Відкрити меню

Плагін для захисту від спаму блогу на WordPress – Invisible Captcha

Вітаю всіх читачів в Новому році! Надіюсь, що всі гарно відсвяткували прихід 2013 року та з нетерпінням чекають Різдвяних свят! Але поки до Різдва ми ще маємо час – давайте трішки попрацюємо. А поговоримо ми сьогодні про надзвичайно важливу для кожного власника блогу річ – захист від спаму в коментарях. Скільки існує плагінів для цього – просто не перелічити, але чи всі вони настільки хороші, як розписують?

Технічні можливості кожного плагіна я розглядати не буду, не про це мова. Будь-який плагін, в тій чи іншій мірі, виконує свою роботу, справа не в функціоналі – справа в доцільності використання. Мета кожного плагіна, який призначений захистити блог від автоматичного спаму – створити захисне поле (капчу), введення числового значення з якого або виконання певної умови і відділяє звичайного коментатора від ботів, які займаються автоматичним спамом в коментарях.

Звичайно, що ручний спам проходити буде, адже людина, яка поставила собі за ціль залишити, наприклад, посилання на свій ресурс на Вашому блозі або протролити Вас, обійде будь-який захист – та автоматичний спам, який залишають не люди, а спеціальні програми, проскакувати не буде (про спам ми вже згадували ось тут).

Але, тут є друга сторона медалі 🙂  Надто складний захист від спаму відсікає не тільки ботів, але й відбиває в людей бажання коментувати Ваші публікації. Уявіть собі, Ви заходите на блог, читаєте статтю і бажаєте її прокоментувати, але для того, що б залишити коментар, приходиться так викручуватись – що просто жах. І не завжди з першого разу вдається правильно відгадати антиспам з картинки.

Наприклад, на деяких блогах я зустрічаю ось такий захист від спаму.

На мій погляд це взагалі збочення. Хто зустрічав такий плагін або користувався Депозитом, де полюбляють таке параноїдальне піклування про захист, той знає, що не завжди вдається з першого разу відгадати цю картинку. Я, наприклад, якщо зустрічаю такий плагін, взагалі не коментую публікацію, навіть, якщо матеріал мені дуже сподобався.

Існують ще варіанти, наприклад

Це ще куди не йшло, але також, на мій погляд, зайве. Я не буду говорити про те, що це за плагіни, просто наведу приклад антиспам захисту, який полюбляють ставити на блогах.

Різного роду математичні та числові капчі – з ними ще миритися можна, якщо коди зрозумілі та не змушують з лупою визначати, що ж там зображено.

Або ось такі, прості та ефективні варіанти захисту.

Шановні друзі, запам’ятайте одну просту річ – Ви повинні максимально спростити відвідувачеві можливість коментувати Ваші матеріали. Не ставте “броньовані” капчі, як в першому прикладі, не змушуйте вашого гостя вивертатись для того, що б залишити коментар. Якщо буде все складно – користувачі просто не будуть коментувати.

Я пропоную Вам простий, але потужний плагін, який дозволить вберегти свій блог від автоматичного спаму практично на 100%.  Називається плагін Invisible Captcha. Протестувавши його деякий час – я залишився цілком задоволений його роботою, тому і рекомендую Вам.

Завантажуєте Invisible Captcha з офіційного сайту (ось тут) та інсталюєте звичним способом, через адмінку. Після встановлення у вкладочці Плагіни з’явиться пунктик від  Invisible Captcha.

В налаштуваннях плагіна особливих премудростей немає. Єдине, що можна поставити – це визначити дію з спамними коментарями та перекласти повідомлення про помилки.

Тепер про те, як працює цей плагін. Хоча він і називається Invisible Captcha (невидима капча), ніякої капчі не створюється. Принцип дії дуже простий – на кнопочку “Відправити” вішається певне правило, яке визначає дію при відправці коментаря. Якщо відбулось натискання на кнопочку “Відправити” – коментар проходить, якщо ж натискання не було (а боти, відправляючи спам, на кнопочку не тиснуть) – коментар визначається як спамний.

Таким чином чітко видно, коментар відправляла людина чи робот. При цьому, ніякої складної капчі немає і коментування публікацій для користувача надзвичайно просте.

За 2 чи 3 доби використання Invisible Captcha в мене на блозі піймалось 7 спамних коментарів, при чому я навіть не бачив, коли вони надходили.

Що стосується плагіна Akismet та подібних – особисто в мене цей плагін відправляв в спам і нормальні коментарі, тому я від нього відмовився.

Який плагін використовувати – справа особистого вподобання, але потрібно керуватись одним правилом – коментування для відвідувача повинно бути якомога простішим! Це аксіома.

Особисто я використовую на блозі Invisible Captcha, що і Вам рекомендую.

Сторінка плагіна Invisible Captcha

Успіхів Вам, шануйтеся.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...
Обговорення: 10 коментарів
 1. Hanter сказав:

  Як на мене, найкраще підміняти name для input-ів.
  Для цього є навіть спеціальні плагіни.
  Ніякої надоїдливої капчі, і всяких антиспам фішок.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Invisible Captcha приблизно те саме робить, в загальному. От Ви ж не бачите на блозі у мене ніякої капчі, а зранку уже 17 спам коментарів було зловлено.

   Відповіcти
 2. Сергій Сметанський сказав:

  Ненавиджу капчу!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   А її тут ніхто не побачить 🙄

   Відповіcти
 3. Ігор Наврот сказав:

  В мене одне питання на рахунок Я не бот- виберіть людину з піднятою рукою.. Можете розповісти детальніше?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Та, власне, немає що детальніше розказувати. Людина, перед коментуванням, повинна натиснути на малюнок чоловічка з піднятою рукою, таким чином підтверджується реальність коментатора.

   При натисканні на якусь іншу картинку (наприклад, на чоловічка який іде) або коли взагалі не натиснута ні одна – коментар не пройде.

   Відповіcти
   1. Ігор Наврот сказав:

    Я власне хотів дізнатися чи є такий плагін з даним механізмом захисту чи просто скрипт.. Бачив схожий механізм для CMS Joomla а на вордпрес такого плагіну не зустрічав.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Тут саме про WordPess велася мова, такий плагін для цієї CMS називається CheckBot

     Відповіcти
 4. Валентина сказав:

  спробую встановити,може допоможе… а зі спамом прямо біда, як врятуватися,не підкажіть?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Наразі в мене стоїть плагін Antispam Bee + в налаштуваннях коментарів вказано, що автор має мати раніше узгоджені коментарі та якщо в коментарі є 1 або більше посилань, то ставити в чергу. Цього вистачає з головою.

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google