Відкрити меню

Seo аналіз сайту або чому може падати відвідуваність

Вітаю, друзі! За останні декілька днів я отримав зо 5 листів з одним і тим же запитанням: “У мене впала відвідуваність!!! Help!!! Поможіть!!! Мне забанили?!!!”. Проаналізувавши декілька сайтів, я виявив, що сторінки з індексу не випали, кількість збільшується, а отже – ніякого бану чи фільтру немає. Чому ж, все таки, помічений різкий спад відвідуваності на багатьох ресурсах?

Сезонний спад відвідуваності

В переважній більшості випадків – це сезонний фактор. Тобто, існує в Seo таке поняття, як сезонний трафік, який залежить від певної пори року. Скажу відверто, на своєму блозі я такий спад прогнозував, тому особливо не впав в депресію і зараз я Вам поясню чому.

Останні 4 – 5 місяців я писав тільки про блоги. Блоги, seo, створення блогів, розвиток блогів, відповідно, семантичне ядро складене з оглядом на блоги та блогосферу, тому, проаналізувавши минулорічну ситуацію в області сезонного трафіку, я ще місяці зо два тому передбачав певний спад у відвідуваності.

Якщо Ви ведете тематичний блог, який, в основній суті, освітлює одне питання чи один напрямок, сезонний спад трафіку торкнеться і Вас.

Давайте візьмемо простий приклад, запити “як створити блог” та те ж “seo”. Спробуємо проаналізувати кожен з цих ключовиків, на предмет сезонності. Для початку, візьмемо “як створити блог”. Якщо ми введемо це словосполучення в Яндекс Вордстат і оберемо показ по місяцях, то отримаємо наступний графік (зображення клікабельне).

Як створити блог - запити за сезонами

Що ми тут бачимо? Минулого року, приблизно в період з квітня по липень, за цим запитом був помітний значний спад. Тобто – цей сезон явно не на користь “як створити блог”.

В принципі, це цілком зрозуміло. Регіон Україна (адже 90% трафіку у мене йде саме з України), а у нас весна – це саджати, веснувати, готувати, прибирати і т.д. Можливо ще якісь фактори впливають, наприклад, скоро Паска … але те, що саме в цей період про блоги думає дуже мало українців – факт.

Чи ще один приклад, візьмемо просто слово “seo” та проаналізуємо тим самим способом (зображення клікабельне).

Відвідуваність сайту по сезонах

Ситуація аналогічна – з квітня по липень питання seo цікавить людей в меншій мірі. Тому панікувати не варто – потрібно просто сісти та проаналізувати причину, тоді все стає зрозуміло.

Що робити у таких випадках? Та власне нічого. Якщо є бажання, то можете підбирати запити, які в ці сезони користуються великим попитом, тобто зимою просувати літні, а літом – зимові. Якраз до настання сезону, Ваш запит обросте посиланнями та набуде певної ваги – тоді такого перепаду Ви не відчуєте.

Я чудово розумію, що у багатьох (особливо в початківців) може зникати мотивація, але, друзі, seo – це не тільки хороші результати та позитивні емоції, це і спади та підйоми, збільшення – зменшення відвідувачів, підвищення – пониження позицій і т.д. Якщо відвідуваність впала, завдяки сезонності запитів, то чому опускати руки?

Якщо Ви будете писати регулярні, хороші, унікальні, якісні пости – ніякий фільтр чи бан Вам не загрожує, якщо не будете зловживати продажем посилань – санкцій зі сторони пошукових систем не буде, а сезонний трафік – діло тимчасове. Сайти туристичної тематики, як приклад, не рвуть собі на голові волосся через те, що взимку у них відвідуваність не дуже.

Перш, ніж впадати в депресію та опускати руки, проаналізуйте – якщо спад відвідуваності на Вашому блозі пов’язаний з сезонністю запитів, просто продовжуйте працювати і все повернеться сторицею.

Яндекс і Гугл зацікавлені в хороших, якісних СДЛ і нові тенденції та алгоритми спрямовані саме на це, тому … пишіть статті, пишіть під тематичні запити, здобувайте посилання (або купуйте акуратно) і все у Вас та у Ваших ресурсів буде чудово.

Бажаю Вам не падати духом та завжди мати хороший настрій.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 2, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 12 коментарів
 1. Сергій сказав:

  Ваш блог, можно сказать, общетематический, поэтому в сезон можно публиковать соответствующие статьи и падение посещаемости Вам не грозит 🙂

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Можна, Сергій)) Але я, останнім часом, просто з головою в блогосферу заліз)) Треба трішки послабити вузькоспрямованість))

   Відповіcти
 2. Сергій сказав:

  Это правильно! Как я понял, Вы таким и планировали свой блог.

  Я хотел создать блог по нескольким направлениям, которые постоянно пересекаются, поэтому и название соответствующее подобрал, так как мне эти тематики интересны и я с ними сталкиваюсь.

  Если бы было желание писать еще и о личном, то создал бы общетематический блог или отдельный.

  Відповіcти
 3. Павло сказав:

  На блозі про seo відвідуваність падає, а на блозі про колорадського жука піднімається. Принаймні, повинна підніматися. В теорії. Але не на практиці 🙂

  Відповіcти
  1. Віталій сказав:

   А на практиці, що ні? 🙁 Хоча з іншого боку, жук ще рано 🙂 треба про посадкову картоплю або саджанці… 😀

   Відповіcти
   1. Павло сказав:

    Жуку не рано, він вилазить, як тільки потепліє. Ще картоплі нема, а він уже тутечки, повзає… 😉 Це я так, створив сайтик під сезон, а переглядів – зась. 😥 Та нічого, як не помре, то розкрутиться 😉

    Відповіcти
 4. Сергій сказав:

  Розкрутиться!

  Вхождение по ключевику в первом предложении. Несколько раз внутри повторить ключевой запрос и в последнем предложении упомянуть, плюс контент 3000+ знаков и несколько ссылок с часто посещаемых роботом сайтов. Пока такой вариант работает.

  Відповіcти
  1. Павло сказав:

   Дякую, попробую. 3000 знаків, правда, не завжди набирається. Тисяча-півтори, хоча є й на три й більше. Проблема в тому, що від цього колорадського жука мене вже нудить. 🙂 Знав би, не ув’язувався. А тут іще іншопланетян нав’язав на свою голову… 🙄

   Відповіcти
 5. Сергій сказав:

  Спасибо за пожелания!

  Я вот начал писать статью о сервисе Граватар, о котором узнал благодаря блогу Олега, так еще не закончил, а уже 3000+ знаков набралось, а перед тем как начать писать, сам думал, хоть бы на тысячи 2 написать.

  Повторюсь, главное объемный человекочитаемый контент с вхождением, серединой и окончанием. Иногда в топ-10 выстреливает через дня 3, если со ссылками повезет.

  Відповіcти
 6. Pavlofox сказав:

  Так, бажано мати пару сайтів, тоді в одних спад, в інших підйом.
  Наприклад з рецептами шашликів – відвідуваність зараз буде зростати.

  Відповіcти
 7. Руслан сказав:

  Дякую за статтю Олег, справді хоч і не впав в паніку, але всерівно привикається до більшої кількості відвідувачів, а тут несподіваний скачок вниз, і не розумієш чому.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну з хорошого важко звикнути до гіршого, факт, але спокійно потрібно до всього відноситись. Я взагалі по життю намагаюсь чітко аналізувати різні негативні ситуації і це допомагає, багато чого стає зрозуміло. Аналіз, спокійний та грунтовний аналіз і багато проблем відпаде 🙂

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google