Як правильно записати Windows 8.1 на флешку для “безпроблемного” встановлення
02 11 2015 4 коментаріМої вітання, шановні друзі! Ні, блог я не закинув, просто новий проект, який ми розпочали з однодумцями, забирає дуже багато часу і писати виходить не так часто, як цього хотілося б. А нещодавно сталась ситуація, яка всім знайома – “накрилась” операційна система на моєму ноуті. Думав-гадав що мені з цим робити – ставити назад Windows 7 чи спробувати щось новеньке. І хоча я не великий прихильник експериментів, все ж вирішив поставити собі Windows 8.1. “Десятку” поки що не брав в розрахунок, так як за відгуками – ще сиренька ОС.
Вирішив то вирішив, але тут я згадав про особливості розділів диска при інсталяції різних операційних систем, а саме перехід з “сімки” на “вісімку” чи навпаки. Про ці “приколи” детально написано ось тут, тому в цій статті я не буду зупинятись на розгляді GPT та MBR розділів. Скажу лишень одне, що бавитись з форматуванням я не хотів, а вирішив пошукати рішення простіше, знайду то знайду, поставлю Windows 8.1, а не знайду – залишусь на “сімці”.
Раніше, коли я ще навіть не думав про зміну операційної системи, я за допомогою програмки Windows7 USB/DVD Download Tool створив інсталяційну флешку “сімки” і мав на підхваті, в разі проблем з ОС. Оскільки ця утиліта без проблем писала “вінду” на флешку, я навіть не думав шукати щось інше, але зараз прийшлось задуматись, а як записати коректно саме Windows 8.1, і записати її так, щоб просто встановити, а не гратись з перетворенням розділів.
Ха! Все виявилось настільки просто, що я аж розсміявся)). Існує програма, яка дозволяє записати “вісімку” на флешку таким чином, що ніяких проблем з дисками та розділами при встановленні не буває. І називається ця програма Rufus.
Опускаючи всі технічні особливості, я покажу Вам процес запису інсталяційної флешки з Windows 8.1 за допомогою цієї програми. отже, завантажуємо Rufus з офіційного сайту http://rufus.akeo.ie/?locale=uk_UA. Програма має українську мову, що не може не тішити.
Її не потрібно встановлювати, Rufus запуститься одразу і буде готова до роботи. Описувати покроково тут також немає що, все просто та зрозуміло. Запускаєте програму, обираєте флешку (не менше 4ГБ), обираєте завантажений образ операційної системи (образ ISO) і тиснете кнопку “Старт”.
Тут надзвичайно важливий один пункт, а саме “Схема розділу і тип системного інтерфейсу”. Обов’язково поставте тут значення “MBR для комп’ютерів з BIOS або UEFI”. Ну хіба Ви точно знаєте схему свого розділу, тоді обираєте відповідно, якщо ж не впевнені – ставте так, як вказано на скріншоті.
Інші пункти програми пояснювати я не буду, тут все зрозуміло, що потрібно обрати флешку та образ Windows, який попередньо завантажений. Все, тиснете “Старт” (програма звичайно скаже Вам, що всі файли на флешці буде знищено), у випадаючому вікні тиснемо “ОК” і чекаємо завершення процесу.
Після закінчення Ви отримаєте флешку з операційною системою Windows 8.1 (ну або іншою, залежно яку записували). Тепер навіть на розділи MBR “вісімка” ставиться без проблем і не вимагає ніякого форматування, все проходить в звичному режимі.
Що стосується моїх вражень від Windows 8.1 – абсолютно посередні, нормальна система, нічим не відрізняється в роботі від “сімки”. Варто відмітити, звичайно, швидше завантаження і незвичний інтерфейс, але ефекту “вау” нова система у мене не викликала)). Все достойно, все на рівні.
Бажаю Вам гарного дня і хорошого настрою.
Шануйтеся 🙂
Я все ж поставив собі Windows 10 і цілком задоволений! Швидка загрузка, класний дизайн, раджу спробувати!
Я чув за відгуками, власне від людей з якими працюю, що самі ті програми, які потрібні, не зовсім коректно працюють на десятці. Та і вісімка мене не вразила. Відкотився назад на сімку.
Завантажував продукт “Як створити блог WordPress своїми руками”. Почав завантажувати частинами (не помітив велику кнопку :-))
Але після завантаження обидва мої архіватори (WinRAR і 7zip) не бажали розархівовувати файли і повідомляли, що файли типу .z01, .z02 не є архівами.
Потім побачив велику кнопку і скачав цілий файл .zip і розархівував його. Але стало цікаво – що ж було не так при роботі з частинами?
Дуже дякую, Олеже, за такий цінний курс, та ще й безплатно.
Там нічого надзвичайного не було, просто архіви .z01, .z02 розархівовувати не потрібно, вони не є архівами як такими, тому і видавало помилку. Розархівовувати потрібно тільки файл .zip, який є останньою частиною, а файли .z01, .z02 …. просто підставляться під час розархівації.