Відкрити меню

Проблема кешування ДНС (DNS) інтернет-провайдера – як вирішити проблему?

Всім чудового літнього дня! В процесі роботи з блогами, сайтами та різними хостерами, яких обираєш за тарифами та вигідними умовами, подекуди приходиться змінювати майданчики для своїх ресурсів. Причин може бути багато – неякісне та непрофесійне обслуговування, проблеми на серверах, тарифна політика, просто знайшов кращу пропозицію … тоді переносиш всі свої проекти на інші хостинг-ресурси. Ось тут на користувача може чекати ряд проблем (навіть не проблем, а просто питань), які потрібно знати та вміти вирішувати, а не кидатись в панічний пошук причини.

DNS кеш

Доволі поширена ситуація, яка виникає в процесі переносу сайтів на новий хостинг – це кешування DNS (ДНС) серверів Вашого інтернет-провайдера. В минулій статті про доступність блогів ми згадували про таку проблему, тому сьогодні давайте поговоримо більш детально, як з цієї “халепи” вийти без втрати своїх нервових клітин.

Подібні випадки траплялись зі мною 2 рази, тому беру на себе сміливість припустити, що така ситуація може трапитись і з Вами. Це не показник поганого провайдера чи хостингу, тим більше не наслідок Вашої якоїсь помилки, просто ці ДНС-и деякі провайдери очищують не відразу, а раз на декілька діб.

Я не буду тут розписувати, що таке ДНС (DNS), як все це діло працює з технічної сторони і в спеціальних термінах, спробую пояснити Вам на пальцях.

Коли Ви вбиваєте адресу свого сайту в браузер, то Ваш ПК іде по звичному йому маршруту, через сервери інтернет-провайдера і відкриває Вашу сторінку. Коли Ви змінюєте хостинг, відповідно і цей маршрут міняється, а обладнання Вашого провайдера може просто запам’ятати старий напрямок і деякий час відправляти Ваш ПК туди, відповідно, Ваш сайт за новим місцем розміщення будуть бачити всі, окрім Вас.

На Вашому моніторі деякий час буде відкриватись старе місце розташування сайту. Перше, що спадає на думку, це подзвонити в службу підтримки і попросити співробітників очистити кеш DNS, але, скоріш за все, цього робити ніхто не буде, тому прийдеться чекати, доки ДНС не очистяться самі.

Колись, пригадую, я переносив свій блог на інший сервер того ж хостера і саме в цей момент писав статтю. Велике було моє здивування, коли на наступний день моя стаття зникла. Нема, як корова язиком злизала. Виявилось, написав я її ще на старий сервер, а коли ДНС оновились і блог почав відображатись з нового – стаття пропала.

Та проблема вирішилась дуже просто – хостер скинув мені копію блогу з старого сервера і я спокійно скопіював статтю на місце. Це нормальна ситуація і кешування DNS – звичне діло, інша справа, що в одних кеш може очищатися через декілька годин, а в інших – розтягуватись на дні.

Та за допомогою простих маніпуляцій, без служби підтримки, ми можемо уникнути неприємної ситуації з кешуванням ДНС. Все дуже просто і легко.

Отже, якщо Ви переносили свій ресурс на інший сервер чи хостинг і у Вас відображається стара версія Вашого блогу, не дзвоніть нікуди, не псуйте собі нерви, зробіть наступне – примусово перенаправте свій ПК за новою адресою, а ДНС нехай собі чистяться скільки завгодно.

Як це зробити? Як вказати нові DNS для свого ПК?

Нам потрібно знайти на комп’ютері файл hosts і тимчасово вказати там нові ІР-адреси своїх проектів, адже саме цей файл відповідає за доступ до веб-ресурсів. Лежить він за адресою:

C:\windows\system32\drivers\etc\hosts

Якщо у Вас Windows 8, то для редагування потрібні будуть права адміністратора.

Шукаємо файл hosts на своєму ПК:

Файл hosts

На прикладі вказано, що необхідний файл знаходиться на диску D, тому що на цьому ПК в мене операційна система стоїть саме на D. У вас повинен бути диск С, якщо Ви не змінювали шлях установки ОС.

Відкриваємо файл hosts редактором Notepad++ та вносимо певні зміни. Прописуємо в самому кінці всіх цих рядків нову ІР-адресу свого сайту (це Вам вкаже хостер) і через пробіл свій домен:

Зміна файлу hosts

Зберігаємо зміни і заходимо на свій ресурс знову. Тепер Ваш блог буде показуватись з нового місця і всі зміни Ви можете проводити як зазвичай. Але не забудьте, через 2-3 дні цей рядок з файлу hosts видалити, тому що в майбутньому, при переносі сайтів, ситуація повториться.

Ось так все просто. Тепер, якщо Вам скаже хостер: “Необхідно очистити кеш ДНС (DNS) інтернет-провайдера” – Ви будете знати, що потрібно робити.

Бажаю Вам як найменше непередбачуваних ситуацій в роботі.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 5 коментарів
 1. Валентина сказав:

  Спасибі за статтю , давно мучить ця проблема з DNS , тільки ситуація у мене трохи інша. Не можу веб диск встановити на компі, видає помилки DNS… але попутно питання: IP адреса сайту можна побачити на хостингу…? там зазвичай відзначають з якого IP останній вхід на сервер або це інше?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Веб-диск? Який саме? Щось я не зрозумів, яндекс-диск, гугл-драйв чи який?

   ІР-адреса сайту надсилається в листі при реєстрації хостингу, а на рахунок входу … є на хостингу “журнал”, якщо це те, що Вам потрібно.

   Відповіcти
   1. Валентина сказав:

    Та не…. web disk блогу, який є на хостингу і його потрібно завантажити та встановити на комп’ютері….щоб можна було редагувати файли , тему і т. д. c css , я просто блог робила відразу на хостингу без локального сервера…. і в мене його немає на диску С… але в мене не виходить…

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Щось не візьму до тями про веб-диск. Зробіть простіше – завантажте всі файли, зробіть бекап БД, встановіть локальний серсер і залийте все туди. Будете мати копію блогу на локалці. web disk блогу – дивина якась 🙂

     Відповіcти
     1. Валентина сказав:

      Доведеться так пробувати, хоча я не дуже хотіла локальний сервер на компі, у мене з ним вічно глюки… 🙄

      Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google