Відкрити меню

Підняти ТіЦ та PR будь-якими методами – чи правильне це рішення?

Переважна більшість початківців блогосфери, які ведуть ще достатньо молоді блоги, роблять одну з великих помилок – ставлять собі за мету будь-якими методами підняти ТіЦ та PR блогу. Чи дійсно це вірно? Чи варто одразу ж гнатися за високими пузомірками?

Звичайно, що мати високі показники тематичного індексу цитування від Яндекса та PageRank від Google хочеться всім, але чи в цьому щастя? Ну на що вплинуть ці пузомірки, якщо Вашому ресурсу, наприклад, 6 місяців від народження? На вартість посилань, які Ви зможете продавати з свого блогу? Так, але чи варте це ризику загубити свій ресурс? Адже як Ви піднімете ТіЦ та PR на блозі-немовляті? Повальними прогонами? Масовою закупівлею посилань з інших ресурсів? 

Такими діями Ви просто вб’єте свій блог на самому етапі народження та вбухаєте величезну купу грошей. Так, я не сперечатимусь, прогонами та закупівлею посилань можна підняти пузомірки блогу, але … чи вплинуть тіц-и та pr-и на відвідуваність ресурсу? Аж ніяк. В мережі можна зустріти сайти, з практично нульовими пузомірками, але з тисячною відвідуваністю.

Побутує думка, що додавання блогу в Dmoz та Яндекс Каталог просто підносить ресурс в плані відвідуваності. Можу Вам сказати, що це все маячня. Так, пузомірки, траст та авторитетність блогу зростає, але показники на лічильнику реальних відвідувачів залишаються практично незмінними.

Колись я поцікавився в одного з своїх знайомих, власника кредитного сервісу, який додав свій сайт в Яндекс Каталог на платній основі (щось біля 12000 російських рублів – в районі 3000 гривень), чи вплинуло якимось чином на відвідуваність блогу наявність його ресурсу в цьому каталозі? На що він мені відповів – практично ніяк не вплинуло, єдине що зросло – це вартість продажних посилань та дирка в гаманці.

Для блогера найголовніше – це цільова, активна та велика аудиторія читачів, а не ТіЦ та PR. Якщо Ваш блог буде високовідвідуваним, популярним, повірте мені, пузомурки зростуть, не потрібно за цим гнатись. Тим більше, що в Рунеті літає слух, що Яндекс свій показник ТіЦ може взагалі відмінити.

Особисто я вважаю, що, скоріш за все, відмінити не відмінить, а просто замінить на якийсь інший параметр, який буде розраховуватись за іншими алгоритмами. Що тоді буде з блогами, які просто як паровози перлись за високими показниками ТіЦ та PR? Самі здогадуєтесь.

В чому біда блогерів, які розпочинають свій шлях на ниві блоговедення? Це “псевдоспеціалісти”, які випускають різного роду книжечки та курси з єдиною метою – заробити. А толку з такої інформації практично ніякої – це в кращому випадку. Дуже часто такі “супер-пупер” технології просто шкодять молодим ресурсам. Я ніколи не претендував на звання великого спеціаліста в SEO чи блогосфері, але певні навики маю. Тому я раджу Вам те, що дійсно перевірене мною і багатьма популярними веб-майстрами і що точно не зашкодить Вашому ресурсу.

Про помилки швидкої монетизації та прогонів молодих блогів я вже писав ось тут, тому хочу наголосити ще раз! Перше і найголовніше правило блогера-початківця:

– наповнення блогу унікальним контентом на регулярній основі! Контент тримає марку, контент просуває блоги, на контенті тримається все – які б викрутаси Ви не робили, якщо на Вашому ресурсі немає контенту, або це відверте “фе”, то забудьте про популярність та відвідуваність.

Ні в якому разі не копіюйте чужі матеріали, пишіть унікальні статті, створюйте на блозі унікальну, свою атмосферу і побачите, що люди будуть читати Ваш ресурс, будуть відвідувати, будуть коментувати.

Повернусь до питання продажу посилань – по-перше, це надзвичайно шкідливо для молодих сайтів, по-друге, з блогів з низькою відвідуваністю посилання ніхто купувати не буде, тому для Вас, як для молодого блогера, пузомірки не повинні стояти на першому місці. Зросте відвідуваність – зростуть і ТіЦ та PR, таким чином тоді можна говорити і про заробіток з продажу посилань.

Тому друзі, “мораль сей басни такова” – якщо Ви створили блог, якщо Ви любите його та бажаєте зробити популярним та високовідвідуваним, то забудьте про такі поняття, як ТіЦ та PR хоча б на 6-8 місяців. Не це повинно бути для Вас пріорітетом.

Найголовніше, на чому Ви повинні сконцентрувати свою увагу – це написання класного, унікального контенту під ключові запити у великій кількості на регулярній основі! Не маєте блогу? Завантажуйте мій безкоштовний відеокурс “Як створити блог на WordPress своїми руками” і власний блог будете мати гарантовано!

Коли блог проживе певний час в мережі, набере трасту та солідності, “настоїться” в інтернеті – тоді ми поговоримо і про інші питання, такі як заробіток, пузомірки і т.д.

І на завершення – любіть свій блог, любіть те, чим Ви займаєтесь – і буде Вам щастя!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 2, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 8 коментарів
 1. Сергій сказав:

  Думаю, викластись на додавання в Дмоз i ЯК варто, але це не має бути першочерговою метою. Впевнений, ресурси, що знаходяться в цих каталогах, робот вiдвiдує першочергово.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Питання, можливо і так, а можливо і ні. Я не помітив ніякого ефекту від того, що мій блог додали в Дмоз. А платити за Яндекс 3 тисячі гривень … спірно.

   Відповіcти
 2. Сергій сказав:

  Тому я й додав, що це не має бути першочерговою метою. А через деякий час, коли вiдвiдуванiсть Вашого блогу зросте до 1000, впевнений, будете мати з цього плюси.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Взагалі, подейкують, що навіть при 1000 відвідуваності (яка взагалі на їхню згоду мало впливає), безкоштовно потрапити в Яндекс каталог практично нереально. Поживем – побачимо.

   Відповіcти
 3. Сергій сказав:

  Але при тисячнiй вiдвiдуваностi можна вже непогано монетизувати блог, а за рахунок цих коштiв можна зареєструватись в ЯК, якщо це буде потрiбно.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Не сперечаюсь 🙂 Сергый, Вам давно вже сам Бог велів власний блог вести)).

   Відповіcти
 4. Сергій сказав:

  Та все “Лень-матушка” 🙁 Вже домен i хостинг проплатив. Залив все. Пiдiбрав дизайн – на перших порах пiде, потiм пiдправлю. Правда не все налаштував, так як не маю досвiду роботи з Вордпресс. Та й iдеї для статей маю, тим паче що iнколи пiдробляю копiрайтингом для згаданих iнтернет-магазинiв.

  Але буду себе примушувати i, сподiваюсь, з Вашою допомогою процес пiде. Не дозволю собi прохалявити ще один мiсяць хостингу 🙂

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   🙂 🙂 🙂

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google