Мої вітання шановному товариству! Оскільки я активно взявся чистити блог від плагінів, а остання стаття-перелік встановлених додатків публікувалась 08.11.2013 – давайте порівняємо стан блогу на листопад 2013 року з тим, що на ресурсі робиться зараз в плані кількості встановлених сторонніх розширень. Отже, порівнювати я буду з останнім описом плагінів, розкажу чому і які додатки були видалені та чим замінені.

Плагіни для WordPress

Заходимо в майстерню блогу, в розділ “Плагіни” і дивимось, що тут робиться станом на сьогодні, 23 липня 2014 року. Якщо якийсь плагін, в порівнянні з минулим описом, буде вилучений, то я обов’язково розкажу чому і на що він був замінений. Поїхали.

Активні плагіни:

1. All In One SEO Pack – від цього плагіна навряд чи колись я відмовлюсь, адже це потужний сео-комбайн, який дозволяє сформувати і семантичне ядро блогу, і прописати мета-дані для публікацій, а від недавно я почав використовувати ще одну його можливість, про яку піде мова нижче. All In One SEO Pack залишився – гадаю, що залишиться і надалі, ну хіба хтось розробить щось більш потужне та функціональне, в чому я сумніваюсь.

2. Antispam Bee – захист від спаму в коментарях. Я просто люблю цей плагін, він мені зручний і якщо навіть в налаштуваннях можна виставити так, що без Antispam Bee біди великої не буде, від цього додатку я не відмовився. Він легкий в роботі, функціональний, чудово ловить спамні коментарі, тому – залишаю.

Antispam Bee

3. Broken Link Checker – класний плагін, який перевіряє битість посилань на ресурсі. Дуже часто трапляється так, що користувач, наприклад, залишає коментар з лінком на свій ресурс, а через деякий час його сайт чи блог перестає існувати. Так ось Broken Link Checker аналізує, чи живі такі посилання, а також цей додаток перевіряє посилання і в статтях, так що дуже зручна річ.

Деколи Broken Link Checker любить і збрехати, але завжди можна перевірити правдивість його інформації. Якщо додаток щось вкаже помилково, то через певний час виправляється і оновлює інфу.

Broken Link Checker

4. Comment Form Quicktags – цей додаток розширює стандартні можливості форми коментування, додаючи власні Quicktags над полем введення тексту. Описувати тут власне немає що, плагін простий та функціональний.

Comment Form Quicktags

5. Crayon Syntax Highlighter – доволі специфічний плагін, який дає можливість виводити код в окремому полі та запобігає його спотворенню. Якщо у Вас якийсь технічний ресурс – то цей додаток може згодитись. Його роботу можна переглянути на прикладі – я веду звичайний текст.

Плюс в тому, що Crayon Syntax Highlighter не спотворює код і якщо користувач скопіює його з Вашого сайту – то гарантовано все буде працювати, а в коді, як відомо, велику роль відіграє навіть зайва кома чи крапка.

6. Disable All WordPress Updates – гадаю всі відомий плагін, який вимикає оновлення на блозі – як самого WordPress, так і плагінів. Я його не видаляю, тому що наразі ресурс стоїть на WordPress 3.8.1, а оновлювати його я не поспішаю.

7. Hyper Cache – плагін кешування. Цей додаток видає відвідувачам сторінки блогу зі збереженого кеша, а не напряму, що впливає на швидкість завантаження сторінки. Стоїть вже давно і роботою я цілком задоволений.

8. Subscribe To Comments – надзвичайно корисний плагін. Він надає можливість коментатору підписатись на повідомлення до прокоментованої статті. Корисно тим, що залишивши коментар, відвідувач може просто забути за нього, а відповідь, яка прийде йому на електронну пошту, нагадає про це.

Subscribe To Comments

9. UkrToLat – цей додаток формує адресу публікацій з українських назв в латинські літери. В принципі – можна і вручну прописувати посилання на статті та сторінки, але для початківців – буде корисний.

10. WP No External Links – перетворює зовнішні посилання з блогу на внутрішні. Виглядає це наступним чином: Ви ставите посилання на якийсь ресурс і при наведенні на нього ми бачимо таку картину

WP No External Links

За рахунок оцього goto – ми перетворюємо всі вихідні посилання на внутрішні.

11. WP YouTube Player – цей плагін дозволяє вставляти відео з YouTube, використовуючи власні короткі коди. Я все збираюсь його видалити, адже відео можна вставити і без нього, але завжди не вистачає часу, потрібно переглянути всі статті з відео.

Перевага цього плагіна в тому, що він має деякі власні налаштування, такі як стилі плеєра, приховувати інформацію про відео, дозволяти чи забороняти повноекранний режим і т.д.

WP YouTube Player

Я про цей додаток просто забув, тому і залишив. Але найближчим часом приберу, тим більше – він давно вже не оновлювався.

12. ВП Типограф Лайт – корисна річ. Плагін ВП Типограф Лайт коректно обробляє різні спецсимволи і робить їх візуально прийнятнішими. Коми, дефіси, лапки … все це виводиться без спотворень та косяків.

13. Правильне відмінювання кількості коментарів – тут власне з назви все зрозуміло, цей плагін правильно відмінює український варіант кількості коментарів. Наприклад, не 2 коментар, 5 коментар, а 2 коментарі, 5 коментарів.

14. Українські дати для WordPress – аналогічно до попередника, все просто та зрозуміло. Тут формуються правильні українські дати постів. Наприклад, на 23 липень, а 23 липня.

Ось і все. 14 активних плагінів, 1 з яких 100% в черзі на видалення. Це хороший результат, враховуючи те, що на початку ведення блогу, плагінів було щось біля 30 штук.

Тепер давайте поговоримо про ті додатки, які були видалені і на що замінені, порівнюючи з 08.11.2013.

Видалені плагіни:

1. BackUpWordPress – плагін для автоматичного резервного копіювання блогу. Замість нього просто вручну раз на два-три тижні роблю копію бази даних і файлів.

2. Collapsing Categories – вивід категорій у вигляді гарного випадаючого списку. Видалив. Оскільки ще на початку ведення блогу зробив дурницю – створив дуже велику кількість категорій, вивів меню цих категорій у вигляді випадаючого списку, але вже стандартним віджетом WordPress.

Collapsing Categories

3. Comment Redirect by Yoast – плагін, який перенаправляв коментатора після першого коментаря на блозі на спеціально приготовану сторінку. Замінено на функцію, детальніше – в цій статті.

4. Contact Form 7 та Really Simple CAPTCHA – чудова пара додатків для організації форми зворотного зв’язку, користувався давно і був цілком задоволений. Замінив на форму без плагінів, посилання на статтю – КЛАЦ. Там може бути невеликий нюанс, залежно від конфігурації хостингу, але автор мій коментар затер, тому звертайтесь – підкажу.

5. Dagon Design Sitemap Generator – цей плагін виводив карту сайту для відвідувачів на окремій сторінці. Видалив, тому що мало хто ходить по цій карті, а чи пришвидшує це індексацію – питання.

6. Google XML Sitemaps – додаток, який створював карту сайту для пошукових систем. Ось це важливо, але завдяки All In One SEO Pack та статті на блозі Павла Лиса, вдалось згенерувати цю карту без ще одного плагіна. Павлу – подяка, стаття – ось тут.

7. jQuery Colorbox – ефект випливаючих зображень, аналог Lightbox. Видалив, підключив скрипт Lightbox від розробника без плагіна. Як? Все просто – читайте тут.

8. MobilePress – формування мобільної версії блогу. Видалив, оскільки ресурс отримав адаптивний шаблон і в цьому плагіні потреба просто відпала.

9. NextGEN Gallery by Photocrati – плагін фотогалереї. Замінив на стандартну галерею WordPress, про це детально була окрема стаття, а дякуючи Ярославу (www.figli.pp.ua) – тепер ця галерея з ефектом Lightbox.

10. PHP Code Widget – цей додаток дозволяв коректно виводити php-коди у віджетах. Видалив. Тепер вставляю необхідні функції тільки через код файлу sidebar.php.

11. WP-PostViews – цим плагіном я виводив кількість переглядів до окремої статті. Видалив. Замінив функцією від Кама – стаття ось тут.

Всі плагіни, які активувались час від часу – видалив взагалі і при потребі просто інсталюю їх повторно.

Ось така ситуація, друзі. З 25 плагінів на блозі залишилось всього 14, це хороший результат, порівнюючи з минулою кількістю додатків.

Якщо у Вас будуть виникати якісь питання – пишіть в коментарях, а наразі – у мене все.

Шануймося!

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 2, середнє 5,00 з 5)
Loading...