STDU Viewer — зручний переглядач DjVu та PDF файлів

stdu-viewer-portable_1

Окрім популярного формату електронних книг PDF, подекуди зустрічаються видання в незнайомому та незвичному форматі djvu. Цей формат був спеціально розроблений для розпізнавання просканованих документів, де міститься велика кількість зображень, які вкрай необхідно передати з високою точністю та з усіма важливими елементами. Не дивно, що дуже багато електронних книг, які створені методом сканування паперового носія, зберігають саме у формат djvu. Якщо Ви цікавитесь електронними книгами, то напевно зустрічали (окрім вищезгаданого) файли у форматах .fd2, .mobi, .epub – все це варіанти подання книги в електронному вигляді.

Вперше формат djvu я побачив десь у 2009 чи 2010 році, коли одна знайома передала мені цікаву книгу саме в цьому форматі. Одразу відкрити я її не зміг, оскільки жодна встановлена на той час на ПК програма не змогла прочитати цей файл. Відповідно я почав шукати утиліту, яка б дозволила мені без проблем читати електронні книги різних форматів. Найперше, що рекомендують встановити – це популярний djvu reader. Я спробував, але ця програма мені не сподобалась. Чому? Єдиний суттєвий її недолік в тому, що цей reader міг відкривати тільки формат djvu, а я запланував знайти універсальне рішення для більшості електронних форматів.

Й одного разу я натрапив на програму stdu viewer – це було саме те, що я й шукав. Надзвичайно функціональна штука, яка може з легкістю відтворювати величезний перелік форматів, наприклад: PDF, TIFF, DjVu, JBIG2, WWF, XPS, FB2, TXT, TCR, PDB, MOBI, AZW, EPub. Звичайно, що більшість цих електронних форматів Вам може ніколи й не зустрітись, але такі як PDF, DjVu, MOBI, EPub я бачив на різних сайтах не один раз. Наразі stdu viewer встановлено і в мене на ПК, і на комп’ютерах дітей, оскільки електронні підручники дуже зручно відкривати саме цим переглядачем.

З встановленням програми stdu viewer проблем у Вас не виникне, для початку завантажимо інсталяційний файл з офіційного сайту. Можете завантажити або класичну версію переглядача, або портативний варіант, кому як зручніше. Я майже завжди за звичайну інсталяцію.

www.stdutility.com/stduviewer.html

Запускаємо файл та робимо декілька кліків «Далі», все дуже просто. На певному кроці stdu viewer запитає нас з якими типами файлів ми хочемо програму асоціювати. Я залишаю все за замовчуванням, хоча тут можна дозволити й відкриття .txt файлів, але для цього існують інші рішення.

Після встановлення ми в будь-який момент можемо зайти в налаштування (File-Options) та підправити необхідні пункти чи типи асоційованих файлів.

Ось власне і все, тепер Ви зможете відкрити за допомогою stdu viewer книгу в PDF чи DjVu без особливих проблем. Ніяких зайвих рухів, адже всі файли виставлених форматів автоматично пов’яжуться з програмою.

Формат PDF

Формат FB2

Формат DjVu

Подобається мені й те, що stdu viewer дуже зручно маркує файли за форматами й ми завжди можемо побачити, не відкриваючи електронну книгу, який саме формат файлу використовується.

Варто сказати, що програма дуже легенька, не вимагає багато ресурсів комп’ютера, тому швидко та коректно працюватиме практично на будь-якій машині, від потужного ПК й до слабкого нетбука. Потрібно мати всього від 512 МБ оперативної пам’яті й процесор від 1 GHz.

Особисто я рекомендую завантажити та встановити stdu viewer на свій ПК, адже на сьогодні електронні формати документів дуже популярні. Різні виписки, квитанції, рахунки, договори тощо можна зберігати в PDF форматі й при необхідності відкрити та переглянути. А за допомогою цієї цікавої та зручної програми робити це дуже комфортно.

Звичайно, що той же PDF можна відкрити й за допомогою звичайного браузера, але класно ж мати можливість не перейматись форматом документа, а завжди бути впевненим в тому, що будь-який тип файлу Ви зможете прочитати без проблем.

Гарного дня, шануйтеся.