Дуже багато зараз пишуть в інтернеті про те, що необхідно покращувати поведінкові фактори на блозі. В принципі все вірно, покращувати їх потрібно, але що це таке – ці загадкові поведінкові фактори? Як їх покращити? Що на ці фактори вливає та на що впливають вони? Давайте про все це по порядку.

Насамперед необхідно собі запам’ятати одне – пошукові системи, Яндекс чи Google, не ликом шиті та все чудово бачать та розуміють. Тому, якщо сайт чи блог відверто неякісний – ніколи і ні за яких обставин пошуковики не винесуть його на перші позиції пошукової видачі. ПС зацікавлені в тому, щоб на перших місцях виводились сайти, які корисні, цікаві та якісні.

Тепер давайте поговоримо про поведінкові фактори. З самої назви можна зрозуміти, що це якась статистика, яка аналізує поведінку. Ні, не ту поведінку, коли хтось криє матом та негарно себе веде 🙂 , а ту, яка дає пошуковим системам зрозуміти та проаналізувати – а чи цікаво відвідувачам на Вашому сайті?

Як вони це можуть проаналізувати? Та дуже просто. По тому, скільки часу відвідувач проводить на Вашому ресурсі. Це логічно, адже коли людина зайшла на блог і через декілька секунд вийшла – це значить, що ресурс відверто нецікавий або не відповідає тій тематиці, тому запиту, по якому відвідувач потрапив до Вас на сайт.

Декілька разів я зустрічав в інтернеті (переважно в РуНеті) таких унікумів, які, як приклад, заголовок статті підганяли під один запит, одну тему, а текст статті освітлював зовсім інше питання. Таким чином, напевне, ці веб-майстри плекають надію одразуж влетіти в ТОП за декількома запитами, але … ой як вони помиляються.

Якщо таке стається і сайт з таким “приколом” з’являється в результатах видачі, логічна поведінка відвідувача – зайшов та вийшов. Тому що заголовок один, а тема статті зовсім інша. Таким чином на сайті з’являється велика кількість відмов (ще одне поняття SEO). Відмова – це небажання відвідувача переглядати цей ресурс, не відповідає сайт вимогам відвідувача, не цікавий, неякісний. А значить йому не місце на перших місцях видачі. Відмова – це коли відвідувач прийшов до Вас на сайт і через декілька секунд вийшов.

Запам’ятайте – якщо Ваш відвідувач провів на Вашому блозі менше 30 секунд, то це вважається відмовою, Ваш ресурс йому не цікавий, а це вже дуже погано. Потрібно працювати.

З точки зору SEO (search engine optimization) та пошукових систем – цілком логічно, для чого видавати в перших рядах сайти чи блоги, які абсолютно не цікаві користувачам.

В мережі можна зустріти дуже багато суперечок про те, яким завеликим повинен бути пост в блозі. Хтось пише 500 символів, хтось 1000, хтось 1500 … я можу Вам гарантувати, що чим пост більший – тим це краше.

От наприклад, на те, щоб прочитати статтю на 6-7 тисяч знаків людина витрачає приблизно 3-4 хвилини, отже, навіть якщо Ваш пост не сео-оптимізований, якщо в ньому немає внутрішньої перелінковки, якщо він просто написаний цікаво – людина, яка потрапила на Ваш блог, менше як за 3 хвилини з нього не піде. Тобто, з точки зору пошукових систем, відмови немає і Ваш ресурс цікавий та корисний.

Тому наздвичайно важливо покращувати поведінкові фактори на своему ресурсі. Як? Та дуже просто: писати унікальні та корисні статті, писати об’ємні пости (ну відносно, хоча б на 1000 знаків), запитувати відвідувачів, спонукати до коментування, вставляти відео, аудіо … одним словом робити свій блог цікавим!

Нещодавно в коментарях відвідувачка сперечалась про те, невже я хочу на своєму блозі дати відповіді на всі питання? Звичайно що ні, але, якщо мій блог про блогосферу, про WordPress, про корисні програми, про українську мову, то відвідувач, який шукав, наприклад, “як створити блог на WordPress”, не повинен шукати відповідь ще десь, Ви повнинні йому про це розказати максимально повно (по крайній мірі, до цього необхідно прагнути).

Ваша мета – зменшити кількість отаких відмов, коли відвідувач за 10-15-20 секунд закриває Ваш ресурс. Якщо відмов багато, якщо відвідувачі проводять на сайті дуже мало часу – значить щось Ви робите не так, пишете не про те або не зовсім так, як того хоче користувач, проаналізуйте.

Подивіться, які за об’ємом ваші статті, який стиль написання, можливо щось необхідно змінити – підходьте творчо та не бійтеся експерементувати. Взагалі то, поведінку відвідувачів на Вашому блозі можна проаналізувати за допомогою Яндекс Метрики або Google Analytics. Я поки що цими інструментами не користуюсь, на рахунок Яндекс Метрики я вже писав ось тут. Я керуюсь статистичними даними сервісу liveinternet, які говорять про те, що кількість відвідувачів, які проводять на сайті все більше і більше часу, зростає. Ось подивіться на графік з аккаунта.

Я бачу, що тенденція позитивна, кількість відвідувачів, які проводять на блозі більще часу, зростає, а отже рухаюсь я в правильному напрямку. Особисто я вважаю свій блог ще дуже молодим, активно він почав розвиватися місяців 7 тому, а значить не буду я ще поспішати з різними  Яндекс Метриками.

При чому, що блог не купував посилання (так, десь 1-2), не проганявся по каталогах статей взагалі, зараз, на ближчі 5-6 місяців переді мною буде стояти одне завдання – написання якісних, унікальних, цікавих статей, оптимізованих під певні запити та створення нових корисних безкоштовних курсів. А далі можна буде вже зайнятися закупівлею посилань, прогонами і т.д.

Друзі, я не претендую на звання бувалого блогера чи сео-майстра, я вчуся так само, як і Ви. На блозі публікую тільки ті матеріали, тільки ті поради, які перевірив особисто і бачу позитивні зрушення. Якщо я щось вичитав чи почув, застосував на практиці і бачу ріст – обов’язково ділюсь з Вами.

В роботі над блогом і не тільки, я завжди керуюсь одним простим, але надзвичайно ефективним принципом – ставлю себе на місце свого відвідувача. Тоді відкривається дуже багато “але”, які просто необхідно виправити і які непомітні, коли просто думаєш про щось інше.

SEO (search engine optimization), пошукова оптимізація – не є чимось надскладним, сео блогу можна зробити ефективним, потрібно просто трішки подумати, увімкнути уяву та логічне мислення та завжди дивитись на свої дії з точки зору відвідувача.

В підсумок давайте підіб’ємо все, про що ми говорили, в коротенькі тези. Отже, нам необхідно покращувати поведінкові фактори на нашому ресурсі, зменшувати кількість відмов, щоб наш блог не занижували пошукові системи у видачі. Для цого потрібно:

1. Писати якісні та цікаві статті, не менше 1000 знаків.

2. В статтях розкривати повністю ту тему, за яку Ви взялись, не пишіть “для кількості”.

3. По можливості додавати в текст статті відео або аудіо файли.

4. Запитувати, провокувати, викликати на розмову, змушувати коментувати Ваш матеріал.

5. Робити Ваш блог цікавим для відвідувачів, щоб на вашому ресурсі людина проводила якомога більше часу.

От декілька простих, але надзвичайно ефективних порад. Звичайно, що методів просування, seo оптимізації та розкрутки є набагато більше, ми їх всі будемо розглядати, але ці настанови допоможуть Вам значно покращити поведінкові фактори на своєму блозі і дати йому шанс на успіх та перебування в ТОПі пошукових систем. Не одразу ж, звичайно, але якщо міцний фундамент – будинок буде стояти віками.

Декілька днів тому я прочитав на одному україномовному блозі, не пам’ятаю де саме, розчарування автора тим, що в україномовній блогосфері почали з’являтися SEO спрямовані блоги, мовляв українська блогосфера починає наслідувати російську.

Чесно кажучи я не зрозумів причини розчарування. Що поганого в тому, що в UA-неті починають з’являтися блоги, які дають корисні поради по просуванню, розкрутці, сео … навпаки, це свідчить про новий виток розвитку української блогосфери. Я, наприклад, цілком підтримую авторів, які українські блоги тематично орієнтують на SEO тематику.

А про наслідування РуНету – не знаю, також дивно, чому таке порівняння? Російські блоги ніхто ж не звинувачує в наслідування західним блогерам (хоча є і такі). Менше у нас блогів та блогерів, це факт, але ж це не значить, що українська блогосфера гірша. З’являються грамотні спеціалісти, які розбираються в SEO – так чудово ж!

Хоча – це власна моя думка, кожен мислить по іншому, тому не факт, що мої думки будуть збігатися з Вашими. А от Ви як вважаєте, плюс чи мінус українським блогерам, які створюють SEO блоги?

Шануйтеся!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...