Хороші рецепти

Покажіть свій сайт спільноті й почуйте думку щодо нього.
nata
Контактна інформація:

Хороші рецепти

Повідомлення nata » 22 лютого 2018, 11:10

Привіт, друзі) Створила свій кулінарний сайтnatascha.in.ua
Оцінки дизайну поки що не прошу, тому що ще перебуваю в роздумах і пошуку шаблону, а поки що поставила простий і ненав'язливий. Цікавить оцінка з іншої точки зору - зараз інтеренет наповнений фоторецептами, де зафіксовано кожен крок: нарізали цибульку, нарізали картопельку... Люди звикли до цього - чи цікавлять тепер когось рецепти без покрокових фотографій?
Звичайно, буду рада почути вашу думку і з будь-якого іншого приводу.
Приємно знайти вашу спільноту)

Oleg Voloshchuk
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Re: Хороші рецепти

Повідомлення Oleg Voloshchuk » 23 лютого 2018, 08:45

Ви знаєте, доволі важко сказати, що зараз саме людям цікаво, покрокові фото чи ні. Сам веду кулінарний сайт і завжди відношусь до поставлених цілей зі своєї точки зору, мені цікавіше ... ба навіть не так, мені зручніше, коли кроки розписані детально з фото, звичайно, що щось на кшталт "чистимо картоплю" можна опустити, але подальші кроки, типу викладання чогось шарами, смаження тощо краще коли відображені на світлинах, це суб'єктивно.

Окрім цього, в кулінарному світі дуже багато інших підводних каменів. Зручність для користувача - це архіважливо, оскільки звідси випливає відсоток відмов на сайті, але також треба зацікавити ще й пошукову систему.

Щодо Вашого сайту ... ну важко зараз оцінити, сайт повинен мати гарне вбрання, тому від оцінки поки утримаюсь. До речі, а який зміст заховано в домені "natascha"?

Пишіть в ПП, можливо станемо одне одному в нагоді :)

До речі, мій кулінарний сайт https://pankuhar.com/

amapola
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Re: Хороші рецепти

Повідомлення amapola » 23 лютого 2018, 10:33

nata писав:Привіт, друзі) Створила свій кулінарний сайтnatascha.in.ua
Оцінки дизайну поки що не прошу, тому що ще перебуваю в роздумах і пошуку шаблону, а поки що поставила простий і ненав'язливий. Цікавить оцінка з іншої точки зору - зараз інтеренет наповнений фоторецептами, де зафіксовано кожен крок: нарізали цибульку, нарізали картопельку... Люди звикли до цього - чи цікавлять тепер когось рецепти без покрокових фотографій?
Звичайно, буду рада почути вашу думку і з будь-якого іншого приводу.
Приємно знайти вашу спільноту)

Вітаю, Наталю! (Я правильно зрозуміла, Вас так звати?)
Перш за все, чудово, що у Вас авторський блог, зараз у кулінарній тематиці українською таких дуже мало. Як щось шукаєш, то звичайно натрапляєш на "сміттєві", як я їх називаю, сайти, де люди просто беруть текст і зображення на якомусь російському сайті, проганяють його через машинний переклад і потім викладають, навіть не відредагувавши. Але при цьому обліплюють сторінки "сміттєвою" рекламою (неприємного чи сумнівного змісту, агресивною, що миготить, рухається чи взагалі виповзає наперед сторінки й заважає сприймати зміст). Натрапити серед цього всього сміття на адекватний, до того ж, авторський, блог, де людина не тільки сама складає текст, але ще й пише все зі свого власного досвіду, хай з рекламою, але з нормальною і в прийнятній кількості, це просто щастя, і я звичайно такі сайти додаю собі в закладки (і Ваш додам :) ).

Щодо Вашого питання - мені особисто зручніше переглядати рецепти з покроковими фото, може навіть відчутно зручніше. Хоча звісно якщо обирати між "сміттєвим" сайтом з машинним перекладом і сайтом без покрокових фото, але авторським, я би обрала другий. Але якби був ще якийсь авторський сайт з тим самим рецептом з покроковими фото, я зупинилась би саме на ньому. Просто коли готуєш, значно ясніше, коли бачиш, як саме треба порізати, в яких пропорціях взяти продукти, скільки додати води, якого розміру посуд взяти, ніж коли це просто описується. Крім того, от ти хочеш щось приготувати, прочитав рецепт раз, але ж ти напам'ять його одразу не вивчиш - по ходу справи треба ще щось глянути, щоб згадати, і значно зручніше орієнтуватися по фото, в яке місце зараз треба заглянути, щоб перечитати, ніж вишукувати це в суцільному тексті. Я знаю, що не дуже зручно знімати рецепт покроково, коли щось готуєш, особливо якщо ти це робиш сам, мені теж доводилось рецепти знімати. Але результат того вартий.

До речі, можна ще Ваші фото прокоментувати? Не знаю, чим Ви знімаєте, дзеркалкою чи смартфоном (на звичайну мильницю не схоже, хіба на якусь дуже просунуту). Фото цікаві, видно, що на композиції Ви розумієтесь чи відчуваєте її інтуїтивно. Ракурси теж цікаві, освітлення непогане. Але чому Ви використовуєте такий вузький фокус? У Вас лиш маленька ділянка чітка, середина переднього плану, тоді як для таких фото варто б робити чітким увесь передній план. Якщо Ви користуєтесь дзеркалкою, у Вас очевидно виставлений фокус по 1 точці - спробуйте змінити на 5 точок. Розмитий задній план для таких фоток це чудово, але ж передній %на 80 мав би бути чітким, лиш задній край переднього плану може бути розмитим (але не передній). Ще варто робити по кілька дублів кожного кроку (3-5), бо 1 може вийти нерізким (як у Вас фото з голубцями), і його не буде чим замінити. Ще невеличка порада - застосовувати фільтр "Різкість на краях", якщо Ви користуєтесь Фотошопом (лиш там треба підібрати правильні налаштування).

Що у Вас мені ще подобається - Ви чітко розділяєте Інгредієнти, Процес приготування і ті місця, де Ви просто щось додаєте, це дуже зручно, як, скажімо, я зараз щось готую і мені треба бігом проглянути правильні пропорції, і я не маю часу перечитувати всю статтю, одразу видно, де їх шукати. Добре, що додаєте фото на головну сторінку з анонсами, лиш в останньому рецепті забулись це зробити.

А взагалі думаю що у Вас є всі шанси зробити чудовий і цікавий авторський блог, а якщо ще підучите СЕО і враховуватимете його також (чи хоча б просто писатимете частину статей під ключі), то Вас і через Гугл добре знаходитимуть, і Ваш блог зможе стати доволі популярним. До речі, підправте, будь ласка, посилання на свій сайт - натисніть на значок "Редагувати", і тоді додайте перед назвою сайту http://, виділіть всю назву повністю і натисніть на кнопку "url" - тоді Ваше посилання не тільки стане клікабельним і на Ваш сайт одразу можна буде потрапити з цієї сторінки, а ще й Гугл зафіксує це посилання, і це буде плюс Вашому сайту, що на нього хтось посилається і переходить з цього посилання, це переконає його підняти трохи Ваш сайт у видачі.

Якщо матимете якісь питання, звертайтесь, допоможемо, чим зможемо.

Повернутись до “Оцініть мій сайт!”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість