Відкрити меню

У мене молодий блог – як жити далі?

Вітаю! Дуже часто мене запитують в листах приблизно таке: “Я створив блог, пишу статті (їх уже 10-20-30) – що мені робити далі? Як просувати ресурс?” Ситуація зрозуміла і логічна – кожен власник новоствореного сайту чи блогу задумується над тим, як же йому розкрутити своє дітище. Бажання логічне, але дещо передчасне. Варто зрозуміти одне – весь інтернет, всі сайти, блоги, форуми базуються на контенті. Контент – це основа всього.

Молодий блог

Навіть відверті ГС починають свій розвиток з наповнення – копіюють чужі статті, шукають певні бази з готовими публікаціями і т.д., але основне – вміст Вашого ресурсу. Блоги, на мій погляд, це особливий вид сайтів, які відображають суть автора, його позицію, ставлення до певних речей, професіоналізм та компетенцію в окремих питаннях, тому розвиток блогу потрібно починати з “чистою совістю” і тільки білими методами.

Про методи та способи просування говорити ми не будемо, на це ще прийде час – цей матеріал присвячений тим, хто думає починати або вже почав блогінг і стоїть на роздоріжжі. Як розвивати молодий блог, як просувати, як розкручувати, що робити далі? Відповідь може бути тільки одна – НІЧОГО НЕ РОБИТИ!

Нічого не робити в плані розкрутки, пузомірок, накопичення посилань … в молодого блогера завдання одне – писати контент. Без контенту Ви і не зможете нічого зробити. Який би не був у Вас “цяцяний” дизайн, як би Ви все гарно не оформили, який би не був у Вас класний домен і т.д. – все це не варте і виїденого яйця, якщо на ресурсі немає певної кількості якісного контенту.

Як розвивати молодий блог?

Кожен новий ресурс, який з’являється в мережі, можна порівняти з молоденькими пагонами якоїсь рослини. Їх потрібно поливати, насичувати корисними речовинами, прополювати, просапувати … аналогічно і блоги, чи є зміст чекати якогось урожаю, якщо воно ще молоде і зелене? Ні. Потрібен час і дуже багато добрив.

Розвиваємо блоги

Такими добривами для Вашого ресурсу повинні стати статті, хороші та якісні. Без корисних речовин рослинка чахне, без якісного контенту блог загинається. Беззаперечно, на це потрібен час, сили та терпіння. Тут все залежить від “садівника” – серйозні в нього плани чи так … просто погратись.

Як писати статті і писати їх правильно?

Правильно не з точки зору граматики, а з позиції пошукових систем. Ну як би ми цього не хотіли – але під правила ПС  мусимо підлаштовуватись. Тут можна виділити один дуже важливий момент – якщо Ви його зрозумієте і усвідомите, то все далі піде “гуд”.

Що шукають люди в пошукових системах, на те Ви і повинні дати відповідь!

Якщо сказати “по-модному”, то Ви повинні писати свої матеріали під пошукові запити. Все! Більше нічим не потрібно перейматись на перших етапах розвитку. Семантичне ядро і статті під запити – ось основна формула для молодих блогів. Беремо ось цю статтю і вчимось підбирати ключові слова та писати статті під запити і не забуваємо про семантичне ядро блогу – йдемо ось сюди і складаємо семантику для свого ресурсу.

Надзвичайно важливо, друзі, запам’ятайте це собі раз і назавжди – Ваша стаття повинна 100% давати відповідь на питання, за яким відвідувач прийшов до Вас з пошукової видачі. Якщо пост про “як правильно зав’язати шнурівку”, то Ви повинні розкрити це питання “від” і “до”, з ілюстраціями, інструкціями, відео … щоб у відвідувача і думки не виникало шукати якийсь матеріал ще десь.

Все! Весь матеріал до цього абзацу – це Ваше керівництво, завдання, інструкція, настільна книга – як бажаєте. Більше Вам, поки що, нічого не потрібно робити, тільки насичувати свій ресурс контентом.

Ніякі прогони, хрумери, ТіЦи і PR вас не повинні цікавити. Посилання на блог? Так, це корисно, якщо вдасться отримати природне вхідне посилання з якісного, тематичного ресурсу – ЧУДОВО! Але це не повинно стояти на першому плані. Те ж саме стосується відвідуваності – Вам не потрібно втрачати свідомість, якщо сьогодні на блог зайшло на 10 чоловік менше, ніж вчора, це не страшно, ПС поставлять Ваші матеріали на потрібне місце, якщо вони будуть якісними.

Приведу Вам простий приклад – не так давно вся інтернет-спільнота просто гуділа від санкцій нових алгоритмів Гугла. Панда та Пінгвін суттєво пошарпали власників багатьох ресурсів, але цього блогу зміни мало торкнулись. Чому? Та тому, що в “темних зв’язках” помічений не був. За весь час існування я купив тільки 5 чи 6 посилань з авторитетних ресурсів і все!

Відверто кажучи – більш ранні статті на моєму блозі були просто “від балди”. Я не знав взагалі про якісь правила і канони – просто писав і все. Десь з початку 2013 року, вже не згадаю точно, блог почав розвиватись так, як потрібно, а до цього … змінив декілька CMS, бували перерви по місяцях … якби я все це знав тоді, на початку створення ресурсу, результат був би інший. Але … все ще по-переду.

Підсумуємо – молодий блогер повинен:

1. Наповнювати ресурс якісним контентом на постійній основі.

2. Скласти семантичне ядро.

3. Писати статті під пошукові запити.

Три пункти – більше, на перших етапах розвитку, не потрібно!

Запасіться терпінням, натхненням і силою волі – блогосфера не легка справа, але для цілеспрямованих людей може стати цікавим та прибутковим заняттям.

Бажаю Вам очікуваного результату від своїх зусиль – все приходить з часом, одразу тільки “котики народжуються”. Вдалого Вам дня, шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 5, середній: 4,20 з 5)
Loading...
Обговорення: 2 коментарі
 1. Анна сказав:

  О, так я можу стати молодим блоггером прям зараз))) З написанням статей проблем не маю, про сео-оптимізацію теж в курсі)) Проблема лише одна – не можу знайти для себе тему.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   А що Ви любите найбільше? До чого лежить душа? Яке хоббі маєте?

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google