Відкрити меню

Єврокомісія оштрафувала компанію Microsoft на 561 мільйон євро

Вітаю, товариство! Всім, хто стикався з установкою операційних систем Windows або просто добре розбирається в ПК, відомо, що компанія Microsoft дуже багато програм, зокрема браузер Internet Explorer, вшиває в своє програмне забезпечення по замовчуванню. Тобто, якщо Ви інсталюєте Windows 7 або Windows XP на свій ПК, то отримуєте певний перелік програм, розробником яких виступає безпосередньо сам Microsoft .

Єврокомісія оштрафувала Microsoft

Однією з таких “стандартних” програм є Internet Explorer – браузер, який просто страшний сон для веб-майстрів та всіх, хто займається створенням сайтів. Не секрет, що саме в цьому браузері, всі сторінки чи сайти, які цілком коректно працюють в Mozilla Firefox чи Google Chrome, знаходять новий стиль відображення та працюють так, як їм заманеться.

Правда, в останніх версіях Internet Explorer (9 та 10), вже щось там змінили та підлатали і веб-сайти відображаються менш-більш коректно, а от версії  IE 6 та 7 – просто жах 🙂 . Звичайно, що переважна більшість користувачів встановлює додаткове програмне забезпечення, благо вибір дуже широкий – це Opera, Google Chrome, Mozilla Firefox, Maxthon та інші, які, на мій погляд, далеко обійшли в популярності та зручності браузер від Microsoft.

В 2009 році Єврокомісія зобов’язала компанію Microsoft відображати користувачам альтернативні браузери, які можна інсталювати на свій ПК. Тобто, під час встановлення операційної системи, користувач міг вибрати, які саме браузери існують та які можна поставити на свою машину. Чи була це спроба боротьби з монополією Internet Explorer, чи якесь інше підгрунтя – судити не берусь, але така постанова була.

Однак, в 2011 році, випустивши нові версії своїх операційних систем, Microsoft “забув” включити таку можливість в процес установки. Представники компанії Mozilla заявили, що завдяки такому ігнору постанови, вони втратили 6 – 9 мільйонів завантажень Mozilla Firefox, власне 6 – 9 мільйонів користувачів.

Єврокомісія миттєво відреагувала на це, наклавши на Microsoft штраф в розмірі 561 мільйон євро. Хоча, як говорять, комісія мала повне право оголосити розмір штрафу в 10% від річного обороту компанії, що складає біля 5 мільярдів євро, але, зглянувшись над “бідними”, змусила заплатити всього 561 мільйон 🙂 .

Не знаю, на мій погляд доволі сумнівна санкція, адже Microsoft є офіційним розробником операційних систем Windows 7 та Windows XP, тому має повне моральне право включати в свої збірки те, що вважає за потрібне, яким боком тут Mozilla Firefox – взагалі не зрозуміло. Якщо така велика втрата користувачів у Mozilla – тоді нехай розробляють власні операційні системи та включають в них свої фішки. А так, вся ця кухня виглядає – як банальний “наїзд”, а рішення Єврокомісії не піддається ніяким логічним поясненням. Особисто я не зрозумів.

Виходить, що Microsoft оштрафували за те, що він відмовився просувати продукти Mozilla – повна маячня. Уявіть собі, що якусь кав’ярню оштрафують за те, що вона дає в каву цукор Івано-Франківський, а не Миколаївський – ну смішно ж. Тут виходить щось подібне, тому, на мою думку, Єврокомісія дала маху.

P.S. Шановні, кохані наші жінки! Щиро вітаю Вас з святом весни та кохання, нехай політики приймають, відміняють, забороняють святкування, як це сталося в Івано-Франківській області, але ми Вас любимо, бережемо та дякуємо за все, що Ви для нас робите щодня! Посміхайтесь та радійте життю – а ми, чоловіки, зробимо все, щоб посмішки ніколи не сходили з Вашого обличчя!

- · · -

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Немає рейтингу)
Loading...
Обговорення: 21 комент
 1. Pavlofox сказав:

  Цікаво, щоб сказала Єврокомісія про тулбар та пошук від Mail.ru, який встановлюється чуть не в кожній завантаженій програмі?

  Відповіcти
  1. Віталій сказав:

   З mail.ru втомився боротись… ❓

   Відповіcти
   1. Олег Волощук сказав:

    Майл дійсно лізе з усіх щілин :mrgreen:

    Відповіcти
 2. MedBlog сказав:

  Просто Microsoft не потрібно було підписувати угоду 2009 році, де вони офіційно пообіцяли дати користувачу вибір інтернет браузера.
  Я, взагалі, думаю, що користувачам таке право не сильно й необхідне. Мені, наприклад, не важко зайти з IE один раз в мережу, щоб завантажити той самий хром. А потім Internet Exploder можна знести без проблем.
  Якщо вже на те пішло, то краще ставити якийсь дистрибутив Linux, там IE і близько не буде 🙄

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Та 100%, користувачам просто пофіг 🙂

   Відповіcти
 3. Abrico сказав:

  А який браузер є найбільш зручним на Ваш погляд?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Перепробував я дуже багато, але зупинився на Opera та Mozilla Firefox, мені вони найзручніші. До хваленого Google Chrome, наприклад, я не можу звикнути…тестував його, яле мені не сподобався взагалі. А про заявлену швидкіть хрома я б ще посперечався.

   Відповіcти
 4. Валентина сказав:

  А що можете сказати з приводу браузера Yandex??? Чи можна його використовувати за замовчуванням….з іншими браузерами, крім Chrom конкретно проблеми постійно, щось неймовірне, тільки встановлю, через час вискакує табличка, що не знайдений модуль…..

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Великої різниці немає, Валя, браузер Yandex – фактично то й же Хром, але з дизайном та функціями Яндекса. Спробуйте – дизайн в нього цікавіший ніж у Хрома.

   Відповіcти
  2. MedBlog сказав:

   Якщо я не помиляюсь, то це той самий Chrome, просто заточений компанією Yandex. Не забивайте собі голову вибором браузера. Обрати підходящий саме Вам ніхто не зможе, крім Вас самих, звичайно. А якщо обирати між Хромом яндекса чи Гугла, я б вибрав би останній. Що, в принципі й зробив. Вже кілька років користуюсь Google Chrome. Для мене це ідеальний браузер. 😉

   Відповіcти
   1. Олег Волощук сказав:

    От не переварив я чогось хром, залишився на мозілі та опері, що свідчить про те, що в кожного свої вподобання.

    Відповіcти
   2. Валентина сказав:

    Я на Crom теж не в образі, але вибрала б краще Yandex, ta ж мій комп мені його не пропонує) 😥

    Відповіcти
 5. Валентина сказав:

  Дизан у Yandex дійсно не поганий…..але куди ж таки може зникати модуль від Opera??? не так давно цей браузер у мене працював без проблем…. а зараз і Explorer не працює і видалити його не можу…. не так давно цей браузер у мене працював без проблем…. а зараз і Explorer не працює і видалити його не можу…. 😯

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Щось я не зрозумів … який модуль опери може мати відношення до хрому чи яндексу?

   Відповіcти
   1. Валентина сказав:

    Ніякої зв’язку немає, я про те, що не можу використовувати Opera, тому що модуль після інсталяції зникає і програма не працює) ❓

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Цікаво … і як давно це відбувається? Можливо помітили після чого? Переустановка вінди, вірус?

     Відповіcти
 6. Валентина сказав:

  Не, вінду не переустанавливала , а віруси ловилися, але антивирусник як би мені пише, що він вилікував комп’ютер…

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   То може й вірус щось пошкодив, вилікувати він вилікував, але видалив якийсь інфікований файл … може спробуйте знайти той модуль, якого не вистачає і додати його окремо в систему.

   Відповіcти
   1. Валентина сказав:

    Спасибі Олег я спробую…але для мене це не так просто…

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Спробуйте, визначте назву точну цього модуля та пошукайте в мережі, “як встановити ….”, або щось на кшталт…

     Відповіcти
 7. Валентина сказав:

  Ок, пошукаю)

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено