Привіт! Ну про завоювання YouTube я загнув, але наразі велику увагу збираюсь приділити розвитку каналу. Для чого? По-перше, варто “розбавити” контент на блозі, адже відео сьогодні – це дуже популярна тема, по-друге, хто зна, можливо заведу собі повноцінний відеоблог – це також останнім часом стало таким собі “писком” моди і активно розвивається, по-третє, для нашого нового проекту, який трішки затримується зі стартом, необхідно знімати багато якісного відео (окрім інших матеріалів), тому розвиток каналу – тут це закономірність, ну і ще багато пунктів …. але то вже не так важливо та цікаво.

Відеозйомка

Як Ви вже знаєте, останнім часом я тестував зйомку відео на камеру смартфону, але потім мені цього виявилось замало з ряду причин. Тут я не хочу сказати, що на смартфон знімати відео неможливо, ні, просто постійно виникали проблеми, вирішення яких мене просто “дістало” і зараз я Вам про все розкажу.

Перша проблема, вірніше навіть не проблема, а скоріш незручність – це обрати положення смартфону та його закріпити.

Невеликий штатив для смартфонів я купив, але от де його поставити – тут приходилось постійно викручуватись. Ми шукали різні підвищення, якісь предмети, на які можна смарт поставити, знімали сидячи, щоб лице було на рівні камери … але не завжди є місця, де можна все це вирішити. Оскільки знімали ми переважно на вулиці, то тут не так просто все це організувати.

Друга проблема – це постійно плаваючий автофокус на камері самого смартфону. Він не те щоб поганий, просто цей автофокус, на мій погляд, дуже повільний і навіть коли був перепад освітлення (сонце ховалось за хмари, наприклад) – він фокусував картинку знову і це було дуже помітно на відео. Приходилось обирати моменти, коли освітлення однакове.

Сторонні програми, які я встановлював на смарт, не дали мені тієї чіткості та якості зображення, як стокова камера. Хоча я не виключаю, що все це збіги саме на моєму смартфоні.

Тут, в принципі, можна також викрутитись, знімати в той момент, коли постійне світло – сонце постійно світить або не світить взагалі, але також постійно … якось так.

Третя проблема – неавтономність. Я про те, що так чи інакше, необхідно постійно когось з собою брати, щоб потрапити нормально в кадр. Поворотного екрану тут немає, а значить виставити смартфон так, щоб ти чітко потрапив в об’єктив – проблематично.

Ну от це три питання, постійне вирішення яких мене просто дратувало і бісило, тому я прийняв рішення придбати інший апарат для відеозйомки.

Перше, за що я подумав – це дзеркальні фотоапарати. Але потім, промоніторивши ціни, відмовився від цього. Чому? Та все просто – оскільки я не є великим фанатом фото, а придбати дзеркалку з можливістю записувати Full HD відео не так вже й просто (в плані ціни), такий варіант мені не підійшов.

За вживаний апарат потрібно відвалити біля 6-7 т.грн, а ті що дешевші – або взагалі відео не знімають, або знімають тільки HD. Про новий дзеркальний фотоапарат я взагалі мовчу, тому цю ідею я відкинув.

Друге – це звичайні цифрові мильнички з можливістю записувати Full HD відео. Тут ніби і ціни дешевші, але і якість відео була не на висоті, по крайній мірі в тих, які мені вдалось знайти в оглядах на YouTube.

І тут я подумав: “А чому б не купити відеокамеру?” Ціни на порядок нижчі і якість відео – цілком. Оскільки мета моя тільки відеозйомка – то цей варіант мені пасує. Після тижневого пошуку і порівняння цін та можливостей, було прийнято рішення – відеокамера Panasonic HC-V130EE-K.

Основна вимога до камери була – можливість запису Full HD і +/- пристойна якість, а Panasonic HC-V130EE-K всім цим вимогам відповідала. Плюс до всього – це найдешевша камера в цьому діапазоні характеристик, обійшовся апарат мені в 3100 грн.

Panasonic HC-V130EE-K

Описувати технічні характеристики я не буду, це можна легко знайти в інтернеті, скажу лишень одне – це найдешевша Full HD камера, яка є на сьогодні в продажі. Найкраще про камеру розкаже відео – тому нижче тест, не мій, свій відгук я запишу пізніше.

Звичайно, що якість відео не “кіношна”, але для YouTube вистачить з головою, тим більше за 3 т.грн, а не за 6-7 тисяч. Якщо обрати якість відтворення 1080, то результат камера показує цілком пристойний, мене влаштовує.

Єдиний мінус, який я помітив на відео – чувак знімає “з руки”, без штативу. І моєю другою покупкою був саме штатив. Великий, на 1,7м висоти, щоб можна було стати в будь-якому місці і зняти відео, а не шукати різні пеньки та лавочки, куди поставити смартфон. Штатив я знайшов в магазині, за прийнятною ціною в 505 грн.

Штатив

Хороша річ, на 3 секції, максимальна висота зйомки 1м 70см., мінімальна – 68см., стільки ж в складеному вигляді. Зручна головка для кріплення камери, два рівні для визначення положення, вагу витримує до 4 кг., комплектується зручним чохлом.

Тепер я готовий до “завоювання” YouTube 🙂

Жарти жартами, але маю надію все ж вийти на вищий рівень зйомки та розвинути свій канал, а можливо і відеоблог створити.

Само собою, що знімати можна і на смартфон, тут я описав не те що проблеми, а свої забаганки до зручності зйомки. Та я вирішив все ж таки придбати відеокамеру, так як планую організувати зйомку і вдома, на зеленому фоні та на виході видавати хороші та професійні (ого!, оце сказав) відео. Ну на хорошому рівні, будемо скромнішими)).

Все, очікуйте нових та цікавих відео, десь через місяць, з жовтня буде запущено новий проект SichNet Community, хоча ми планували з вересня, але не встигли.

Бажаю Вам чудового настрою, не дивлячись на дощ (у нас така от погода), шануйте себе та своїх близьких.

На все добре і до зустрічей!

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 3, середнє 5,00 з 5)
Loading...