Про що думають люди. В чому справжнє щастя?

29-09-2013-2-6142063

Дивишся навколо і диву даєшся – про що думають люди? Чого прагнуть та чого добиваються в цьому житті? Що ставлять на перший план, а до чого звертаються вряди-годи? Картина зовсім невтішна … Гроші та матеріальні блага стоять на першому, пріоритетному місці, а людяність, честь, гордість, доброта, духовність … багато хто про це навіть і не замислюється.

Коли в тебе є сім’я, то мимоволі думаєш про матеріальне забезпечення своїх рідних, від цього не втечеш, але сьогодні переважна більшість діє за принципом “на війні всі засоби підходять”. Обманюють, дурять, переступають через своє Я та через інших людей – тільки б заробити якомога більше, але дуже рідко хто малює собі картину … а що буде потім?

От прожив ти життя, придбав все що хотів, здобув певні блага … і що? Забереш все з собою? Твої статки тобі зарахуються ТАМ? Колись всі будуть рівні, абсолютно, багаті і бідні, добрі та злі, чесні та не дуже … всі ми постанем перед єдиним судом, де нас запитають: “А що Ви доброго зробили за своє життя?” Кому допомогли, кому простягнули руку підтримки, що корисного принесли в цей світ окрім машин, будинків, рахунків в банках? Чим Ваша душа може похвалитись? А нічим … сумно.

Часто замислюєшся, а чого мені не вистачає в житті? На думку одразу спадає … гроші, машина, квартира … але чи це головне? Дуже важливо жити в гармонії з власним Я, жити так, щоб самому потім не було соромно та пусто. Коли ти живий та здоровий, можеш прокидатися кожного ранку, можеш бачити схід сонця та посмішки своїх дітей, коли кохана дружина чекає тебе додому … невже щось може бути важливіше? За гроші ти не купиш любов, здоров’я, повагу, друзів … справжню любов та повагу, а не заради вигоди, то чому ми дозволяємо матеріальній складовій керувати нашою свідомістю?

Я знаю багатьох людей, які (за мірками якихось стандартів) успішні та “при грошах”, та коли глянути трішки глибше – їхнє життя нагадує мурашник, де постійно потрібно рухатись, не зважати на такі “дрібниці”, як людяність, щирість, доброта, потрібно постійно через щось переступати та рішучістю (чи наглістю?) пробивати собі дорогу до примарної вершини “успішної людини”.

Я не буду казати, що грошей не треба, ні. Забезпечити свою родину повинен кожен чоловік, але коли в сім’ї є кусень хліба з маслом та шмат ковбаси, коли діти одягнуті та доглянуті, коли твоя кохана має час на себе та задоволена життям, то може варто подумати про щось вище та важливіше? Можливо варто задуматись над станом душі, яка дуже часто залишається пошматованою в тій гонитві за “щастям”?

Ми не будемо жити вічно і в порівнянні з існуванням світу, наше життя – це всього лиш мить, секунда, не більше. То чи варто витрачати цей дорогоцінний дар в порожнечу? Подивіться, як гарно повзе комаха по стеблині, як вкрадливо шелестять дерева при легенькому вітерці, як гарно сходить сонце і бачити це щодня – вже щастя. А запитайте в керівника якоїсь фірми чи звичайного дрібного підприємця – а він це бачить? Впевнений, що відповідь буде – ні. Немає в нього на це часу …

Дуже часто можна почути сьогодні про людей, які залишили все – статки, бізнес, керівні посади і оселились в якомусь відлюдному місці та живуть в єднанні з природою. Перша думка в суспільства – вони не сповна розуму, а може не зовсім так? Може вони і є щасливіші за будь-кого, хто керує мільйонними корпораціями та міняє яхти і автомобілі щотижня? Можливо саме в пізнанні себе і бачать ці люди внутрішню гармонію та спокій?

Я не закликаю всіх іти жити в ліси чи в монастирі, просто хочу спробувати поглянути під іншим кутом на вчинки таких людей і я починаю їх розуміти. Ми постійно за чимось женемося, чогось добиваємось, працюємо з ранку до ночі … а в результаті ні вірних друзів, ні близьких по справжньому людей, ні спокою, ні внутрішнього комфорту …

29-09-2013-2-6142063

Про що думають люди? Про зовнішню оболонку вдаваного щастя, а не про внутрішню красу та душевність. От подумайте, що таке багатство? Що таке гроші? Прості папірці, які хтось вигадав вважати надзвичайно цінними та бажаними, заради грошей сини вбивають батьків, брати вбивають сестер, сім’ї розколюються через квартирні питання … ось це дикість, а не життя в лісі.

Щось нахлинуло та попросилось на папір … можливо дивно виглядає, але подекуди потрібно трішки вивільнити внутрішні думки та переживання. Хочу бути щасливим … але щасливим по-справжньому. Хочу бачити сонце та місяць, дощ та вітер, траву та дерева, радіти життю, бачити своїх дітей здоровими та радісними, бачити дружину щасливою поруч зі мною … а решта … решта буде, головне щоб Господь дав мені здоров’я та сили.