День добрий! Дуже часто я отримую на електронну пошту листи від користувачів, які дивуються наявністю україномовних ресурсів, вважають це марною тратою часу, мовляв – українською мовою ніхто не читає блоги та не шукає інформацію в мережі. Відверто кажучи – така ситуація для мене не новина, адже насправді Ua-net відстає в плані трафіку на сайти та популярністю пошукових запитів, та хочу цим постом дати відповідь всім таким запитанням та пояснити свою позицію стосовно перспективи розвитку українського інтернету.

Український інтернет

Особисто я взагалі б не став ділити інтернет на РуНет, Ua-Net, буржунет … всесвітня павутина одна, вся справа в кількості та якості інформації, яку користувач може знайти в пошуку. Сперечатись важко з тим фактом, що російськомовних та англомовних ресурсів набагато більше, але й ми не стоїмо на місці. Якщо взяти за приклад Європу, Росію та порівняти з населенням України – стає зрозуміло, що одразу заполонити мережу українська мова просто не може, але все пізнається в порівнянні та з часом.

Вже сьогодні реєстратори говорять про те, що доменів в українських зонах стає все більше і більше, друга справа – що левова частка хоча і має територіально українське доменне ім’я, веде свої ресурси на російській, але є й такі, які розвивають та наповнюють наш сегмент інтернету.

Декілька років тому, коли я тільки розпочинав своє знайомство з всесвітньою мережею, інформації на рідній мові знайти було практично неможливо. Ні, ресурси були і велись, але в основному персональні щоденники та нотатники, а сьогодні вже дуже легко можна відшукати і seo блоги, і спеціалізовані сайти, і каталоги та рейтинги, навіть пошукові системи намагаються зробити.

Пошукова система України

Засмучує те, що дуже багато грамотних та професійних спеціалістів, які знаються на інтернет-технологіях, розробляють та просувають іншомовні блоги і все по одній простій причині – кількість трафіку. А трафік – це гроші.

Я не хочу нікого звинувачувати, просто не маю морального права – кожен робить те, що вважає за потрібне. Колись і я працював на російську аудиторію, був навіть записаний відеокурс, який доволі успішно продавався. Звичайно не про мільйонні доходи там велось, все ж таки то був мій перший досвід, але продажі були.

Та одного разу я вирішив – що український сегмент доволі перспективна область для діяльності. Ресурсів ще мало, продукти практично відсутні (за деяким виключенням), конкуренції також великої немає і прийняв рішення – буду популяризувати рідну мову та Ua-net.

Я чудово розумів, що буде важко розкрутити блог, набрати цільову аудиторію, оптимізувати тексти, але це робота на перспективу. Вже зараз на блозі сформувалась група людей, які постійно читають, коментують та обговорюють публікації, щоденна відвідуваність сягає декількох сотень і це при практично нульових фінансових вливаннях в просування.

Одним з найважливіших факторів, які посприяли моєму рішенню, було те, що розмовляти, писати, спілкуватись мені приємніше на рідній мові. Це як ходити в гості – всюди добре, але дома найкраще. Адже рушійною складовою успіху та досягнень є комфорт в роботі, а українською мені набагато комфортніше.

Минуло небагато часу з тих пір, коли ADSL був був розкішшю, а зараз вже в багато будинків проводять оптоволоконні мережі, те саме і з інтернетом – він розвивається дуже швидко. Динаміку технічного прогресу можна прослідкувати в будь-якій сфері – мобільні технології, побутова техніка і т.д.

Якщо ми не будемо створювати та розвивати українські ресурси – відповідно і не буде збільшуватись інформації на рідній мові, а якщо не буде наповнення – не буде і трафіку, таке собі замкнуте коло виходить. Але все не так погано – сьогодні збільшується кількість тих, хто спілкується та шукає матеріали на українській, інтернет проводять у віддалені райони нашої країни, що також суттєво збільшує кількість україномовних користувачів.

Я щиро вірю, що мине декілька років і вітчизняний сегмент інтернету буде не менш “трафіковим” ніж зараз, наприклад, РуНет. Потрібно просто побачити перспективу і не боятись невдач.

Сьогодні на моєму блозі вже більше тисячі RSS читачів, пузомірка російського Яндексу також не нульова, велика аудиторія моїх читачів на сервісі Smartresponder, декілька сотень завантажень відеокурсів, які записані українською – все це говорить про те, що є трафік в UaNetі! Нехай не такий потужний та численний, як в російських чи західних користувачів, але все тільки починається!

А труднощі … вовка боятися – в ліс не ходити. Наприклад, на запис одного відеокурсу “Як створити блог на WordPress своїми руками” витратилось більше трьох місяців щоденної роботи. Практично кожного дня, окрім написання статей та праці над блогом, я записував відео. Хоча чудово розумів – такого повального завантаження та використання не буде, поки що не буде. Але я записував.

При тому – я його не продаю, не вимагаю грошей, а віддаю просто так, безкоштовно! Думаєте легко було? Ні, дуже важко. Але віра в те що робиш та підтримка близьких людей, друзів-блогерів дала свої результати. Я вірю в те, що відеокурси вийшли якісними та корисними для читачів.

Зараз я засів за запис нового продукту і працюється мені набагато легше, тому що відчутний результат та підтримка вдячних користувачів. Я все збираюсь зробити окрему сторінку з відгуками, які надходять мені на пошту, але не вирішив ще з форматом – найближчими днями найкращі та найщиріші відгуки будуть опубліковані обов’язково.

Що я хотів сказати цим постом? Друзі, щоб там не говорили про те, що українська мова не має перспективи, блоги не будуть читати, аудиторії не буде, відвідувачів не буде – не вірте! Вже сьогодні українізація інтернету розпочинається з нас з Вами і все залежить від наших дій та позиції.

Найголовніше – віра! Віра в себе, в свої сили і в Бога допоможе Вам пережити той важкий перший етап, коли ще немає результату, немає коментарів, відвідувачів, але якщо Ви будете сумлінно та старанно працювати, повірте, результат не змісить себе довго чекати.

Бажаю Вам успіхів, натхнення та чітко визначених цілей у роботі.

Шануймося та єднаймося!

12345 (Ще ніхто не оцінив)
Loading...