Відкрити меню

Резервна копія блогу на сервіс Dropbox – плагін WordPress Backup to Dropbox

Мої шанування! Про резервну копію блогу ми вже з Вами говорили, коли розглядали чудовий плагін BackUpWordPress – цей додаток до тепер вірою та правдою мені служить і відмінно виконує свою роботу. Але я помітив одну незручність – ну як незручність, скоріше то мої забаганки та неуважність, а саме – плагін робить резервні копії блогу і зберігає їх на хостингу, відсилаючи на пошту повідомлення. Коли ти над чимось працюєш, то отримавши такого листа – відкладаєш копіювання архіву з файлами блогу на потім. Так от – таких копій в мене назбиралось 3 штуки і займали вони майже 6 гб дискового простору. Тому я прийняв рішення знайти інший варіант резервування, щоб резервні копії вивантажувались на окремий сервіс – бажано кудись у хмарку.

WordPress Backup to Dropbox

Так як останнім часом я почав активно користуватись Dropbox – вирішив пошукати плагін, який мав би взаємодію саме з цим сервісом. На диво рішення знайшлось дуже швидко – це плагін WordPress Backup to Dropbox. Тут я хочу, щоб Ви мене правильно зрозуміли – я не принижую функціонал BackUpWordPress, просто плагін WordPress Backup to Dropbox – ще один з варіантів резервування блогу, який особисто мені підійшов на всі 100%.

WordPress Backup to Dropbox – дуже простий, зручний в користуванні і для таких забудькуватих як я – чарівна паличка. Завантажуємо додаток (як і завжди) з офіційного респозиторію WordPress – http://wordpress.org/plugins/wordpress-backup-to-dropbox та встановлюємо на блог. Як інсталювати плагін, гадаю, знають всі, тому тут зупинятись не буду. Після встановлення та активації – спостерігаємо в меню майстерні вкладочку, яка дозволить нам налаштувати WordPress Backup to Dropbox.

Встановлення WordPress Backup to Dropbox

Якщо з англійською мовою у Вас не дуже – плагін має вбудовану російську, тому можете на хостингу в папці з плагіном знайти ще одну папку Languages і там перейменувати файли wpbtd-ru_RU.mo та wpbtd-ru_RU.po на wpbtd-uk.mo та wpbtd-uk.po відповідно. Тоді всі налаштування стануть на російській мові.

Перекелад WordPress Backup to Dropbox

Тепер можемо пройтись по пунктах налаштування WordPress Backup to Dropbox – перше, на чому ми зупинимось, це власне самі налаштування перед початком роботи. Йдемо у вкладку WPB2D та обираємо “Налаштування”.

Налаштування WordPress Backup to Dropbox

Так як плагін взаємодіє з сервісом Dropbox, то для того, щоб він міг щось виконувати – нам необхідно авторизуватись. Якщо у Вас є обліковий запис на Dropbox – авторизуємось. В принципі – нас і не пустить щось зробити далі, поки ми не пройдемо цю процедуру ідентифікації.

Авторизація на Dropbox

Авторизується цей плагін через надання дозволу на використання – тому нас перекине на окрему сторінку, де нам запропонують надати плагіну дозвіл на використання певної папки на сервісі Dropbox.

Дозвіл на використання сервісу Dropbox

Звичайно, що ми кажемо “Можна” і надаємо такий дозвіл. До речі, приємна несподіванка – за приєднання плагіну WordPress Backup to Dropbox до самого сервісу, Dropbox надав мені 48гб місця на два роки в користування. Після вдалого приєднання ми побачимо про це повідомлення. Тепер можна повертатись в майстерню блогу.

Дозвіл на використання надано

В самих налаштуваннях плагіну WordPress Backup to Dropbox, які вже будуть доступні немає нічого складного і Ви все дуже легко зрозумієте. Але перед цим нам необхідно зробити ще один крок – потрібно на сервісі Dropbox створити окрему директорію, куди будуть складатись резервні копії і назву цієї директорії вказати плагіну в налаштуваннях.

Я створив на Dropbox папку wordpress, а в ній ще одну підпапку olegvoloshchuk. Блогів у мене два, тому так я буду розділяти резервні копії – в папку olegvoloshchuk буду складати копії свого нотатника, а в іншу папку – копії вебдайджеста.

Папка для копій

Тепер просто в налаштуваннях WordPress Backup to Dropbox мені потрібно вказати папку для збереження, періодичність резервування і які саме файли копіювати. Приведу Вам приклад своїх налаштувань, довго розписувати не буду – все стане Вам зрозуміло з одного зображення.

Налаштування WordPress Backup to Dropbox

Тут ситуація наступна: я вказав створену папку на сервісі Dropbox, виставив необхідну періодичність (раз на два тижні) і не вказував жодної папки чи файлу з блогу для виключення, нехай бекапить все повністю. Зберіг зміни. Все готово.

Наступна вкладка налаштувань – це Backup Monitor.

Backup Monitor

Тут нам зараз немає що моніторити, так як копій плагін WordPress Backup to Dropbox ще не виконував. Але ми маємо можливість запустити резервування негайно – я цього робити не буду, нехай бекапить за розкладом.

Backup Monitor

Остання вкладка – Розширені Можливості.

Розширені можливості

Тут плагін WordPress Backup to Dropbox пропонує нам певні платні преміум послуги, без яких можна обійтись, тому не будемо загостювати на цих пунктах свою увагу.

Преміум можливості

Ось такий чудовий плагін WordPress Backup to Dropbox, мені він підійшов ще краще ніж BackUpWordPress, тому що Dropbox я користуюсь зараз дуже часто, а повідомлення на пошту від BackUpWordPress не завжди мене рятували від того, що я забував по 2-3 резервні копії на хостингу, а це значно зменшує об’єм вільного місця на сервері.

Якщо ж порівнювати WordPress Backup to Dropbox та BackUpWordPress – я б не надав суттєвої переваги якомусь з цих додатків, ці два плагіна відмінно виконують свою роботу, Ви вже дивіться самостійно, що Вам буде зручніше.

Завантажити WordPress Backup to Dropbox

http://wordpress.org/plugins/wordpress-backup-to-dropbox

Шануйтеся та вдалого Вам дня!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 9 комент
 1. Саша сказав:

  “за приєднання плагіну WordPress Backup to Dropbox до самого сервісу, Dropbox надав мені 48гб місця” – WOW!!!!!

  від самої назви статті – мені вже все сподобалось, а з таким бонусом – це взагалі казка!

  Дякую за чудовий плагін, ввечері встановлю собі)

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Спробуй, мені WordPress Backup to Dropbox дуже сподобався 😉

   Відповіcти
 2. Петро сказав:

  Просто чудесний плагін, онлайн страховка 😉

  Відповіcти
 3. Встановив і собі =) Разом на Dropbox зареєструвався, ще одна “хмара” в моєму розпорядженні 🙂
  А взагалі – чудова штука цей плагін, не треба більше вручну копії робити)

  Відповіcти
  1. До речі, встановив програму і тепер синхронізація хмари з текою на компі автоматична =) Прикольно)

   Відповіcти
 4. Саша сказав:

  Встановив плагін, підключився до дропбокс, але додаткового місця мені не добавили…((( тим не меньше – плагін класний, дякую 😉

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Повинно було додати, ось мені до 3 гб доплюсувало ще 48 гб.

   Відповіcти
 5. Ridens сказав:

  нічого собі, дійсно незамінна штука, уже побіг ставити 😎

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Так, корисна 😉

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено