Відкрити меню

Створити сайт безкоштовно або скільки це коштує насправді

Вітаю, шановні читачі! Сьогоднішній пост буде таким собі настільним керівництвом, нагадуванням, інформаційним довідником або просто відром холодної води і правди на голови тих, хто щодня шукає в мережі відповіді на питання “Як створити свій сайт безкоштовно.” Ключове слово тут “безкоштовно” і у відповідь людина отримує безліч пропозицій, мануалів, книг, відеокурсів та інших посібників, які весело та заманливо кричать “створіть свій сайт абсолютно безкоштовно! Буквально за 2 кліки мишкою!” або щось подібне.
Чи можна створити сайт безкоштовно?
Написати цю статтю мене спонукали ще і листи від користувачів, які завантажили мій відеокурс “Як створити блог на WordPress своїми руками”, а потім пишуть приблизно наступне: “Ой … а там ще потрібно платити за хостинг … я не знав … я думав все це повністю безкоштовно …” Отже, давайте візьмемо за константу те, що говорити ми будемо про серйозні, самодостатні сайти чи блоги, які створюють під комерційні або персональні цілі та орієнтуються на довге і “відвідуване” життя в мережі.

По великому рахунку – пропозиції створити свій сайт безкоштовно в суті своїй не несуть ніякої хибної інформації, Ви дійсно зможете без грошових вкладень створити ресурс, але тільки створити. Та кому він буде потрібен на Вашому ПК? Нікому. Сайт чи блог потрібно розмістити в інтернеті, щоб його бачила спільнота, а от тут уже потрібно відкрити гаманець – хочемо ми цього чи ні. І ось дехто каже: “О, блін … знову плати, знову надурили …” Більшість користувачів, хто вже зібрався створювати онлайн ресурс, знають, що таке хостинг і домен, а також знають – що вони не безкоштовні, більшість … але не всі.

Я говорю про хороші доменні зони та професійні хостинг-майданчики, а не про безкоштовні платформи чи конструктори. Ми вже розглядали переваги та недоліки різних варіантів хостингу, тому повторюватись не буду.

Чи можна безкоштовно створити сайт?

Так, безкоштовно створити сайт, блог, портал, форум можна без проблем. В мережі безліч хороших CMS, які, при наявності знань чи детальних керівництв, дозволяють абсолютно безкоштовно створити певний ресурс.

Наприклад, для блогів – WordPress, для великих порталів – можна Joomla, для форумів – phpBB, для інтернет-магазинів – OpenCart і т.д. Я написав перше, що прийшло на думку – рішень є набагато більше, варто лишень трішки проаналізувати.

Чи можна безкоштовно запустити сайт?

Ось тут уже питання зовсім інше і відповідь однозначна – НІ! Хороший, якісний, автономний, професійний ресурс безкоштовно розмістити в інтернеті не вийде. Потрібні інвестиції, хоч і невеликі, але необхідні.

Давайте розглянемо детально та спробуємо прикинути – скільки буде коштувати підготовка до розміщення Вашого ресурсу в мережі інтернет.

Перше, що нам необхідно, це обрати назву нашого сайту, тобто – дати йому ім’я. Про варіанти доменних імен ми вже також говорили, я не буду засмічувати цей пост – перегляньте ось цю статтю. Нас цікавить наступне – скільки це буде коштувати?

Особисто я тримаю всі свої домени у Центрі інтернет-імен України “Ukrnames”, де середня вартість складає від 70 до 120 грн. на рік.

Центр інтернет-імен України

Такий варіант обслуговування доменів я вважаю найкращим, тому що Ви отримуєте повний доступ до керування та зміни ДНС і не залежите від хостинг-провайдера. Змінили хостинг – зайшли в управління доменами, прописали нові ДНС і все готово.

Отже, пам’ятаємо – обслуговування доменного імені нам обійдеться в середньому  – 100 грн. на рік.

Йдемо далі. Для розміщення самого сайту, всіх його файлів і скриптів, нам необхідне місце, де ми будемо все це тримати. Нам потрібно орендувати певний дисковий простір у компанії, яка займається постачанням таких послуг, простіше – нам потрібен хостинг.

На сьогоднішній день тут варіантів просто безліч … від 10 грн. на місяць і до 7-8 доларів. Я б не радив одразу кидатись на найдешевші пропозиції – спочатку почитайте відгуки про хостинг, розпитайте друзів, знайомих … просто забийте в пошуку “відгуки про ….” та проаналізуйте. Не завжди дешеве – це добре і навпаки, не завжди дороге – це висока якість.

Я користувався багатьма пропозиціями, найтепліші відгуки в мене про hostlife.net та про сьогоднішнього постачальника послуг хостингу – компанію www.thehost.com.ua

В thehost.com.ua варіантів тарифних планів дуже багато – від 12 грн. на місяць і до 99 грн.

Тарифні плани

Я вибрав не всі, а тільки найбільш варті уваги тарифи. Тут також варто розуміти, що не всі тарифні плани підійдуть під певні потреби. Наприклад, аккаунт за 64 грн. на 6 місяців для WordPress не підійде, буде замало пам’яті і місця, а для звичайних HTML-сайтів – залюбки. Для WordPress варто обирати хоча б “Бізнес” – за 19 грн. на місяць.

Рахуємо – річна оренда зі знижкою нам обійдеться в 216 грн. на рік., а якщо сюди додати обслуговування домену, то матимемо:

100грн. + 216 грн. = 316 грн. на рік

Отже, нам потрібно приготувати 316 грн. для запуску нашого БЕЗКОШТОВНО СТВОРЕНОГО сайту.

Давайте підсумуємо: безкоштовне створення сайтів – не міф, просто не зовсім повна інформація. Створити ресурс без грошей можна, але для його старту потрібні кошти, як не крути. Це не докір комусь чи чомусь, просто кількість майже однакових запитань змусила мене написати цей пост.

Я не намагаюсь когось налякати чи відмовити, моя мета – дати Вам повну картину того, що ж насправді потрібно і скільки потрібно для страт-апу свого проекту (блогу, сайту, порталу, форуму і т.д.). Сума невелика, 316 грн. на рік – це менше 90 копійок на день, так що не лякайтесь передчасно, але знайте – за обслуговування Вашого сайту потрібно буде заплатити.

Бажаю Вам здійснити все задумане та не опускати руки перед своєю мрією!

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 46, середній: 4,59 з 5)
Loading...
Обговорення: 28 коментарів
 1. Kilkas сказав:

  Олеже, не в усьому можу погодитись. Є немало популярних блогів і на безкоштовних хостингах. Хоча, справді, це частіше винятки (адже коли вкладаєш гроші, то більш відповідально ставишся до свого проекту).

  Наприклад, мій блог на безкоштовній платформі Blogger від Гугла, і в принципі його можливостями я задоволений (можна і редагувати html, додавати свої css, сторонні скрипти і т.д., при цьому жодної їхньої реклами). Єдині мої вкладення – придбав домен у зоні com за 10дол./рік (хоч можна було і без цього).
  Так, той блог не можна назвати успішним (зараз біля 100 відвідувачів/день), але то вже вина не “Bloggera”, а суто моя (пишу рідко, дизайн не покращую, просуванням не займаюсь). Знову ж таки, якби платив за хостинг, мабуть, то спонукало б до такої роботи…
  Тож все має свої переваги…

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Є, я не кажу що немає. Та, не дивлячись на те, Ви все рівно не є власником свого блогу, навіть якщо і купили домен. При бажанні, той же Гугл може закрити Ваш резурс, за невідповідність якомусь там 228.1 правилу, чи щось таке …

   Просто, скоріш за все, Ви не ставили перед блогом ніяких певних завдань, тому і вистачає можливостей Гугл. Чи наприклад – зарезервувати свої дані, свій блог – також неможливо (по крайній мірі так було). Та рано чи пізно, в більшості, користувачі приходять до необхідності автономних блогів.

   Ще один приклад, всім відомий фідбьорнер від Гугл – скільки сил та часу вкладали блогери в збір постійних читачів … і що? Гугл просто закриває і більше не підтримує цей сервіс. А Блоггер – це всього лиш сервіс, послуга від Гугл.

   Так що все відносно … як кажуть “пєчалька” …

   Відповіcти
   1. Kilkas сказав:

    Щодо права власності – то домен реєструється на себе, при бажанні можна “прикрутити” де-інде (якщо не корінний безкоштовний у зоні .blogspot.com). Сама база – теж легко резервується і відновлюється через функцію збереження шаблону (щоправда, можуть “попливти” деякі “внутрішні” малюнки).
    Так що навіть якщо блог Гугл заблокує (а таке ж можуть зробити і платні хостинги, приклади є), основне можна відновити на іншому майданчику.
    А щодо поставлених завдань – звісно, початківцю важко їх навіть конкретно сформулювати, поки не “помацаєш”, що воно таке і з чим його їдять… Тому, як на мене, зовсім не гріх на початку спробувати якийсь безкоштовний сервіс, а з набуттям якогось досвіду вже братись за автономний “платний” блог.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Та не гріх, звичайно :), якщо просто для “проби” – то чому б і ні. Та проба, як правило, майже завжди переростає в ідею, а тут уже блогспот не дасть тих можливостей, що автономний блог.

     Відповіcти
 2. Pavlofox сказав:

  Так, немає нічого безкоштовно. Якщо щось хочеш мати – щось мусиш віддати. Якщо не гроші, то час, нерви і купу сил.

  Відповіcти
  1. anastasia сказав:

   Звичайно треба спочатку вкласти гроші, але ж згодом сайт їх відробить і почне заробляти.

   Відповіcти
   1. Хто Вам таке сказав? 😀
    Насправді сайт це тільки інструмент, а гроші заробляєте тільки ви, працюючи при цьому над ним у потрібних напрямках.

    Відповіcти
 3. MrVigner сказав:

  Все правильно – хочеш створити якісне і надовго, + мати можливість АБСОЛЮТНОГО управління ним – плати гроші =)

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Грубо “плати гроші” 🙂 🙂 🙂 але вірно 😀

   Відповіcти
 4. Віталій сказав:

  Ну звісно, якщо ви хочете нормально заробити на своєму сайті, то потрібно заплатити за рік і за домен, і за хостинг.

  Відповіcти
 5. fedun сказав:

  вдс зехост не рекомендує, якісь вони тормозні у них, недавно відмовився від них, а от хостинг ціна-якість нормально

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Хостинг так, пропозиція від зехосту просто казочка. А про вдс … не буду казати нічого, не пробував. 🙄

   Відповіcти
 6. Joker сказав:

  Дуже цікава і повчальна стаття, а головне правда! Як на мене один із великих мінусів безкоштовних сайтів є те, що у людей немає стимулу просувати свій блог, тому що вони у нього нічого не вклали…

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Тому і купа сайтів, що змінюються як скельця калейдоскопу.

   Відповіcти
 7. Анна сказав:

  І це правильно!!! Не раз з колегою сперечалися, чи повинні бути повністю безкоштовні сайти. Вона вважає, що так, повинні. А я навпаки. В інтернеті і без того купа нікому не потрібної фігні, а якщо кожен бажаючий буде сайти створювати кожен день…

  Відповіcти
 8. Неля сказав:

  Ще раз доброго дня!
  В мене виникло таке питання: читаючи різні матеріали, виникає таке враження, що поняття “сайт” і “блог” розмиті. Яка у вашому розумінні головна відмінність між блогом та сайтом?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Цікаве запитання. Блог, на мою думку, це персональний нотатник окремого автора, який освітлює певну тему (рукоділля, риболовля, електрика, орігамі і т.д.) та висловлює власні думки та власний досвід. Блог – англ. blog, від web log – інтернет-журнал подій, інтернет-щоденник, онлайн-щоденник …

   А сайт … ну це новинний якийсь портал, який наповнюється командою авторів або і одним автором та не містить яскраво вираженої особистості людини, що його веде. Якщо перекласти сайт з англійської – то це сукупність сторінок, які пов’язуються між собою певним протоколом.

   Ну от якось так. Цей ресурс – це блог, а от tsn.ua – це сайт. Така моя думка. Ну якщо взагалі можна тут дати чітке визначення.

   Відповіcти
   1. Неля сказав:

    Дякую за розяснення. Блог–це щоденник, згодна. Сайт–це сукупність сторінок з одним протоколом–згодна. Але в мене таке враження, що багато блогів набувають поступово ознак сайту, особливо професійні блоги, через які іде розкрутка якихось товарів чи послуг.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Я не сперечаюсь, в що перетворювати свій блог – рішення власника, його воля. Неля, прийміть мої вітання з 8 березня,бажаю Вам тільки позитивних вражень. Щастя Вам, любові і хороших друзів.

     Відповіcти
     1. Неля сказав:

      Дякую на доброму слові!

      Відповіcти
 9. Петрович сказав:

  Та дуже багато варіантів є для створення безкоштовного сайту, одним з найпопулярніших є юкоз. Там все просто, придумали доменне ім’я тай вперед, ТІльки потрібно трошки зовнішній вигляд редагувати. Для цього потрібно вже трохи розбиратись в хтмл.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Якщо користувач буде розбиратись в HTML, а ще не дай Бог в CSS та PHP … то на дідька йому безкоштовні сервіси, де ресурс виглядає … не “айс”.

   Відповіcти
 10. Vyacheslav сказав:

  Самостійно створити сайт, з першого разу – то дуже не якісний продукт буде однозначно, як з технічної сторони, а також і вимог, що стосується пошукового просування. Вордпресс – дуже розвинутий продукт. Його можна використовувати як фреймворк, як CMS та як конструктор сайтів. Новачкі використовують як правило його як коструктор, при цьому тішать себе думкою про те, що багато успішних проектів та проектів всесвітньо відомих створені на даній CMS.

  Відповіcти
 11. Микола сказав:

  А на вашу думку для гурту, що має свої пісні, кліпи та ін. чи взагалі варто створювати сайт чи блог?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Дивлячись яку мету Ви ставите перед сайтом. Якщо просто для представництва в мережі – то можливо достатньо буде звичайного сайту-візитівки, якщо хтось буде вести той блог – то можливо і варто. Все залежить від того, на що Ви розраховуєте, створивши його.
   Просто присутність якогось ресурсу в мережі Вам нічим не допоможе, якщо ним не будуть займатись. Сайт чи блог – його треба вести, розвивати, наповнювати, а не просто створити і забути. Тому проаналізуйте, якщо у Вашій команді немає такої людини і якісь новини чи матеріали будуть з’являтись там раз на рік – тоді змісту немає, ну, звичайно, якщо Ваш гурт не зірка світового масштабу, тоді питання будуть зовсім по іншому звучати.
   А взагалі-то, на дворі 2017 рік і більш-менш серйозна справа/бізнес/гурт/хоббі повинно мати представництво в інтернеті.

   Відповіcти
 12. Наталія сказав:

  Питання від “чайника”) Для того ,щоб відкрити інтернет-магазин ,якій сайт знадобиться ,що порадите такій як я,яка нічого в тому не тямить? дякую

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Відверто кажучи, я не знаю що відповідати на такі питання. Щоб відкрити інтернет-магазин, одного сайту мало, але якщо ж Ви поставили собі таку мету і Ви нічого в цьому не тямите, я б радив розпочати зі спеціалізованих майданчиків на кшталт prom.ua.

   Відповіcти
 13. fedun сказав:

  звертайтесь, допоможу

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google