Відкрити меню

Помер автор “Тореадорів з Васюківки” – письменник Всеволод Зіновійович Нестайко

На 85-му році життя пішов від нас відомий український письменник Всеволод Нестайко. Якщо хтось з читачів не згадає це ім’я, то назву книги “Тореадори з Васюківки” чув практично кожен з нас. Звичайно, що це не єдиний твір автора, але “Тореадори” стали своєрідним бестселером в дитячій літературі. Уявіть собі – книга “Тореадори з Васюківки”, вже в незалежній Україні, обігнала за кількістю продажів всі частини відомого “Гаррі Поттера”. Практично на кожній полиці книжкових магазинів Ви знайдете твори Всеволода Нестайка, а це свідчить про те, що це була дійсно велична особистість в українській літературі.

Всеволод Нестайко

В свій час я дуже любив читати, це захоплення подекуди переходило вже в якусь параною – мати розказувала (та я і сам це чудово пам’ятаю), що книжки вона знаходила всюди … під диваном, на балконі, у ванній кімнаті … читав я навіть на шкоду навчанню)). Заробляв за це на горіхи, але відмовитись від книжок просто не міг. Були і улюблені твори, були і такі, які прочитувались один раз, але “Тореадори з Васюківки” я проштудіював до останнього абзацу зо три рази.

“У країні сонячних Зайчиків”, “Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків”, “Неймовірні пригоди у лісовій школі”, “Одиниця з обманом”, “П’ятірка з хвостиком”, “Загадка старого клоуна”, “Чудеса в Гарбузянах”, “Пригоди Грицька Половинки” – це такі добрі, світлі, позитивні твори, що перечитувати їх хочеться ще і ще. Написані дуже легкою мовою, читаються на одному диханні і завжди залишають позитивні емоції.

Колись у нас в Коломиї була (та і зараз є, просто я вже туди не ходжу) дитяча бібліотека, так от “Тореадори з Васюківки” мені видавали не один раз. Полюбляв я в цю бібліотеку заходити у вільний час … переглядав збірки “Перцю”, журнали та вирізки по догляду за рибками (колись мав бажання завести акваріумних жителів), потім була хвиля літератури по догляду за собаками (це було наступне дитяче бажання) … пригадую був випадок, що я засидівся надто довго в читальні і не прослідкував за часом, тому дома отримав прочухана.

Пізніше, коли я вже був в класі 5-6, батьки почали мені купувати літературу для домашньої бібліотеки. Як нині пригадую томики Нечуя-Левицького, Едгара Берроуза, Теодора Драйзера … 12 частин Берроузівського “Тарзана” також були перечитані не один раз. Під час навчання в коледжі, на парі світової літератури, мене викладач змусив переказувати повністю Рея Бредбері “451 градус за Фаренгейтом” – 90 хвилин я баляндрасив те, що нікому не було цікаво)). Та за якусь провину, якщо не помиляюсь, я змушений був вдавати з себе великого казкаря)).

Але … які б не були цікаві та класні твори зарубіжних авторів, українська література завжди була ближче до душі. З особливою теплотою я в черговий раз відкривав “Тореадорів” Всеволода Нестайка і перечитував. Вже на пам’ять знав сюжет, події … але кожного разу знаходив в цій книзі щось нове та цікаве. От дійсно, Всеволод Зіновійович та людина, про яку говорять “письменник від Бога”. До речі, стрічка “Тореадори з Васюківки” в 1968 році в Мюнхені отримала Гран-прі кінофестивалю.

Література втратила … однозначно, і ця втрата дуже значна. Колись, 22 липня 2012 року, український кінематограф та театр пережили смерть Богдана Сильвестровича Ступки, що було великою трагедією для поціновувачів українського кіномистецтва, а от зараз втрату відчула українська література.

Тореадори з Васюківки

Шановні друзі, якщо Ви ще не читали Всеволода Нестайка – не полінуйтеся, завантажте собі “Тореадори з Васюківки” та прочитайте. Я гарантую, що Ви отримаєте велике задоволення – книга читається легко, “на раз”. В кого є діти шкільного віку – також дайте їм прочитати цю книгу, нехай візьмуть в бібліотеці або придбайте для малечі в книжковому магазині. Це дійсно шедевр української дитячої літератури.

Я з великим задоволенням перечитаю разом з Вами книгу мого дитинства і ще раз насолоджусь неповторним письмом Всеволода Зіновійовича Нестайка.

P.S. Після відпочинку я знову повертаюсь до роботи, так що статті тепер будуть з’являтись з сталою періодичністю.

Шануймося.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 3 комент
 1. remix2903 сказав:

  Шкода, Всеволод Нестайко дійсна талановита людина. Теж любив твір “Тореадори з Васююківки”.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   От сиджу зараз і перечитую “Тореадорів” 🙂

   Відповіcти
 2. Pavlofox сказав:

  Також любив читати «Тореадори з Васюківки».

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено