І ще раз Україну визнали в світовій спільноті – ми вийшли на перше місце серед країн, де найбільшого поширення набули піратські версії програм та неліцензійні фільми. Китай, Індію та Росію українські пірати залишили далеко позаду. Та це ще не всі наші заслуги – окрім споживання, ми ще виявились найбільшими “постачальниками” піратського софту в країни Європи!

Україна - піратська країна!

Світові аналітики вважають, що таке масове поширення піратського програмного забезпечення пов’язане з тим, що в Україні дуже слабка законодавча платформа, яка повинна регулювати питання незаконного обігу фільмів та програм. Щось десь там приймають, але це, поки що, фактично ніякої дії не має. За неофіційними даними, біля 40% державних структур та організацій по сьогоднішній день використовують неліцензійні копії software.

Важко судити, на чиїй стороні правда – чи це українські користувачі такі “некультурні”, чи ціни на ліцензії ну дуже вже кусаються. Наприклад, Windows 7 Ultimate, версія сімки, яку дуже полюбляють користувачі, коштує приблизно 2500-2700 грн, тобто, не кожен користувач, який має ноутбук чи комп’ютер, може дозволити собі ліцензійну версію операційної системи.

З іншим програмним забезпеченням справи далеко не кращі. Наведу декілька прикладів, Adobe Photoshop CS6 13.0 Windows Retail Ukrainian – 2862 грн., Microsoft Office Home and Business 2010 – 1760 грн., CorelDRAW Graphics Suite X4 (популярна дизайнерська штука) – 2313 грн., Nero 12 Suite – 1130 грн. – от і спробуй укомплектувати свою машину нейнеобхіднішим ліцензійним софтом, дуже проблематично.

В загальному виходить цікава штука – вартість нового ноутбука чи комп’ютера, набагато нижча, ніж пакет необхідних програм з ліцензією. Середній дохід громадянина України не дозволяє йому придбати ноутбук за готівку (переважно беруть в кредит), а поставити ліцензійний софт – тим більше.

Тому і виникає така ситуація, що не тільки рядові користувачі, але й державні установи користуються піратськими версіями програм. Який вихід? Та хто його знає. Або знижувати ціну на програми (наприклад, ліцензія на антивірус Касперського коштує 350 грн – це ще можна миритись), або приймати як дане неможливість користувачів придбати ліцензію.

Цікавий вихід з цієї патової проблеми запропонували розробники програмного забезпечення Adobe. Вони виклали на окремій сторінці старі версії своїх програм з ліцензійними ключами – програми старі, більше розробниками не підтримуються, але повністю робочі та автономні. На мій погляд – це вихід.

Наприклад, для чого мені Adobe Photoshop CS6, якщо я не професійний дизайнер чи велика дизайн-студія? Для моїх потреб цілком і повністю підійде Adobe Photoshop CS2, який розробники пропонують разом з ліцензійним ключиком на цій сторінці.

Безкоштовні програми Adobe

От якби всі розробники програм зробили такий крок – можливо тоді і зменшилася б кількість піратських версій на комп’ютерах користувачів.

Ті нові прибамбаси, які додають в нові версії програм, в більшості своїй простому користувачеві без потреби, тому, я вважаю, що дуже багато юзерів перейшли б на безкоштовні, нехай і застарілі, версії програмного запезпечення.

А Ви як вважаєте? Вирішило б це проблему піратства хоча б частково?

Шануйтеся!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...