Відкрити меню

Продаж посилань – так можна цим займатись чи ні?

Вітаю, товариство! Після перерви повертаюсь я до розгляду цікавих моментів блогінгу, seo та інших інтернет-хитрощів і сьогодні торкнемося вже дуже наболілої для всіх вебмайстрів теми – чи можна займатися продажем посилань, з огляду на нові правила всемогутнього Google. Саме продаж посилань, для багатьох власників веб-ресурсів, є чи не основним та найсуттєвішим джерелом доходу, так що робити? Відмовлятися взагалі від такого типу заробітку?

Продаж посилань

Про посилання та їх продаж все писано-переписано на різних сайтах та блогах, думок та позицій існує також безліч, але з появою нових правил та алгоритмів Google – їх виникло ще більше і коло позицій розширилось. Я перечитав дуже багато статей на різних блогах, передивився купу відео про оптимізацію, про нововведення Гугл і спробував зробити такий собі аналіз на тему “продаж посилань з позиції саме Гугла”, що з цього вийшло – читайте далі.

Для початку давайте виведемо для себе моменти, які 100% не можна робити з точки зору Google.

– не можна продавати посилання, які будуть забирати вагу Вашого ресурсу (звичайні продажні лінки);

– не можна проганяти сайти автоматично і отримувати за один раз велику кількість посилань;

– не можна писати замовлені рекламні огляди, які взагалі не відносяться до тематики ресурсу та мають заоптимізовані відкриті посилання;

– не можна масово обмінюватись зворотніми лінками з будь-якими сайтами;

Це те, що стосується оптимізації та спамності.

З другого боку сам же Гугл говорить, що корисно буде:

– мати в статті відкриті посилання та тематичні вкраплення чи доповнення (наприклад, пишете Ви пост про щось і даєте витримку і посилання на Вікіпедію);

– можна посилатися на сайти схожої тематики, які можуть бути корисні відвідувачам (тобто – як в доповнення вашої думки);

От і будь тут мудрий, продавати не можна, але посилатися на корисні, тематичні ресурси буде навіть “в тему”.

Продажні лінки

Покумекавши трішки самостійно та поспілкувавшись з іншими сеошниками я прийшов до такого висновку:

В принципі, продавати посилання можна, але варто робити це в дуже обережному режимі.

Сайти, які будуть купувати у Вас місце, повинні бути схожої тематики та розглядати ті ж питання, що і Ви.

Скажемо, ні в якому разі у Вашій статті не повинно бути такого, якщо Ваш ресурс немає ніякого відношення до квартир:

Продаж посилань

Тут і новачку, не те що спеціалістам Google, зрозуміло – абсолютно нетематичне посилання, яке стоїть в тексті заради одного – гроші. Відповідно – пошукова система ніколи не підніме Ваш блог і накладе на нього певні санкції.

Чи ще один приклад – персональний блог про життя і все таке, а в футері я побачив:

Продажні лінки

Як Ви гадаєте, ставлення пошукової системи буде лояльне? Аж ніяк.

Взагалі то, всі алгоритми та нововведення ПС зараз націлені на одне – на боротьбу з ГС і на очищення пошукової видачі для хороших СДЛ. Тому цілком зрозумілі санкції та фільтри тим, хто займається маніпулюванням видачі та розміщенням неякісного контенту, який призначений тільки для заробітку.

Який висновок я зробив для себе про заробіток на торгівлі лінками з сторінок сайтів та блогів:

– продажні посилання повинні бути з аналогічних по тематиці сайтів і гармонійно вписуватись в тему статті, де Ви їх розміщуєте;

– не розміщувати більше 1 посилання на одну статтю (а можна і рідше);

– не розміщувати більше 1 посилання на текст замітки чи постового;

Якщо посилання будуть релевантними (аналогічними по тематиці) до Вашого блогу, якщо Ви не будете продавати їх масово, якщо лінки будуть вписуватись в текст посту, то Google просто не зможе розрізнити – продажне воно чи ні.

Звичайно, якщо Ваші тексти будуть напхані різними пропозиціями прокату авто чи орендою квартир – тоді все зрозуміло і Ви можете очікувати на санкцію від ПС.

В завершення ще одне – в результаті спілкування з деякими сео-майстрами, я вияснив таку річ:

– якщо Ви збираєтесь купувати посилання для розвитку свого ресурсу, то враховуйте географічний таргетинг, тобто особливе значення ПС будуть надавати тим посиланням, які ведуть з ресурсів однакової мовної приналежності.

Також, спілкуючись з вебмайстрами та сеошниками на тему просування та оптимізації сайтів, я задавав питання – де можна проаналізувати ресурс та виконати так звану “проверку позиций сайта в яндексе”? Велика кількість спеціалістів давали мені посилання на сайт Sitexpert – не буду говорити нічого поганого чи доброго, це вже на Ваш розсуд.

Ось такі роздуми та висновки, я можу помилятись, але гадаю що все логічно. Якщо у Вас є що доповнити чи підправити – завжди радий коментарям.

Бажаю Вам не потрапляти під “прес” пошукових систем, вдалого Вам дня та хорошого настрою.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...
Обговорення: 8 коментарів
 1. Павло сказав:

  Дякую за корисну інформацію!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Та немає за що, Павло. Це так би мовити – мої міркування та спостереження, але гадаю, що все логічно.

   Відповіcти
   1. MrVigner сказав:

    Я останнім часом також багато на цю тему прочитав і, що не дивно, прийшов до таких же висновків. 😉

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     🙂 Саме так, якщо з розумом, то все буде добре 🙂

     Відповіcти
 2. Пан П сказав:

  Як на мене то великий та всемогутній Гугл останім часом зайняв дуже хитрозаду позицію, мовляв, ви працюйте, розвивайте ваші сайти, а як захочете на них заробити продавши трохи посилань – ні, ні! Заробляти з ваших сайтів може тільки Гугл, через свій адсенс,а вам хіба пару центів перепаде. Але ви працюйте, розвивайте і головне слідуйте лінії партії нашим рекомендаціям. Звісно мало кому з вебмайстрів таке сподобається. Ми продавали посилання, продаєм та будемо продавати і Гугл нам нічого не зробить, адже якби він міг щось зробити то зробив би це вже давно. Адже нічого не заважає якомусь засланому гуглівському козачку зареєструватися у Сапі (а заодно і в ГГЛ) та забанити всю базу сайтів. Але він такого ніколи не зробить, бо тоді з пошуку зникнуть багато дійсно якісних сайтів, цікавих людям, пошук піде нанівець, а Гугл ризикуватиме повторити долю своєї попередниці Яху. Висновок: треба лишень робити гарні, якісні сайти, справді цікаві людям і тоді можна сміливо продавати з них посилання. А як забанить за торгівлю посиланнями якийсь ГС то нічого страшного.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Забанити за торгівлю може і не тільки ГС, але й тих, хто в наглу буде продавати всяким “пластиковым окнам” місце на ресурсі. Я б не став так казати, як би не вів себе Гугл, але наразі ми від нього залежимо, як би нам не хотілось навпаки. Тому мусимо трішки пригальмувати і вважати на нього.

   Відповіcти
 3. Ром@н сказав:

  А цікаво, якщо мати сайт у якого тематика: інформація про все і трохи більше. То які посилання на ньому будуть вважатися не тематичними? 😉

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну статтю на сайт Ви ж пишете не про “все і трохи більше”, а по конкретній темі, відповідно посилання повинно гармонійно вписуватись в зміст публікації і відповідати тематиці статті.

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google