Яка приваблива пропозиція – робота в інтернеті, правда? А чи існує вона, ця робота, насправді? Як заробити гроші в інтернеті без обману та шахрайства? Що ж, поміркуймо на цю тему й в кінці нашої розмови кожен вибере для себе той шлях, який йому найбільше підходить. Скажу відразу, що б налаштувати Вас на правильну хвилю: робота в інтернеті є, гроші в мережі крутяться, але … є також дуже багато цих самих АЛЕ, на які ніхто не звертає уваги, ну або просто не хоче звертати.
Як заробити в інтернеті? Відповідь настільки проста, наскільки може бути простим очевидне – потрібно працювати. Вбийте собі в голову одну єдину істину: інтернет – це віртуальна копія нашого реального життя, з її правилами та законами, взаємовідносинами, людьми, шахраями й так далі. Як і в реальному житті, в інтернеті існує попит та пропозиція, товар та гроші, праця та її оплата, любителі халяви й чесні люди, спільне також і те, що ніхто грошей нам просто так не дасть, гроші потрібно заробити. Саме заробити, а не роздобути, взяти, дістати, отримати, вкрасти (хоча і таке буває), робота в інтернеті полягає в роботі, вже вибачайте за тавтологію.
А от популярне запитання «як заробити гроші в інтернеті без вкладень» я вважаю не зовсім правильним та коректним, вкладати все одно доведеться, фінанси, час, сили, вміння, на мисочці з блакитною облямівкою Вам ніхто нічого не принесе. Час – це гроші, запам’ятайте, й навіть якщо Вам хтось запропонує будь-який варіант роботи без фінансових вкладень, прорахуйте можливий дохід й кількість свого часу, який Ви витратите. А час – це просто неоціненний ресурс. Ви ж не ходите на звичайну роботу за просто так, правда? Ви витрачаєте 8 годин свого часу, віддаєте свої вміння й навички, а натомість отримуєте зарплатню, наскільки високо Вас оцінили, стільки Вам й платять.
Помилково всі вважають, що це і є робота без вкладень, що вкрай невірно. Ви вкладаєте знання, отримані в інституті або університеті, вкладаєте свій робочий день, тобто Ви себе продаєте, це звичайний ринок. Хто більш професійний, той продасть себе дорожче, хто любить халяву чи просто ледар – той продасть себе дешевше, але без вкладень жити й працювати не вийде, така правда життя. Відповідно й робота в інтернеті без вкладень – це міф, дивіться глибше, в корінь питання.
Уявіть собі ситуацію, коли Ви підходите до будь-кого й говорите: «Слухай, дай мені 1000 доларів?» Вгадайте, яку відповідь Ви почуєте? Так чому ж в інтернеті все повинно бути по іншому? Це такий же ринок, тільки віртуальний, за хороший товар або за старанну й професійну роботу платять, за плювання в стелю – не платять, ну або підкидають копійки. Все як в реальному житті. Робота в інтернеті існує, це факт, але розгляньмо кілька варіантів такого заробітку, поговоримо про плюси й мінуси, а в кінці Ви зможете вибрати те, що вважаєте для себе найбільш прийнятним.
Робота в інтернеті на кліках або читанні листів
В чому суть такого заробітку? Певний сервіс надсилає Вам завдання типу: перейти за посиланням й переглянути сайт кілька секунд, прочитати лист й перейти за посиланням в ньому, може бути варіант десь зареєструватися тощо. Тобто дріб’язкові, прості завдання, які може виконати кожен. Здавалося б – все вкрай просто та легко. Так, але й заробіток критично мізерний, 5-10 копійок за завдання (ну може трішки більше, не важливо).
Теоретично, це і є робота в інтернеті вдома без інвестицій, але заробити більш-менш пристойну суму Вам навряд чи вдасться. Якщо Ви будете витрачати на таке заняття весь свій день, скажімо 8 годин, то можливо у Вас і вийде назбирати грошей на оплату свого інтернету, але не більше.
Чому ж такий заробіток дуже часто пропонують? Все дуже просто. Людина, яка назбирає за своїм реферальним посиланням сотню-другу рефералів, може розраховувати на те, що відсоток з заробітку цих самих рефералів буде вже більш відчутний. Це єдиний варіант. Вручну «наклікати» або «начитати» на хорошу суму просто неможливо. Зверніть увагу, що всі пропозиції такого роду завжди підкріплені реферальними посиланнями. Не простими посиланнями на сайт, а саме реферальними.
Ви теж можете піти шляхом збору послідовників за своїм посиланням (на це й ведеться розрахунок), назбирати 100-200-300 реєстрацій та очікувати доходу. Але врахуйте, що відсотків 70 таких реєстрацій через місяць-другий будуть вже «мертвими», відповідно, тут потрібно брати кількістю. Тому, якщо Ви шукаєте відповідь на питання «як заробити гроші в інтернеті», не раджу витрачати час на подібну нісенітницю.
Як знайти подібні сервіси? Посилатися, звичайно, я нікуди не буду, якщо вже Вас дуже зацікавив такий варіант заробітку, то просто забийте в пошуковій системі запит «букси» або «заробіток на кліках» й Ви знайдете досить багато сервісів. Але, перед реєстрацією прочитайте спочатку відгуки в інтернеті, щоб не було потім дуже боляче за витрачений час.
На моє глибоке переконання, робота в інтернеті на кліках або читанні листів – це вже привіт з минулого, але, як то кажуть, на смак і колір всі олівці різні.
Робота в інтернеті на МЛМ компанію
Про таку роботу у мене особливі, можна сказати теплі спогади, хоча й тут є дуже багато нюансів, на які мало хто звертає увагу. Свого часу я встиг попрацювати в МЛМ компанії, був в першій лінії (хто розуміє), досяг досить непоганих результатів. На перший зароблений чек я купив свій перший ноутбук, здавалося б – працюй та й горя не знай. Але одного разу я зрозумів, що треба щось міняти й ось чому.
Багато хто говорить, що це бізнес, але я б не був таким категоричним. Вся суть роботи в МЛМ структурі полягає в простій перепродажі, купив дешевше (за дистриб’юторськими цінами) – продав дорожче, в роздріб. Хоча й це не головне. Найбільш важливе в МЛМ – побудувати структуру під собою, тобто набрати людей, від продажу яких ти будеш отримувати прибуток у вигляді відсотка. Це бізнес? Можливо, але я б все-таки сказав, що це звичайна робота в інтернеті.
Ви не будете власником бізнесу, Ви залишитеся заручником компанії, Ви працюєте в першу чергу на компанію та на її власників, які в будь-який момент (посилаючись на маркетинг-план, на кодекс дистриб’ютора, на правила команди) можуть Вас детермінувати (тобто просто вигнати). Компанія нічого не втрачає, адже вся Ваша структура просто перейде до іншої людини й ланцюжок не обірветься.
Щоб серйозно заробляти, необхідно все ж робити наголос на формуванні структури, тільки в цьому випадку така робота в інтернеті буде приносити відчутний дохід. А побудова структури в наш час, коли від слова МЛМ людей просто верне, справа досить клопітка й неприємна. Тим більше, що в разі форс-мажору свою структуру з компанії Ви не заберете.
Якщо Ваша МЛМ організація розповсюджує унікальний та якісний товар, можна заробити на продажах за роздрібними цінами, але це постійна біганина, адже продав – заробив, не продав – залишився з носом. Не кажучи вже про те, що у багатьох компаніях існує обов’язковий місячний план, який Вам необхідно виконати.
У підсумку можна навіть сказати, що це не робота в інтернеті, а просто заробіток за допомогою інтернету. Адже продаючи товар або послугу, Вам необхідно контактувати з реальними покупцями, домовлятися, переконувати, а поставивши за мету створити потужну структуру – переконувати, недоговорювати, десь обманювати й так далі. Працювати в МЛМ можна … але досить складно. Колись був справжній бум таких компаній, люди заробляли величезну купу грошей, створюючи структури й продовжують заробляти, але сьогодні … навіть не знаю, чи погодився я б ще раз на такий експеримент.
Мало не забув, врахуйте, що для початку такої діяльності, Вам необхідно буде вкластися грошима, купити стартовий набір дистриб’ютора чи як там його зараз називають. Або бувають випадки, коли в компаніях вступ називають активацією (і дуже часто щомісячною), але суті справи то не міняє, гроші заплатити доведеться. Тобто, говорити що це робота в інтернеті без вкладень теж не доводиться.
Як заробити гроші в інтернеті за допомогою бірж фрілансу
Хто не знає, то саме поняття фрілансу полягає в тому, що людина працює на компанію, не входячи в її штат й не підписуючи жодних довгострокових договорів, тобто вона наймається одноразово для виконання певних завдань. Фрілансер може працювати одночасно на кілька компаній або приватних осіб, брати в роботу кілька проектів. У нас фрілансерами називають всіх, хто не працює на звичайному робочому місці, а веде свою діяльність через інтернет.
Відповідно, кожному фрілансеру потрібні замовники, адже від цього безпосередньо залежить його прибуток, є замовлення – є гроші, немає замовлення – шукай далі. Для цього створені спеціалізовані біржі фрілансу, де замовник виставляє своє завдання, а сам фрілансер виставляє своє вміння (назвемо це звичним словом портфоліо). Коли вимоги замовника збігаються з можливостями фрілансера, укладається угода, обумовлюються терміни й так далі.
Здавалося б, ну ось же вона, справжня робота в інтернеті без вкладень! Не потрібно платити, реєстрація на біржах в більшості своїй безкоштовна, починай працювати! Але … а що Ви будете там робити? Що Ви вмієте й чим володієте досконало? У чому є професіоналом? Це я звичайно трохи перебільшено написав, адже на біржах фрілансу починають працювати й з мінімальними знаннями та навичками в певних областях, але все ж – зі знаннями та навичками! Тобто, щось Ви повинні вміти робити!
Звичайно, існують завдання, де особливих умінь не потрібно, наприклад: пройти реєстрацію й написати відгук, зібрати інформацію по тематиці, прослухати й записати вебінар тощо, але й оплата за такі завдання теж не дуже. Можна за місяць назбирати на оплату мобільного, інтернету, навіть в кіно сходити, але не більше.
Якщо ж говорити про реальний заробіток, то тут потрібно щось вміти: створювати сайти, просувати їх, розбиратися в спеціалізованих програмах, вміти монтувати відео або аудіо, писати скрипти й тому подібне. Але для цього потрібно вчитися й знову ж таки, продавати свої знання та час. Окрім того, цілком можливо, що перші замовлення Вам доведеться виконати за просто так, вірніше просто за відгук для формування портфоліо (що я б рекомендував в будь-якому випадку зробити).
Де ж шукати ці біржі? Знову ж таки, всемогутній Google прийде нам на допомогу, який дасть багато відповідей на питання «біржа фрілансу», наприклад freelancehunt.ua та freelance.ua. Можете пройти реєстрацію, розпочати з найбільш простих завдань, виконати декілька для відгуків та портфоліо й далі розпочинати шукати щось серйозніше. Через деякий час Ви зможете працювати сидячи вдома, а це вже яка не яка, але реальна робота в інтернеті.
Для прикладу, я посидів хвилин 20-25 на freelancehunt.ua та знайшов ось таку пропозицію:
Для дівчат та жінок, гадаю, така робота в інтернеті була б доволі цікавою, одним словом – потрібно шукати, пропонувати, запастись терпінням та працювати. Тому, якщо Ви шукаєте способи як заробити гроші в інтернеті, почніть з фрілансу, рекомендую.
Робота в інтернет-магазинах
Так, і такий варіант заробітку існує та має право бути розглянутим. Відверто кажучи, я не знаю як правильно шукати таку роботу, можливо на тих же біржах фрілансу інтернет-магазини виставляють свої вакансії, але я колись робив все дуже просто, навіть примітивно.
Перед пошуком вакансій я склав шаблон листа, де вказав свої навички та вміння, а також бажані умови роботи. Написав, що вмію (створювати сайти, працювати в Photoshop тощо), вказав, що мені краще підходить віддалений варіант співпраці, прикрасив трохи й невелике резюме було готове.
Далі просто заходив на сайти популярних та не дуже інтернет-магазинів, які займаються продажем телефонів та комп’ютерної техніки (оскільки ця тема мені найбільш близька) й в розділі «Вакансії» або «Співпраця» шукав яких фахівців потребує даний магазин. Якщо не знаходив потрібних пропозицій або таких розділів взагалі, просто брав з контактів електронну пошту й розсилав заготовлене резюме.
Скажу відверто, десь з 20-30 розісланих повідомлень, відповідь я отримав на 3 листи. Два магазини відповіли, що в даний момент таких фахівців їм не треба, а один магазин запропонував пробний період роботи щодо заповнення та редагування карток товарів. Порахувавши умови оплати – я відмовився, тому що в той момент я заробляв більше на фрілансі, а тут мені довелося б працювати по 6-8 годин за меншу суму.
Але це була вже реальна робота в інтернеті, а якщо б я погодився та пройшов пробний період, то мене, можливо, взяли б навіть в штат на віддалену форму співпраці. Але, якщо Ви вирішите скористатися таким варіантом пошуку роботи, шукайте тільки ті магазини, товари яких Вам близькі «по духу» та в яких Ви хоч трохи розбираєтеся, інакше буде просто дуже важко «не перегоріти».
Як заробити гроші в інтернеті на своїх сайтах
У цій статті ми не будемо розглядати процес створення сайтів, оскільки це вже зовсім інша тема для розмови, я Вам просто розповім, в чому перевага такого виду заробітку й чим він хороший по своїй суті.
Дивіться, будь-яка робота в інтернеті (будь-то кліки, листи, фріланс, робота в інтернет-магазинах), потребує Вашої постійної присутності та участі. Тобто, зловили Ви замовлення й зробили роботу – отримали гроші, трохи розслабилися – немає замовлень і немає грошей. Звичайно, якщо у Вас серйозне портфоліо, постійні клієнти, то з замовленнями проблем буде набагато менше, але все ж – якщо Ви нічого не робите, то нічого й не отримуєте. Тут в такій роботі мінус. Але плюс в тому, що розпочати заробляти можна буквально відразу, не чекаючи чогось.
З сайтами все набагато складніше, але вигідніше в довгостроковій перспективі. Так, тут доведеться перелопатити купу матеріалу, навчитися хоча б мінімально розбиратися в коді, розмітці й таблицях стилів та розуміти, що всі Ваші дії не дадуть результату одразу. Для того щоб сайт почав приносити гроші, його потрібно розкрутити, тільки популярний та відвідуваний ресурс може давати дохід його власнику, а для цього потрібен не один місяць, а то й не один рік.
При цьому Вам потрібно щомісяця платити за хостинг, щорічно платити за домен та, можливо, робити якісь супутні інвестиції у свій ресурс, як то купівля посилань, оплата програмісту при необхідності й так далі. Не дуже весела картина, правда?
Але! Уявіть собі, що через рік або два Ваш сайт починає приносити Вам 200-300 доларів щомісяця, це не просто, але реально цілком. Так, Ви попрацювали й тепер можете розраховувати на стабільну щомісячну виплату. І раптом Ви захворіли (не дай Боже) або вирішили на місяць поїхати у відпустку, що станеться? А нічого! Ваш ресурс як приносив гроші, так і буде приносити, навіть якщо Ви випадете з обойми на 2-3 місяці, нічого кардинально не зміниться.
Зовсім інша ситуація у фрілансера або віддаленого співробітника інтернет-магазину, як наприклад. Випадає така людина з роботи на місяць – відповідно місяць він нічого не отримує, а тільки витрачає. Його робота в інтернеті полягає в постійному виконанні чого-небудь, немає дій – немає заробітку. Звичайно, людина може накопичити потрібну суму й розслабитися, а потім наздогнати, працюючи в посиленому ритмі, але власнику сайту нічого наздоганяти не потрібно, його вкладення окупилися. Так, він попрацював спочатку без доходу, але тепер заслужено користується результатами своєї праці.
Звичайно, сайти потрібно підтримувати, оновлювати, але все ж – це пасивний дохід, а не звичайна робота в інтернеті за зарплатню. Відчуваєте різницю?
Підсумок
Що я хотів Вам сказати й до чого підвести. Робота в інтернеті вдома, ну чи віддалено, називайте як хочете, існує. Просто усвідомте, що інтернет – це віртуальна копія реального життя, це ті ж люди, ринок, гроші, відносини, кар’єра, репутація. Що вибирати, кліки, МЛМ, фріланс, заробіток на сайтах, вирішуйте самі, скрізь є свої плюси та мінуси, але врахуйте тільки одне: без праці грошей Ви не отримаєте, як би піднесено це не звучало.
Чи існує робота в інтернеті без вкладень? Де-юре так, існує, фріланс, наприклад, або заробіток на кліках. Але де-факто вкладати Вам все одно доведеться, гроші, час, зусилля, професійні навички. А час, врахуйте це, набагато важливіший за гроші, так що думайте.
P.S. Казино, лотереї та подібну нісенітницю я навіть не розглядав, тому що вважаю це не роботою, а просто марною тратою того ж дорогоцінного часу.