Покращуємо сніппет статей у видачі Google

google

Всім привіт! Для початку – що таке сніппет? Взагалі то, я не берусь розмірковувати про те, як правильно пишеться це слово, керуюсь тим, що в англійській мові – це snippet, отже буду писати саме так. Що це за звір такий? Сніппет, з точки зору seo, це фрагмент текстової інформації по сайту чи статті, яка виводиться в результатах видачі пошукових систем, одразу після посилання на матеріал. Звичайний сніппет – це синій заголовок, зелений URL та сірий опис матеріалу, який Ви шукали. А от як його удосконалити? Як зробити так, щоб саме Ваш результат у видачі ПС був привабливим та спонукав відвідувача перейти саме на Ваш сайт, а не на інший?

Колись я хотів додати в цей сніппет фото автора, себто своє, але потім Google почав знімати світлини авторів з видачі, тому реалізовувати цю ідею я не став. А от нещодавно вирішив повернутись до вдосконалення сніппетів і знайшов просте та класне рішення – це рейтинг публікацій (або просто їх оцінка). Єдиний мінус такого методу – це плюс один плагін на блог, але мета виправдовує засоби, тому давайте розглянемо, як все це зробити.

На допомогу нам прийде плагін WP-PostRatings, який можна завантажити ось тут. Як встановити WP-PostRatings на блог – розглядати я не буду, це всі вже чудово знають та вміють, тому перейдемо безпосередньо до функціоналу. Після того, як Ви встановите плагін на блог, у Вас в Майстерні з’явиться ще один додатковий пункт – Ratings, який має декілька розділів.

Перший розділ – це Менеджер Рейтингів, де Ви можете переглянути хто і як голосував, можете видалити оцінки, одним словом – загальна статистична інформація, зупинятись детально я не буду. Другий розділ – Rating Options (Налаштування Рейтингів), який нам потрібен в першу чергу. Відкриваємо його і бачимо певні налаштування:

Хоча всі налаштування на англійській мові, але розібратись можна дуже легко. Я також лити воду не буду, а покажу Вам ще один скрін з тими змінами, які я вніс у себе на блозі. Тут Ви можете обрати вид оцінок, як будуть називатись ступені оцінювання, хто має право голосувати і таке інше.

Зверніть увагу на один момент: для того, щоб рейтинг статті відображався в сніппеті, необхідно поставити галочку на пункті Enable Google Rich Snippets. Якщо Ви цю галочку поставите, то плагін створить спеціальну мікро-розмітку, яка і дозволить оцінкам виводитись в результатах видачі.

Наступний розділ – це Ratings Templates. Тут задаються ті надписи, які будуть з’являтись при оцінюванні статті або при відсутності оцінок. Там всього декілька англійський слів, тому я покажу лишень один шаблон, а інші Ви собі відредагуєте самостійно. При чому, Ви можете написати що завгодно, наприклад, не “голосів”, а “оцінок” чи “відміток”, пофантазуйте.

Після всіх налаштувань, які Ви зробите або ні, необхідно в місце, де Ви бажаєте вивести можливість оцінювання статті, вставити певний код. Я вставив код в файл шаблону single.php, одразу після тексту статті. Отже, беремо код:

і ставимо його в single.php, одразу після (в моїй темі):

В Вашій темі (шаблоні) після цієї стрічки можуть іти ще певні записи, тому або поекспериментуйте, ставлячи крапочки, або напишіть через розділ Контакти мені і я спробую Вам допомогти.

В результаті мій рейтинг статей виглядає наступним чином:

Тепер найголовніше – нам необхідно перевірити, який вигляд матиме наш сніппет зараз. Йдемо в Інструмент тестування структурованих даних від Google, вводимо лінк будь-якої статті і тиснемо “Попередній перегляд”:

Якщо все зроблено вірно, то Ви повинні побачити ось таку картину:

Якщо у Вас на блозі стоїть плагін кешування, то очистіть кеш, інакше змін не побачите. Звичайно, що це тільки попередній вигляд сніппетів, в реальній видачі вони з’являться тільки тоді, коли Google переварить всі наші статті, тому не поспішайте бігти в пошук і шукати свої пости там, зміни будуть видимі не одразу.

Ось таким простим методом ми покращуємо зовнішній вигляд сніппетів наших статей у видачі Google. Погодьтесь, що результат з рейтингом підвищує відсоток переходів на сайт, а це дуже і дуже важливо.

Пишіть цікаві та корисні статті, а рейтинг відвідувачі поставлять з великим задоволенням, це навіть простіше, ніж залишити коментар.

Бажаю Вам гарного дня, усміхніться, життя – чудова річ.

Шануйтеся!