Друзі, сьогодні я хочу познайомити Вас зі своїм рідним містом, де я народився та мешкаю, де проживають мої рідні та близькі люди і звідки я, ні за яких обставин, не маю бажання виїжджати – місто Коломия. Місто-писанка – так ще іменують Коломию в газетах, журналах, наукових публікаціях та історичних працях.

Неймовірно красиве, затишне, з нотками старовини та національних традицій містечко, перша згадка про яке датується 1241 роком. І хоча археологи знаходили докази того, що на території сучасної Коломиї поселення трипільців існували набагато раніше, ще 6 тисяч років тому, все ж таки саме з Галицько-Волинського літопису, з 1241 року, розпочинається відлік історії Коломиї.

Свою історію Коломия розпочинала як місто-фортеця, укріплений рубіж Попрутської оборонної лінії, адже саме через Коломию проходили важливі торгівельні шляхи, через які возили сіль – надзвичайно ходовий, на той час, товар. З тих пір, з маленької укріпленої фортеці, Коломия розбудувалась до важливого освітньо-культурного та економічного центру Івано-Франківщини та всієї Західної України.

Ні, друзі, я не буду розписувати Вам сухі історичні факти – на це існують підручники історії та літописи. Я розкажу Вам цікаву теорію виникнення назви міста, про яку не знає дуже багато коломиян, особливо молоде покоління – не дивно, чомусь дуже мало сучасна молодь цікавиться історією України.

Коломия розташована на березі річки Прут, яка бере свій початок з карпатських джерел, так от, колись в’їзд в місто зі сторони ріки суворо контролювався, адже Коломия була важливим економічним та торгівельним центром Покуття, тому всі фіри, які в’їжджали в місто з гуцульських солеварень, змушували мити в Пруті колеса.

З тих пір і назвали це прикарпатське місто – Коломия. Хоча гіпотез виникнення назви міста існує дуже багато, як приклад, версія – колись річка Прут іменувалася Миєю, тому і місто отримало назву Коломия, хоча корінні коломияни, все ж таки, надають перевагу версії з миттям коліс (колись колеса називали “кола”) 🙂 .

Сучасна Коломия зберегла свої національні та регіональні гуцульські традиції – нові мікрорайони, звичайно, вже мають вигляд урбаністичних забудов, але центр міста та прилеглі вулички залишили в собі дух історії. Коли прогулюєшся по Коломиї, особливо по її центральній частині, виникає враження, що час застиг на місці.

Історичні будівлі, костьоли, споруди – все це викликає повагу до історії та предків, чимось старі райони Коломиї нагадують старі вулички Львова.

Я надзвичайно люблю своє місто, адже тут я виріс, ходив в школу, тут пройшло моє дитинство, тут проживають найдорожчі мені люди. І хоча життя змушувало проживати і в інших містах України – додому, в Коломию я прагнув завжди.

Пропоную Вам переглянути невеличку фотосесію, фотозвіт про це чарівне місто – якщо Ви колись завітаєте в Коломию, я з радістю проведу для Вас екскурсію 🙂 . А поки що – давайте разом, віртуально, помандруємо красивими місцями Коломиї (збільшуйте фото та гортайте стрілочками Вліво-Вправо).

Є у нас в Коломиї ще одне чудо – музей Писанки, але про це диво я розповім в наступних публікаціях.

 

 

 

 

 

 

Шануйтеся!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...