Всім величезний привіт! Ви колись пробували розпочати щось нове? Продумати та впровадити в життя нову ідею? Я не говорю про новий сайт чи блог, де Ви можливо будете щось писати, а про те, коли ти прораховуєш абсолютно все – від ідейної складової до кінцевого результату чи прибутку? Коли ти береш якусь свою думку чи давню мрію і по цеглинах, по шматочках намагаєшся зібрати все в купу і зробити з цього механізм, що працює? Одним словом – Ви пробували колись запустити стартап? Ні? Тоді прочитайте нижче всі плюси і мінуси такої діяльності)). Це я Вам на власному досвіді пишу.

Стартап

Що таке взагалі цей стартап? Якщо брати офіційне визначення – то це компанія, яка ще офіційно не зареєстрована, але яка вже намагається будувати свій бізнес, свою діяльність в певній сфері. Якщо ж говорити з точки зору інтернет діяльності, то це проект-ідея, яка має свою особливість та чимось відрізняється від інших подібних проектів. Ну якось так, визначень можна привести багато, але основне – це щось нове, яке створюється з абсолютного нуля.

Комусь може здатись що це круто, бути стартапером, розробляти та впроваджувати щось нове в життя … так, можливо зі сторони це і виглядає круто, але тут є багато “але” та підводних каменів, про які я хочу Вам написати. Цілком можливо, що є ще якісь моменти, з якими я просто не зустрівся і вони мене підстережуть пізніше)).

Отже, плюси стартапу:

1. Це крута ідея, яка тебе запалює, надихає та надає тобі такого заряду енергії, що відчуваєш себе “енерджайзером”.

2. Нові знання – під час розробки проекту, якщо це серйозна ідея, ти дізнаєшся дуже багато нового та цікавого, так чи інакше тобі приходиться чомусь вчитись.

3. Відповідальність – так, ти береш на себе доволі відчутний вантаж відповідальності за проект і за тих, хто з тобою працює. Це надихає, не вважаю це мінусом, радше плюсом.

4. Відчуття, що ти стоїш на порозі чогось великого та грандіозного.

Але на цьому плюси закінчуються і приходить буденність реальної роботи. І як наслідок – проблеми, з якими приходиться стикатись і які необхідно вирішувати. Тут починаються мінуси …

Мінуси стартапу:

1. Будьте готові до того, що на перших порах дуже багато роботи прийдеться виконувати самотужки. Люди полюбляють іти на щось готове, мало кому подобається іти на ідею, тому “плин кадрів” гарантований. А оскільки механізм уже запущено, приходиться підхоплювати “прапор” і рухати проект далі.

2. Катастрофічний дефіцит вільного часу на підтримання працюючих проектів. Якщо Ви ведете блог, сайт чи щось таке – вкрай важко викроїти для цього час.

3. Великі витрати – постійно необхідно за щось заплатити, щось придбати і навіть при наявності хоча б якогось кошторису, будьте готові до того, що витрати будуть більшими.

4. Нерозуміння з боку оточення (мене це оминуло, але таке може бути). Коли ти, наприклад, купуєш скрипт за 150$ замість того, щоб поїхати відпочити. При чому твої інвестиції дивні і мало хто це розуміє, адже не бачить результату від вкладення грошей.

5. Єхидні запитання типу “ну як там твій бізнес” від тих, хто знає про твій стартап, тому я намагаюсь якомога менше людей ознайомлювати зі своїми справами (окрім тих, хто зі мною працює).

Плюсів і мінусів можна намалювати ще багато, але це основні проблеми, які мені приходиться вирішувати постійно. Тут дуже важливо мати чітку картину того, що ти робиш і в що це перетвориться в майбутньому.

Тому перед початком чогось нового, перед запуском якогось стартапу, врахуйте та проаналізуйте наступне:

1. Визначтесь з цілями – чого в результаті Ви хочете досягти, амбіції – це добре, але Ви повинні мати чітку картину реальної планки Вашого проекту.

2. Складіть хоча б приблизний бізнес-план стартапу.

3. Розпишіть приблизні інвестиції, які Вам потрібні.

4. Обов’язково проаналізуйте конкурентів у Вашій ніші.

5. Уявіть собі картину, коли Вам самотужки прийдеться керувати проектом – чи зможете це робити.

Приблизно такі питання виникають в процесі роботи, тому я вирішив з Вами поділитись, можливо комусь згодиться.

І найголовніше, що я постійно тримаю в голові і намагаюсь мінімізувати навантаження та величезний об’єм роботи. Як говорив колись Стів Джобс: “Головне працювати не 24 години на добу, а працювати головою”.

Бажаю всім вдалих ідей та проектів, просто хорошого дня та чудового настрою.

Шануйтеся!

Натисніть на зірочку - не пошкодуйте оцінки!

Середня оцінка / 5. Всього голосів: