Відкрити меню

Програми та інструменти для персонального комп’ютера – чим я користуюсь в роботі постійно

Мої вітання! Відповідаючи сьогодні вранці на один лист, я зловив себе на думці, що було б непогано написати перелік програм та інструментів, якими я користуюсь в роботі на постійній основі, себто – що стоїть на моєму ПК. Чому саме такий перелік? Ну самі розумієте, що абсолютно весь софт, який розглядався на блозі, я просто фізично не можу юзати, тому кожен обирає собі за смаком, на сторінках webdigest просто огляди та рекомендації того, що дійсно вартує уваги. А ще один момент, який спонукав мене на цю статтю – це те, що дуже часто запитують приблизно наступне: “Яким антивірусом Ви користуєтесь і що порадите”, “Який браузер все ж кращий”, “Чим зручніше записувати диски” і т.д.

Програми

Почну я з найбільш поширених для загального вжитку програм та поступово перейду до тих, які використовуються для спеціальних цілей, таких як редагування HTML та PHP файлів, редагування зображень, FTP доступу і так далі. Цікаво буде чи ні – не знаю, але можливо комусь ця стаття і принесе користь, власне для цього все і робиться)).

Перше, з чого я б хотів почати – це програми, які інсталюються завжди і всіма користувачами, не залежно від виду діяльності.

1. Антивірус. Варто сказати, що цього добра я перепробував величезну кількість – від ліцензії до безкоштовних версій. Навіть наш інтернет-провайдер надає послугу ліцензійного Вебера за 12 чи 15 грн. на місяць, його я також деякий час використовував. Але на сьогодні зупинився на одній антивірусній програмі, яка мене цілком влаштовує – це Comodo Internet Security. Розглядати Comodo тут я не буду, перейдіть за лінком – там є ціла стаття.

2. Браузер. Тут у мене їх два – Maxthon Cloud Browser та Mozilla Firefox. Я їх називаю так: для розваг і для роботи. Maxthon я використовую в якості щоденного для веб-серфінгу, коли потрібно просто полазити по мережі, почитати новини, побавитись, щось завантажити і т.д. В ньому мені подобається абсолютно все – від дизайну до функцій, єдине, що трішки насторожує – це перевірка правопису, чомусь думаю, що він не дуже коректний. Але то поки що, браузер розвивається і  от навіть нещодавно з’явився офіційний додаток ABP (для блокування реклами).

Mozilla Firefox я вмикаю тільки тоді, коли потрібно написати статтю або попрацювати з сайтом, там все налаштовано під мої потреби, стоять необхідні додатки, тому це такий собі робочий інструмент.

3. Медіаплеєр. Так друзі, стоїть і такий раритет у мене)). Чому раритет? Тому що переважна більшість користувачів зараз переглядає відео онлайн, мало хто завантажує щось на ПК (відео, фільми), але я таким користуюсь)). Справа в тому, що в мене робоча машина – це ноутбук, але нещодавно ми купили б/у монітор 19″ і сам ноут використовуємо в якості системника, як не крути – 19 дюймів то не 15.

На ПК завантажили декілька улюблених фільмів і деколи їх переглядаємо. А в якості медіаплеєра використовуємо KMPlayer. Не знаю, можливо зараз є і інші програвачі, але я до цього звик. Як встановив колись – так і не шукаю заміни, все влаштовує.

4. Панель швидкого запуску програм. Також, аналогічно до медіаплеєра, як встановив колись, так і не можу відвикнути. Я просто не дуже люблю, коли робочий стіл забитий різними ярликами, тому вже декілька років використовую програмку RocketDock. І робочий стіл чистий, і всі ярлики програм акуратно складені на боковині монітора, і запускати їх дуже зручно.

Коли ставлю якусь нову програму, то одразу перетягую ярлик на панель RocketDock, а з робочого столу видаляю.

5. Запис дисків. Тут ситуація така – записувати диски з даними (фільми, музика і т.д.) мені взагалі не приходиться, гадаю що і більшість з Вас також цим не користується, єдине, що може знадобитись, це запис образів на диск. Для таких цілей я тримаю простеньку програму BurnAware Free.

Всі дії з дисками (запис, перевірка, запис образів, очищення …) програма виконує чудово, важить мало, місця не займає, нехай стоїть, ситуації бувають різні.

6. Пошта. Ну як без поштової кореспонденції)). Тут я собі вже давно обрав програму Mozilla Thunderbird, яка дає мені можливість зручно працювати з декількома поштовими скриньками одночасно. В кого тільки одна поштова адреса, то така програма суттєвої користі не принесе, а от для 2-3-4 адрес – це дуже зручне рішення. Хоча і для однієї поштової скриньки це зручніше, ніж постійно заходити на сервіс.

7. µTorrent. Тут, гадаю, розписувати щось буде зайвим – куди ж в наш час без торрентів)).

8. 7zip. Ну і архіватор, адже архів – це найбільш зручний вид зберігання та поширення файлів і практично все завантажене з мережі зберігається в архівах. Я всі інсталки, файли, програми зберігаю в архівах – розпакував, встановив і видалив розпаковані файли, залишаю тільки архів.

9. Revo Uninstaller. Час від часу встановлюєш якісь програми, потім потреба в них зникає або знаходиш щось краще і ти змушений видаляти застарілий софт. А от щоб нічого зайвого не залишалось і всі “хвости” програм чистились – тут я користуюсь Revo Uninstaller – класна штука.

Так, окинув я поглядом робочий стіл … ну напевно все з того, що ставиться одразу на чисту систему. Це ті програми, які інсталюються кожним користувачем (або повинні інсталюватись) на свій ПК, скажемо так – софт широкого вжитку. Інші додатки – або встановлюються рідко, або майже не використовуються, або будуть мало цікаві широкому загалу.

Тепер давайте перейдемо до більш таких специфічних програм, без яких і можна обійтись, але вони роблять моє життя, життя юзера, більш комфортним. Деякі з цих софтин вберігають від помилок в роботі, економлять час та нерви)).

10. Notepad++. Тут без варіантів – про стандартний блокнот я вже забув давно і користуюсь тільки Notepad++. Використовую я цю програму і в якості простого текстового редактора, і в якості редактора HTML, PHP, CSS файлів, і в якості такого собі FTP редактора, що значно спрощує всі мої дії.

11. WinSCP та File Zilla. Це два повноцінні FTP-клієнти, які дозволяють працювати з файлами на хостингу – завантажувати та вивантажувати. Чому їх два? Ну їх не зовсім два – на одному ПК під Windows 7 стоїть File Zilla, а на другому, під Windows XP, стоїть WinSCP.

Колись я пробував поставити File Zilla на Windows XP, але не дивлячись на те, що на сайті вказано “All platforms” – на XP вона в мене не пішла, постійно видавало таке от вікно:

File Zilla

12. Скріншотер Joxi. Часто приходиться робити скріншоти (для статей, як приклад), а Joxi робить це дуже просто, мені подобається)).

13. LibreOffice – безкоштовний аналог MS Office. Не знаю як хто, але я дуже рідко працюю з документами Excel, Word, PowerPoint, ну дуже рідко, тому безкоштовного LibreOffice мені вистачає з головою.

14. STDU Viewer. Ця програмка дозволяє читати файли в форматах PDF, TIFF, DjVu та ще багато інших (.txt також, до речі). Я часто читаю електронні книги, які переважно йдуть в PDF, а ця програмка проста, легка та безкоштовна, що ще треба? До речі, цю “читалку” я ставлю всім, хто просить мене перевстановити Windows – потім взагалі немає проблем з тим, що якісь файли там не відкриваються, STDU Viewer читає практично все.

15. Окрім цього, в мене ще стоїть Photoshop та Camtasia Studio, але вони платні і доволі специфічні, тому не всім ці програми будуть потрібні. Фотошоп – зрозуміло для чого, для редагування зображень, а Camtasia Studio – для запису відео з монітора та для редагування різних відео файлів.

От напевно і все. Це такий собі основний “пак” тих програм, які я інсталюю на ноутбук одразу після встановлення операційної системи. Такі проги, як скайп, флешплеєр та інші я навіть не розглядав, тому що їх знає і має кожен на своїй машині.

Надіюсь, що комусь цей перелік стане в пригоді, діліться в коментарях чим користуєтесь Ви, можливо станемо корисними одне одному)).

Бажаю Вам гарного дня і хорошого настрою.

Шануймося.

- · · -

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 14, середній: 4,21 з 5)
Loading...
Обговорення: 29 комент
 1. Олександр Васильєв сказав:

  Комодо – в принципі, непоганий антивірус (плюс має навіть версію для Ubuntu). Єдиний мінус – споживає забагато ресурсів. Сам особисто зараз користуюсь Avast – непогана штукенція. Раніше корстувався AVG, але пізніше (після того, як я перевірив з його допомогою певний файл, він нічого не знайшов небезпечного, а це виявилася зараза) розпрощався з ним.
  Браузери – Хромченко та Вогнелис. Макстон теж непоганий, але він немає потрібних мені додатків.
  Офіс – безкоштовного хмаринкового Word online вистачає з головою.
  Але саме головне – це Steam! 🙂

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Щось я Авасту, мягко кажути теє … не дуже вірю, аналогічна ситуація була в мене, як ви описуєте, тільки я після Аваста перевіряв курентом від вебера. Щодо споживання Комодо … ну навіть не знаю, я взагалі не помічаю якогось дискомфорту від його роботи.

   Відповіcти
   1. Олександр Васильєв сказав:

    Ну, тут може бути й помилкове спрацьовування (а може й дійсно якась зараза, хто). В моєму ж випадку то було дійсно злонаправлене програмне забезпечення, якому вже було більше півроку. Тобто в базі даних мало бути обов’язково.

    Відповіcти
 2. Igor сказав:

  File Zilla видалив. Ця прога залишає сліди непотрібні, за якими можна дізнатися пароль від ftp. LibreOffice відмінна безкоштовна програма, нічим не гірше Ворда, використовую з часів коли вона називалася Liberty Office. З антивіруса, поки тестую Avira.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   А хто може дізнатись пароль від ftp? 🙂 І де вона що залишає? Знаю, що Total Commander якось не дуже надійний на рахунок безпеки FTP, а от про File Zilla – вперше чую.

   Відповіcти
   1. Igor сказав:

    Дізнатися може той, хто має доступ (не важливо як). Якщо встановлений FileZilla.
    C:\Users\[обліковий запис]\AppData\Roaming\FileZilla\sitemanager.xml
    Відкрити можна за допомогою Notepad++. І бачимо повний набір збережених у цій програмі паролів.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     А … ну та це ясно, якщо так. Але якщо хтось матиме доступ, то збережені паролі з File Zilla не найстрашніше що може статись)). Таким чином будь-який FTP-менеджер, який створює профіль та зберігає його, є небезпечним. В File Zilla є разовий доступ, чи як він там називається, який не вимагає збереження профільних даних.

     Відповіcти
 3. Виталий сказав:

  Здравствуйте ОЛЕГ. Как вы считаете, если положить файл wp-config.php на уровень выше (для защиты)на одном уровне с папкой сайта. Т.е. файл будет лежать на хостинге в папке WWW (если конкретно) Так вот, может ли его кто-то взломать или скачать? спасибо

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну чи зможе чи ні – не скажу, хакери різні бувають 🙂 Але от сама процедура переміщення файлу на рівень вище – підвищує ступінь захисту, факт.

   Відповіcти
   1. Виталий сказав:

    Спасибо. Сканировал сайт плагином “Acunetix WP Security” выдало предупреждение что нет файла конфиг) может он просто не в состоянии сканировать директории выше. хз… Надеюсь перенос файла никаким образом не отразиться на работоспособности сайта) Слава Украине!

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     По ідеї, Acunetix WP Security сканує директорію, де стоїть WordPress, відповідно все що за межами він не бачить. А переміщення файлу не повинно якось вплинути на роботу, адже з версії 2.6, якщо не помиляюсь, у WordPress з’явилась така можливість і двигунець сам знаходить цей файл в тому місці, куди його перемістили.

     По крайній мірі, це одна з рекомендацій безпеки, так що все буде нормально 🙂

     Героям Слава!

     Відповіcти
 4. Сергій сказав:

  Дякую, як завжди дуже цікава публікація!

  Відповіcти
 5. Legion12 сказав:

  А я вот использую программу для закачки торрентов – BitComet. Как я не долбался с uTorrent он так и не захотел ставиться на диск D:, так как диск C: у меня SSD, а на них торренты лучше не запускать. Так что пришлось пользоваться альтернативой. Возможно у Вас есть решение этой проблемы?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну так а яка проблема? BitComet так BitComet, навіщо вишукувати ще щось? Я правда SSD не маю, але якщо є щось що працює, то значить все окей.

   Відповіcти
 6. Мирослав сказав:

  Поставив Comodo Internet Security, але дав серйозний збій. Потім знову переустановив-те саме. Не знаю в чому справа, а ле повернувся до AVG Free-поки що стабільно

  Відповіcти
 7. Myroslaw Jartur сказав:

  Рекомендую спробувати китайський 360 Secure Browser
  та цієї ж фірми антивірус 360 Total Security. Обидва попри невідомість у нас мають сотні мільйонів користувачів у світі (звичайно більшість у Китаї, але багато і у США).
  Браузер має три двигунця – Webkit (Chromium) та Trident (IE) старої і нової версії. Між ними можна перемикатися за потребою. Має вбудовану систему безпеки, яка автоматично попереджає про небезпечні сайти.
  Серед десятків браузерів, які я тестував – цей реально найменше навантажує систему. Схожими показниками може похвастатися лише LunaScape (також три двигунця WebKit/Chromium, Gecko/Firefox та Trident/IE ), але в цього браузера занадто старомодний дизайн і деякі незручності в архітектурі.
  360 Browser піде навіть на найслабших машинах, але може не стати на старий Windows XP.
  Я використовую три браузера – 360 Browser, Maxthon та Firefox. Але саме 360 став основним, оскільки знайчно перевершує останні у легкості для машини. Є дуже зручна функція збереження зображень одним кліком. Підтримує вбудовані теми.
  У Maxthon же є класний вбудований інструмент для скріншотів (з можливістю вибору фрагменту та формату збереження), а також зручний режим читання текстів. Також має вбудовані теми.
  Щодо згаданого антивірусу, то він має 500 мільйонів користувачів на ПК та 650 млн. мобільної версії. Займав перші місця на багатьох професійних тестах. Має вбудовані п’ять двигунів – власний 360 Cloud, а також Avira, Bitdefender, QVM II і п’ятий – System Repair для відновлення системи.
  Має вбудований очищувач сміття та функцію пришвидшення системи. Є англійський та російський переклад. Браузер має лише англійську версію. Можна знайти додатковий російський переклад, зроблений користувачами, але кажуть він кривий та псує інтерфейс.
  Також рекомендую придивитися до Panda Free Antivirus 2015. Вони обидва досить легкі для системи, але Panda ще легша.
  У мене 360 Total Security забирав 15-30 мб оперативки у режимі очікування та 35-60 при перевірці. Panda – 7-15 мб очікування і до 35 перевірка.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   “У мене 360 Total Security забирав 15-30 мб оперативки у режимі очікування та 35-60 при перевірці. Panda — 7-15 мб очікування і до 35 перевірка.” – ну і що? 🙂 Чому у Вас така параноїдальна залежність від цих цифр? Ну 60, ну 80 … ну нехай, зате продукт надійний та відомий.

   Відповіcти
   1. Myroslaw Jartur сказав:

    360 Total Security та Панда – надійні та відомі продукти. На тестах зазвичай показують кращі результати ніж той же Комодо.
    Ось вам рейтинг – найкращих безкоштовних антивірусів 2015 року від
    PC Magazine (один з найавторитетніших у світі комп’ютерних журналів, що видається у США з 1982 року).
    http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2388652,00.asp
    Ось результати AV-Test (авторитетна німецька організація, яка займається саме тестуванням антивірусів)
    http://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-7/
    Обидва озвучені мною антивіруси показують кращі результати по всім порівнюваним параметрам. Зазначу, що порівнюються не лише безкоштовні, а і платні антивіруси.
    Стосовно моєї “параної”, то ці цифри означають наскільки швидко зможе працювати комп’ютер, використовуючи вказаний продукт. При порівнянні всіх комп’ютерних програм завжди враховують такий показник, як “Performance”, тобто “Продуктивність”. Для антивірусів цей показник важливий, оскільки вони мають схильність призводити до гальмування комп’ютера. При рівних показниках захисту, показники продуктивності є визначальними. Особливо у випадку, коли комп’ютер не дуже потужний.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Довіряти тестам чи ні – вибір кожного, багато тестів навіть Аваст ставлять на перше місце, то таке. Тим більше, що PC Magazine, як приклад, розглядає Comodo Antivirus, а наразі я використовую Comodo Internet Security, та і взагалі … після проблем на ПК з Авастом я тестам взагалі не довіряю.

     На рахунок швидкодії – не знаю, в мене не надпотужний ноут, 4гб оперативки і процесор Core I3 2.3, але взагалі проблем з роботою не маю і не помічаю. Тому Comodo Internet Security задоволений цілком.

     Перевіряю час від часу сторонніми утилітами – комп чистий.

     Відповіcти
 8. Myroslaw Jartur сказав:

  Стосовно медіаплеєра, то якщо у Вас стоїть КМ player старої версії – він досить хороший. Раніше був найкращий. Нові ж версії обвішані рекламою і навантажують системою. Зараз найкрашим варіантом для відео є Daum Potplayer. Це розробка одного з розробників КМ player, позбавлена реклами і з усіма функціями, які були у попередника.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Не помітив, щоб плеєр навантажував систему, цілком комфортно себе почуваю.

   Відповіcти
   1. Myroslaw Jartur сказав:

    Якщо у Вас стара версія, то він і не буде. На новій версії основне навантаження іде через постійне з’єднання з глючним рекламним сервером.
    У мене на старому нетбуці з Windows XP стоїть старий КМ плеєр і я також почуваюся комфортно.
    На новому ноуті КМ плеєр зніс і користуюся Daum Potplayer та VLC media player.

    Відповіcти
 9. Myroslaw Jartur сказав:

  Нові версії µTorrent також завішані рекламою. Використовую – qBittorrent. Стабільний і легки торент клієнт.

  Mozilla Thunderbird підійде тільки тим, у кого постійне, стабільне та безлімітне інтернет з’єднання. Він постійно підвантажує одні і ті ж листи і генерує багато трафіку. Якщо у Вас обмежений інтернет, то краще The Bat (через протокол POP3, а не IMAP). Він один раз завантажує лист і більше його не чіпає. Після цього вся Ваша пошта доступна оффлайн. Недолік – вона займає місце на жорсткому диску.

  Відповіcти
 10. Олег Волощук сказав:

  У Вас ліцензійна the_bat? Вітаю… Не всі згодні віддати пару сотень зелених на ліцензію, а наголос робиться саме на безкоштовні програми.

  Відповіcти
  1. Myroslaw Jartur сказав:

   Я зараз поштою користуюся частіше на телефоні. Якщо на ПК, то браузерними клієнтами. The Bat користувався кілька років. Встановлювали на офісі, а тому напевне був ліцензійний. Багато, хто користується піратським. Ліцензійна коштує до 40 доларів.

   Відповіcти
 11. Myroslaw Jartur сказав:

  Скріншоти. Якщо ви робите скріни в основному з браузера, то Maxthon, яким Ви користуєтесь, чудово це вміє без додаткових програм.
  У тих, хто використовує Лінукс кнопка Prt Sc автоматично зберігає зображення. Якщо у Вас Віндовс, то ця сама кнопка зберігає все в буфер обміну, а потім це можна вставити в той же Paint i обробити. Постійне висіння запущеної програми, яка потрібна лише інколи, навряд доцільно.
  LibreOffice справді хороша штука, але раджу спробувати хмарний офіс Google. Всі Ваші файли будуть завжди під рукою з будь-якого пристрою (хоч Відовс, хоч Лінукс, хоч Андроїд, хоч Айфон-Айпад), їх можна вбудовувати у сайти ділитися з іншими користувачами і одночасно редагувати (актуально для таблиць).

  Електронні ж книги зараз в осоновному у форматах FB2 та Epub. Читати їх краще спеціальними читалками, або зі сматртфону. Якщо ж Ви досі читаєте з екрану ПК, то досі найкращою є програма Haali Reader. Для смартфонів Cool Reader (є і для ПК, але краще Haali).

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Скріншоти я роблю коли працюю, а працюю я тільки за Mozilla.

   Не всі мають аккаунт на Google.

   “Електронні ж книги зараз в осоновному у форматах FB2 та Epub” – можна посперечатись, а PDF, а DjVu?

   Відповіcти
   1. Myroslaw Jartur сказав:

    Та можна посперечатися. А чи варто?
    FB2 та Epub – це формати саме електронных книг. Останній є базовим для офіційного, легального продажу електронных книг.

    Майже всі бібліотеки електронных книг будуть наповненині книгами у форматі FB2. Він найпоширеніший для скачування.
    Всі електронні читалки підтримують формат Epub та майже всі FB2.
    Далеко не всі розпізнають PDF і дуже мало які – DjVu.

    Формат PDF відначально розроблений для поліграфістів і є форматом журнальним. Він призначений для “представлення двовимірних документів у незалежному від пристрою виведення та роздільної здатності вигляді”. Тобто він зберігає форматування (на відміну від Word, де форматування може мінятися, в залежності від пристрою).
    PDF використовується для електронних книг у 2-х випадках:
    1. Скани, які неможливо розпізнати (тобто сурогат електронної книги);
    2. Для старомодних користувачів, які не мають програм для читання сучасних форматів.
    DjVu – “розроблений спеціально для зберігання відсканованих документів, де наявна велика кількість формул, схем, рисунків та рукописних символів, котрі роблять повноцінне розпізнавання такого документа надзвичайно складним та трудоємним”.
    Фомат DjVu часто конвертується у формат PDF. Книги у форматі DjVu – це зазвичай старі видання з поганою поліграфією. Читати такі скани – сумнівне задоволення. І це також не є повноцінними електронними книгами, а фотокопіями книг паперових.
    Повторюю – формати FB2 та Epub спеціально призначені для читання електронних книг, а не для друку, як PDF чи для компонування сканів, як DjVu. Дуже рідко трапляються книги, які неможливо знайти у сучасних форматах FB2 та Epub.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Бачу Ви добре навчились з мережі тексти копіювати :), але на сьогодні для електронних книг практично всі використовують або PDF, або DjVu, або TIFF, або CHM ще буває, по крайній мірі в сфері інтернет-навчання, те що дуже легко зробити власноруч.

     Навіть якщо на те пішло, то програмка STDU Viewer чудово відтворює FB2 (включно з FB2.ZIP) та EPub, я не дарма її рекомендую. Окрім всього підтримуються формати TXT, TCR, PalmDoc(PDB), MOBI, AZW і навіть такі екзотичні, як CBR та CBZ, так що які б книги в руки не потрапили – програма всі їх відтворить.

     Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено