Відкрити меню

Пошукова оптимізація статей або вважайте на переспам ключовими словами

Вітаю, товариство! І знову ми будемо говорити про сео, адже ця тема настільки широка та об’ємна, що освітлювати її ніколи не вичерпається ліміт. Розглянемо в нинішньому пості таке поняття, як переспам ключами. З матеріалів блогу Вам уже відомо, що таке семантичне ядро, як підбирати запити для написання статей, чим керуватися при визначенні частотності, та якось боком ми обійшли таке поняття, як переспам ключових слів.

Переспам ключовими словами

Коли блогер, начитавшись порад “досвідчених” оптимізаторів, сідає писати статтю під ключовий запит, він намагається якомога сильніше підкреслити пошуковим системам, що саме за таким словом, саме за таким запитом його статтю повинні находити відвідувачі. Вставляючи ключі де треба і де не треба, власник ресурсу просто до неможливості заспамлює свій текст, але – що забагато, то не завжди здорово. Але давайте детальніше …

Переспам (або перенасичення) ключами – це занадто велика кількість слів та фраз на одну статтю, за якими планується просування. Наприклад, Ви бажаєте написати та просунути пост по “як створити блог”. От саме це словосполучення Ви намагаєтесь вжити якомога частіше, практично в кожному абзаці, в кожному реченні – це переспам.

Дивіться, поясню Вам дуже просто. Ви полюбляєте солодке (особисто я – вафельки з згущеним молоком), що буде, коли Ви занадто багато з’їсте тістечок чи ще чогось? Правильно, Вас просто знудить. Те саме і з пошуковими системами – якщо Ви забагато згодуєте їм ключових слів – їх просто вирве і Ваш матеріал відправиться в … ну ви зрозуміли.

Звичайно, хочеться щоб текст був релевантний запиту, щоб ПС гарно проіндексували, щоб видача була хороша … але тут потрібно бути обережними, потрібно вважати на щільність ключів і не “перебрати”.

Який відсоток ключів повинен бути на сторінці? Сталу константу чи цифру визначити важко, але не варто перебирати більше 5-7%. Перевіряти це потрібно, адже перенасичення ключами потягне за собою не дуже хороші наслідки для Вашого ресурсу.

Достатньо буде взагалі 3 – 4 рази точно згадати на статтю ключову фразу і все. “Тошнота” – є таке слово в російській мові, яке дуже влучно характеризує переспам ключовими словами тексту статті. От від цієї тошноти і потрібно позбавлятись.

Як перевірити відсоток ключів на статтю? Сервісів є дуже багато, варто задати в пошуку “Проверка плотности ключевых слов” і Ви отримаєте безліч варіантів. Мені дуже імпонує http://www.seotxt.com/service/optimizer/

Вводите ключовий запит, текст статті, виставляєте параметри і тиснете “Аналіз”. В результаті у Вас вийде повна картина по Вашому матеріалу.

Аналіз щільності ключових слів

Хоча, якщо відверто, я трішки сумніваюсь в об’єктивності таких сервісів, тому що різні аналізатори видають різні результати, краще орієнтуватись на “людяність” тексту. Якщо Ви будете писати тексти для людей, а не для ПС – то переспаму у Вас не вийде, цим грішать ті, хто створює ГС, різні сателіти для заробітку, а не сайти СДЛ.

Але бувають такі теми, що мимоволі людина заспамлює ключовими словами текст, тому намагайтесь замінити ключ іншим словом, розбавити трішки матеріал, не нагилювати в кожному абзаці пошуковим системам свій запит. Також враховуйте не тільки точний вхід, наприклад оптимізація, але й словоформи – оптимізації, оптимізацією і т.д.

Що стосується виділень жирним, курсивом, підкреслень ключових слів – тут також не варто зловживати. Взагалі то, я нещодавно спілкувався з одним сео майстром і почув таку інформацію, що виділяти потрібно не ключові слова, а ті, які несуть центральну думку статті, а ключі ПС знайдуть самі.

Можливо правда в цьому є, адже виділення тегом <strong> ключового слова – це ще одне нагадування, ще один сигнал пошуковику про те, що саме це ключ, саме це ключова фраза … а цього вони не люблять.

Як власне виглядає переспам ключами? Подивіться на прикладі однієї статті про “чичевицу” (зображення клікабельне).

Приклад переспаму ключовими словами

Тому, друзі, коли Ви пишете пост, перш ніж його публікувати, перевірте на щільність ключових запитів. Адже, самі того не бажаючи, Ви можете занадто наситити свій текст і мати дуже негативні наслідки. Для того, щоб великий і могучий Яндекс чи Гугл не зробили Вам ось так,

Санкції Google

слідкуйте, для кого Ви пишете. Запам’ятайте – тексти, написані зрозумілою мовою, для людей з оптимальним вкрапленням ключових слів та запитів, завжди будуть мати більший пріоритет в очах пошуковиків, ніж заспамлені, заляпані сео-тексти для ГС.

Бажаю Вам творчої наснаги, хороших матеріалів та високих позицій.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 4,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 5 коментарів
 1. Павло сказав:

  Не знаю, складне це питання. Коли я працював на біржі статей Адвего, постійно стикався з цією темою – ключові слова, оптимізація… Деякі в голову вдарені замовники вимагали, щоб третина слів у тексті були ключовиками 🙂 З іншого боку, зустрічався з такою думкою, що найкраща сео-оптимізація – це відсутність будь-якої сео-оптимізації 🙂 Коли почав вести блог, то взагалі не зважав на сео, і статті за потрібними запитами потрапляли на перші сторінки видачі. По запитам “сумно” і “затишок” потрапляли на мої нотатки – чого ще треба? А зараз тільки заплутався. Вирішив поки що деактивувати All In One SEO Pack, поки не розберуся, де золота середина. Експериментувати буду на Колорадському жуку, на те вони й піддослідні тварини (чи комахи), щоб експерименти на них проводити 🙂

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Третина слів – це маячня, так не буває довго. Можливо саме для сателітів і тексти замовляли, але це явний переспам, за це потиличник буде 100%.

   Те що Ваші статті без всіляких сео налаштувань потрапляли на перші сторінки – не дивно, “затишок” шукають 210 раз в місяць, а сумно – 390, фактично топ за цими двома словами принесе Вам в сумі 20 чоловік, не більше. Слово seo – 6 600 запитів в місяць по Україні і за цим словом просто так в топ не вийти.

   Золота середина – грамотне семантичне ядро за допомогою All In One SEO Pack, статті під низькочастотники з заповненими мета тегами і праця. На рахунок частоти – я вважаю, що
   3 – 4 рази загадати ключ буде достатньо, а якщо не виходить, тема специфічна – максимум 5-7%.

   Відповіcти
 2. Віталій сказав:

  Оскільки я в цій темі в ролі початківця, то глибоко ще не вникнув, але до близьких висновків дійшов інтуїтивно… 🙂

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   🙂 🙂 🙂

   Відповіcти
 3. Сергій сказав:

  Яндекс снова удивил… Недавно зашел в статистику Лайвинтернет одного из своих ГС 🙂 Мало того, что он вылез из-под фильтров, при том что на нем каждый день присутствует трафик из автосерфингов с подменой HTTP_referer на переходы из поисковиков по, вроде бы, трем разным ключевым запросам, так он еще занял первые места по нескольким низкочастотным запросам и в ТОП 10 по нескольким ВЧ. Например, количество запросов в месяц в Водстат Яндекс (Россия, Украина) по ключевику “автосерфинги” – 13000+! Так вот средняя позиция за апрель этого ГС по данным Лайвинтернет – 3.3, а за май – 10, но месяц только начался. Буду следить за динамикой 🙂 Чудеса просто! Получается, что ботовый трафик, который часто используют дорвейщики, таки выполняет возложенные на него задачи. Может контент сыграл свою роль? Хотя странно, так как он переспамленный ключевиками.

  Под фильтры Яндекса и Гугла этот ГС попал видимо потому, что на нем стояли коды от нескольких iframe-партнерок. Но с кодами от этих ПП он пробыл в СЕРП около двух месяцев и около месяца в ТОПе, потом вовсе выпал из индекса. Снял коды с iframe-партнерок и где-то через 2 месяца он снова появился в СЕРП и в течении недель двух начал уверенно возвращаться в ТОП-10 Яндекса.

  Так же заметил, что трафик с iframe-партнерок положительно влияет на индексацию и выход в ТОП, но через тех же месяца два сайт попадает под фильтры и выпадает из SERP.

  Думаю, у многих возникнет вопрос: “Зачем нужны подобные сайты, трафик с автосерфингов (даже ботовый), iframe-трафик?”. Мое мнение сошлось к тому, что данные виды трафика используют для продвижения в ТОП ГС, сателлитов, дорвеев, Цель которых, зачастую, сотрудничество с CPA (cost per action – плата за действие), PPS (pay per sale – плата за продажу), PPL (pay per lead – плата за действие) и тому подобными партнерками.

  Относительно целесообразности плагина All In One SEO Pack я не уверен, но пока сам им пользуюсь. Посмотрим на результаты.

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google