Відкрити меню

Маленькі хитрощі “юзерства”, про які я не знав – пошук Google та нова Opera

Вітаю! Сьогодні я хочу розказати Вам про дві маленькі хитрощі юзерства, які комусь можуть видатись смішними, але я про них не знав)). Стосуються ці хитрощі пошуку Google та використання нової Опери. Розпочнемо ми з пошуку Google (якщо будете в коментарях кепкувати – приймається), який, як відомо, є пріоритетним для українських користувачів, адже левова частка трафіку на сайти та блоги іде саме з Google, та і “гугля” адекватніший, як на мене, ніж інші пошукові системи. Користуючись пошуком Google, мене постійно “виносила” особливість результатів видачі, а саме – відкриття лінків в тому ж вікні, що і результати. Це дуже незручно, адже легко можна просто загубити ту стартову сторінку, з якої ти починав щось шукати.

Google та Opera

Здавалося б – в чому проблема? Тиснеш правою кнопкою мишки та обираєш “відкрити посилання в новій вкладці”, але … ну от чому в Google так, а в Яндекса, як приклад, всі результати видачі відкриваються в нових вкладках? І буквально нещодавно я дізнався, як зробити відкриття результатів пошуку Google в нових вкладках … дізнався і розсміявся, це виявилось настільки елементарно, що я відчув себе повним “чайником”)).

Особливість лишень в тому, що така функція видачі Google налаштовується персонально під кожного користувача. Необхідно просто відкрити будь-який браузер, відкрити сторінку Google, увійти в свій аккаунт і знайти в правому верхньому куті кнопочку з коліщатком налаштувань.

Налаштування Google

У випадаючій вкладці обираємо “Налаштування пошуку”.

Налаштування пошуку

Відкриється сторінка налаштувань. Опускаємось в самий низ, знаходимо пункт “Відкривати кожен вибраний результат у новому вікні веб-переглядача” та тиснемо зберегти. Все, панове)).

Відкриття в новому вікні

Ех-ех … це ж треба було стільки років користуватись комп’ютером, щоб тільки зараз дізнатись, як зробити відкриття результатів пошуку Google в нових вкладках! Жах)).

Ну та вже … нехай, кепкуйте)). Далі ще один секрет, який стосується нової версії браузера Opera. Раніше, коли Опера мала власний двигунець, я поважав цей браузер і тримав основним на ПК. Але коли розробники перейшли на ядро хрому – він мені перестав подобатись, та і з Chrome в мене особливо стосунки не склались, хоча дружина користується саме ним.

Але … від версії до версії Opera вдосконалювалась, а коли я побачив, що існує варіант для розробників та поюзав його, то зрозумів – в браузера є майбутнє. Зокрема – швидкість роботи доволі хороша, Chrome працює повільніше, в експериментальній версії з’явилась синхронізація, а значить скоро з’явиться і в стабільних версіях. Це не та синхронізація, яка є зараз, через Opera Link, а повноцінна, зі збереженням експрес-панелі і т.д.

Одне мене засмучувало – вбудований пошук від Яндекса на стартовій сторінці, ну не можу я користуватись Яндексом. І буквально вчора я дізнався, як можна змінити цей пошук на “гуглівський”. В налаштуваннях Opera є можливість поставити пошукову систему по-замовчуванню, але це не те – рядок Яндекса на стартовій сторінці залишається.

Прибираємо Яндекс

Як це виправити? Як змінити цей пошук? Стандартними методами здійснити задумане не вийде, прийдеться трішки покопирсатись. Але перше, що необхідно зробити, це в Панелі Управління ПК поставити відображення прихованих файлів, папок та дисків.

Приховані папки

Потім відкриваємо Мій комп’ютер і йдемо в:

В цій папці знаходимо файл Local State і відкриваємо його або Блокнотом, або Notepad++ – тут це не має особливого значення.

Файл Local State

Тут ми бачимо такі позначки: country – ua та country_from_server – UA, в принципі – як і має бути, але саме завдяки цьому, Opera і пхає нам Яндекс на стартову сторінку.

UA

Тому ми просто тут змінюємо ua на us, ось таким чином:

US

Прописуємо, зберігаємо зміни і перезавантажуємо браузер Opera. Після перезавантаження спостерігаємо ось таку картину:

Пошук Google

Тепер ми можемо користуватись улюбленим пошуком Google в доволі хорошому браузері, ну скажемо так – в перспективному браузері. Не знаю, можливо в наступних версіях Opera (оновлення випускають доволі часто) з’явиться можливість змінювати цю опцію в налаштуваннях, але поки що так.

Браузер став доволі непоганий, активно оновлюється і, судячи з версії для розробників, запланував багато цікавих функцій.

Ось такі справи, друзі. Повторюсь, кпини приймаються, але про ці хитрощі я не знав, особливо – про відкриття результатів пошуку Google в нових вкладках.

Бажаю Вам гарного дня і цікавих відкриттів.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 6, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 21 комментар
 1. ML сказав:

  Це US не буде впливати на видачу і налаштування мов на сайтах?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Не помітив такого, мова не змінюється і в принципі яким боком би це мало впливати … це ж всього “локалізація браузера”, він видно рахує, що для країн СНД, так званого, пошукова система має бути Яндекс. По крайній мірі я змін таких, як ти кажеш, не помітив.

   Відповіcти
   1. ML сказав:

    Ну багато сайтів при налаштуванні свого інтерфейсу, враховують саме локалізацію браузера, а не ІР. Навіть видача гугла на це орієнтується, звідси й шалена популярність “русского язика” в Україні за статистикою, бо люди рідко по налаштуваннях лазять, а часто по дефолту ставиться російська

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Ну поки що відхилень не помітив, спробуй – якщо вилізе щось, можна поколупатись в налаштуваннях далі.

     Відповіcти
 2. Саша сказав:

  Ахха, я сам довго мучився з пошуком google і відкриттям результатів в нових вкладках))) Дякую за статтю, тепер буду знати)

  Відповіcти
 3. А сказав:

  Мені нову вкладку зручно просто коліщатком миші відкривати…

  Відповіcти
  1. ML сказав:

   +1! До того ж, мене бісить, коли відкривається в новій вкладці – цим яндекс зловживає.

   Відповіcти
   1. А сказав:

    Згоден! При цьому його нові вкладки активні (тобто закривають собою попередньо відкриту вкладку пошуку), що вкрай незручно.
    Набагато краще з основної сторінки пошуку відкрити собі збоку всі потрібні вкладки, а тоді вже їх проглядати по потребі.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Навпаки, що вкрай зручно. Закривши вікно – можна продовжити пошук і ніяких проблем.

     Відповіcти
     1. А сказав:

      Справа звички, звісно. Але в ідеалі то має бути вибір користувача: чи йому відкривати в новій вкладці, чи тут же, чи в активній, чи в “пасивній”. Це, до речі, можна налаштувати і в браузері (напр., у Mozilla – “Налаштування-вкладки-“при відкритті нової вкладки зробити її активною”). Але пошук Яндекса незалежно від налаштувань все одно відкриває в активній новій вкладці. Вважаю це мінусом.

      Відповіcти
  2. Олег Волощук сказав:

   Кожному своє. Для мене варіант відкриття лінку в новій вкладці – оптимальний і зручний.

   Відповіcти
 4. remix2903 сказав:

  Для відкриття нових вкладок ролик на мишці є.) Натискаєш на ролик і все.)

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Звичайним кліком лівої кнопки набагато зручніше 🙂

   Відповіcти
   1. remix2903 сказав:

    А мені так краще, коли впевнений, що знайшов в гуглі те, що шукав – для чого переходити на інші сайти? Чи міняти вкладки, краще зразу лівою клацну і вже на сайті.)

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     “Хазяїн барин” 🙂

     Відповіcти
 5. Олександр сказав:

  Стільки дій, та ну його. Якщо так приницпово, то десь можна знайти українську оперу портативну версію.

  А в опері російській я просто ставлю гугл початковою сторінкою і все.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Мова не про стартову сторінку, а власне про експрес-панель. Цей інструмент зручний, але саме в українській версії Яндекс стоїть там пошуком, тому і такий підхід.

   Відповіcти
 6. Володимир сказав:

  Ура ! Зробив! Годину мучився.
  Велике дякую !
  Нарешті я викинув той довбаний яндекс !

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   На здоров’я 🙂

   Відповіcти
 7. Лена сказав:

  Дякую, довго шукала опера з гугл. А все так просто )))

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Так, просто, але врахуйте одне, цього раніше не було. На файл Local State потрібно поставити атрибут “тільки для читання”, а то Опера буде при кожному відкритті знову змінювати країну і пошукову систему.

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google