Навіщо вчити іноземні мови та чому найкраще почати вже сьогодні вивчати англійську

Обговорення будь-яких питань, пов'язаних з освітою.
Ганна
Контактна інформація:

Навіщо вчити іноземні мови та чому найкраще почати вже сьогодні вивчати англійську

Повідомлення Ганна » 25 листопада 2015, 14:00

Чи думали Ви над тим, навіщо нам вивчати іноземні мови і взагалі яка користь нашому мозку від вивчення іноземних мов?
Та чому зараз дуже актуально знання саме англійської мови?
Давайте разом обговорювати ці питання та висловлювати свою думку.

Анатолій
Контактна інформація:

Re: Навіщо вчити іноземні мови та чому найкраще почати вже сьогодні вивчати англійську

Повідомлення Анатолій » 01 квітня 2016, 01:27

Вітаю,
Я також вивчаю англійську мову, програмую, а без англійської ніяк : )
Поділюсь своїми роздумами стосовно англійської мови.

По-перше, мені чомусь здається, що оволодіти англійською мовою можна лише якщо є сильне бажання вчити, чи можливо навіть
потреба у вивченні англійської мови, тобто головне це Мотивація. Та й мотивація це не лише для англійської мови, а взагалі досягнення будь-якої власної цілі.

По-друге, вивчення іноземної мови просто веде до особистого зростання, можливо навіть показує, що людина сильна і все ж змогла мову вивчити :) Вивчити ніби ж не складно, проте вимагає певних зусиль.

Щодо вашого питання чому саме зараз актуальна англійська, напевно ж через те що є інтернет, він не має меж, є можливість спілкуватись хоч з ким та й мати інші будь-які міжнародні справи. Тому й виходить, що англійська мова виступає універсальною мовою.
Збираю знання

Анатолій
Контактна інформація:

Re: Навіщо вчити іноземні мови та чому найкраще почати вже сьогодні вивчати англійську

Повідомлення Анатолій » 01 квітня 2016, 11:03

До речі, в мене є ось таке питання, можливо це питання навіть більше просто дізнатись вашу думку як спеціаліста, що має практику викладання:
Я завжди дещо з посмішкою відношусь до батьків, що віддають дітей (скажімо вік від 7-14 років) до репетитора, по-перше вони(діти) вивчають англійську мову в школі (особисто я вважаю, що шкільної програми достатньо, щоб дитині дати основи англійської мови не більше, просто основи) і дитині цього достатньо.

Справа в тому що я розумію роботу людського мозку в плані, що це ж логічно, якщо ти користуєшся мовою є результат, не користуєшся нема результату. Та й мозок просто звільняє місце для інших справ подій та іншого, тобто справа за необхідністью мови. От я й питаю в батьків а яка необхідність перенавантажувати знаннями дитину, якщо немає в подальшому її застосування? Основи англійської знає, можливо підтримує на рівні початківця і цього достатньо та оптимально для дитини. Подальше навантаження знаннями без практичного застосування просто задаремна витрата часу та зусиль та ще й грошових витрат, так як дитячий мозок скине лишню інформацію, що не застосовується.
Ось в цьому і нерозумність додаткового навчання дітей.

Гаразд, припустимо, яка найближча можлива практична свідома ціль застосування англійської мови дитиною? Тобто дитина сама реально усвідомлює, що їй справді потрібна англійська мова?

Можна було б звісно припустити, що дитина піде навчатись до інституту і там вимагають знання англійської мови, це здається якщо до лінгвістичного вузу, проте знову ж навчатись ще пять років як мінімум до практичного застосування англійської мови.

Тобто в мене виходить, якщо брати середньостатистичну ситуацію, то напевно з років з 20 варто реально працювати з репетитором, це буде свідомо та оптимально для людського мозку (людина знає чому їй варто вчити мову та й мозок пам'ятатиме, що він вчив Future in the Past дві неділі назад, а не сім років назад) та мову можна вивчити (справжнього навчання) за три роки.

А з 23 років плюс/мінус вже свідома особистість може практично застосовувати, що вона вивчила за останні 3 роки, в тому напрямку де необхідно (робота в міжнародній компанії, туристичний бізнес, програмування та інше)

Звісно я брав в середньому є й виключення, коли батьки знають англійську і тоді навчання дитини це просто повсякденне життя і це нормально, тобто дитина може застосовувати отримані знання., але скоріше це йшло б виключення.

Ваша думка?
Збираю знання

Ганна
Контактна інформація:

Повідомлення Ганна » 01 квітня 2016, 19:57

Вітаю Анатолію,

Дякую за дуже цікаву думку щодо вивчення англійської мови. :)
Я повністю з вами погоджуюсь з тим, що для того, щоб вивчити англійську мову, потрібно мати дуже сильну мотивацію і, щоб добитись поставленої цілі потрібно наполегливо працювати. :geek:
Щодо вашого запитання, навіщо віддавати маленьких дітей на курси англійської або до репетитора тут є декілька важливих моментів, на мій погляд.
Потрібно зважати на те, що
по-перше, діти дуже швидко навчаються, це стосується і вивчення мови чи декількох мов. Тому в ранньому віці від 5 років абсолютно нормально навантажувати дитину новою інформацією.Головне, щоб нова інформація надавалася як гра, щоб дитині було цікаво вивчати нову мову. Якщо дитина зацікавлена, вона краще запам'ятовує нові слова, вона швидше вчиться і опанує нову мову;
по-друге, вивчення нової мови це свого роду тренування для нашого мозку. Чим більше ми будемо вивчати та практикувати нову мову, тим більше ми будемо тренувати наш мозок. Так як різні мови мають свої властиві мовні конструкції, речення формулюються по-різному і мозок повинен переключатися між різними мовами, тобто включати різні режими роботи. Таке тренування нашого мозку дозволяє тримати його в формі, бути гнучким. Це також можна порівняти з тим, як ми тренуємо наші м'язи. Чим більше фізичних навантажень, тим в кращій формі вони будуть. Теж саме із роботою мозку, чим більше навантажень та тренувань, тим краще він буде працювати, тим гостріше та гнучкіше буде наш мозок. :idea:

Щодо доцільності грошових витрат на репетитора та додаткові курси англійської мови, то це, на мою думку, залежить від ресурсів батьків. Якщо матеріальних ресурсів достатньо, то чому б і ні. Вивчення нової мови ніколи не завадить, це буде тільки плюсом. Але якщо такої можливості немає, то можна обійтися традиційною шкільною програмою вивчення англійської мови.

Цікава у вас думка щодо практичності вивченняанглійської мови :)
Я маю на рахунок цього трошки іншу думку. Є такий вираз, що знання мови це подарунок для людини або для дитини. Чим більше мов людина знає, тим більше вона обдарована. Тому що зі знанням мови людині відкриваються двері та можливості у будь-яку країну, де говорять цією мовою (якою вона володіє).
В Європі є досить частим явище, коли від інтернаціональних шлюбів народжуються діти, які "успадковують" батьківські мови. Тобто вони вже в дошкільному віці розмовляють як мінімум двома різними мовами.
І такі діти вже у віці 10-13 років абсолютно вільно володіють двома або трьома мовами. Вони можуть також вивчати інші мови набагато швидше від своїх однолітків.

Особисто я хотіла б, щоб мої діти знали як мінімум чотири мови: мою рідну мову - українську, французьку - мову країни, де вони будуть проживати (де я проживаю зараз), данську - рідну мову мого чоловіка або батька, а також англійську - інтернаціональну мову. Це важливо насамперед не для мене, а для дітей, щоб вони мали змогу спілкуватися зі своїми бабусями та дідусями та іншими родичами, що не знають інших мов, окрім своєї рідної. Дітям все таки набагато легше та швидше вивчити нову мову, а ніж людям похилого віку.
Тому я належу до прибічників ранього вивчення мов, навіть, якщо здається, що дитина не буде нею користуватися в майбутньому.
Я теж колись вивчала французьку у школі і не могла собі уявити, що буду колись жити у Франції, я навіть про це не мріяла. :)

З повагою,
Ганна Мартинюк

amapola
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Повідомлення amapola » 01 квітня 2016, 20:47

Анатолію, я не знаю, як зараз навчають англійській у школах, але коли вчилась я, та система була жахливою й недієздатною: в нас зосереджувались лиш на перекладі текстів, і майже не вчили говорити ні писати правильно. Якщо й зараз такий підхід, то репетитор просто дасть дитині правильну базу, на якій знання мови будуть утримуватись. Якщо звичайно репетитор толковий буде :) Але якщо у школі зараз вчать зовсім інакше, то можливо репетитор справді зайвий.

Щодо практикування. Якщо в батьків є гроші, зараз влаштовуються літні мовні табори, де діти можуть попрактикуватися в мові з її носіями.
Але навіть якщо такої можливості немає, то існує Інтернет! ;) Дитину можна заохотити вчити мову тим, що вона зможе знайти щось цікаве їй іноземною мовою, і знатиме таке, чого не знають її однолітки! Адже англійською, чи й іншими мовами існують якісь дитячі спеціалізовані сайти, яких українською значно менше. Може вона навіть друзів знайде в інших країнах. Словом, було б бажання, а можливість практикувати мову в наш час знадеться. :)

Анатолій
Контактна інформація:

Повідомлення Анатолій » 02 квітня 2016, 00:29

дякую : )
Та гаразд загалом здається це філософське питання "To be or not to be that is the question?" і здається правильної відповіді тут не буде.
Кожен випадок, кожну окрему дитину, смію варто конкретно розглядати та планувати навчання, можливості сім'ї та інше.
Загалом то я з вами згоден, що варто вчити, проте навантаження повинне бути постійне, свідоме і батьки знають навіщо та куди вчити дитину, та й напевно планують майбутнє власної дитини.
І справді можна дитину вивчити англійській мові скажімо до чотирнадцяти років, а з чотирнадцяти віддати на курси за певним профілем.

На жаль я зустрічав людей, які витратили дуже багато зусиль на навчання дітей і в кінці по отриманню диплома, дитина йшла зовсім не за профілем, а думає куди б це податись чи виїхати.

В мене дружина вчитель, і система навчання так само далека від своєї суті навчити як і, напевно, раніше. Я взагалі не розумію абсолютно ніяк, як можна навчати дітей в класі де тридцять дітей? А якщо в класі ще є один -троє не зовсім адекватних, то й взагалі нема про що говорити за шкільну освіту в класі. Я точно знаю, що люди різні і відповідно повинен бути різний підхід до навчання ну хоча б невеликої групи дітей. Ну наприклад одні діти можуть бути замкнуті, інші навпаки відкриті, в одних математичний склад розуму в інших інший
Гаразд, якщо мова йде про англійський ділимо пополам 15 дітей, це теж як на мене багато.

дещо зовсім песимістично виглядає моя думка...
щодо залучення інтернет технологій і самостійного вивчення матеріалу без батьків ні не вірю : )
Більше того не знаю як в інших країнах, а в Україні залишити з Інтернетом дитину то можна потрапити на сайти які зовсім не дитячі, а саме для дорослих.
Чи будуть займатись батьки із дитиною, щоб було під контролем, теж напевно рідко.
Особисто зовсім не вірю, що діти самостійно можуть вчити іноземну мову навіть якщо цікавий ресурс, хіба що будуть виключення, більш імовірно дитина буде гратись яку-небудь комп'ютерну гру, - це легше та не навантажує мозок, по своїй суті людина лінива і не хоче щось робити.
Тому тут повинні батьки або репетитор заставляти навчатись, проте це не дієво, коли людина не хоче особисто навчатись.
А особисто вона захоче навчатись коли усвідомить що це їй справді потрібно.
Збираю знання

Ганна
Контактна інформація:

Повідомлення Ганна » 03 квітня 2016, 14:50

Дійсно, це філософське питання, вчити іноземну мову, в тому числі англійську, чи не вчити. Кожен вирішує сам за себе, чи йому це потрібно, чи ні. :)
Щодо батьків, які планують майбутнє власної дитини чи вирішують за неї, що вона повинна вчити, а що ні, то це дуже делікатне питання. Якщо говорити про планування майбутнього власної дитини батьками, то це звучить дещо егоїстично на мій погляд. :?:
Що ж до вирішення, що дитина повинна вчити, то це більше стосується інтересів самої дитини, якщо дитині цікаво те, що пропонують до вивчення її батьки, то це дуже і дуже добре. Якщо ж ні, то потрібно шукати оптимальний варіант. :idea:
І щоб не виникало подібних ситуацій, коли батьки витрачають багато зусиль на навчання дітей, а в кінці по отриманню диплома їх дитина йде працювати зовсім в іншому напрямку, це може говорити про те, що вирішувала свою майбутню професію не сама дитина, а її батьки. Але це досить суперечливе питання, яке потребує іншої теми форуму. :arrow:

Щодо вивчення англійської мови в ранньому віці, діти вивчають рідну мову від батьків, однолітків, вчителів, засобів медіа і т.д. То ж вивчення другої/ іноземної мови, можна сказати, має однаковий сценарій. Дитина повинна навчатися в умовах, де розмовляють тією мовою, яку вона вчить. Дитина слухає і запам'ятовує все, що ми говоримо будь-якою мовою. :D

Якщо говорити про українську систему освіти, вона звичайно, потребує реформ. І умови, в яких зараз навчаються діти, дають сумніви щодо якості такої освіти. Але я була свідком випадку, коли батьки були незадоволені рівнем навчання своїх дітей в державній британській школі і тому надали перевагу поверненню дітей навчанню вдома, в Україні. :o

Я думаю, що навчання іноземним мовам через інтернет для дітей є можливим, але я з вами повністю погоджуюсь з тим, що це несе також небезпеку для дітей. Неконтрольоване використання інтернету неповнолітніми досить небезпечно, тому я б не рекомендувала відпускати дитину на самонавчання за допомогою інтернет ресурсів, тому батьки повинні контролювати будь-яку активність їхнього дитини в мережі інтернет, на мою думку це дуже важливо. :!:

amapola
Адміністратор сайту
Контактна інформація:

Повідомлення amapola » 04 квітня 2016, 13:30

Анатолій писав:щодо залучення інтернет технологій і самостійного вивчення матеріалу без батьків ні не вірю : )
Більше того не знаю як в інших країнах, а в Україні залишити з Інтернетом дитину то можна потрапити на сайти які зовсім не дитячі, а саме для дорослих.
Чи будуть займатись батьки із дитиною, щоб було під контролем, теж напевно рідко.
Особисто зовсім не вірю, що діти самостійно можуть вчити іноземну мову навіть якщо цікавий ресурс, хіба що будуть виключення, більш імовірно дитина буде гратись яку-небудь комп'ютерну гру, - це легше та не навантажує мозок, по своїй суті людина лінива і не хоче щось робити.
Тому тут повинні батьки або репетитор заставляти навчатись, проте це не дієво, коли людина не хоче особисто навчатись.
А особисто вона захоче навчатись коли усвідомить що це їй справді потрібно.

Ну я знала дітей, що самостійно і з задоволенням вчились. Друг дитинства мого брата, коли той приходив до нього в гості, пропонував йому "порозважатись" - порозв'язувати математичні задачки :) Чи я якось займалася з 7-річним хлопчиком, що закінчив перший клас спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської, і хотів вивчити ще й іспанську. Всі діти - гратись на літніх канікулах, а цей малий почав термосити маму вчити іспанську. До речі, дитина значно швидше все схоплювала, ніж мої найкращі учні з дорослих :) І з задоволенням вчився, було видно, що йому це цікаво.

Я тут наслухалась нашої майстрині з роботи з дітьми Олени Славінської, що радить починати займатися з дітьми, коли їм лиш піде другий рік, тож якось мала собі на увазі, якщо батьки шукають дитині репетитора, то вони з ними займаються! :P То вони її мабуть вміють зацікавити предметом і заохотити вчитися, а не тупо "Ти будеш займатися з репетитором, я сказала (сказав)!!!".
Звичайно ж, дітей треба зацікавлювати! Щоб їм самим хотілось вчитися. Якщо скажімо дитина займається бойовими мистецтвами, можна аргументувати тим, що знаючи англійську, вона може знайти таку унікальну інформацію, яку не знайдуть його друзі, і поспілкуватись з дітьми з інших країн, що захоплюються тим самим. І контроль якийсь потрібен, але мабуть не стояти над дитиною як наглядач з нагайкою, а щиро цікавитись тим, що дитина вчить: "Розкажи, що ти нового дізнався за допомогою англійської? Тобі це цікаво? А що тобі цікаво?"
А якщо дитині дуже захочеться подивитись сайти для дорослих чи пограти в ігри, то попри весь батьківський контроль вони підуть за цим в Інтернет-кафе :P

Олена Славінська
Контактна інформація:

Повідомлення Олена Славінська » 10 квітня 2016, 18:14

Щодо малюків, це дійсно так. Як тільки діти починають розмовляти простими реченнями, вже доцільно починати вивчення іноземної мови. Їм це дається дуже легко і просто, а подальше вивчення інших мов не вимагатиме значних зусиль. Кожна нова вичена мова відкриває нові "комірки" у мозку, виробляється певний алгоритм засвоєння. Вивчення іноземної мови можна робити дуже простими способами: перегляд мультфільмів, карток із зображеннями із написом англійською (методика Глена Домана), слухати простенькі пісеньки про тварин, цифри тощо. І отак просто, у ігровій формі, дитина буде її засвоювати. Для чого це потрібно? Для того, щоб потім не мучитися в школі. Коли дитина прийде з певних багажем знань іноземної, їй не потрібно буде витрачати багато часу для домашнього з англійської (а у дітей в початковій школі уже такі завдання, що батьки за голову беруться). До того ж, в старшому шкільному віці дитина зможе готуватися до уроків, використовуючи іноземні джерела, читати літературу в оригіналі. А це все сприяє розвитку психічних процесів. Англійська у наш час для дітей - це не примха батьків, як і сам ранній розвиток, а надання дитині можливостей для подальшої самореалізації.

Повернутись до “Все про освіту”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість