Вітаю, товариство! І знову ми будемо говорити про сео, адже ця тема настільки широка та об’ємна, що освітлювати її ніколи не вичерпається ліміт. Розглянемо в нинішньому пості таке поняття, як переспам ключами. З матеріалів блогу Вам уже відомо, що таке семантичне ядро, як підбирати запити для написання статей, чим керуватися при визначенні частотності, та якось боком ми обійшли таке поняття, як переспам ключових слів.

Переспам ключовими словами

Коли блогер, начитавшись порад “досвідчених” оптимізаторів, сідає писати статтю під ключовий запит, він намагається якомога сильніше підкреслити пошуковим системам, що саме за таким словом, саме за таким запитом його статтю повинні находити відвідувачі. Вставляючи ключі де треба і де не треба, власник ресурсу просто до неможливості заспамлює свій текст, але – що забагато, то не завжди здорово. Але давайте детальніше …

Переспам (або перенасичення) ключами – це занадто велика кількість слів та фраз на одну статтю, за якими планується просування. Наприклад, Ви бажаєте написати та просунути пост по “як створити блог”. От саме це словосполучення Ви намагаєтесь вжити якомога частіше, практично в кожному абзаці, в кожному реченні – це переспам.

Дивіться, поясню Вам дуже просто. Ви полюбляєте солодке (особисто я – вафельки з згущеним молоком), що буде, коли Ви занадто багато з’їсте тістечок чи ще чогось? Правильно, Вас просто знудить. Те саме і з пошуковими системами – якщо Ви забагато згодуєте їм ключових слів – їх просто вирве і Ваш матеріал відправиться в … ну ви зрозуміли.

Звичайно, хочеться щоб текст був релевантний запиту, щоб ПС гарно проіндексували, щоб видача була хороша … але тут потрібно бути обережними, потрібно вважати на щільність ключів і не “перебрати”.

Який відсоток ключів повинен бути на сторінці? Сталу константу чи цифру визначити важко, але не варто перебирати більше 5-7%. Перевіряти це потрібно, адже перенасичення ключами потягне за собою не дуже хороші наслідки для Вашого ресурсу.

Достатньо буде взагалі 3 – 4 рази точно згадати на статтю ключову фразу і все. “Тошнота” – є таке слово в російській мові, яке дуже влучно характеризує переспам ключовими словами тексту статті. От від цієї тошноти і потрібно позбавлятись.

Як перевірити відсоток ключів на статтю? Сервісів є дуже багато, варто задати в пошуку “Проверка плотности ключевых слов” і Ви отримаєте безліч варіантів. Мені дуже імпонує http://www.seotxt.com/service/optimizer/

Вводите ключовий запит, текст статті, виставляєте параметри і тиснете “Аналіз”. В результаті у Вас вийде повна картина по Вашому матеріалу.

Аналіз щільності ключових слів

Хоча, якщо відверто, я трішки сумніваюсь в об’єктивності таких сервісів, тому що різні аналізатори видають різні результати, краще орієнтуватись на “людяність” тексту. Якщо Ви будете писати тексти для людей, а не для ПС – то переспаму у Вас не вийде, цим грішать ті, хто створює ГС, різні сателіти для заробітку, а не сайти СДЛ.

Але бувають такі теми, що мимоволі людина заспамлює ключовими словами текст, тому намагайтесь замінити ключ іншим словом, розбавити трішки матеріал, не нагилювати в кожному абзаці пошуковим системам свій запит. Також враховуйте не тільки точний вхід, наприклад оптимізація, але й словоформи – оптимізації, оптимізацією і т.д.

Що стосується виділень жирним, курсивом, підкреслень ключових слів – тут також не варто зловживати. Взагалі то, я нещодавно спілкувався з одним сео майстром і почув таку інформацію, що виділяти потрібно не ключові слова, а ті, які несуть центральну думку статті, а ключі ПС знайдуть самі.

Можливо правда в цьому є, адже виділення тегом <strong> ключового слова – це ще одне нагадування, ще один сигнал пошуковику про те, що саме це ключ, саме це ключова фраза … а цього вони не люблять.

Як власне виглядає переспам ключами? Подивіться на прикладі однієї статті про “чичевицу” (зображення клікабельне).

Приклад переспаму ключовими словами

Тому, друзі, коли Ви пишете пост, перш ніж його публікувати, перевірте на щільність ключових запитів. Адже, самі того не бажаючи, Ви можете занадто наситити свій текст і мати дуже негативні наслідки. Для того, щоб великий і могучий Яндекс чи Гугл не зробили Вам ось так,

Санкції Google

слідкуйте, для кого Ви пишете. Запам’ятайте – тексти, написані зрозумілою мовою, для людей з оптимальним вкрапленням ключових слів та запитів, завжди будуть мати більший пріоритет в очах пошуковиків, ніж заспамлені, заляпані сео-тексти для ГС.

Бажаю Вам творчої наснаги, хороших матеріалів та високих позицій.

Шануйтеся!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...