Мої вітання! Відповідаючи сьогодні вранці на один лист, я зловив себе на думці, що було б непогано написати перелік програм та інструментів, якими я користуюсь в роботі на постійній основі, себто – що стоїть на моєму ПК. Чому саме такий перелік? Ну самі розумієте, що абсолютно весь софт, який розглядався на блозі, я просто фізично не можу юзати, тому кожен обирає собі за смаком, на сторінках webdigest просто огляди та рекомендації того, що дійсно вартує уваги. А ще один момент, який спонукав мене на цю статтю – це те, що дуже часто запитують приблизно наступне: “Яким антивірусом Ви користуєтесь і що порадите”, “Який браузер все ж кращий”, “Чим зручніше записувати диски” і т.д.

Програми

Почну я з найбільш поширених для загального вжитку програм та поступово перейду до тих, які використовуються для спеціальних цілей, таких як редагування HTML та PHP файлів, редагування зображень, FTP доступу і так далі. Цікаво буде чи ні – не знаю, але можливо комусь ця стаття і принесе користь, власне для цього все і робиться)).

Перше, з чого я б хотів почати – це програми, які інсталюються завжди і всіма користувачами, не залежно від виду діяльності.

1. Антивірус. Варто сказати, що цього добра я перепробував величезну кількість – від ліцензії до безкоштовних версій. Навіть наш інтернет-провайдер надає послугу ліцензійного Вебера за 12 чи 15 грн. на місяць, його я також деякий час використовував. Але на сьогодні зупинився на одній антивірусній програмі, яка мене цілком влаштовує – це Comodo Internet Security. Розглядати Comodo тут я не буду, перейдіть за лінком – там є ціла стаття.

2. Браузер. Тут у мене їх два – Maxthon Cloud Browser та Mozilla Firefox. Я їх називаю так: для розваг і для роботи. Maxthon я використовую в якості щоденного для веб-серфінгу, коли потрібно просто полазити по мережі, почитати новини, побавитись, щось завантажити і т.д. В ньому мені подобається абсолютно все – від дизайну до функцій, єдине, що трішки насторожує – це перевірка правопису, чомусь думаю, що він не дуже коректний. Але то поки що, браузер розвивається і  от навіть нещодавно з’явився офіційний додаток ABP (для блокування реклами).

Mozilla Firefox я вмикаю тільки тоді, коли потрібно написати статтю або попрацювати з сайтом, там все налаштовано під мої потреби, стоять необхідні додатки, тому це такий собі робочий інструмент.

3. Медіаплеєр. Так друзі, стоїть і такий раритет у мене)). Чому раритет? Тому що переважна більшість користувачів зараз переглядає відео онлайн, мало хто завантажує щось на ПК (відео, фільми), але я таким користуюсь)). Справа в тому, що в мене робоча машина – це ноутбук, але нещодавно ми купили б/у монітор 19″ і сам ноут використовуємо в якості системника, як не крути – 19 дюймів то не 15.

На ПК завантажили декілька улюблених фільмів і деколи їх переглядаємо. А в якості медіаплеєра використовуємо KMPlayer. Не знаю, можливо зараз є і інші програвачі, але я до цього звик. Як встановив колись – так і не шукаю заміни, все влаштовує.

4. Панель швидкого запуску програм. Також, аналогічно до медіаплеєра, як встановив колись, так і не можу відвикнути. Я просто не дуже люблю, коли робочий стіл забитий різними ярликами, тому вже декілька років використовую програмку RocketDock. І робочий стіл чистий, і всі ярлики програм акуратно складені на боковині монітора, і запускати їх дуже зручно.

Коли ставлю якусь нову програму, то одразу перетягую ярлик на панель RocketDock, а з робочого столу видаляю.

5. Запис дисків. Тут ситуація така – записувати диски з даними (фільми, музика і т.д.) мені взагалі не приходиться, гадаю що і більшість з Вас також цим не користується, єдине, що може знадобитись, це запис образів на диск. Для таких цілей я тримаю простеньку програму BurnAware Free.

Всі дії з дисками (запис, перевірка, запис образів, очищення …) програма виконує чудово, важить мало, місця не займає, нехай стоїть, ситуації бувають різні.

6. Пошта. Ну як без поштової кореспонденції)). Тут я собі вже давно обрав програму Mozilla Thunderbird, яка дає мені можливість зручно працювати з декількома поштовими скриньками одночасно. В кого тільки одна поштова адреса, то така програма суттєвої користі не принесе, а от для 2-3-4 адрес – це дуже зручне рішення. Хоча і для однієї поштової скриньки це зручніше, ніж постійно заходити на сервіс.

7. µTorrent. Тут, гадаю, розписувати щось буде зайвим – куди ж в наш час без торрентів)).

8. 7zip. Ну і архіватор, адже архів – це найбільш зручний вид зберігання та поширення файлів і практично все завантажене з мережі зберігається в архівах. Я всі інсталки, файли, програми зберігаю в архівах – розпакував, встановив і видалив розпаковані файли, залишаю тільки архів.

9. Revo Uninstaller. Час від часу встановлюєш якісь програми, потім потреба в них зникає або знаходиш щось краще і ти змушений видаляти застарілий софт. А от щоб нічого зайвого не залишалось і всі “хвости” програм чистились – тут я користуюсь Revo Uninstaller – класна штука.

Так, окинув я поглядом робочий стіл … ну напевно все з того, що ставиться одразу на чисту систему. Це ті програми, які інсталюються кожним користувачем (або повинні інсталюватись) на свій ПК, скажемо так – софт широкого вжитку. Інші додатки – або встановлюються рідко, або майже не використовуються, або будуть мало цікаві широкому загалу.

Тепер давайте перейдемо до більш таких специфічних програм, без яких і можна обійтись, але вони роблять моє життя, життя юзера, більш комфортним. Деякі з цих софтин вберігають від помилок в роботі, економлять час та нерви)).

10. Notepad++. Тут без варіантів – про стандартний блокнот я вже забув давно і користуюсь тільки Notepad++. Використовую я цю програму і в якості простого текстового редактора, і в якості редактора HTML, PHP, CSS файлів, і в якості такого собі FTP редактора, що значно спрощує всі мої дії.

11. WinSCP та File Zilla. Це два повноцінні FTP-клієнти, які дозволяють працювати з файлами на хостингу – завантажувати та вивантажувати. Чому їх два? Ну їх не зовсім два – на одному ПК під Windows 7 стоїть File Zilla, а на другому, під Windows XP, стоїть WinSCP.

Колись я пробував поставити File Zilla на Windows XP, але не дивлячись на те, що на сайті вказано “All platforms” – на XP вона в мене не пішла, постійно видавало таке от вікно:

File Zilla

12. Скріншотер Joxi. Часто приходиться робити скріншоти (для статей, як приклад), а Joxi робить це дуже просто, мені подобається)).

13. LibreOffice – безкоштовний аналог MS Office. Не знаю як хто, але я дуже рідко працюю з документами Excel, Word, PowerPoint, ну дуже рідко, тому безкоштовного LibreOffice мені вистачає з головою.

14. STDU Viewer. Ця програмка дозволяє читати файли в форматах PDF, TIFF, DjVu та ще багато інших (.txt також, до речі). Я часто читаю електронні книги, які переважно йдуть в PDF, а ця програмка проста, легка та безкоштовна, що ще треба? До речі, цю “читалку” я ставлю всім, хто просить мене перевстановити Windows – потім взагалі немає проблем з тим, що якісь файли там не відкриваються, STDU Viewer читає практично все.

15. Окрім цього, в мене ще стоїть Photoshop та Camtasia Studio, але вони платні і доволі специфічні, тому не всім ці програми будуть потрібні. Фотошоп – зрозуміло для чого, для редагування зображень, а Camtasia Studio – для запису відео з монітора та для редагування різних відео файлів.

От напевно і все. Це такий собі основний “пак” тих програм, які я інсталюю на ноутбук одразу після встановлення операційної системи. Такі проги, як скайп, флешплеєр та інші я навіть не розглядав, тому що їх знає і має кожен на своїй машині.

Надіюсь, що комусь цей перелік стане в пригоді, діліться в коментарях чим користуєтесь Ви, можливо станемо корисними одне одному)).

Бажаю Вам гарного дня і хорошого настрою.

Шануймося.

12345 (Всього оцінок: 1, середня: 4,00 з 5 можливих)
Loading...