Вітаю товариство! Сьогоднішній пост присвячений такій страшній і таємничій тематиці для початківців, як SEO. Поговоримо ми з Вами про оптимізацію, розкрутку та просування новоствореного сайту. З моменту виходу в світ мого БЕЗКОШТОВНОГО відеокурсу “Як створити блог на WordPress своїми руками” минув тиждень і судячи по статистиці завантажень (їх уже більше 50) тема цікавить багатьох, а значить через певний час в мережі з’являться нові україномовні ресурси, які будуть потребувати корисних порад саме про SEO (search engine optimization) – пошукову оптимізацію блогу.

Для багатьох початківців блогінгу слово SEO виглядає дуже страшно, але не такий страшний чорт, як його малюють, тому знати, як правильно розпочати просування та розкрутку власного сайту просто необхідно. Я ставлю за мету цим постом дати такий своєрідний Start-up для тих, хто створить блог за моїм курсом або для тих, в кого блог з’явився нещодавно, тому – поїхали…

Я викладу Вам по кроках ті дії, які робив і роблю сам і які будуть найбільш правильними для подальшого життя Вашого блогу. Друзі, запам’ятайте найголовніше: оптимізація, розкрутка та просування сайту – це ще не значить складні математичні формули, секретні стратегії та надпотужні аналізи для прорахунку, все це не буде мати абсолютно ніякого значення, якщо з самого початку Ви не закладете міцний, а найголовніше правильний, фундамент для Вашого ресурсу.

Тому, якщо Ви створили свій блог для людей, якщо Ви бажаєте мати гарну відвідуваність, лояльне ставлення пошукових систем та хороший прибуток з ресурсу, Вам необхідно дотримуватись певних правил та робити прості дії. Які саме?

1. Правильне формування постійних посилань на статті та сторінки.

Дуже багато блогерів-початківців, при створенні нового блогу ігнорують цей пункт, а дарма. По замовчуванню, в WordPress постійні посилання виглядають наступним чином: https://olegvoloshchuk.com/?p=123.

Я не буду говорити, що це в корені невірно, але, все ж таки, пошукові системи краще “ковтають” посилання типу https://olegvoloshchuk.com/moji-kursy. Тому я рекомендую, після створення блогу, в налаштуваннях постійних посилань не залишати  https://olegvoloshchuk.com/?p=123, https://olegvoloshchuk.com/2013/01/ чи https://olegvoloshchuk.com/archives/123, а виставити власну структуру цих посилань, прописавши /%category%/%postname%.html

Тоді всі посилання на Вашому блозі будуть мати вигляд https://olegvoloshchuk.com/samorozvytok/scho-nam-postijno-zavazhaje-rozpochaty-bazhane.html, тобто http://домен сайту/категорія/заголовок статті.html

Такий тип посилань вважається більш дружелюбним до ПС і краще індексується, тому на це необхідно звернути увагу.

2. Не ігнорувати створення семантичного ядра блогу.

Хтось з вас може взятися за голову та сказати: “Ну все, понеслось…”. Насправді, все не так складно, як це може здатись. Для таких цілей існують два плагіни – це Platinum SEO Pack та All in One SEO Pack

Особисто я використовую Platinum SEO Pack, мені він здається більш зручний та функціональний. Принцип дії цих плагінів наступний – в адмінці блогу створюється додаткова функція, яка і дозволяє зробити ці SEO налаштування.

Я Вам описав в зображенні приблизну структуру семантичного ядра, але Ви повинні зрозуміти наступне – семантичне ядро при оптимізації, розкрутці та просуванні відіграє дуже важливу роль. Взагалі то, якщо описати коротко, що це за ядро, то можна сказати наступне: семантичне ядро – це той набір слів та словосполучень, по якому Ваш блог повинні знаходити відвідувачі в пошукових системах. Це той опис – який найбільш точно відповідає вмісту та наповненню Вашого ресурсу.

А проаналізувати конкурентність цих слів та запитів можна за допомогою інструментів Google Adwords та Яндекс Вордстат.

3. Утримуватись від написання статей “з неба”. 

Тут я не говорю про те, що необхідно писати статті певної тематики, ні. Зрозумійте цей пункт правильно.

Ви можете вести блог на будь-яку тематику, про випічку тортів, наприклад. Але, коли ви пишете пост про те, як правильно зварити крем чи спекти коржі, Ви повинні проаналізувати, а як саме цю статтю повинні знаходити користувачі? Які запити вводять в пошукових системах відвідувачі, котрі шукали відповідь на “як зварити крем”.

За допомогою попередніх інструментів Google та Яндекс аналізуєте, підбираєте ключові фрази та слова, які Ви повинні використовувати в статті і тільки тоді переходите до написання.

І не забувайте, якщо Ви пишете пост про “як зварити крем”, то необхідно 100% повністю освітити цю тему, дати повну відповідь на це питання. Ви повинні написати статтю так розгорнуто, щоб у Вашого відвідувача не виникло необхідності шукати інформацію ще десь.

4. Внутрішня перелінковка постів.

Тут, в принципі нічого складного немає – в кожній статті, по можливості, бажано ставити 1-2 посилання на статті схожої тематики, які вже є на Вашому блозі. Пошукові машини дуже люблять таку внутрішню перелінковку, тому що це покращує поведінкові фактори, тобто користувач не зайшов-вийшов, а проводить на Вашому блозі певний час. Це важливо!

5. Отримання природніх посилань.

Не прогони, друзі, ні! Звичайні, природні посилання на сторінки Вашого блогу з інших ресурсів. Можна, звичайно, і купувати посилання з інших авторитетних та високовідвідуваних блогів, але, як правило, початківці не мають бюджету на такі витрати, тому: поставте собі за ціль, наприклад, в тиждень реєструватися на 5-10 тематичних форумах та залишати в підписах адресу свого блогу.

Не спамте, а робіть це природньо! Як приклад, створіть тему “просування та розкрутка молодого блогу” та спілкуйтесь! Таким чином, ви отримаєте вхідні посилання на ваш ресурс, що значно вплине на позиції Вашого блогу.

6. Спілкуйтеся з Вашими відвідувачами.

Будьте відкритими для Ваших користувачів, відповідайте на коментарі, спілкуйтеся. Ваше завдання зробити так, щоб відвідувачам було цікаво заходити на Ваш блог! Я зі сторони дивлюсь на себе і бачу, наприклад, заходжу я на цікавий блог, щось коментую, запитую … “а в ответ тишина”…

Звичайно, що мені стає нецікаво і я на цей ресурс навіть не повертаюсь. А коли на мій коментар оперативно публікується відповідь – я бачу увагу до себе, як до відвідувача тому такий блог я додам собі в закладки або підпишусь на RSS.

7. Публікуйте анонси в соц. мережах та надсилайте в ПС.

Після кожної статті в мене на блозі Ви можете побачити іконки популярних соціальних мереж. Після кожного написання посту я відправляю анонс публікації в соціалки,  це дає не тільки певний прилив відвідувачів, але й прискорює індексацію моїх публікацій.

Відвідувачі, в свою чергу, якщо стаття дійсно цікава та корисна, діляться новиною в своїх аккаунтах.

Ще один сервіс, який я б хотів Вам порекомендувати – це www.postpr.ru. За допомогою інструментів цього сервісу “Додати посилання в Google та Яндекс” я відправляю адресу кожного посту в пошукові системи. Це дозволяє значно пришвидшити “сприйняття” ПС нового матеріалу та вберігає від копіювання, адже чий матеріал проіндексувався раніше – той і автор.

8. Маячня з лічильниками, статистиками та різними кнопочками.

Дуже часто початківці просто марять кнопочками, банерками, статистиками та лічильниками. Я б взагалі рекомендував, на перших порах, ніякі кнопочки не ставити. Звичайно, окрім тих, які вкрай необхідні, наприклад кнопочки рейтингів. Ви додаєте свій сайт в рейтинг i.ua, а в обмін обов’язковою умовою є наявність кнопочки на сайті, тоді зрозуміло.

Особливо це стосується Яндекс Метрики. Цей лічильник має одну дуже шкідливу особливість – якщо на Вашому блозі ще немає життя, немає відвідуваності та коментарів, він, відповідно, передає в Яндекс круглий нуль. Тому це дуже шкідливо, як би не звучало парадоксально, для молодого блогу.

9. Реєструйте сайт в різних рейтингових каталогах.

Дуже багато є рейтингових каталогів, які пропонують на безкоштовних засадах розмістити Ваш блог в переліку ресурсів. Це hit.ua, i.ua та інші, пройдіться по популярних блогах та перегляньте різні каталоги та топи. Це додасть, на початках, додаткові посилання на ваш блог та видимість в пошукових системах.

10. НАЙГОЛОВНІШИЙ! Пишіть в свій блог якісно та регулярно!

Можу сказати одне: оптимізація, розкрутка та просування сайту – це якісний та унікальний контент. Контент, який регулярно поповнюється – це запорука популярності блогу. Згодіться, як би Ви не оптимізували свій блог, як би Ви не підганяли його під пошукові запити, якщо у Вас публікується відверто неякісний та нікому непотрібний контент – копійка ціна Вашому ресурсу!

Ви повинні взяти собі за правило, приміром, публікувати пости 2-3 рази в тиждень. Звичайно, що чим більше, тим краще, ідеалом було б 2-3 в день, але це одній людині зробити неможливо, хіба що ресурс ведуть декілька авторів.

Отже, 2-3 рази в тиждень, але постійно! На протязі, хоча б, року! Забудьте на цей час про продаж посилань, про постові, про рекламу – Ви повинні наповнити свій блог якісним і (підкреслюю) унікальним контентом!

Я чудово розумію, що в багатьох це може відбити бажання заводити блоги, але, любі мої, якщо Ви не готові працювати – краще не починайте, не плодіть “мертві душі” в українській, молодій блогосфері. Кожна праця винагороджується, тому скільки вкладете себе – стільки і отримаєте!

В SEO, в оптимізації, розкрутці та просуванні немає нічого складного, важко одне – витримати перший період становлення та розвитку, у багатьох просто опускаються руки. Тому, якщо Ви будете працювати та дотримуватись цих простих, але надзвичайно важливих правил – успіх Вам гарантований!

Більш детально оптимізацію, просування та розкрутку ми будемо ще розглядати, розбирати і інші методи та секрети, але цю основу Ви повинні запам’ятати і керуватися. Я щиро вірю, що все у Вас вдасться – тому вперед! Блогосфера – це так цікаво, варто тільки спробувати!

Шануйтеся і будьте щасливі!

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 6, середнє 4,33 з 5)
Loading...