Сторінка 1 з 1

Альтернативна школа

Додано: 04 березня 2016, 14:34
amapola
Як Ви вважаєте, що бракує нашій сучасній шкільній освіті, і що є зайвим?

Мені завжди було цікаво читати про альтернативну освіту, де навчання пристосовують під вік і зацікавлення дитини. Ось наприклад як у цій статті: http://life.pravda.com.ua/technology/2016/02/24/208595/ "Нестандартні підходи. Три історії вчителів, що надихають".
Одна вчителька пропонує новий підхід до вивчення літератури, коли діти самі дописують і переписують чиїсь вірші, навіть зустрічаються з їхнім автором. Біографію Шевченка вивчають через театралізоване дійство, в якому всі беруть участь. Вивчають також і сучасних авторів і намагаються їхні твори максимально прив'язати до життя. Читають діти в цій школі "запоєм", навіть на перервах.
Інша навчає дітей практично всім предметам через казкові історії, в яких діти теж беруть участь. На уроці біології при вивченні комах слухають казочку про павучка, і так на всіх уроках. Також практикують міждисциплінарті заняття, коли замість одного окремого предмету вивчають кілька одночасно.
Третя - художниця, і заохочує дітей творити та навчатися через наглядні матеріали. Практично для кожного предмету вона створює ілюстрації: настільні ігри для вивчення цифр, вагончики-склади для читання тощо. Навіть математичні вправи вони роблять, граючись в класики!

А про які цікаві методики викладання знаєте Ви?

Re: Альтернативна школа

Додано: 05 березня 2016, 19:53
amapola
Вау! Класні новини! Позитивні зрушення вже планують для звичайних шкіл!
Вже в березні цього року розпочнеться експеримент, в якому візьмуть участь 120 шкіл з усієї України, але звичайнісіньких типових шкіл. Вони спробують перейняти досвід Норвегії, дозволивши приймати рішення щодо життя школи не тільки директору, а й вчителям, батькам, і навіть дітям! Зокрема, учням дозволять вирішувати питання шкільної форми та асортименту в буфеті. Крім звичайних предметів, у цих школах навчатимуть основам демократичного життя: толерантності до інвалідів, повазі до релігій, вмінню вирішувати конфлікти, висловлювати та захищати свою точку зору, поважати чужу, критично ставитися до дійсності тощо.
http://life.pravda.com.ua/society/2016/03/4/208978/

Re: Альтернативна школа

Додано: 20 березня 2016, 16:28
molinski
Цікавий досвід цього вчителя: https://www.youtube.com/watch?v=fEWLK_re81U

Re: Альтернативна школа

Додано: 19 квітня 2016, 17:22
amapola
molinski писав:Цікавий досвід цього вчителя: https://www.youtube.com/watch?v=fEWLK_re81U


Так, я переглянула це відео - цікавий дядько. Пропонує зовсім інакший підхід до засвоєння знань і застосування їх на практиці.

Re: Альтернативна школа

Додано: 19 квітня 2016, 17:29
amapola
Я ось ще дещо цікаве знайшла: http://life.pravda.com.ua/technology/2016/04/18/211127/.
У якості експерименту в деяких дитсадочках і школах запровадили новий предмет - "Сталий розвиток", де дітей вчать жити в гармонії з навколишнім світом одразу за трьома напрямками: "– Екологічний напрям – це раціональне використання ресурсів, екодружня поведінка. Соціальний – спрямований на гармонізацію стосунків у сім'ї, колективі, він також включає здоровий спосіб життя. Економічний – це складання раціонального бюджету сім'ї, обдумане витрачання грошей".
Але найцікавіше в цьому те, що Україна була найпершою країною, що запровадила цей предмет, тоді коли інші лиш про нього говорили. І тепер інші країни перекладають українські підручники і збираються переймати український досвід.

Re: Альтернативна школа

Додано: 28 вересня 2017, 10:43
Arta
Мені здається, що одна з найголовніших причин, чого діти погано вчаться - їм просто нудно. Традиційна школа - страшенно занудна. Шкода, що коли я вчилася у школі, ще не було всяких новацій, а би з задоволенням пішла б до якоїсь школи з альтернативним навчанням.

Re: Альтернативна школа

Додано: 28 вересня 2017, 11:36
amapola
Arta писав:Мені здається, що одна з найголовніших причин, чого діти погано вчаться - їм просто нудно. Традиційна школа - страшенно занудна. Шкода, що коли я вчилася у школі, ще не було всяких новацій, а би з задоволенням пішла б до якоїсь школи з альтернативним навчанням.

Так, це велика проблема - дитині вчитися нецікаво. Але що ще гірше, що нинішнє навчання застаріле для сучасного життя. Дитина отримує купу нудної та не потрібної їй інформації, переважну більшість якої вона забуде, щойно закінчивши школу. Ось це справжня проблема - украдені в дитини чудові роки її життя, зібгане дитинство, втрачений той чудовий час, коли з дитини можна зробити генія, якщо розвинути її кращі здібності, адже саме в цей період вона має найкращу здатність до навчання та творчого мислення.