Відкрити меню

Український інтернет – чому так мало хороших україномовних ресурсів?

День добрий! Дуже часто я отримую на електронну пошту листи від користувачів, які дивуються наявністю україномовних ресурсів, вважають це марною тратою часу, мовляв – українською мовою ніхто не читає блоги та не шукає інформацію в мережі. Відверто кажучи – така ситуація для мене не новина, адже насправді Ua-net відстає в плані трафіку на сайти та популярністю пошукових запитів, та хочу цим постом дати відповідь всім таким запитанням та пояснити свою позицію стосовно перспективи розвитку українського інтернету.

Український інтернет

Особисто я взагалі б не став ділити інтернет на РуНет, Ua-Net, буржунет … всесвітня павутина одна, вся справа в кількості та якості інформації, яку користувач може знайти в пошуку. Сперечатись важко з тим фактом, що російськомовних та англомовних ресурсів набагато більше, але й ми не стоїмо на місці. Якщо взяти за приклад Європу, Росію та порівняти з населенням України – стає зрозуміло, що одразу заполонити мережу українська мова просто не може, але все пізнається в порівнянні та з часом.

Вже сьогодні реєстратори говорять про те, що доменів в українських зонах стає все більше і більше, друга справа – що левова частка хоча і має територіально українське доменне ім’я, веде свої ресурси на російській, але є й такі, які розвивають та наповнюють наш сегмент інтернету.

Декілька років тому, коли я тільки розпочинав своє знайомство з всесвітньою мережею, інформації на рідній мові знайти було практично неможливо. Ні, ресурси були і велись, але в основному персональні щоденники та нотатники, а сьогодні вже дуже легко можна відшукати і seo блоги, і спеціалізовані сайти, і каталоги та рейтинги, навіть пошукові системи намагаються зробити.

Пошукова система України

Засмучує те, що дуже багато грамотних та професійних спеціалістів, які знаються на інтернет-технологіях, розробляють та просувають іншомовні блоги і все по одній простій причині – кількість трафіку. А трафік – це гроші.

Я не хочу нікого звинувачувати, просто не маю морального права – кожен робить те, що вважає за потрібне. Колись і я працював на російську аудиторію, був навіть записаний відеокурс, який доволі успішно продавався. Звичайно не про мільйонні доходи там велось, все ж таки то був мій перший досвід, але продажі були.

Та одного разу я вирішив – що український сегмент доволі перспективна область для діяльності. Ресурсів ще мало, продукти практично відсутні (за деяким виключенням), конкуренції також великої немає і прийняв рішення – буду популяризувати рідну мову та Ua-net.

Я чудово розумів, що буде важко розкрутити блог, набрати цільову аудиторію, оптимізувати тексти, але це робота на перспективу. Вже зараз на блозі сформувалась група людей, які постійно читають, коментують та обговорюють публікації, щоденна відвідуваність сягає декількох сотень і це при практично нульових фінансових вливаннях в просування.

Одним з найважливіших факторів, які посприяли моєму рішенню, було те, що розмовляти, писати, спілкуватись мені приємніше на рідній мові. Це як ходити в гості – всюди добре, але дома найкраще. Адже рушійною складовою успіху та досягнень є комфорт в роботі, а українською мені набагато комфортніше.

Минуло небагато часу з тих пір, коли ADSL був був розкішшю, а зараз вже в багато будинків проводять оптоволоконні мережі, те саме і з інтернетом – він розвивається дуже швидко. Динаміку технічного прогресу можна прослідкувати в будь-якій сфері – мобільні технології, побутова техніка і т.д.

Якщо ми не будемо створювати та розвивати українські ресурси – відповідно і не буде збільшуватись інформації на рідній мові, а якщо не буде наповнення – не буде і трафіку, таке собі замкнуте коло виходить. Але все не так погано – сьогодні збільшується кількість тих, хто спілкується та шукає матеріали на українській, інтернет проводять у віддалені райони нашої країни, що також суттєво збільшує кількість україномовних користувачів.

Я щиро вірю, що мине декілька років і вітчизняний сегмент інтернету буде не менш “трафіковим” ніж зараз, наприклад, РуНет. Потрібно просто побачити перспективу і не боятись невдач.

Сьогодні на моєму блозі вже більше тисячі RSS читачів, пузомірка російського Яндексу також не нульова, велика аудиторія моїх читачів на сервісі Smartresponder, декілька сотень завантажень відеокурсів, які записані українською – все це говорить про те, що є трафік в UaNetі! Нехай не такий потужний та численний, як в російських чи західних користувачів, але все тільки починається!

А труднощі … вовка боятися – в ліс не ходити. Наприклад, на запис одного відеокурсу “Як створити блог на WordPress своїми руками” витратилось більше трьох місяців щоденної роботи. Практично кожного дня, окрім написання статей та праці над блогом, я записував відео. Хоча чудово розумів – такого повального завантаження та використання не буде, поки що не буде. Але я записував.

При тому – я його не продаю, не вимагаю грошей, а віддаю просто так, безкоштовно! Думаєте легко було? Ні, дуже важко. Але віра в те що робиш та підтримка близьких людей, друзів-блогерів дала свої результати. Я вірю в те, що відеокурси вийшли якісними та корисними для читачів.

Зараз я засів за запис нового продукту і працюється мені набагато легше, тому що відчутний результат та підтримка вдячних користувачів. Я все збираюсь зробити окрему сторінку з відгуками, які надходять мені на пошту, але не вирішив ще з форматом – найближчими днями найкращі та найщиріші відгуки будуть опубліковані обов’язково.

Що я хотів сказати цим постом? Друзі, щоб там не говорили про те, що українська мова не має перспективи, блоги не будуть читати, аудиторії не буде, відвідувачів не буде – не вірте! Вже сьогодні українізація інтернету розпочинається з нас з Вами і все залежить від наших дій та позиції.

Найголовніше – віра! Віра в себе, в свої сили і в Бога допоможе Вам пережити той важкий перший етап, коли ще немає результату, немає коментарів, відвідувачів, але якщо Ви будете сумлінно та старанно працювати, повірте, результат не змісить себе довго чекати.

Бажаю Вам успіхів, натхнення та чітко визначених цілей у роботі.

Шануймося та єднаймося!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 4, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 31 комментар
 1. Назар сказав:

  Я дочитуючи статтю до кінця надіявся що побачу хоч декілька коментарів.. Буду першим )
  Також щиро надіюсь що УкрНет сайти займе достойну нішу у всесвітній мережі і україномовні ресурси будуть приносити окрім морального задоволення ще й фінансове. А ще думаю що україномовні сайти якоюсь мірою також будуть сприяти популяризації Рідної Мови. Сам тільки почав працювати в цьому напрямку, тому дуже надіюсь що все попереду. Бажаю всім власникам таких ресурсів працювати в тому ж напрямку, успіху і натхнення! Слава Україні!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Все буде: будуть хорошу ресурси – буде трафік, буде трафік – будуть і рекламодавці, будуть рекламодавці – будуть і кошти.

   Відповіcти
 2. Пан П сказав:

  А ще на сайті можна зробити такий собі компромісний варіант (який я особисто зреалізував на всіх своїх сайтах) – вести їх одразу і російською і українською мовою. І що можу сказати на мої сайти щонайменше третина людей приходить за україномовними запитами, тож майбутнє в інтернету Рідною Мовою є.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Можна і так, звичайно. До речі, як Ви це реалізували? Я не знайшов підходящого рішення, щоб ефективно і без дублів.

   Відповіcти
   1. Пан П сказав:

    Реалізував з допомогою файного плагіну WPML Multilingual CMS. Але звісно всі переклади мають робитись вручну, бо автоматичні вам такооого наперекладають :mrgreen:

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Так, так … автоматичний переклад може добре посмішити) Дякую.

     Відповіcти
 3. MrVigner сказав:

  Інтрернет стає доступнішим і ті хто раніше його не мав скоро матимуть, і те що на українській мові інформації менше вони ще не знають, відповідно шукатимуть українською. Тому треба щонайшвидше заповнити інтернет якісними україномовними ресурсами) тож працюймо над цим))

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Все вірно, з доступністю інтернету та збільшенням українського контенту і користувачів стає все більше і більше.

   Відповіcти
 4. Pavlofox сказав:

  Переломний момент наступить коли інтернет “піде” в села. Адже село в основному україномовне.

  Відповіcти
 5. serpiko сказав:

  Вчитися та вчити писати україномовні сайти усіх хто бажає – особливо дітей, що і зробив Олег через свій відеокурс! До того ж віддав його безкоштовно! Іншого шляху я не знаю. А для вас, колеги, хочу запропонувати обміркувати ідею: “Як написати сайт-голограму;3D 4D 5D… стандарту?” Квантові комп’ютери не за горами! Я вважаю це варте уваги нашої української спільноти? А як вважаєте ви, колеги? Успіху. Serpiko.

  Відповіcти
 6. serpiko сказав:

  P.S. Говорять у нас – “як у воду дивився”. Ось вам колеги і відповідь на моє запитання. Тільки що прочитав статтю: Microsoft додасть у Skype функцію спілкування за допомогою голограм
  http://dt.ua/TECHNOLOGIES/microsoft-dodast-u-skype-funkciyu-spilkuvannya-za-dopomogoyu-gologram-121438_.html
  “…Схоже, корпорація взялася втілити в реальність можливість голографічного спілкування, про яке любителі фантастики марять вже кілька десятиліть. Робота над проектом ще не стартувала, проте Microsoft вже набирає у штат людей, які втілять технологію в реальність. В розділі “Вакансії” на своєму сайті компанія розмістила оголошення про те, що їй потрібні люди, здатні розробити софт і “залізо” для голографічного спілкування. Передбачається, що ця технологія може бути вбудована у Skype..” Отже дана ідея -варта уваги. Serpiko/

  Відповіcти
 7. Hanter сказав:

  А от шукалку, я б не давав у приклад.
  Варто ввести щось у пошук цієї шукалки і зразу ми побачимо: “Яндекс знайшов бла бла бла”
  Яндекс відверто гнобить українські сайти і пошук у нього мінімально лажовий.
  Шукалка не зроблена для розвитку українського інтернету, а для простого збору грошей під видом того, що 30% від заробленого вони будуть перечисляти дітям-сиротам.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   “навіть пошукові системи намагаються зробити” – ключове намагаються, та і не приклад це зовсім…

   Зрозуміло, що зараз під личиною російських чи зарубіжних сервісів працює відсотків 80, якщо не більше, всього українського, але все ж …

   Відповіcти
 8. solenyj сказав:

  Олеже, молодець! Крім того, запити в пошуковиках (я користуюсь лише гуглом) давати виключно українською, ел. скриньки заводити на українських ресурсах, на сайтах з кількома мовами обирати українську, коменти – українською, і т.д. При цьому уважати на граматику і правопис, не допускати русизмів і калькувань (пишуть-говорять не “на мові”, а мовою!), бо нераз читаєш(чуєш) таке, що (((((((
  Удачі, Ольку!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Дякую і Вам 🙂 Все в наших руках і руках патріотичних користувачів. Хоча деякі індивіди сучасності і називають патріотизм – фашизмом, але то від недостатності сірої клітковини, на це не варто вважати 🙂

   Відповіcти
   1. solenyj сказав:

    Фашизмом? Я б пишався, якби міг назвати себе фашистом. не повторюйте старихтупихбрехливихсовкових штампів та ідеологем, поцікавтесь, що таке “фашизм” насправді – гугл Вам в поміч!

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     “Соціально-політичні рухи, ідеології та державні режими тоталітарного типу” – не думаю, що саме тоталітаризм нам потрібен.

     Відповіcти
     1. solenyj сказав:

      а що нам потрібно?(я за внутрішньою ідеологією націоналіст, точніше, націонол-соціаліст – не плутати зі “свободою”)

      Відповіcти
      1. Олег Волощук сказав:

       Важке питання, що саме потрібно …. найперше очистити всю гілку влади від КП залишків і змінити світогляд людей. В тоталітарній державі ми вже жили, нам потрібно щось інше, радикальніше.

       Відповіcти
       1. solenyj сказав:

        Франко. Піночет. Ольку, а ти читав “моя боротьба”? Пісдя опису роботи Віденського парляменту відклав її, подалі від гріха.

        Відповіcти
        1. Олег Волощук сказав:

         Ні, не читав. Закінчив нещодавно “Холодний Яр”.

         Відповіcти
 9. Діма сказав:

  А чому Рунет, але Ua-net? ай-ай-ай!

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Тобто? Це Ви про що?

   Відповіcти
   1. Саша сказав:

    мабуть пан мав на увазі, що російська мова значно жвавіше кирилизує (чи як там, русифікує, славянізіруєт:), себто актуалізує світ навколо себе, а українська так млява, сором’язлива, обережна пані, яка все чогось чекає-чекає, чекає-чекає..:)

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Ні, не розумію про що … чому таке “ай-ай-ай”, чим викликане? …

     Відповіcти
     1. Діма сказав:

      все правильно каже Сашко, саме латиницею викликане в Уанеті

      Відповіcти
      1. Олег Волощук сказав:

       😀 зрозумів)) Я на це навіть не звернув уваги, тим більше що словосполучення ЮаНет не зустрічається ніде, хіба УкрНет … але не думаю що то так принципово 🙂

       Відповіcти
 10. Діма сказав:

  ну в вас наскіки я пойняв стаття про те, що Уанет взагалі нечасто зустрічається, тому не дивно що це стосується і його назви:) хоча от є http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%90%D0%BD%D0%B5%D1%82

  ну а взагалі конєшно не принципово (таблички *лише принципові коментарі* я ніде не побачив)

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Та не зовсім про те. Стаття акцентує момент, що в українському сегменті інтернету менше ресурсів та інформації саме на рідній мові. Я не ділю взагалі на український, російський чи зарубіжний інтернет, мережа одна – все діло в наповненні та інформації.

   Ну а як назвати … як на мене, то словосполучення Ua-Net виглядає краще візуально, не бачу в цьому проблеми, кому як подобається 🙂

   Відповіcти
 11. Анна сказав:

  А що, непогана ідея. Тільки я би ще розвинула її, точніше доповнила, точніше як на мене так було б краще..Ух закрутила)) Загалом, здається ви подали мені класну ідею – вести два блоги, уркаїнською і російською мовами!

  Відповіcти
 12. Макс сказав:

  По-перше дякую що просуваєте веб ресурс на рідній мові. Мав колись давно блог який вів російською. Був трафік та показники непогані. Згодом це діло закинув. Відновив його українською, а трафік так і не з’явився. От знову наступаю на ті самі граблі- створив україномовний інтернет магазин, а трафік взагалі паскудний. Думаю робити дублювання для російськомовних користувачів 🙁

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено
Авторство підтверджено Google