Відкрити меню

Плагіни UkrToLat, українські дати, відмінювання кількості коментарів та файл wp-config.php

Мої вітання! Давно не інсталював WordPress з нуля, але часті дописи користувачів на електронну пошту змусили мене поставити останню збірку 3.9.1 на локальний сервер та перевірити звертання тих відвідувачів, які розпочинають свою роботу з українською версією цього двигунця. В чому суть запитань? В тому, що в українізованій версії WordPress 3.9.1 відсутні певні плагіни, які завжди йшли по-замовчуванню, а також – змінений файл конфігурації wp-config-sample.php (wp-config.php).

Збірки WordPress

Перше, що мене здивувало, це відсутність в збірці таких необхідних плагінів, як UkrToLat, який формує адресу публікацій і сторінок латинськими літерами з його заголовків, плагіна “українські дати для WordPress” та плагіна, який допомагає правильно відмінювати кількість коментарів. Знаючі користувачі можуть сказати, що без них можна обійтись – в принципі так, але ж не всі, хто розпочинає знайомство з блогами, мають досвід користування WordPress. Скоріш за все, автори просто перестали свої розробки підтримувати … що ж, дуже шкода.

Так чи інакше, я викладаю Вам для завантаження ці плагіни, щоб робота з WordPress була для Вас легкою та комфортною.

Плагін UkrToLat

Плагін “Українські дати для WordPress”

Плагін “Правильне відмінювання кількості коментарів”

Плагін UkrToLat – формує адресу публікацій і сторінок латинськими літерами з його заголовків. Тобто, якщо у Вас назва посту, наприклад, “Моя фотогалерея”, то в посиланні Ви отримаєте “…/moya-photogalereya” (ну або щось подібне), а не дикий набір незрозумілих символів.

Звичайно, що можна просто транслітерувати ці посилання в ручному режимі, але для початківців, гадаю, цей плагін був дуже корисний, тому його відсутність – невеличкий, але мінус.

Плагін “Українські дати для WordPress” – тут з самої назви зрозуміло, яку функцію він виконував, формував правильні українські дати. Тобто, не 15 липень, а 15 липня.

Плагін “Правильне відмінювання кількості коментарів” – аналогічно, назва говорить сама за себе. Цей плагін допомагав правильно відображати кількість коментарів, себто не 12 коментарі, а 12 коментарів.

Особисто я спробував ці плагіни на WordPress 3.9.1 – все працює, це на той випадок, якщо їх відсутність пов’язана з припиненням підтримки авторами перекладу. Можете сміливо завантажувати та встановлювати на свій блог.

Якщо з плагінами все більш-менш зрозуміло, ну припинили автори їх підтримувати, то причина втручання в файл конфігурації – для мене залишається загадкою. Наприклад, в старіших версіях WordPress файл wp-config-sample.php (або вже змінений wp-config.php) виглядав таким чином:

wp-config

А от уже в нових версіях двигунця в цьому файлі залишили тільки з’єднання з базою даних. Прибрали абсолютно все, включаючи і унікальні ключі аутентифікації.

Файл конфігурації

На моє глибоке переконання, навіть якщо там були якісь моменти зайві, втручатися в код потреби не було, це ж, всього навсього, переклад, а не повноцінна розробка з нуля. На форумі українського WordPress я задавав це питання, але відповіді так і не отримав.

Тому, якщо і Вам це не сподобається, просто зайдіть на сайт української спільноти WordPress та завантажте версію 3.7.1 – там цей файл ще не обрізаний.

Версія 3.7.1

Цей пост написаний скоріш для користувачів відеокурсу “Як створити блог на WordPress своїми руками” і я чудово розумію дискомфорт, який вони відчувають.

В майбутньому, коли я закінчу новий відеокурс, в планах записати версію “Як створити блог на WordPress своїми руками 2.0”, тому що багато є нововведень, які я хотів би розглянути. А наразі в мене все.

До речі, продовжуючи тему позбавлення від плагінів. Рекомендую ознайомитись зі статтею на блозі Павла Лиса, де він розглянув можливість створення карти сайту за допомогою all-in-one-seo, за що Павлу окрема подяка. Ось ця стаття: http://pavlofox.net/zrobyty-kartu-sajta/

Бажаю Вам комфортної роботи з WordPress та вдалого дня.

Шануйтеся.

P.S. Увага! Ці плагіни встановлювати потрібно наступним чином: розпакуйте архіви і завантажте голі php файли в теку http://адреса_вашого_блогу/wp-content/plugins – вони з’являться в розділі “Плагіни” і Ви зможете їх активувати.

- · · -

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 3, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 8 комент
 1. Pavlofox сказав:

  О, дякую Олег за рекламу!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Відповіcти
 2. Здається ще у 3.8 вже не було цих плагінів, бо коли “СайТех” робив то їх там вже не було.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Не було, якщо не помиляюсь – то 3.6 остання, де вони були.

   Відповіcти
 3. Serpiko сказав:

  Цілком згоден про ключі аутентифікації!!! Їх видалення вважаю неприйнятним. Місяць тому вагався чи ставити WP 3_9_1 для сайта – все ж таки поставив. За плагіни дякую – я їх шукав, але не знайшов.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   100%, незрозуміла логіка. Хоча там можна обійтись без багатьох речей, але перекладачі не повинні втручатись в код CMS, тільки перекладати. Може то собі замутити власну кузню перекладу 🙂 🙄

   Відповіcти
 4. Serpiko сказав:

  До речі, вітаю з новим дизайном блогу. Подобаються саме широкі

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Дякую, ще десь можуть проскакувати неточності, але все по ходу виправляється та буде ще змінюватись.

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено