Відповіcти
  2. ML сказав:

   Яка різниця, як вони віднесуться? Програма ПС абсолютно ліберальна з патріотичним духом – це норма для будь-якої європейської країни.

   Відповіcти
   1. Олег Волощук сказав:

    Тим більше, я от читав програму ПС і Самопомочі – суттєвих відмінностей немає, так що можна не перейматись. ПС не закликає всіх різати та стріляти 🙂

    Відповіcти
  3. MrVigner сказав:

   Оте все на зразок “як Європа віднесеться” – безглузді дурниці. І там є праві, і нічого, за них там теж голосують і ніхто проти них нічого немає. І взагалі, чхати на думку Європи, треба бути егоїстами, треба думати тільки про Україну 😀

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google