Дуже багато чув я про нові технології від Яндекса та Google, які надають можливість зберігати файли та обмінюватись ними без використання ресурсів свого компа та флешок, але якось не доходили руки ознайомитись детальніше. Спробувавши вчора послугу від Яндекса – Яндекс Диск – я настільки залишився вражений та задоволений, що вирішив поділитись з Вами.
Отже – Яндекс Диск. Такі методи зберігання та передачі даних ще називають “хмарковими технологіями”. Дуже зручна та вигідна фішка, яка дозволяє зберігати файли до 10 гб без використання місця на своєму жорсткому диску. Просто завантажуєш файл в певне віртуальне сховище і можеш отримати доступ до нього з будь-якого комп’ютера, де є підключення до мережі інтернет.
Наприклад, при перевстановленні операційної системи чи форматуванні вінчестера – більше не потрібно копіювати важливі матеріали на флешку чи DVD диски, завантажив в сховище Яндекса на Яндекс Диск і пізніше, коли всі операції з вінтом зроблені, повернув їх назад на жорсткий диск. Або, як варіант, зайшли Ви до знайомого і не маєте з собою флешки – цікавий файл (чи файли) закидаєте на Яндекс Диск, приходите додому і завантажуєте собі на ПК. Зручно!
При чому, Яндекс Диск має і веб-інтерфейс, що дозволить працювати з ним з будь-якого компа, і стаціонарну утиліту, яка робить на Вашому ПК додатковий віртуальний диск, на якому Ви можете зберігати потрібні файли. Місця на жорсткому диску Яндекс Диск не займає, а додає до Вашого вінчестера ще 10 гб простору.
Але найважливіша можливість, як для мене, це те, що Яндекс Диск дозволяє зберігати та ділитися файлами з іншими користувачами без обмеження терміну зберігання цих файлів, без 60 секундного очікування перед завантаженням та без обмеження швидкості потоку. Вибрали файл, завантажили його на Яндекс Диск, скопіювали загальнодоступне посилання і відправили співрозмовнику чи виклали на блозі. Фактично файл лежить у Вас на ПК і кожен, хто має посилання завантажує його з сховища Яндекса. Взагалі супер!
Ось такий чудовий сервіс від Яндекса, ось така чудова віртуальна флешка на 10 гб під назвою Яндекс Диск. Аналогічний сервіс має і Google, але мені, чесно кажучи, Яндекс Диск сподобався більше.
Описувати Google Диск потреби немає, принцип аналогічний. Я спробував і Google Диск, і Яндекс диск та зупинився на останньому. Ви собі оберіть, що Вам буде більше до душі.