Всім мої найщиріші вітання! Виявляється в блогерських колах також існують своєрідні естафети, які сьогодні дуже популярні в мережі, на кшталт різних “обливайок” холодною водою, прибирання сміття на вулицях і тому подібне. Хоча я доволі скептично відношусь до різних рейтингів, конкурсів, голосувань, вважаю, що найкращою нагородою для веб-ресурсу є кількість відвідувачів на лічильнику та кількість коментарів до статей, але цього разу вирішив прийняти участь в такій естафеті. Чому? Тому що webdigest.com.ua отримав нагороду Liebster Blog Award від постійного читача Олександра Киричука та його блогу Nowaday.info і не відповісти на добре слово мені просто не дозволило сумління, та й це може бути дуже цікаво, врешті решт.

Liebster Blog Award

Для тих, хто не знайомий з Liebster Blog Award та кому я передам естафету, опишу в чому основна думка цієї відзнаки: блогер, який отримав цю нагороду, повинен відповісти на 11 запитань, які будуть сформовані, далі – складає 11 своїх запитань та передає естафетну паличку 11 блогам, які він вважає цікавими та найкращими зі своєї точки зору.

Тому, приймаючи нагороду від Олександра, відповідаю на його запитання на сторінках webdigest.com.ua. Чому саме 11 запитань? Відверто кажучи – без поняття, та й не важливо, головне що буде весело)).

1. Що спонукало вас на створення власного блогу?

Чесно кажучи – навіть не можу собі уявити чи намалювати в голові картину або подію, яка спонукала мене до блогерства. Колись я хотів створити регіональний освітньо-новинний сайт, але коли почав його розробку, то переконався – одному просто нереально з цим справитись, потрібна команда. Тому сайт, змінивши декілька двигунців, осів на WordPress і трансформувався в блог, а потім це діло затягнуло, зацікавило та почало приносити моральне задоволення.

2. Чи витрачаєте ви кошти на розвиток та просування блогу?

Зараз не витрачаю ні копійки (не враховуючи хостинг та домен). На початку розвитку webdigest.com.ua я прикупив трішки посилань, щоб якось підняти ресурс, але потім припинив вкладати кошти. Головна інвестиція – це контент, ось на це і потрібно спрямувати всі свої зусилля.

3. Чи монетизуєте (плануєте монетизувати) ваш блог? Якщо так, то яким чином?

Залежно що називати монетизацією. Якщо мати на увазі рекламу – то тільки декілька днів тому поставив Google AdSense для тесту і час від часу продаю місце під статті (не лінки чи постові, а повноцінні статті) на досить жорстких умовах. Якщо ж говорити про інший вид монетизації – то так, до мене деколи звертаються по консультації, розробити сайт, записати відео і т.д. Це я називаю побічною монетизацією, адже звернулись,як не крути, завдяки блогу.

4. Де ви берете ідеї для статей?

Ідеї для публікацій я беру в основному з процесу роботи над своїм блогом. Щось нове вичитую, щось тестую, щось вдається або ні … деякі ідеї приходять просто так, без причини, тому і статті зустрічаються різнопланові.

5. Що вам найбільше подобається в блогерстві (написання статей, робота над дизайном блогу, відповіді на коментарі…)?

Найбільше мене надихають вдячні слова читачів, яким вдалось допомогти. Тоді натхнення на дизайн і на публікації множиться на 100. Якщо конкретно, то важко сказати, блоговедення – це сукупність багатьох дій (статті, шаблони, коментарі, seo), подобається весь комплекс )).

6. Скільки часу ви ведете свій блог, якими досягненнями за цей період ви можете похвалитись?

Сам домен webdigest.com.ua існує з 2012 року, за цей час змінювались CMS та напрямки розвитку, як блог цей ресурс почав жити десь з 2013 року. За цей час я записав два україномовні відеокурси, зібрав певну команду постійних читачів, відвідуваність на сьогодні – 300-400 уніків на добу. Правда 2014 рік в плані продуктивності був абсолютно провальним, але в наступному планую все наздогнати і випустити ще два відеокурси вже в першій половині року.

7. Ви маєте основне місце роботи? Як це впливає на ведення блогу?

Ніяк не вливає. Справа в тому, що працюю я цілий день за ПК, тому часу для ведення ресурсу є предостатньо.

8. Напишіть декілька слів про себе: звідки ви, скільки вам років, чим захоплюєтесь (окрім блогерства;)?

Найважче писати про себе)). Мені 36 років, проживаю на Заході України в місті Коломия або, як це місце ще люблять називати, Бандерштат)). Останніх декілька років мене зацікавила українська література в плані прямої участі, хочу спробувати себе в письменництві, себто – написати повість або збірку оповідань. Можливо замахнусь на книгу. Звичайно, що це суто для себе, для свого самовизнання, але хто зна)). З інших захоплень … хм, люблю вірші Омара Хайяма, важку музику, мотоцикли, розумні слова та змістовні суперечки. Люблю природу, Україну, національні традиції та історію. Люблю все, що допомагає мені в житті)). Це одне.

Інше – звичайно цікавлюсь власною справою та можливостями ведення власного бізнесу. Маю певну стратегію та плани, тому зараз працюю саме в цьому напрямку.

9. Ви маєте ще якісь сайти, які розвиваєте паралельно? Якщо ні, то чи плануєте їх створювати?

Маю ще один блог www.olegvoloshchuk.com, який кардинально інший в усіх сенсах. Власне, він і був створений для “проби пера”. Якщо цікаво – ласкаво прошу.

10. Як ви відноситесь до відео-блогерів?

Чудово відношусь)). Скажу більше – зараз я організовую вдома умови для відеозйомки (освітлення, хромакей, мікрофони …), тому в майбутньому спробую і себе в цій справі)). Відеоблогінг – це нове, цікаве, свіже, неординарне в блогосфері, головне робити все якісно.

11. Ваші побажання тим людям, які хочуть створити свій блог.

Хех … важко щось радити. Скажу одне: вирішили – робіть, зробили – не жалкуйте. Якщо Ви відчуваєте потребу в блогінгу, якщо Ви дійсно бажаєте стати блогером – не зважайте ні на кого, ні на чиї поради чи “експертні” оцінки, людям властиво давати вказівки там, де вони самі слабо петрають. Одна порада, яка і буде найважливішою: визначтесь для чого Вам блог, які цілі Ви переслідуєте чи чого хочете цим досягти. Без чіткої мети – будь-яке починання приречене на провал. До свого заняття та захоплення потрібно відноситись зі щирим бажанням – через силу важко результативно працювати.

А зараз мої запитання, якими я буду мучити свої улюблені блоги та їх авторів, поїхали:

1. Звідки у Вас з’явилась ідея вести блог? Як Ви познайомились з блогосферою?

2. Як обиралась тема для ресурсу? Чим Ви керувались, коли визначали напрямок розвитку блогу?

3. Чи викликає у Вас дискомфорт необхідність підтримувати блог в актуальному стані? Чи жертвуєте Ви чимось на користь написання постів?

4. Як Ваші близькі люди ставляться до Вашого заняття? Чи є розуміння з боку рідних?

5. Яку мету Ви переслідуєте, ведучи свій блог? Це інструмент для досягнення чогось чи просто можливість самовираження?

6. Ви сова чи жайворонок? Який час доби для Вас найкомфортніший?

7. З якими труднощами Ви стикаєтесь в процесі ведення блогу і як їх долаєте?

8. Яким Ви бачите майбутнє української блогосфери? Ваша точка зору?

9. Які інструменти чи програми Ви найчастіше використовуєте в процесі блогінгу?

10. Написати статтю – для Вас це задоволення чи певне навантаження? Чи отримуєте Ви “кайф” від письменництва?

11. Ну і на завершення – стандартне запитання: яких успіхів та результатів досяг Ваш блог станом на сьогоднішній день?

Хто на ці запитання буде відповідати? Зараз напишу))). Отже, перелік блогів, яким я передаю естафету Liebster Blog Award:

1. www.vasianovych.com – Блог Павла Васяновича

2. www.vrubli.wordpress.com – Блог Ольги Врублевської

3. www.takadumka.com.ua – Блог Оксани Скоц

4. www.figli.pp.ua – Блог Ярослава Молінського

5. www.julliastory.com – Блог просто Юльки)).

6. www.pavlofox.net – Блог Павла Лиса

7. www.teren.rv.ua – Блог Терентьєва Сергія

8. www.zarazko.wordpress.com – Блог Заразко, якось так просто)))

9. www.mrvigner.pp.ua – Блог Віктора Хільчука

10. www.nowaday.info – Блог Олександра Киричука

11. www.olabilo4ka.wordpress.com – Блог Олі Супрун

Цей рейтинг складений не за відвідуваністю, популярністю чи за якимись іншими загальноприйнятими критеріями. Це ті блоги, які мені просто цікаві. Деякі я коментую, деякі ні, але читаю всі з переліку. Звичайно, що улюблених ресурсів є набагато більше, але за правилами Liebster Blog Award 11 блогів, значить 11)).

Все, чекаю на відповіді тих, хто матиме бажання відповісти.

Шануйтеся.

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 3, середнє 5,00 з 5)
Loading...