Якщо зникає доступ до інтернету через Wi-Fi

wi-fi

Мої вітання! Декілька днів я бився над проблемою нестабільного Wi-Fi сигналу. Ну це я так думав, сигнал був чудовий, а “корч” намалювався зовсім в іншому місці. Ситуація була наступна: до мене в квартиру заведений звичайний ADSL-кабель, стоїть звичайний модем, до якого підключений Wi-Fi роутер. Відповідно ноутбук бере інтернет уже не з самого модему, а підключається до мережі через Wi-Fi. І от, без видимої причини, ноутбук почав втрачати цей Wi-Fi сигнал. Працює собі нормально деякий час і тут бац – на іконці в треї видає “без доступу до мережі інтернет”. Коли перемикаю напряму через ADSL-модем, то все окей, інтернет є, а через Wi-Fi – дуля з маком. Я грішив і на роутер, і на плату в ноутбуці, але … випадково натрапив на одне налаштування самого ноута, яке проблему зняло.

Звичайно, що це не панацея від усіх випадків, але якщо у Вас ситуація подібна (коли через певний проміжок часу пропадає Wi-Fi сигнал, але з модему інтернет є) – то таке рішення може Вам допомогти. Я вже і скидав налаштування сітки та створював нову, і перепрошивав сам Wi-Fi роутер – не допомагало, а потрібно було просто погратися з режимами економії енергії.

Всім відомо, що в ноутбуках існують різні режими енергозбереження, які можна регулювати або стандартними налаштуваннями ПК, або спеціальними програмами від виробника. Та виявляється, що існують такі режими і для безпроводового адаптера, які можна налаштувати окремо від загального режиму ноутбука. Я цього не знав, так як не є великим спеціалістом в комп’ютерній техніці, та, виявляється, все дуже просто)).

Заходимо в Панель Керування та шукаємо пункт “Електроживлення”. Залежно від ПК та програмного забезпечення – цей пункт може називатись інакше, але суть одна – керування живленням.

Коли ми відкриваємо це “Електроживлення”, то потрапляємо в налаштування різних планів живлення, які дозволяють нам заощадити енергію, підвищити продуктивність, обрати оптимальний варіант і т.д. Наразі нас цікавить той план, який стоїть активним – тиснемо “Змінити налаштування плану”.

В мене на ноуті стояв якийсь режим “Energy Star”, в якому я відключив різні затемнення екрану, режим сну і т.д. Але тут нам необхідно обрати більш детальні налаштування, тому шукаємо пункт “Змінити додаткові налаштування живлення”, ну або щось подібне.

В додаткових налаштуваннях, які відкриються, потрібно знайти персональні налаштування безпроводового адаптера. Коли я відкрив цей пункт, потім відкрив “Економія енергії”, то побачив, що тут стоїть такий собі план роботи від акумулятора і від мережі, як “Мінімальна економія енергії”.

В принципі, я так би і залишив, якщо б не сіпнув мене дідько клацнути на цій “мінімальній економії”. Клацнув і побачив, що існують окремі плани живлення саме для безпроводового адаптера.

Тоді я заліз в пошук вже з конкретним запитанням і виявилось, що якраз таки ці налаштування можуть впливати на втрату сигналу Wi-Fi ноутбуком. Що ж … я виставив максимальне значення (максимальна продуктивність) і зберіг зміни.

Після цього, для страховки, створив нову мережу і почав користуватись Wi-Fi в звичному режимі. Минуло декілька днів і все стабілізувалось, доступ до інтернету більше не пропадав, все стало на свої місця.

Наскільки я зрозумів, безпроводовий адаптер, при інших налаштуваннях, просто ішов в якийсь режим сну чи щось подібне, тому і Wi-Fi сигнал (доступ до інтернету) на ноуті зникав. По крайній мірі, після виставлення максимальних значень для адаптера, в мене проблема зникла, дарма прошивав роутер)).

Повторюсь, я не великий спеціаліст в залізі, якщо якісь серйозні проблеми з ПК, то несу в сервіс, але ці дії, які описані вище, мою проблему вирішили. Може це простий збіг, може роутер “нарозумився”, але така от ситуація. Якщо у Вас виникають такі “затики” з Wi-Fi – спробуйте налаштування планів живлення, раптом саме в цьому і був ключик до вирішення.

Бажаю “міцного здоров’я” Вашим комп’ютерам, нехай вони служать Вам вірою і правдою багато років.

Шануйтеся!