Відкрити меню

Немає про що писати? Плагін Search Meter і відвідувачі Вам підкажуть!

Вітаю, шановні читачі! Час від часу, навіть у тих, хто вже веде свої блоги не перший місяць, виникають ситуації, коли просто немає ідеї для статті. Ну от якийсь ступор і все. Здавалося б – і цікавишся багато чим, і читаєш літературу, і вивчаєш якісь нові тенденції … але от сформувати основну думку статті – не виходить. Сидиш, дивишся на чистий аркуш … а муза десь блукає і ніяк не хоче повертатись до голови.

Про що писати?

От ми завжди говоримо – пишіть регулярно, висвітлюйте актуальні питання, пишіть про те, що цікавить Ваших відвідувачів … а де брати ідеї? Як дізнатись, чим цікавляться та по що прийшли на Ваш блог читачі? Звичайно, можна піти на сервіси пошуку ключових слів, знайти низькочастотний запит і “заточити” під нього матеріал – це в ідеалі. А як ще можна дізнатись, що люди шукають на Вашому ресурсі?

Згадав я нещодавно про один плагін, який використовував колись, але чомусь останнім часом забув про нього і не встановлював. Плагін дійсно корисний, тому що може дуже легко підкинути нам ідею для публікації і не просто так, а відповідно до того, що користувач шукав у Вас на ресурсі. Називається цей додаток – Search Meter.

Я не буду розписувати як він працює і для чого взагалі використовувати Search Meter, а покажу Вам на прикладі і Ви дуже легко все зрозумієте. З самої назви ми бачимо, що Search Meter (Search – пошук, Meter – вимірювати) – це таке собі мірило користувацького пошуку, отже – завантажуємо за посиланням цей плагін, встановлюємо і дивимось, що у нас вийшло.

Процес встановлення додатків, гадаю, всім знайомий, тому зупинятись не буду. Після інсталяції та активації Search Meter ми побачимо в адміністративній частині блогу ось таку вкладку – налаштування самого плагіна.

Search Meter

Одразу після встановлення ми там нічого не знайдемо, все стоятиме по нулях, але давайте зайдемо, щоб потім порівняти дані і зрозуміти суть роботи плагіна. Тиснемо на цю вкладку і заходимо в налаштування (навіть не так в налаштування, як в статистику).

Search Meter

Дійсно – все пусто. Тепер давайте поставимо себе на місце відвідувача. Ось заходжу я на блог і намагаюсь щось тут знайти. Якщо в рубриках я потрібного не бачу, то другим кроком буде “Пошук на сайті”. Тут все залежить від користувача, дехто взагалі першим ділом використовує пошук, хто як.

Давайте спробуємо знайти декілька запитів … наприклад – “як встановити плагін”

Як встановити плагін

Далі – користувачі можуть шукати відповідь на запитання “що таке блог”

Що таке блог

І, як полюбляють говорити науковці, для чистоти експерименту спробуємо ще один запит, на кшталт “як писати статті”

Як писати статті

Все, вистачить, зробили ми 3 спроби знайти певну інформацію. Зараз нам не важливо, чи є такі статті на блозі, нам головне подивитись, як спрацював плагін Search Meter. Йдемо в статистику плагіна і бачимо таку картину:

Робота Search Meter

Хоча плагін і на англійській мові, але й так зрозуміло, що він нам показує. Ми бачимо: запити за сьогодні і кількість результатів, запити за тиждень і результати, трішки вбік – запити за останні 30 днів (картинку я обрізав, щоб не втрачала в якості).

По великому рахунку – ми бачимо перед собою картину того, що користувач хотів знайти на нашому ресурсі і, відповідно, можемо проаналізувати та сумувати – на яку тему варто писати статті.

Можна сказати навіть так: якщо складання семантичного ядра, написання статей під ключові запити – це спосіб залучити відвідувачів на свій блог, то використання плагіна Search Meter – це спосіб дізнатись, чого на блозі не вистачає. За допомогою цього додатку можна вивести в сайдбар перелік запитів, які шукали користувачі, але у мене ця функція чомусь не працювала на всі сто, скоріш за все – це пов’язано з кирилицею. Коли я протестую остаточно такий вивід – напишу про це пост.

Ось і все, шановні друзі, за допомогою Search Meter ми матимемо таку собі внутрішню статистику поведінки відвідувачів і зможемо визначити, що люди шукають на блозі, а у нас цього немає. Звівши дані, скажемо за тиждень, можна знайти декілька актуальних тем, які варто освітити в своїх публікаціях.

Завантажити плагін Search Meter

Хочу побажати Вам великої кількості вдячних відвідувачів, багато актуальних запитів в Search Meter і просто гарного настрою на весь день.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 1, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 10 коментарів
 1. Pavlofox сказав:

  Ідея хороша, але я наприклад, дуже рідко задаю запит в пошуковому полі сайтів 🙄
  Правда може інші люди шукають – треба взяти на замітку.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну це не панацея, користувачі різні бувають, але дехто та й шукає, це видно після тижня-другого використання.

   Відповіcти
  2. alex сказав:

   Я теж рідко пошуком користуюсь, і якщо користуюсь, то шукаю статті які є на тому сайті.

   Відповіcти
   1. Олег Волощук сказав:

    Рідко, але ж користуєтесь. Я повторюю – це не панацея, це просто додаткова можливість проаналізувати поведінку відвідувачів. Якщо ж говорити про “Я”, то я користуюсь пошуком, коли натрапляю, наприклад, на сео блог, першим ділом шукаю через пошук, що ж людина пише (чи не пише) про певні поняття, так що однозначно стверджувати я б не став.

    Відповіcти
 2. ML сказав:

  Користуюся лише тоды, коли щось шукаю. Коли заходжу на сайт щось почитати то не користуюся. Думаю так всы роблять.
  Особливо часто пошук в ынтернет магазинах використовуэться.
  Цыкаво, а цей плагын лише ыз стандартним пошуком працюэ, чи з формою пошуку выд гугла теж?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   З пошуком Гугла не пробував, з стандартним працює. В принципі так, рідко хто користується … але якось в мене на блозі певні запити вже є і через деякий час можна вивести статистику якогось питання. Як варіант …

   Відповіcти
 3. Олександр сказав:

  Якщо чесно мене це сильно дивує, я думав люди які ведуть блог завжди знають про що писати. В мене таких проблем не було, можливо це через те що я пишу про бокс?
  Класний сайт, комфортно і зручно, хоч я на цьому не розуміюся.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Та от не завжди і я вбачаю головну причину в тому, що блог заводять через моду, гроші, пишуть про “популярне”, а не про те, що близьке … тоді автор швидко здувається.

   За оцінку – дякую, приємно.

   Відповіcти
   1. Олександр сказав:

    може бути, я про це не задумувався. Люди які пишуть заставляючи себе? жесть!

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Жесть … дуже шкода, коли от заходиш на здавалося б перспективний ресурс – а він уже тю-тю …

     Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google