Відкрити меню

Використовуємо звичайну флешку в якості оперативної пам’яті на OC Windows

Доброго дня всім! Для чого взагалі використовувати флешку в якості оперативної пам’яті? Можна ж просто докупити додаткову планку і не “паритись”. З однієї сторони – так то воно так, а от з іншої – в багатьох є комп’ютери та ноутбуки, які не мають додаткового місця для встановлення оперативної пам’яті, до деяких старих моделей ПК важко знайти планку оперативки і коштують такі DDR-и немало, в когось просто завалялась флешка на 2-4гб, яка не потрібна … спроектувати ситуацій можна багато.

Операційка

Як би там не було, в цій статті ми розглянемо: як можна використати звичайну флешку в якості оперативної пам’яті на OC Windows, а Ви вже собі вирішите – потрібно Вам це чи ні. Отже, є в мене флешка “Patriot” на 8гб, якою я не користуюсь, так як придбав собі “Kingston” на 16гб, от цього “патріота” ми і будемо випробовувати на ділі.

Починаючи з операційної системи Windows Vista, в можливості осі включили функцію “Ready Boost”, тому якщо у Вас на ПК стоїть Windows 7 – все буде не так складно зробити. Давайте для початку розглянемо цю можливість на прикладі “сімки”. Вставляємо вільну флешку в USB-порт.

Флешка

Наразі флешка в мене порожня, але врахуйте, що перед використанням її в якості оперативної пам’яті, Вам необхідно буде провести форматування – флешка повинна бути порожньою. Якщо хтось не знає про форматування – давайте розглянемо.

Тиснемо правою кнопкою мишки на цьому диску (адже флешка – це і є змінний диск) та обираємо пункт “Форматувати”.

Форматувати

Перед нами з’явиться віконце управління форматуванням. Обираємо бажану файлову систему (я форматую флешки в NTFS), розмір кластера не чіпаємо, якщо на флешці є якісь файли – то галочку навпроти “Швидке (очищення змісту)” знімаємо.

Форматуємо флешку

Тиснемо “Розпочати” і нас перепитає – чи ми дійсно ми бажаємо виконати форматування, адже ця операція знищить всі файли. Але ми знаємо на що йдемо – тому тиснемо “ОК”.

Форматування

Чекаємо певний проміжок часу, все залежить від об’єму Вашої флешки – після завершення ми побачимо повідомлення про закінчення операції, тиснемо “ОК”.

Форматування завершено

Готово. Якщо у Вас флешка містила певні файли та індикатор заповненості показував якесь значення, то тепер Ви побачите таку картину – де видно, що змінний диск повністю відформатований.

Порожня флешка

Йдемо далі. Як нам вказати Windows, що саме цю флешку ми готові віддати під оперативну пам’ять (під кешування)? Тиснемо правою кнопкою мишки та обираємо пункт “Властивості”.

Властивості флешки

Перед нами відкриється віконце з властивостями, де ми можемо обрати та виставити різні параметри змінного диска.

Властивості

Всі властивості нас не цікавлять, нас цікавить вкладочка “Ready Boost”, тому обираємо саме цю вкладку.

Ready Boost

Далі – ставимо позначку на пункт “Використовувати цей пристрій” та нижче індикатором виставляємо місце, яке ми готові віддати під оперативку. Рекомендують тут виділити весь вміст флешки, але давайте я для наглядності виділю 4гб (себто 4000мб).

Виділяємо місце

Тиснемо “Застосувати” і “ОК”. 4000мб – не дуже правильне значення, це не будуть повні 4г, адже 4гб – це 4096мб, але то не є важливо, ну буде трішки менше. Тепер перейдемо в “Мій комп’ютер” та подивимось на індикатор заповненості нашої флешки.

Зайняте місце на флешці

Тут ми бачимо, що на диску H заповнилось майже 4гб простору – саме ці 4гб (3.48гб) і будуть використовуватись операційною системою під оперативну пам’ять. Можливо не зовсім коректно називати цей простір оперативкою – скоріше це буде місце для кешування, але функції подібні і щоб не плутатись – назвемо це додатковою оперативною пам’яттю.

З Windows 7 все просто і зрозуміло, а що робити, якщо встановлена ОС Windows XP? На XP функція “Ready Boost” відсутня. Для цієї операційної системи існують додаткові програми, які дозволяють скористатись Ready Boost на цій осі. Переглянув я декілька таких програм і найбільше мені сподобалась eBoostr.

Один величезний мінус – eBoostr є платним софтом, але безкоштовного нічого людського я не знайшов. Lite-версія цієї програми коштує майже 15$ – тому вирішуйте самі. Будете Ви купувати eBoostr чи будете шукати крякнуті версії – то вже справа Вашого сумління, я розгляну пробну версію цієї програми на OC Windows XP.

На сайті http://www.eboostr.com/trial-download Ви можете завантажити пробну версію eBoostr, спробувати її, а потім прийняти рішення – купувати чи шукати десь на піратських сайтах. Повторюсь – я не раджу шукати крякнуті версії, то справа Вашого сумління.

Після того, як Ви завантажите пробну версію, у Вас на робочому столі з’явиться інсталяційний файл, з якого ми і почнемо установку.

eBoostr

Клацаємо два рази і запускаємо розпакування інсталяційного пакета програми eBoostr.

Розпакування файлів

Обираємо мову – присутня тільки російська, тому зупиняємось на ній, тиснемо “ОК”.

Обираємо мову

Запускається майстер установки, інсталяція аналогічна будь-якій програмі під Windows, тому проблем у Вас не виникне. Слідуємо вказівкам майстра – тиснемо “Далі”.

Майстер установки

Приймаємо ліцензійну угоду натисканням кнопочки “Приймаю”. Цей пункт присутній і у платних програмах, і у безкоштовних – нікуди не дітись.

Ліцензійна угода

Обираємо місце установки – як правило, всі програми встановлюються на диск C, в теку Program Files. eBoostr не виключення – тиснемо “Далі”.

Місце установки

Наступний крок – пропонують обрати теку в меню “Пуск”. Також звичний етап, нічого не змінюємо, тиснемо “Встановити”.

Встановлюємо eBoostr

Чекаємо декілька секунд, копіюються необхідні файли та проводяться операції по встановленню eBoostr на наш ПК.

Встановлення eBoostr

Після завершення інсталяції eBoostr попросить перезавантаження ПК. Для більш коректної роботи програми перезавантажуємось – тиснемо “Готово”.

Перезавантажуємо ПК

Так як у нас пробна версія, то одразу після перезавантаження перед нами з’явиться віконце, де нам запропонують купити або зареєструвати тестовий варіант програми. Для прикладу я зареєструю тестовий варіант, який буде діяти 15 днів. Цього часу цілком вистачить, щоб скласти враження про eBoostr.

Тестова версія eBoostr

Вписую свої дані і тисну кнопку “Отримати пробний період”. На 15 днів програма не буде обмежувати функціонал і дасть можливість повноцінно з нею попрацювати.

Реєструю eBoostr

Після натискання “Отримати пробний період” – піде запит на отримання цього періоду.

Отримання тестового періоду

Після реєстрації eBoostr програма одразу запропонує нам обрати пристрій для кешування (тобто – для використання в якості оперативної пам’яті). Давайте натиснемо “НІ” та спробуємо налаштувати програму з інтерфейсу.

Перший запуск eBoostr

Після натискання кнопки “НІ” переходимо в трей і бачимо іконку запущеної програми eBoostr.

Іконка eBoostr в треї

Клацаємо два рази і запускаємо панель управління програми eBoostr, де і будемо проводити налаштування.

Панель управління eBoostr

Тепер нам необхідно вказати програмі на нашу флешку – тиснемо кнопочку “Налаштувати” і переходимо в управління налаштуваннями.

Управління налаштуваннями eBoostr

Обираємо диск H (це і є моя флешка), відмічаємо “Використовувати для кешування” та виставляємо необхідний об’єм. Тут уже врахуйте самостійно свою архітектуру та потребу – я виставлю повний об’єм флешки.

Виставляємо параметри кешування

Виставили і тиснемо “Застосувати” та “ОК”. Після цього нам запропонують заповнити кеш зараз – тиснемо “ТАК”.

Наповнюємо кеш

Відбувається ідентифікація (наповнення) нашого кеша (флешки). Чекаємо декілька секунд до повного завершення операції.

Наповнення кеша

Після завершення – позначка на диску зміниться на зелену галочку. Все готово – тепер наша операційна система використовує для оперативної пам’яті флешку на 8гб.

Завершення установки eBoostr

А зараз – найцікавіше. Я опишу Вам свої враження від цієї функції Ready Boost (використання флешки в якості оперативної пам’яті) на Windows 7 та на Windows XP.

Отже, на Windows 7. Тут я відчув реальне пришвидшення роботи ноута, таке відчуття – ніби ПК зробив глибокий вдих, на повні груди. Особливо це було помітно під час запуску ресурсномістких програм. Якщо використання флешки в якості оперативки дає такий ефект – я обов’язково докуплю ще одну планку, місце в ноуті є.

На Windows XP – тут ситуація трішки гірша, але однозначно – змінилась в кращий бік. Пришвидшення роботи компа я відчув відсотків на 10 максимум, хоча можу припустити, що це пов’язано з 32-х бітною архітектурою ОС, як відомо, 32-х бітні системи не бачать більше 3гб оперативки.

Висновок можна зробити такий – якщо немає можливості добавити додаткову планку оперативної пам’яті, то використання флешки в якості оперативки дуже хороший і дієвий варіант.

Офіційний сайт програми eBoostrhttp://www.eboostr.com/trial-download

Бажаю Вам комфортної роботи та стабільного функціонування Ваших ПК.

Шануйтеся!

Нічого цікавогоТак собіНормальноДобреЧудово (Голосів: 8, середній: 5,00 з 5)
Loading...
Обговорення: 43 комент
 1. Pavlofox сказав:

  Навіть не думав про таку можливість.
  Зараз спробую за допомогою флешки розширити пам’ять – якщо допоможе, то докуплю ще оперативну пам’ять.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Спробуй, в мене на ноуті 4гб оперативки – різницю відчутно. Звичайно, що коли на машині 8гб оперативки, як приклад, то немає потреби щось розширювати.

   Відповіcти
   1. Pavlofox сказав:

    В мене також оперативна 4гб, і Фейсбук часто браузер зависав. Тепер ніби все впорядку.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Я помітив це на запуску фотошопу і в роботі більш ноут став відмовостійким.

     Відповіcти
 2. Напевне в мене одного ноут з 2 Гб опертивки (ще й ддр2) і лише двоядерни процом на 1,8 Ггц 😀 І як я виживаю 😆

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Незрозумілий сарказм – якщо влаштовують такі параметри, то хто ж проти. Є рішення, як розширити можливість машини – комусь знадобиться, для чого насміхатись? Не зрозуміло.

   Відповіcти
   1. Вистачає, але хотілося б більше. Просто думка така – 4, це ж вдвічі більше, а отже вже ніяких висяків і не повинно бути і з головою має її вистачати)
    Хоча хто зна, може то мені тільки здається))

    Відповіcти
 3. Vlad38 сказав:

  Чудова ідея, щодо використовування вільної флешки. Хоча, враховуючи всі нюанси послідовності операції, тут сам чорт ногу зламає. Спробую,збільшити таким чином можливості своєї Windows 7 – вічно оперативної пам’яті не вистачає на ноутбуці.

  Відповіcти
 4. Ольга сказав:

  Раніше не знала про таку можливість. Дякую, що за таку докладну інструкцію. Сподіваюсь, що у мене вийде зробити це самостійно, тото за вашою інструкцією.

  Відповіcти
 5. Павло сказав:

  Дякую за корисну інфу. У мене тільки таке питання: флешку можна буде без проблем виймати й вставляти назад (припустимо, коли перевозиш ноутбук), чи кожного разу, як вставив, треба буде настроювати по-новому?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Можна, головне виймати та вставляти її у вимкнений ноут.

   Відповіcти
   1. Валентина сказав:

    Тут написано про ноут…. а для стаціонарних комп’ютерів це годиться? І,допустимо,якщо є ще можливість додавати пластинки пам’яті, а я просто хочу флешку спробувати, так можна?

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Годиться, різниці немає ніякої.

     Відповіcти
     1. Валентина сказав:

      Ну встановила флешку функцією Ready Boost , windows7…і нічого неизменилось,пам’ять як була 2 ГБ так і є … ❓
      і попутно питання-це якось впливає на розмір жорстких дисків?

      Відповіcти
      1. Олег Волощук сказав:

       1. На Windows 7 зміна пам’яті буде видима тільки після переоцінки ПК.
       2. Так як флешка виступає буфером кешування, а не стандартною оперативкою, навіть після оцінки цього може бути не видимо (тільки в роботі помітно.)
       3.Оперативка (чи то пак кешування) і жорсткий диск – діаметрально різні значення і не впливають одне на одне.

       Відповіcти
 6. Олег сказав:

  Дуже вдячний, все працює. В мене була згоріла оперативна пам’ять, а грошей на нову зараз немає. Поки що буду так користкватись.

  Відповіcти
 7. Loga сказав:

  Не повірите, але я вперше чую, що можна використовувати флешку таким чином! Спробую одразу ж!

  Відповіcти
 8. Валерій сказав:

  Спробував, сподобалося, різниця відчутна. Задумався над тим, щоб купити нову планку пам’яті, бо забуваю деколи вставити флешку перед увімкненням ноутбука, та й порт USB займає. Але принаймні відчув, що воно таке, коли більше оперативки. Дякую, стаття видалася, неабияк корисною.

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Радий, що допомогло 😉 .

   Відповіcти
   1. Валентина сказав:

    А мені не допомогло…. не всі флешки подходят.Тут ще треба дивитися яку файлову систему підтримує флешка…,якщо FAT32, то не годиться, переконалася на своєму досвіді.

    Відповіcти
    1. Олег Волощук сказав:

     Валя, будь-яка флешка дуже легко форматується в NTFS, без проблем. FAT32 зрозуміло що не буде працювати як оперативка.

     Відповіcти
     1. Валентина сказав:

      Tобто як це всяку? і нову теж? 😕

      Відповіcти
      1. Олег Волощук сказав:

       Звичайно, вибираєте форматування і в полі “файлова система” обираєте NTFS

       Відповіcти
     2. Назар сказав:

      1. А якщо до FAT32 підібрати стару флешку(на 2 гігабайти)якій уже багато років власне як і ноутбуку(ноутбуку 9 років).

      2.Якщо так можна то коли форматуєш треба вибрати FAT32 ЧИ NTFS.

      В мене Windows XP(sp3), файлова система FAT32.

      Відповіcти
      1. Олег Волощук сказав:

       1. Сумніваюсь, що на FAT32 цей метод взагалі запрацює.
       2. Ну так можна, при форматування оберіть бажану файлову систему.

       Якщо на Windows XP немає можливості обрати NTFS при форматуванні, то відкрийте перелік дисків, клацніть на флешці правою кнопкою і оберіть пункт “Обладнання”, поставте галочку на “Оптимізувати для виконання” та натисніть “ОК”. Після цього файлова система NTFS при форматування повинна з’явитись.

       Відповіcти
       1. Назар сказав:

        Дякую.
        А карта пам’яті підійде?

        Відповіcти
        1. Олег Волощук сказав:

         Теоретично повинна 🙂

         Відповіcти
       2. Назар сказав:

        1. Стоп, а у FAT32 що взагалі неможливо використати флешку як оперативну пам’ять?

        2. А ви інших методів як додати оперативки незнаєте? Бо тратити гроші на плати для старого пк не дуже хотілосьби.

        Відповіcти
        1. Олег Волощук сказав:

         1. Гадаю що ні, не можна.
         2. Та ні, більше методів немає 🙂

         Відповіcти
         1. Назар сказав:

          А в Windows 8/Windows 8.1 можна використати флешку як оперативку?

          Відповіcти
          1. Валентин. сказав:

           Взагалі мені теж це цікаво …про Windows 8 ,/ 8.1 / 8.1 PRO сподіваюся отримати відповідь)))

 9. viking сказав:

  А у Лінуксі можна зробити із флешки ОП, чи потрібна програма?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Оце не скажу… Лінуксом взагалі не користуюсь. Можливо зачекайте, у нас є дописувачі, які використовують Лінукс – може хто підкаже.

   Відповіcти
 10. Володимер сказав:

  Дякую

  Відповіcти
 11. Валентина сказав:

  Класна фішка, мене просто врятувала щоб windiws 10 закачати….

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Ну я ще до Windows 10 не готовий 🙂 Поки що залишаюсь на 7 🙂

   Відповіcти
 12. Kucheruk Vladuslav сказав:

  Якщо ця функція стане непотрібною то можна потім використовувати флешку за призначенням?

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Так, звичайно. Відформатуєте і будете використовувати флешку як флешку 🙂

   Відповіcти
   1. Kucheruk Vladislav сказав:

    Дякую!!!

    Відповіcти
 13. Олег сказав:

  Допоможіть виправити ситуацію, уче робив по інструкції.
  Скорость чтения: 236 КБ/с Внимание! Низкая скорость

  Відповіcти
  1. Олег Волощук сказав:

   Можливо проблеми з самою флешкою, раз не може швидко зчитати інформацію.

   Відповіcти
 14. ЯРОСЛАВ сказав:

  В ноуті 2 по 2ГБ бачить чомусь тіко 3, хоча всюди пише що 7ка має бачити 4ГБ.
  -1 Ваш варіант з флехою щось допоможе ?
  -2 якщо на eBoostr використати не флеху а місце на вінті?

  Відповіcти
 15. Олег Волощук сказав:

  -1 – теоретично повинен допомогти, судячи з опису програми вона для цього і призначена

  Найпростіший спосіб прискорити роботу ПК зазвичай пов’язаний зі збільшенням обсягу оперативної пам’яті. Проте, така можливість далеко не завжди доступна. Наприклад, в нетбуках часто відсутні роз’єми для установки додаткових модулів пам’яті. Крім того, звичайні і найбільш поширені 32-бітові версії Windows в стандартній конфігурації можуть використовувати не більше 3 Гб оперативної пам’яті. Подолати всі ці обмеження допомагає утиліта eBoostr.

  -2 – тут вже навряд, оскільки сама програма використовує флеш-пам’ять або інший змінний носій, але не жорсткий диск самого ПК

  За запевненням виробників, технологія eBoostr дозволяє прискорити роботу будь-якого ПК під управлінням Windows XP або Windows 7 за рахунок використання флеш-пам’яті або будь-якого іншого змінного накопичувача в якості системної пам’яті і кеша.

  Відповіcти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 Блог Олега Волощука · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено