Шкільні підручники онлайн замість паперових для навчання

o_1ep14fvfj1rd2o7111dj11mk1m521k

Шукати ресурс де можна завантажити шкільні підручники онлайн ми розпочали ще з молодших класів, коли вага портфелю дитини перевищувала всі розумні норми. Навіть для дорослої людини, коли портфель запакований всім необхідним, така силова вправа видасться зайвою. Для чого дитині тягати на собі цю вагу? Школа – це ж «храм науки», а не клуб паверліфтингу чи важкої атлетики. На той час шкільні підручники онлайн ще не були настільки популярні, тому щось дійсно варте уваги знаходилось не одразу, тим паче, що вчителі вимагали тільки конкретних авторів.

Але з часом почало з’являтись все більше ресурсів, де ми без проблем знаходили потрібні підручники онлайн, тому вирішили, що паперові варіанти навчальних посібників дитина залишатиме в школі, а вдома буде вчитись по електронних виданнях. Портфель полегшав в рази, тепер вже наші школярі не нагадували бомбардувальників при повному боєкомплекті. В нашому класі в кожної дитини була персональна шафка, тому такий варіант видався зручним, комфортним та логічним. Вдома практично в кожній родині є комп’ютер, ноутбук чи планшет, тому без проблем всі шкільні підручники онлайн переглядаються на раз.

Але тут на батьків чатує небезпека, адже дітки сьогодні дуже розумні та хитрі. Шкільні підручники онлайн – це дуже добре, але коли тато чи мама перестають контролювати процес, то цілком ймовірно замість навчання відкривається соціальна мережа й з дуже заклопотаним виглядом створюється ілюзія активної діяльності. Саме тому всі підручники онлайн ми завантажуємо в PDF форматі на ноутбук чи планшет й на час домашнього завдання інтернет просто відключається на пристрої дитини. В нашому випадку це окрема WI-FI мережа, яка блокується на потрібний час. Просто та дієво.

На мій погляд, використання можливості переглядати шкільні підручники онлайн чи офлайн, завантаживши їх на пристрій – це доволі круто, адже фактично всю шкільну «бібліотеку» дитина може мати завжди з собою на планшеті чи смартфоні. Це також актуально в ситуаціях, коли навчання немає й необхідно кудись поїхати, а повторити чи вивчити щось потрібно. Не тягати ж собою книжки, а з планшетом чи телефоном дитина точно не розлучиться. Та багато ситуацій можна змоделювати, то чому ж не використовувати можливості технічного прогресу? Що правда, під пильним наглядом батьків, адже діти такі винахідливі …

Ми з дружиною перебрали велику кількість ресурсів, де можна переглянути шкільні підручники онлайн й зупинились на двох. На цих сайтах можна не тільки читати книги онлайн, але й без проблем завантажити їх на пристрій, що буде напевно зручніше, хоча кому як. Велика перевага цих сайтів в тому, що тут є практично всі шкільні підручники та практично всіх авторів, які вимагали вчителі та шкільна програма.

portfel.info  pidruchnyk.com.ua

Найбільше нам подобається все ж «Портфель», оскільки там можна не просто переглядати шкільні підручники онлайн та завантажувати їх на ПК, але й знайти домашні завдання, в бібліотеці – українську та зарубіжну літературу, при необхідності – придбати потрібний підручник. Суперовий сайт, рекомендуємо.

Наразі всі електронні варіанти книг з цих сайтів завантажуються у форматі PDF. Якщо у Вас комп’ютер чи ноутбук, то формат PDF можна відкрити звичайним браузером або програмкою STDU Viewer, якщо смартфон чи планшет на Android, то ми використовуємо безкоштовний WPS Office, хоча той же Adobe Acrobat Reader в Google Play можна без проблем встановити. Але, наші смартфони вже мають попередньо встановлений WPS, тому ним й користуємось.

16-01-2019-2-1737150

Особисто я обома руками за, коли в школах зокрема та в навчанні загалом впроваджують технічні можливості, які ми маємо на сьогодні завдяки сучасним технологіям, наприклад, домашні завдання на сайтах шкіл в особистих кабінетах, інтерактивне виставлення оцінок тощо, чому б ні?

На жаль не всі вчителі позитивно сприймають такі нововведення, дехто вважає це зайвим та просто не сприймає серйозно інновації молодих та активних педагогів. На щастя, окрім пасивності та бездіяльності більше нічого стара школа протиставити технічному прогресу не може, тому маю надію, що через певний час ми побачимо нову, сучасну, ефективну та прогресивну українську систему освіти. Дуже на це сподіваюсь.

Отже, друзі, якщо Вам потрібно буде переглянути підручники онлайн чи завантажити їх на свій пристрій, якщо захочете почитати українську або зарубіжну літературу в електронному вигляді чи потрібно буде придбати підручник – заходьте на сайт portfel.info (посилання вище). Хочу вірити, що цей сайт буде існувати ще дуже довго.

Шануйтеся!