Перевірка орфографії онлайн при написанні статті на блог

og_image

Як Ви гадаєте, що найважче при написанні статті для мене? Як не дивно – це перевірити орфографію. Так, ніби в школі вчився непогано, але при написанні посту закрадаються помилки, які більше зв’язані зі звичайною неуважністю. Буває перечитуєш написане, ніби все добре, а коли просиш дружину перевірити, вона тицяє тебе носом в таку помилку, яку ти бачив вже декілька разів, перевіряючи, але не звернув уваги, як то кажуть – замилюється око. В Google Chrome та й в інших браузерах є вбудована перевірка, але подекуди вона не виявляє всього, що потрібно, тому я давно шукав для себе можливість перевіряти орфографію онлайн, але робити це на ходу, не відкриваючи різні сторінки сервісів.

І от нещодавно я почав використовувати таку можливість – це розширення для Google Crome під назвою Language Tool. Цей додаток належить однойменному сервісу, який знаходиться за адресою languagetool.org. Це доволі цікавий сервіс для перевірки граматики та стилю написання, а наявність розширення для браузера робить його ще й неймовірно зручним. Саме зручність і стала тим фактором, що я обрав їх додаток для перевірки орфографії онлайн при написанні статей на блог.

Виглядає все це дуже просто та реально зручно. Заходимо за посиланням вище і бачимо головну сторінку сервісу. Теоретично тут можна і на самому сайті перевіряти шматки тексту, але такий варіант для мене не зручний.

Нижче бачимо, які є можливості, що можна завантажити та встановити. Для себе я обрав розширення для Хрому.

Встановивши це розширення, я отримав іконку на панелі додатків. Варто сказати, що я не особливо полюбляю “фарширувати” браузери різними додатками, тому їх у мене в хромі мінімум. Але language tool я з великим задоволенням поставив.

Основна вимога до language tool – це орфографія української мови, вірніше її перевірка, а з цим завданням мій новий помічник справляється на всі 100. Хто пише багато текстів, особливо мої друзі блогери, можуть підтвердити, що ой як багато займає часу перевірити написану статтю, навіть не дуже велику, на 2000-2500 знаків. Вчитаєшся, декілька разів проганяєш текст через себе … адже коли “викладаєш” думки на сторінку, не дуже слідкуєш за граматикою.

Для прикладу, я напишу одне речення зі свідомою помилкою та протестую розширення. Для цього достатньо натиснути на іконку language tool в браузері, коли Ваш текст уже надрукований в редакторі. Якщо є помилки, орфографічні або стилістичні – додаток це покаже, от як на прикладі нижче.

Ось такий простий інструмент для перевірки орфографії онлайн, який я взяв собі на озброєння. Тому друзі, якщо у Вас також є необхідність перевіряти написане на наявність помилок, спробуйте language tool – реально дуже зручний інструмент.

Якщо ж Вам простіше перевіряти у формі – можете скористатись їхнім сайтом, але з розширенням набагато зручніше.

Бажаю Вам вдалого дня і просто гарного настрою.

Шануйтеся.