Відкрити меню

Використовуємо текстовий редактор Notepad++ в якості FTP-клієнта

Вітаю, товариство! Дуже часто, в процесі роботи над блогом, нам доводиться вносити невеличкі правки в файли шаблону – щось змінювати, щось коригувати, збільшити чи зменшити певну величину і т.д. В принципі – найкращим FTP-клієнтом, який дозволяє завантажувати/вивантажувати файли на хостинг чи з хостингу, я вважаю FileZilla, але бувають випадки, коли використання цього клієнта просто недоцільне. FileZilla підійде для завантаження всіх файлів двигунця WordPress при встановленні, для завантаження деяких архівів, для викачування резервної копії … тобто для операцій з великою кількістю файлів, а як раціонально вчинити, коли потрібно виправити один знак в якомусь php файлі шаблону?

FTP можливості Notepad++

Тут найкращим варіантом буде використання альтернативного текстового редактора Notepad++. Але, окрім прямих функцій текстового редактора, Notepad++ має ряд цікавих можливостей і одну з них ми сьогодні розглянемо. А поговорити нам варто про FTP можливості цієї програми і налаштувати своє з’єднання з власним аккаунтом хостинг-майданчика. Отже – поїхали.

Завантажуєте Notepad++ з офіційного сайту програми http://notepad-plus-plus.org/download і встановлюєте на свій ПК. На момент написання статті – остання стабільна версія 6.5.1. Описувати інсталяцію я не буду – все звично та просто, як звичайна програмка.

Після встановлення – відкриваємо Notepad++ і дивимось, що ми отримали в користування. Ось так виглядає основне вікно програми.

Notepad++

В цьому редакторі я рекомендую правити різні CSS, PHP, JS файли, так як тут ми маємо більш коректне відображення коду, можливість змінити кодування і т.д. Але не це зараз нас цікавить. Окрім основних функцій, Notepad++ має ряд розширених можливостей, за рахунок вбудованих плагінів і одна з них – FTP з’єднання.

Переходимо у верхню панель і знаходимо вкладочку “Плагины”. Інтерфейс тут тільки англійський або російський, але то не є великою проблемою. Шкода, звичайно, що немає української мови, але не страшно – будемо використовувати російську. Тиснемо Плагины-NppFTP-Show NppFTP Window

FTP плагін Notepad++

Після цього у нас з правого боку з’явиться віконце, де ми і будемо бачити всі файли нашого блогу, які знаходяться на сервері.

Вікно FTP менеджера Notepad++

Далі нам необхідно з’єднатись з нашим хостингом, щоб побачити всі файли і мати можливість редагувати необхідний. Для цього – тиснемо коліщатко налаштувань і обираємо Profile Settings

Налаштування Notepad++

У віконці, що з’явиться, тиснемо Add new і додаємо новий обліковий запис, яким ми будемо тепер використовувати постійно. Називаємо так, як нам заманеться – ролі великої це не грає, просто назва.

Новий аккаунт

Після створення нового облікового запису, прописуємо дані для з’єднання з хостингом по FTP – заповнюємо відповідні поля.

Дані доступу

Все, закриваємо вікно з даними і на головному інтерфейсі у нас буде активна кнопочка конекту з хостингом.

З'єднюємось з хостингом

Натискаємо, обираємо створене нами з’єднання і бачимо всі файли нашого блогу, які зараз лежать на сервері.

Файли нашого блогу

Тепер уявімо собі, що я хочу змінити буквально декілька літер в підвалі блогу. Мені було б потрібно викачати файл footer.php, відкрити його в Notepad++, відредагувати і завантажити назад.

Підвал блогу

Зараз я роблю все набагато простіше – шукаю в Notepad++, в правому віконці, той файл, який мені потрібен і який я хочу змінити – це footer.php. Клацаю на ньому два рази і цей файл завантажується та починає відображатись в текстовому редакторі.

Редагуємо файл

Визначаю те місце, де мені потрібно внести зміни. Я вирішив дописати перед 2013 © Блог Олега Волощука слово copyright – шукаю де це діло виводиться.

Місце редагування

Знаходжу та роблю необхідні зміни – все просто, аналогічно тому, як ми редагуємо файл, завантажений через FileZilla.

Завершуємо зміни

Зберігаю зміни. Після того, як я натискаю кнопку зберегти – спостерігаю наступне: у правому віконці відбувається автоматичне оновлення зміненого файлу на сервері.

Оновлення зміненого файлу

Іду на сайт, оновлюю сторінку і перевіряю наявність змін. Все чудово, змінений файл перезавантажився і мої корекції відображаються.

Результати змін

Ось так все просто. Тепер, при необхідності внести невеличкі правки в певні файли, немає потреби вивантажувати їх окремо через сторонні FTP менеджери – можна це зробити через звичайний текстовий редактор Notepad++.

В статті ми розглянули один приклад, але я думаю, що принцип Вам зрозумілий. Один редактор і набагато менше зайвих рухів, плюс – економія часу.

Шануйтеся!

P.S. Ледь не забув написати – якщо Вам немає потреби одразу оновлювати змінені файли, то просто від’єднайте FTP з’єднання і автоматичне оновлення відбуватись не буде.

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 2, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 4 комент
 1. В принципі — найкращим FTP-клієнтом, який дозволяє завантажувати/вивантажувати файли на хостинг чи з хостингу, я вважаю FileZilla

  Свого часу, після тривалого користування Тоталкомандером для ци цілей, Файлзіла стала для мене дуже приємний відкриттям 🙂 Дуже і дуже зручний фтп клієнт)
  Блокнот як фтп? – Щось новеньке 😀

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну не зовсім повноцінний ФТП, скажемо так – для редагування окремих файлів в одиничному порядку дуже зручно. Звичайно, що для пакетної роботи з фтп – краще Файлзілли не вигадаєш 😉

   Відповіcти
 2. Назар сказав:

  А за NetBeans, що скажете? Хтось користувався? 😕

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Не користувався, але судячи з опису Notepad++ набагато простіше.

   Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено