От дивлюсь на те, що відбувається в Росії, читаю новини і перед очима картина повстання з попелу “великого і могутнього СРСР”. Ті ж самі заборони, цензура, диктаторські правила та закони, ніякої свободи слова та волевиявлення – совок. Є в Росії такий собі орган контролю, як Роскомнадзор, який краще за всіх знає – правильно це чи ні, морально чи аморально, небезпечно для країни чи можна пропустити … такий собі комітет інформаційної цензури, який може що завгодно дозволити чи заборонити. От і зараз пасок цієї цензури все тугіше стягується навколо прав та свобод російських користувачів.

Роскомнадзор

Нещодавно Яндекс та LiveJournal вирішили приховувати від широкого загалу кількість читачів популярних блогерів, наприклад – на LiveJournal у дописувачів, кількість друзів яких перевищує 2500, в статистиці відображається 2500+, а більш детальні дані доступні тільки для авторів та адміністраторів сервісу. Це нововведення збіглося з диктаторськими законами, які були прийняті і прирівнювали блогерів, відвідуваність який перевищує 3000, до засобів масової інформації з усіма подальшими наслідками.

Роскомнадзор заявив, що йому начхати на нові правила сервісів і він буде самостійно відслідковувати статистику та приймати рішення. Як відомо, коли блогера в Росії прирівнюють до СМІ, то він зобов’язаний вказувати свої персональні дані (прізвище, пошту тощо), для можливості поскаржитись на ресурс та автора у відповідні офіційні органи.

Відповідно блогер, який має хорошу відвідуваність, повинен бути дуже обережним, адже будь-який вислів чи інформація, яка не сподобається владі, може бути використана проти нього. Тепер не автор вирішує, що йому писати на своєму ресурсі, а роскомнадзор, от і де тепер свобода слова? Є там ще певний перелік правил, я особливо не вникав, достатньо самого формулювання закону, за порушення яких накладається “недитячий” штраф.

Так за перший проступок, який “вичислить” роскомнадзор, фізична особа заплатить 30 000 рублів, а юридична – 300 000 рублів. Якщо ж порушник не “розкається” і його повторно зловлять, то штраф збільшується, для фізичної особи – 50 000 рублів, а для юридичної – 500 000 рублів. Нехилі такі собі суми …

Диктаторські закони

Російська влада хоче контролювати все. Не так давно органи безпеки вимагали від засновників соціальних мереж надати їм персональні дані користувачів, які не дуже лояльні до режиму. Все це закінчилось тим, що Павло Дуров, засновник Вконтакті, покинув Росію і за останньою інформацією взагалі не планує повертатись. Він собі засів на якомусь там острові і плював на все, взявся за розробку нової соціальної мережі, але вже не в Росії, нема дурних)).

На мою думку, влада Росії риє собі яму. Ідіотизм чиновників дійшов до того, що вони задумуються над створенням незалежного російського інтернету, який хочуть назвати “Чебурашка”. Я коли прочитав цю новину, то просто був “під столом”, як пишуть інтернет-користувачі, це ж треба додуматись! Свій російський інтернет! Напевно тоді і основною пошуковою системою буде щось на кшталт “Роскомнадзор-пошук”, повний вперед.

Так дивись і пошту будуть перевіряти, що і кому ти пишеш, про що спілкуєшся, що думаєш про владу і т.д. Відродження КДБ, відродження СРСР … якимось нафталіном несе від цього всього.

Інтернет-контроль

Я от собі подумав, що варто передивитись свої дані, синхронізацію з різними російськими сервісами і потрохи переходити на Google та українські продукти повністю, хто зна, що ще стрельне в голову російським чиновникам))). Як каже Павло Дуров: “Я не в Росії, і планів повертатися у мене немає. На жаль, країна в даний час не сумісна з інтернет-бізнесом.”

Щось подібне пробували і в Україні прийняти (тепер зрозуміло, звідки ноги ростуть), але як казав Кучма: “Україна – не Росія” і всім відомо, чим ці “січневі закони” закінчились.

Так що, друзі, радіймо з того, що ми живемо не в Росії і свобода слова у нас ще не зовсім пустий звук. Звичайно, що проблем зараз багато в державі, до влади знову лізуть зовсім не ті, кого ми бажаємо там бачити, але країна на правильному шляху і у нас є одна ВЕЛИЧЕЗНА особливість і перевага – це волелюбний народ! А народ може дуже багато – це ми вже довели всьому світу.

Щиро бажаю Вам реалізувати всі свої плани, подолати всі перешкоди та досягти своєї мети.

Шануйтеся та будьте щасливі!

Слава Україні!

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (ще ніхто не голосував)
Loading...