Доброго дня всім! Для чого взагалі використовувати флешку в якості оперативної пам’яті? Можна ж просто докупити додаткову планку і не “паритись”. З однієї сторони – так то воно так, а от з іншої – в багатьох є комп’ютери та ноутбуки, які не мають додаткового місця для встановлення оперативної пам’яті, до деяких старих моделей ПК важко знайти планку оперативки і коштують такі DDR-и немало, в когось просто завалялась флешка на 2-4гб, яка не потрібна … спроектувати ситуацій можна багато.

Операційка

Як би там не було, в цій статті ми розглянемо: як можна використати звичайну флешку в якості оперативної пам’яті на OC Windows, а Ви вже собі вирішите – потрібно Вам це чи ні. Отже, є в мене флешка “Patriot” на 8гб, якою я не користуюсь, так як придбав собі “Kingston” на 16гб, от цього “патріота” ми і будемо випробовувати на ділі.

Починаючи з операційної системи Windows Vista, в можливості осі включили функцію “Ready Boost”, тому якщо у Вас на ПК стоїть Windows 7 – все буде не так складно зробити. Давайте для початку розглянемо цю можливість на прикладі “сімки”. Вставляємо вільну флешку в USB-порт.

Флешка

Наразі флешка в мене порожня, але врахуйте, що перед використанням її в якості оперативної пам’яті, Вам необхідно буде провести форматування – флешка повинна бути порожньою. Якщо хтось не знає про форматування – давайте розглянемо.

Тиснемо правою кнопкою мишки на цьому диску (адже флешка – це і є змінний диск) та обираємо пункт “Форматувати”.

Форматувати

Перед нами з’явиться віконце управління форматуванням. Обираємо бажану файлову систему (я форматую флешки в NTFS), розмір кластера не чіпаємо, якщо на флешці є якісь файли – то галочку навпроти “Швидке (очищення змісту)” знімаємо.

Форматуємо флешку

Тиснемо “Розпочати” і нас перепитає – чи ми дійсно ми бажаємо виконати форматування, адже ця операція знищить всі файли. Але ми знаємо на що йдемо – тому тиснемо “ОК”.

Форматування

Чекаємо певний проміжок часу, все залежить від об’єму Вашої флешки – після завершення ми побачимо повідомлення про закінчення операції, тиснемо “ОК”.

Форматування завершено

Готово. Якщо у Вас флешка містила певні файли та індикатор заповненості показував якесь значення, то тепер Ви побачите таку картину – де видно, що змінний диск повністю відформатований.

Порожня флешка

Йдемо далі. Як нам вказати Windows, що саме цю флешку ми готові віддати під оперативну пам’ять (під кешування)? Тиснемо правою кнопкою мишки та обираємо пункт “Властивості”.

Властивості флешки

Перед нами відкриється віконце з властивостями, де ми можемо обрати та виставити різні параметри змінного диска.

Властивості

Всі властивості нас не цікавлять, нас цікавить вкладочка “Ready Boost”, тому обираємо саме цю вкладку.

Ready Boost

Далі – ставимо позначку на пункт “Використовувати цей пристрій” та нижче індикатором виставляємо місце, яке ми готові віддати під оперативку. Рекомендують тут виділити весь вміст флешки, але давайте я для наглядності виділю 4гб (себто 4000мб).

Виділяємо місце

Тиснемо “Застосувати” і “ОК”. 4000мб – не дуже правильне значення, це не будуть повні 4г, адже 4гб – це 4096мб, але то не є важливо, ну буде трішки менше. Тепер перейдемо в “Мій комп’ютер” та подивимось на індикатор заповненості нашої флешки.

Зайняте місце на флешці

Тут ми бачимо, що на диску H заповнилось майже 4гб простору – саме ці 4гб (3.48гб) і будуть використовуватись операційною системою під оперативну пам’ять. Можливо не зовсім коректно називати цей простір оперативкою – скоріше це буде місце для кешування, але функції подібні і щоб не плутатись – назвемо це додатковою оперативною пам’яттю.

З Windows 7 все просто і зрозуміло, а що робити, якщо встановлена ОС Windows XP? На XP функція “Ready Boost” відсутня. Для цієї операційної системи існують додаткові програми, які дозволяють скористатись Ready Boost на цій осі. Переглянув я декілька таких програм і найбільше мені сподобалась eBoostr.

Один величезний мінус – eBoostr є платним софтом, але безкоштовного нічого людського я не знайшов. Lite-версія цієї програми коштує майже 15$ – тому вирішуйте самі. Будете Ви купувати eBoostr чи будете шукати крякнуті версії – то вже справа Вашого сумління, я розгляну пробну версію цієї програми на OC Windows XP.

На сайті http://www.eboostr.com/trial-download Ви можете завантажити пробну версію eBoostr, спробувати її, а потім прийняти рішення – купувати чи шукати десь на піратських сайтах. Повторюсь – я не раджу шукати крякнуті версії, то справа Вашого сумління.

Після того, як Ви завантажите пробну версію, у Вас на робочому столі з’явиться інсталяційний файл, з якого ми і почнемо установку.

eBoostr

Клацаємо два рази і запускаємо розпакування інсталяційного пакета програми eBoostr.

Розпакування файлів

Обираємо мову – присутня тільки російська, тому зупиняємось на ній, тиснемо “ОК”.

Обираємо мову

Запускається майстер установки, інсталяція аналогічна будь-якій програмі під Windows, тому проблем у Вас не виникне. Слідуємо вказівкам майстра – тиснемо “Далі”.

Майстер установки

Приймаємо ліцензійну угоду натисканням кнопочки “Приймаю”. Цей пункт присутній і у платних програмах, і у безкоштовних – нікуди не дітись.

Ліцензійна угода

Обираємо місце установки – як правило, всі програми встановлюються на диск C, в теку Program Files. eBoostr не виключення – тиснемо “Далі”.

Місце установки

Наступний крок – пропонують обрати теку в меню “Пуск”. Також звичний етап, нічого не змінюємо, тиснемо “Встановити”.

Встановлюємо eBoostr

Чекаємо декілька секунд, копіюються необхідні файли та проводяться операції по встановленню eBoostr на наш ПК.

Встановлення eBoostr

Після завершення інсталяції eBoostr попросить перезавантаження ПК. Для більш коректної роботи програми перезавантажуємось – тиснемо “Готово”.

Перезавантажуємо ПК

Так як у нас пробна версія, то одразу після перезавантаження перед нами з’явиться віконце, де нам запропонують купити або зареєструвати тестовий варіант програми. Для прикладу я зареєструю тестовий варіант, який буде діяти 15 днів. Цього часу цілком вистачить, щоб скласти враження про eBoostr.

Тестова версія eBoostr

Вписую свої дані і тисну кнопку “Отримати пробний період”. На 15 днів програма не буде обмежувати функціонал і дасть можливість повноцінно з нею попрацювати.

Реєструю eBoostr

Після натискання “Отримати пробний період” – піде запит на отримання цього періоду.

Отримання тестового періоду

Після реєстрації eBoostr програма одразу запропонує нам обрати пристрій для кешування (тобто – для використання в якості оперативної пам’яті). Давайте натиснемо “НІ” та спробуємо налаштувати програму з інтерфейсу.

Перший запуск eBoostr

Після натискання кнопки “НІ” переходимо в трей і бачимо іконку запущеної програми eBoostr.

Іконка eBoostr в треї

Клацаємо два рази і запускаємо панель управління програми eBoostr, де і будемо проводити налаштування.

Панель управління eBoostr

Тепер нам необхідно вказати програмі на нашу флешку – тиснемо кнопочку “Налаштувати” і переходимо в управління налаштуваннями.

Управління налаштуваннями eBoostr

Обираємо диск H (це і є моя флешка), відмічаємо “Використовувати для кешування” та виставляємо необхідний об’єм. Тут уже врахуйте самостійно свою архітектуру та потребу – я виставлю повний об’єм флешки.

Виставляємо параметри кешування

Виставили і тиснемо “Застосувати” та “ОК”. Після цього нам запропонують заповнити кеш зараз – тиснемо “ТАК”.

Наповнюємо кеш

Відбувається ідентифікація (наповнення) нашого кеша (флешки). Чекаємо декілька секунд до повного завершення операції.

Наповнення кеша

Після завершення – позначка на диску зміниться на зелену галочку. Все готово – тепер наша операційна система використовує для оперативної пам’яті флешку на 8гб.

Завершення установки eBoostr

А зараз – найцікавіше. Я опишу Вам свої враження від цієї функції Ready Boost (використання флешки в якості оперативної пам’яті) на Windows 7 та на Windows XP.

Отже, на Windows 7. Тут я відчув реальне пришвидшення роботи ноута, таке відчуття – ніби ПК зробив глибокий вдих, на повні груди. Особливо це було помітно під час запуску ресурсномістких програм. Якщо використання флешки в якості оперативки дає такий ефект – я обов’язково докуплю ще одну планку, місце в ноуті є.

На Windows XP – тут ситуація трішки гірша, але однозначно – змінилась в кращий бік. Пришвидшення роботи компа я відчув відсотків на 10 максимум, хоча можу припустити, що це пов’язано з 32-х бітною архітектурою ОС, як відомо, 32-х бітні системи не бачать більше 3гб оперативки.

Висновок можна зробити такий – якщо немає можливості добавити додаткову планку оперативної пам’яті, то використання флешки в якості оперативки дуже хороший і дієвий варіант.

Офіційний сайт програми eBoostrhttp://www.eboostr.com/trial-download

Бажаю Вам комфортної роботи та стабільного функціонування Ваших ПК.

Шануйтеся!

Не цікавоТак собіНормальноДобреЧудово (оцінок: 8, середнє 5,00 з 5)
Loading...