Доброго дня, друзі! Переважна більшість користувачів інтернет-мережі заходить в “онлайн” з метою розважитись та цікаво провести час. Соціальні мережі, онлайн ігри, онлайн кіно і т.д. надзвичайно популярні сьогодні у всесвітній павутині і дуже багато юзерів мають в закладках улюблені сайти з фільмами та іншими “прикольними штучками”. Із зростанням попиту на перегляд кінофільмів онлайн – виникла і пропозиція, вебмайстри почали створювати сайти, блоги, присвячені фільмам, не дивлячись на шалену конкуренцію зі сторони величезних порталів, які на своїх власних серверах виставляють найновіші прем’єри прокату.

Онлайн кіно

Мета зрозуміла – кіно-тема приносить доволі відчутну частку трафіку і якщо по високочастотних запитах доволі складно конкурувати з величезними порталами, то по низькочастотних цілком реально вийти на високі позиції, якщо слідкувати за новинками та прем’єрами. Відверто кажучи – і я колись задумувався над створенням кіноблогу, але ця ідея так і залишилась в голові, не реалізувалась.

Те, що тема кіно онлайн дуже популярна, я переконався на прикладі однієї своєї статті, яку я написав вже дуже давно, але яка і до цих пір приносить свою порцію трафіку на блог. Пост писався про програму RusTV Player, яка дозволяє переглядати телевізійні канали в онлайні, так от – ця замітка довгий час була лідером по кількості переглядів.

Переглядають фільми в інтернеті всі, хто часто, хто не дуже, особисто я деколи люблю подивитись новинку кіно та скласти власне враження і точку зору про фільм, але нещодавно, заходячи на відомий кінопортал my-hit.ru, я побачив таку річ:

Закриття кіносайтів

Виявляється, що така “блокувальна акція” має не поодинокі випадки, пройшовшись по деяких кінопорталах з пошуку, я побачив, що одні з них заблоковані, а на інших висить таке собі оголошення збору підписів на захист неправомірного закриття інтернет-ресурсів.

Я не буду судити чи правомірні дії правоохоронців, чи прозоро вели діяльність адміністратори сайтів, скажу лишень свою думку. Якщо на порталі виходить новинка кіно, яку тільки що випустили в прокат, вона доступна для онлайн перегляду і знята з першого ряду кінотеатру, то про які неправомірні дії міліції можна говорити? З другого боку – сайти, все ж таки, приватна власність, тому хоча б попередження чи нагадування про зняття піратського контенту можна надіслати. Хоча, я гадаю, що такі попередження були і адміністрація порталів просто їх ігнорувала.

Не битиму себе в груди в тому плані – що я тільки за ліцензійні фільми, нехай кожен діє так, як вважає за потрібне, але мене ця акція ніяк не хвилює. Я не “вмираю” за фільмами, цілком вистачає телебачення, а якщо приспічить подивитися новий кінохіт, то цілком можна пожертвувати 20 чи 25 грн. і піти в кінотеатр.

На мій погляд це протистояння побудоване на питанні грошей, адже десятитисячні (стотисячні) показники відвідуваності дають непоганий прибуток і саме заради цього створюють подібні ресурси, глибоко сумніваюсь, що адміни вкладали сили, час та гроші тільки для того, щоб розфарбувати вільний час користувача.

В Росії вже видана постанова, яка дозволяє правоохоронцям з 1 серпня офіційно закривати сайти, що містять піратський контент, українські міліціянти також взялись за чистку. Найбільший та найпопулярніший кінопортал my-hit.ru, який перевищував у відвідуваності навіть славнозвісний EX.UA, закрито і коли відновиться його робота – невідомо (і чи відновиться взагалі).

Кінопортал закрито

Подейкують, що тут не обійшлось без скарги – юридична компанія, яка представляє інтереси правовласників, звернулась до міліції і як результат – закриття ресурсу.

Жарти жартами, але власниками цього порталу загрожує не тільки адміністративна, але й цілком реальна кримінальна відповідальність. Ось так і припинилась діяльність одного мега-кіно-порталу my-hit.ru.

Гадаю, що дії правоохоронців цілком виправдані, якщо на ресурсі розміщувався піратський контент – значить все зроблено вірно, така моя думка. Тепер варто власникам my-hit.ru дійти якоїсь згоди з міліціянтами та обрати єдину вірну позицію, яка б влаштовувала обидві сторони.

Бажаю Вам ніколи не мати проблем із законом, вдалого дня.

Шануймося!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...