Відкрити меню

“Понтовий” та всезнаючий блогер або синдром великого цабе

Доброго дня, шановні читачі! Практично щоденно я переглядаю блоги, які додані в закладки, та цікавлюсь, а що нового написав автор на ресурсі? Адже кожен блог, який збережений в браузері, додавався туди по ряду причин, але найголовніша – цікава та корисна інформація по певному питанню чи напрямку діяльності. І от буквально вчора кількість “закладених” блогів, які я читав, зменшилась майже на половину. Чому? Я довго не міг знайти конкретну причину, та в один момент не тільки зрозумів чому, але й вивів для себе певний термін – “синдром великого цабе”.

Синдром великого цабе

Що це за термін такий і чим я керувався? Поясню Вам з точки зору звичайного користувача, не веб-майстра, не блогера, не сеошника, а звичайного юзера, який заходить на цікаві йому ресурси з метою знайти порцію нової, корисної та цікавої інформації, відповідно до тематики блогу.

Я завжди, коли пишу статті чи записую відеокурси, ставлю себе на місце користувача і намагаюсь пояснити матеріал так, як це зрозумів в свій час сам. Виходить дійсно якісне керівництво, адже стріляти крутими та модними словами – це одне, а дохідливо пояснити тему – зовсім інше. От і зараз я переглядав блоги в “збережених” з позиції себе того, деякий час назад і помітив одну річ, яка мене відштовхнула та змусила видалити ресурси з закладок.

Наприклад, на головній сторінці блогу виводять 5-8-10 останніх публікацій, далі сторінка перелінковується з наступною посторінковою навігацією і ми можемо переглянути попередню порцію статей автора. Так от, гортаючи блоги “великих гуру”, як мені здавалось на той час, я змушений був перемикатись по навігації сторінок на 3-5 кроків назад, щоб знайти інформацію про те, заради чого я цей блог і почав читати.

Тобто, останні 15-20 статей були про що завгодно, тільки не по основній тематиці ресурсу. Автори пишуть різне: про те, як вони купували якусь річ, як їздили відпочивати, як стояли в черзі, як закручували лампочку, як дресували собаку, як робили ремонт, як готували їжу … і ще, і ще, і ще … все що душа забажає, тільки не про (як приклад) сео чи налаштування блогу на WordPress.

Я чудово розумію, що блог – річ персональна і автор має повне право писати все, що йому заманеться, але ж є тематичні блоги, а є персональні. На тематичному ресурсі збирається цільова аудиторія, формується підписна база … люди ідуть не на тебе такого гарного, а на ту інформацію, яку ти їм даєш. Пізніше, коли ти заслужиш довіру, повагу та визнання, можна трішки зменшити темпи та пропустити 2-3 статті “ні про що”, але знову і знову ти повинен повертатись до основної тематики ресурсу.

А то виникає наступна ситуація: Ви шукаєте, як приклад, якусь інфу про розкрутку блогів і заходите на признані Вами ресурси за вирішенням своєї проблеми – і опа, а потрібної інформації то немає …

Де потрібна інформація?

Гортаєте, гортаєте, гортаєте … і не знаходите того, за чим прийшли, натомість купа всього іншого, різнокольорового, тільки не про оптимізацію (кулінарію, здоров’я, фітнес … не важливо). Ну нічого, не знайшли тут – ідете далі. Але коли така ситуація повторюється кожного разу – Ви просто поступово перестаєте бачити в цьому блозі необхідність і видаляєте його з закладок.

Хочу відмітити, що таку картину я спостерігав, в переважній більшості, на блогах російських “гуру”, україномовні автори ведуть свої ресурси цілеспрямовано та грамотно.

Наприклад, читаю я часто блог Pavlofox-а www.pavlofox.net і чудово знаю, що окрім статей про Україну, здоров’я, спорт, я завжди знайду свіжу інформацію про бізнес та маркетинг, ідеї та сео-експерименти. Знаю, тому і заходжу щодня.

Ще один приклад – блог Павла Васяновича www.vasianovych.com. Тут я завжди знаходжу щось для душі, роздуми та поетична проза (якось так) про природу, тварин … в Павла я відпочиваю душею.

І ще багато хороших та шанованих мною україномовних блогів, які я ціную, читаю та поважаю їхніх авторів.

Якщо мені потрібно зануритись в інформацію про пошукову оптимізацію – я прямую на ряд вибраних ресурсів, які не підведуть і я точно знайду там те, по що власне і прийшов.

Дуже велика кількість топових блогерів помилково думають, що при високій популярності можна розслабитись та просто “забити” на тематичність, так … час від часу підкидати дрова у вогнище, а напружуватись особливо вже і не потрібно. Я вважаю, що це вкрай невірно, адже чомусь то ці блоги стали такими популярними, чомусь їх читають відвідувачі, а спрогнозувати ситуацію, при халатному відношенні до теми ресурсу, дуже легко (що я і спостерігаю в деяких випадках) – користувачі почнуть відписуватись від таких авторів.

Що я хотів сказати Вам цим постом – друзі, коли Ви створюєте блог та обираєте його тематику – добре проаналізуйте, чи зможете Ви постійно, тривалий час писати на цю тему. Коли Ви в стартовому запалі наберете певне коло постійних читачів, а потім почнете баляндрасити про що завгодно, люди будуть відписуватись від Вас, тому що користувач бажає бачити ту інформацію на сторінках, заради якої він і став Вашим постійним гостем.

Для діючих блогерів хочу дати таку собі пораду – якщо Ви відчуваєте в собі енергію та потребу писати про щось інше (про особисте, про життя, про роздуми, про подорожі), краще заведіть собі персональний щоденник. В тематичному блозі можна і потрібно писати про себе, але не замінювати основну тему на персональні нотатки, що забагато – то не здорово.

Це моя суб’єктивна думка, мої спостереження та аналіз власних дій. Готовий вислухати критику та Вашу позицію, стосовно цього питання.

Бажаю Вам натхнення, вірних рішень та віри в свої сили.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 10 коментарів
 1. Pavlofox сказав:

  Дякую, Олеже, за згадку мого скромного творіння.
  Є ще гірше ніж згадувані недоліки у статті: надто велика кількість продажних статей.
  Колись читав російського сеоблогера “середнього рівня”.
  Маючи непогану відвідуваність та пузомірки той почав публікувати продажні статті, підряд. А сам нічого не пише.
  Ясне діло, що повітрям жити не будеш, і на чомусь потрібно заробляти. Але ж не всі статті продажні, хоч трохи розбав!
  В результаті відвідуваність його блогу впала в рази, і потім він написав пост із заголовком: “Друзья, прекращаю публиковать рекламные статьи”. От так.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   То вже як наслідок, якщо блогер починає “зливатись”, то немає вже різниці як …

   Відповіcти
 2. Павло сказав:

  Дякую, Олеже, за згадку про мій блог. В останній час відчуваю певну кризу. Зробив кілька велосипедних вилазок до курганів і Змієвих валів, але написати про те не можу… Ну тепер, як похвалили, мушу доводити матеріали до кінця :). А щодо тематики блогів, я згоден. Якщо блог про сео, він мусить бути про сео. Якщо про риболовлю, там повинні бути статті про вудочки й коропів, а не рецепти тортів, приміром. (Ну, що тільки, якщо автор, як в одному з мультиків, не вирішив спіймати на торта а-аж таку величезну рибину). Кожен може віднайти в собі щось, що знає й розуміє краще од інших, і писати про те в своєму блогові. І в цьому – перспектива розвитку блогосфери…

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну криза на те і є криза, щоб її долати 😉 А з твоїм письменницьким талантом, Павло, гріх сидіти в засаді 🙂

   Відповіcти
   1. Павло сказав:

    А з засади нападати краще 😉
    Навзаєм, Олеже!

    Відповіcти
 3. MrVigner сказав:

  Хоча в мене в закладках не так давно з’явилися блоги, і тим більше я не так давно їх регулярно читаю, і з такою ситуацією ще не стикався, але все ж мушу погодитись.
  тематичний блог має бути тематичним, а для інших потреб інший створити можна. А щодо рекламних статей, то я взагалі проти. Ще лінк поставити в статі (стаття звісно має стосуватись тематики блогу) то нехай, тим більше якщо нормально його вставити (щоб в статтю вписувався).

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   От спробуй поспостерігати – дуже часто таке відбувається. Тематичний блог – однозначно. По себе пиши, але в порядку виключення, а то виходить наступне – пишуть про що завгодно, а от по темі – в порядку виключення 🙂

   Відповіcти
 4. ML сказав:

  Ну блог тематичний і персональним може бути. Для пошуку потрібного ж існує категоризація?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Взагалі то, не так про нетематику я вів, а про те, що просто блог перестає наповнюватись корисними матеріалами відповідно направленості.

   Можна створити категорію і лупити туди все на купу, але ж читачі прийшли саме на тематику блогу і хочуть отримувати те, за чим прийшли.

   Відповіcти
 5. Анна сказав:

  О дааа, таких блогів предостатньо. Я не проти, коли автор серед серьозних або просто тематичних статей наразі привітає народ з Новим Роком чи з Пасхою, або туди втрутиться стаття на злобу дня, наприклад як ваша тема про Євромайдан. Це тільки на руку, але коли в блозі про домашніх тварин все частіше пишуть рецепти салатів – це, вибачте, свинство)))

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google