Ресурс недоступний — визначаємо з чийого боку помилка

01-page_404_copy-min-1024x717

День добрий, шановні друзі! Доступність та недоступність ресурсів – з такою проблемою, час від часу, стикається практично кожен власний сайту чи блогу. Важко дати “пігулку” від цієї ситуації, адже причин може бути безліч – проблеми на хостинг-майданчику, проблеми на ПК, перебій з інтернет-доступом, вірус, якісь збої на лінії маршруту, питання до свого інтернет-провайдера і т.д. В цій статті ми поговоримо про те, як визначити з якого боку виникають подібні трабли і знати, в якому напрямку рухатись для вирішення непорозуміння.

Перше, що робить власник блогу – пише в службу підтримки свого хостингу і це правильне рішення. Адже не залежно від того, з чиєї сторони виникла проблема – служба підтримки просто зобов’язана відреагувати, за це ми і платимо їм гроші. Та не завжди в хостері проблема і враховуючи людський фактор та професіоналізм співробітників, ми можемо отримати відповідь типу: “З нашого боку все нормально, шукайте проблему в себе”.

Панікувати не варто, потрібно переконатись, а чи дійсно наш сайт не відкривається з будь-якого ПК і з будь-якого місця. Можна попросити когось із друзів, які є в онлайні, відкрити Вашу сторіночку та переконатись – якщо і там видасть помилку, значить потрібно довбати хостинг-компанію, при умові, що цей Error не є наслідком дії Ваших ручок (редагування файлів блогу, налаштування …)

Приклад, вчора я зайшов на свій блог і побачив ось таку картину

Хоча, написавши знайомому в ICQ, я дізнався, що блог нормально працює і проблем з відкриттям сторінок немає. Проста дія, але бувають випадки, коли в онлайні ні душі (ніч, свято, вихідний день і т.д.) Що робити тоді?

В мережі існують сервіси, так звані анонімайзери, які призначені для приховування Вашого ІР і дозволяють зайти на будь-які сайти анонімно. Пряме призначення цього ресурсу нам не потрібне, але це може дуже сильно допомогти веб-майстрові у визначенні проблеми. Якщо через анонімайзер Ви заходите за допомогою сторонньої ІР-адреси, значить ми будемо мати тест доступу до вашого сайту з іншого ПК.

Погугливши трішки, я дізнався, що таких сервісів просто греблю гати, але я порекомендую Вам той, про який почув декілька років назад від попереднього хостинг-провайдера – сервіс www.anonymouse.org

Незважаючи на простий дизайн та зроблений “на коліні” логотип – сайт успішно працює з 1997 року і ні разу не підводив. Користуватись anonymouse.org … ну тут власне і немає що розказувати, вбиваєте в форму URL-адресу свого блогу і тиснете “Surf anonymously”.

Не будемо вдаватися в подробиці та аналізувати принцип роботи сервісу, просто сприймемо результат – anonymouse перенаправляє Ваш запит через якісь інші анонімні айпішки і показує результат так, ніби ми відвідали ресурс з іншого комп’ютера. Якщо Ваш блог функціонує і проблема не в хостинг-майданчику – то Ви побачите своє творіння в усій красі, але з графічними елементами анонімайзера.

Тепер ми точно знаємо, що проблем в роботі блогу немає і потрібно шукати причину локально, коли ж ресурс виявиться недоступним і через цей сервіс – проблема в майданчиках, де він розміщується. Якщо у Вас адекватний хостер, то при зверненні співробітники в будь-якому випадку дадуть ряд порад, якими можна скористатись для вирішення питання доступу.

Наприклад, можна вказати у файлі hosts адреси Вашого ресурсу і перенаправити свій ПК туди примусово, якщо проблема в кешуванні ДНС Вашого інтернет-провайдера, причин може бути багато.

По крайній мірі – сервіс anonymouse.org зайняв своє місце в закладках мого браузера, в теці “Інструменти”. Беріть собі на озброєння, адже випадки бувають різні і потрібно бути готовим до всього.

Бажаю безперебійної роботи Вашим ресурсам і результативної праці Вам.

Шануйтеся!